Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- donnie_darko
- Posts: 1198
- Joined: 11/11/2017 22:49
- Thorgerson
- Posts: 9907
- Joined: 15/04/2015 11:26
#3952 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hrvati krivi jer se mi ne mozemo dogovoriti ni oko cega.
Govorim za bosnjake.
Od mjesne zajednice pa dalje pogledaj kakva smo stoka. Najlakse na druge krivicu svaljivati.
Hrvati se bore za svoje interese. Ko nama brani da se mi borimo za svoje?
Sad je kasno. O ovome se trebalo razmisljati prije 15 godina.
Sami smo krivi. Niti su krivi srbi, ni hrvati. A vi sad nastavite misliti da je cijeli jebeni svijet protiv nas.
Govorim za bosnjake.
Od mjesne zajednice pa dalje pogledaj kakva smo stoka. Najlakse na druge krivicu svaljivati.
Hrvati se bore za svoje interese. Ko nama brani da se mi borimo za svoje?
Sad je kasno. O ovome se trebalo razmisljati prije 15 godina.
Sami smo krivi. Niti su krivi srbi, ni hrvati. A vi sad nastavite misliti da je cijeli jebeni svijet protiv nas.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#3953 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sto bi rekao jedan nas forumas koji je cini mi se veceras banovan, zbog toga nas treba istjerati I naseliti u Anadoliji
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3954 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da, ovo uopšte nije histerija
Ako nam se dodatno oteža da uvalimo u Dom naroda šest naših Hrvata, to nam je jasna poruka da se spremamo za Anadoliju
-
use your illusion
- Posts: 438
- Joined: 10/07/2012 14:27
#3955 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Poslije vecerasnjih (stranačkih) protesta mislim da Schmidt hladno moze nametnuti izborni zakon. Nema tu nikakve opasnosti od neke eskalacije. Amerikanci i Britanci sute sto znaci da je ovo iz njihove kuhinje.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3956 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nema nista od toga. Ako ga ikad i donese, ici ce tu zakon koji ce morati zadovoljiti sve presude, a ne samo probrane.
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#3958 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Samo je trebalo ostati na strani jna 91 i kurac bi oni sad nametali
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#3959 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
To nije dobra logika, zapravo je jako opasna i nezdrava. Zacarani krug mrznje.
Problem je sto ljudi misle da je znak slabosti postupati suprotno od toga i na generalizaciju ne odgovoriti generalizacijom. Ali nije.
-
bosanska senzacija
- Posts: 2065
- Joined: 14/02/2011 09:48
#3960 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nema ni par mjeseci kako su se naši lideri borili da ostane OHR i visoki predstavnik da bi danas pozivali narod ispred tog istog OHR-a i protiv tog istog visokog predstavnika.
Put iz guzice u glavu je nakad najduži put,a bojim se da mi ni na pola tog puta još došli nismo.
Ako misle dobro ovom narodu nek pod svaku cijenu zahtjevaju od EU da nas utopi u svoj ekonomski i sigurnosni prostor, i da ne pitaju uopšte koliko to sve košta.
Znači samo da nas utope, prime, zauzmu, okupiraju, osvoje, usvoje...bilo kako i pod bilo koju cijenu. A koji će nehljeb i parazit sjediti na one tri stolice, pravo da kažem boli me ona stvar.
Put iz guzice u glavu je nakad najduži put,a bojim se da mi ni na pola tog puta još došli nismo.
Ako misle dobro ovom narodu nek pod svaku cijenu zahtjevaju od EU da nas utopi u svoj ekonomski i sigurnosni prostor, i da ne pitaju uopšte koliko to sve košta.
Znači samo da nas utope, prime, zauzmu, okupiraju, osvoje, usvoje...bilo kako i pod bilo koju cijenu. A koji će nehljeb i parazit sjediti na one tri stolice, pravo da kažem boli me ona stvar.
- sime_cipol
- Posts: 23433
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#3961 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ovdje pola godine Bosnjaci navijaju za Brite i Amere, kako sad protiv nasuse your illusion wrote: ↑25/07/2022 22:53 Poslije vecerasnjih (stranačkih) protesta mislim da Schmidt hladno moze nametnuti izborni zakon. Nema tu nikakve opasnosti od neke eskalacije. Amerikanci i Britanci sute sto znaci da je ovo iz njihove kuhinje.
-
galia95
- Posts: 1001
- Joined: 26/02/2022 17:59
#3962 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by galia95 on 25/07/2022 23:28, edited 3 times in total.
- Ludzak
- Posts: 6985
- Joined: 23/03/2013 21:56
- Location: Grad na Drini
- Van Halen
- Posts: 2782
- Joined: 08/04/2008 10:37
#3964 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ni slučajno,nek se covjek moli kako hoće,nek to radi slobodno. Ja na svoj način on na svoj. Gdje sam to ja ikoga uvrijedio?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3965 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
SDA im popusta i radi kako ti kazes i zato je situacija ovakva kakva je sad. Samo tuk na utuk, pa dokle dodjemo.
-
trasport
- Posts: 92
- Joined: 28/04/2022 12:34
#3966 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
+1Thorgerson wrote: ↑25/07/2022 22:42 Hrvati krivi jer se mi ne mozemo dogovoriti ni oko cega.
Govorim za bosnjake.
Od mjesne zajednice pa dalje pogledaj kakva smo stoka. Najlakse na druge krivicu svaljivati.
Hrvati se bore za svoje interese. Ko nama brani da se mi borimo za svoje?
Sad je kasno. O ovome se trebalo razmisljati prije 15 godina.
Sami smo krivi. Niti su krivi srbi, ni hrvati. A vi sad nastavite misliti da je cijeli jebeni svijet protiv nas.
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#3967 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Eufor u novembru napusta drzavu. Postoje izvjesni pregovori da NATO nastavi mandat, medjutim i tu treba pokucati na vrata Amerikancima i Britancima koji su se u pola novog hladnog rata iz nekog razloga nasli izivljavati nad muslimanima BiH.sime_cipol wrote: ↑25/07/2022 23:03Ovdje pola godine Bosnjaci navijaju za Brite i Amere, kako sad protiv nasuse your illusion wrote: ↑25/07/2022 22:53 Poslije vecerasnjih (stranačkih) protesta mislim da Schmidt hladno moze nametnuti izborni zakon. Nema tu nikakve opasnosti od neke eskalacije. Amerikanci i Britanci sute sto znaci da je ovo iz njihove kuhinje.![]()
![]()
BiH bez medjunarodnog vojnog prisustva i OHR-a je nista vise nego secesionisticki mokri san.
Ruska ambasada je vec objavila trijumfalni post “jesmo vam rekli”. Isto ce reci i Dodik jer je bosanska novinarska i politicka pamet vise g.ovana nalijepila na Schmita u pet dana nego srpska u godinu.
Treba biti pametan.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
-
Bare1
- Posts: 19
- Joined: 13/05/2022 01:33
#3969 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Upravo sam se vratio s protesta i ne znam jesu li pijani ovi u MUPu kad izjavljuju da je bilo 7 hiljada ljudi, a objektinvo nas je bilo oko 3 hiljade.
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- Van Halen
- Posts: 2782
- Joined: 08/04/2008 10:37
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#3972 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa dobro, za.utjehu makar na ovom forumu ne postoji ta histerija o kojoj govoris.
Osim par pojedinaca koji se brzo odstrane
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3973 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Traze oni odavno, ali nas nece. Sto prije to shvatimo, bice nam lakse.
Sta god da uradis, ne valjas.
Kad vidis da je lik bio spremio novi IZ mimo svih presudjenih presuda koji se ticu tog izbornog zakona, onda ti en treba neka pamet da shvatis neke stvari koje dosad nisi htio priznati. Zanci doslo je do velahavle u MZ koja se dosad pravila tvojim prijateljem i vise ni oni ne znaju kako da te kulturno slome i onda rade ovo sto rade jer kako opravdati podrsku USA i GB ovakvom zakonu?!
Sto prije shvatimo da je tako, puno ce nam biti lakse vuci poteze u buducnosti.
edit: a volio bih cuti od Geoxxa odgovor, da vidimo kako je on to zamislio.
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#3974 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pisam sam x puta, da se ne ponavljam jer je vec kasno. Ukratko, ove izmjene jednostavno nisu vrijedne nekog dramaticnog klinca sa zapadom i podrivanja autoriteta OHRa, jer bosnjacko odbacivanje Schmita defacto dodje kao gasenje te institucije.
Treba odbaciti argumentaciju da to i Dodik radi i da mu uspijeva.
Jednostavno ne vrijede ista pravila igre za ljude koji su za i za one koji su protiv drzave. Nekima je teze. Nekima blokada, haos i nepovjerenje odgovaraju, nekima ne.
Jedni sa zabrinutoscu prate izbore u Francuskoj, Njemackoj, Americi i Britaniji, druge zaboli ona stvar. Sve s razlogom.
-
bosanska senzacija
- Posts: 2065
- Joined: 14/02/2011 09:48
#3975 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nema u ovoj priči nikakvih hrvatskih interesa osim klasične političke šuplje priče.Thorgerson wrote: ↑25/07/2022 22:42 Hrvati krivi jer se mi ne mozemo dogovoriti ni oko cega.
Govorim za bosnjake.
Od mjesne zajednice pa dalje pogledaj kakva smo stoka. Najlakse na druge krivicu svaljivati.
Hrvati se bore za svoje interese. Ko nama brani da se mi borimo za svoje?
Sad je kasno. O ovome se trebalo razmisljati prije 15 godina.
Sami smo krivi. Niti su krivi srbi, ni hrvati. A vi sad nastavite misliti da je cijeli jebeni svijet protiv nas.
Hrvati masovno napuštaju ovu zemlju kao i iz ostala dva konstutivna tora, i to će se nastaviti bez obzira na bilo kakav izborni ili ne izborni zakon.
Njih je Čović ubijedio da im je Željko Komšić najveći problem a da znaju koje ovlasti ima predsjedništvo vidjeli bi da je to u stvari samo obična šuplja priča i politička igranka za ovce dok se vile, stanovi i treća koljena finansijski obezbjeđuju.
A da bi igranka bila potpuna potrebni su zaštitnici nacionalnih interesa i sa druge strane. Jedina konstanta su te vile, stanovi, auta i šišanje ovaca jer vune je na pretek.
