Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
donnie_darko
Posts: 1198
Joined: 11/11/2017 22:49

#3951 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by donnie_darko »

galia95 wrote: 25/07/2022 22:34
cyprus wrote: 25/07/2022 22:08 OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
Samo antiseparatistička histerija :thumbup: :bih:
:bih: :bih: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#3952 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Thorgerson »

Hrvati krivi jer se mi ne mozemo dogovoriti ni oko cega.

Govorim za bosnjake.

Od mjesne zajednice pa dalje pogledaj kakva smo stoka. Najlakse na druge krivicu svaljivati.

Hrvati se bore za svoje interese. Ko nama brani da se mi borimo za svoje?

Sad je kasno. O ovome se trebalo razmisljati prije 15 godina.

Sami smo krivi. Niti su krivi srbi, ni hrvati. A vi sad nastavite misliti da je cijeli jebeni svijet protiv nas.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3953 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

Sto bi rekao jedan nas forumas koji je cini mi se veceras banovan, zbog toga nas treba istjerati I naseliti u Anadoliji
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3954 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by cyprus »

palermo wrote: 25/07/2022 22:46 Sto bi rekao jedan nas forumas koji je cini mi se veceras banovan, zbog toga nas treba istjerati I naseliti u Anadoliji
Da, ovo uopšte nije histerija :-D

Ako nam se dodatno oteža da uvalimo u Dom naroda šest naših Hrvata, to nam je jasna poruka da se spremamo za Anadoliju :)
use your illusion
Posts: 438
Joined: 10/07/2012 14:27

#3955 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by use your illusion »

Poslije vecerasnjih (stranačkih) protesta mislim da Schmidt hladno moze nametnuti izborni zakon. Nema tu nikakve opasnosti od neke eskalacije. Amerikanci i Britanci sute sto znaci da je ovo iz njihove kuhinje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3956 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Nema nista od toga. Ako ga ikad i donese, ici ce tu zakon koji ce morati zadovoljiti sve presude, a ne samo probrane.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#3957 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Piaty »

cyprus wrote: 25/07/2022 22:08 OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
Ima. Ali evo valjda smijem reci da ima. Ima je ovdje i svugdje vec godinama.

Isto je na drugoj strani. Nekada ne znam ko je gori.

Jbg :sad:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#3958 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tataćusak »

Samo je trebalo ostati na strani jna 91 i kurac bi oni sad nametali
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#3959 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

channel10 wrote: 25/07/2022 22:14
cyprus wrote: 25/07/2022 22:08 OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
Sto li Boze kad se oni slomise oko politike razbijanja drzave u kojoj zive? Ili je pak vole kao sto Bajro mater voli?

Treba da nas bude i stid i sram, je li tako?

Tako su fini da ih treba na ranu priviti.
To nije dobra logika, zapravo je jako opasna i nezdrava. Zacarani krug mrznje.
Problem je sto ljudi misle da je znak slabosti postupati suprotno od toga i na generalizaciju ne odgovoriti generalizacijom. Ali nije.
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#3960 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by bosanska senzacija »

Nema ni par mjeseci kako su se naši lideri borili da ostane OHR i visoki predstavnik da bi danas pozivali narod ispred tog istog OHR-a i protiv tog istog visokog predstavnika.

Put iz guzice u glavu je nakad najduži put,a bojim se da mi ni na pola tog puta još došli nismo.

Ako misle dobro ovom narodu nek pod svaku cijenu zahtjevaju od EU da nas utopi u svoj ekonomski i sigurnosni prostor, i da ne pitaju uopšte koliko to sve košta.

Znači samo da nas utope, prime, zauzmu, okupiraju, osvoje, usvoje...bilo kako i pod bilo koju cijenu. A koji će nehljeb i parazit sjediti na one tri stolice, pravo da kažem boli me ona stvar.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23434
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#3961 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

use your illusion wrote: 25/07/2022 22:53 Poslije vecerasnjih (stranačkih) protesta mislim da Schmidt hladno moze nametnuti izborni zakon. Nema tu nikakve opasnosti od neke eskalacije. Amerikanci i Britanci sute sto znaci da je ovo iz njihove kuhinje.
Ovdje pola godine Bosnjaci navijaju za Brite i Amere, kako sad protiv nas :? :D
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#3962 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by galia95 »

:bih:
Last edited by galia95 on 25/07/2022 23:28, edited 3 times in total.
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#3963 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ludzak »

Van Halen wrote: 25/07/2022 22:27 Provokator očekuje da će neko početi vrijedjati religijski. Hinja ne zna da Bošnjaci ne vrijeđaju druge vjere ,slobodno se moli svim svetima, Bog je jedan i Bosnu ne da.
Eto, upravo si vrijeđao na religijskoj osnovi...
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#3964 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Van Halen »

Ludzak wrote: 25/07/2022 23:05
Van Halen wrote: 25/07/2022 22:27 Provokator očekuje da će neko početi vrijedjati religijski. Hinja ne zna da Bošnjaci ne vrijeđaju druge vjere ,slobodno se moli svim svetima, Bog je jedan i Bosnu ne da.
Eto, upravo si vrijeđao na religijskoj osnovi...
Ni slučajno,nek se covjek moli kako hoće,nek to radi slobodno. Ja na svoj način on na svoj. Gdje sam to ja ikoga uvrijedio?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3965 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

geoxx wrote: 25/07/2022 23:02
channel10 wrote: 25/07/2022 22:14

Sto li Boze kad se oni slomise oko politike razbijanja drzave u kojoj zive? Ili je pak vole kao sto Bajro mater voli?

Treba da nas bude i stid i sram, je li tako?

Tako su fini da ih treba na ranu priviti.
To nije dobra logika, zapravo je jako opasna i nezdrava. Zacarani krug mrznje.
Problem je sto ljudi misle da je znak slabosti postupati suprotno od toga i na generalizaciju ne odgovoriti generalizacijom. Ali nije.
SDA im popusta i radi kako ti kazes i zato je situacija ovakva kakva je sad. Samo tuk na utuk, pa dokle dodjemo.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#3966 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by trasport »

Thorgerson wrote: 25/07/2022 22:42 Hrvati krivi jer se mi ne mozemo dogovoriti ni oko cega.

Govorim za bosnjake.

Od mjesne zajednice pa dalje pogledaj kakva smo stoka. Najlakse na druge krivicu svaljivati.

Hrvati se bore za svoje interese. Ko nama brani da se mi borimo za svoje?

Sad je kasno. O ovome se trebalo razmisljati prije 15 godina.

Sami smo krivi. Niti su krivi srbi, ni hrvati. A vi sad nastavite misliti da je cijeli jebeni svijet protiv nas.
+1
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#3967 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

sime_cipol wrote: 25/07/2022 23:03
use your illusion wrote: 25/07/2022 22:53 Poslije vecerasnjih (stranačkih) protesta mislim da Schmidt hladno moze nametnuti izborni zakon. Nema tu nikakve opasnosti od neke eskalacije. Amerikanci i Britanci sute sto znaci da je ovo iz njihove kuhinje.
Ovdje pola godine Bosnjaci navijaju za Brite i Amere, kako sad protiv nas :? :D
Eufor u novembru napusta drzavu. Postoje izvjesni pregovori da NATO nastavi mandat, medjutim i tu treba pokucati na vrata Amerikancima i Britancima koji su se u pola novog hladnog rata iz nekog razloga nasli izivljavati nad muslimanima BiH.
BiH bez medjunarodnog vojnog prisustva i OHR-a je nista vise nego secesionisticki mokri san.
Ruska ambasada je vec objavila trijumfalni post “jesmo vam rekli”. Isto ce reci i Dodik jer je bosanska novinarska i politicka pamet vise g.ovana nalijepila na Schmita u pet dana nego srpska u godinu.
Treba biti pametan.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3968 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

A pametno je...
Bare1
Posts: 19
Joined: 13/05/2022 01:33

#3969 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bare1 »

Upravo sam se vratio s protesta i ne znam jesu li pijani ovi u MUPu kad izjavljuju da je bilo 7 hiljada ljudi, a objektinvo nas je bilo oko 3 hiljade.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3970 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

channel10 wrote: 25/07/2022 23:15 A pametno je...
Traziti nato i ulazak i EU po svaku cijenu
I par nekih grantova za Autoput
Itd..

Ne bi znao ko ti je predsjednik vjeruj mi ;-)
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#3971 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Van Halen »

mk ultra wrote: 25/07/2022 23:18
channel10 wrote: 25/07/2022 23:15 A pametno je...
Traziti nato i ulazak i EU po svaku cijenu
I par nekih grantova za Autoput
Itd..

Ne bi znao ko ti je predsjednik vjeruj mi ;-)
Kad ćete konačno shvatiti da nas EU ni Nato ne žele?
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3972 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

cyprus wrote: 25/07/2022 22:48
palermo wrote: 25/07/2022 22:46 Sto bi rekao jedan nas forumas koji je cini mi se veceras banovan, zbog toga nas treba istjerati I naseliti u Anadoliji
Da, ovo uopšte nije histerija :-D

Ako nam se dodatno oteža da uvalimo u Dom naroda šest naših Hrvata, to nam je jasna poruka da se spremamo za Anadoliju :)
Pa dobro, za.utjehu makar na ovom forumu ne postoji ta histerija o kojoj govoris.
Osim par pojedinaca koji se brzo odstrane
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3973 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

mk ultra wrote: 25/07/2022 23:18
channel10 wrote: 25/07/2022 23:15 A pametno je...
Traziti nato i ulazak i EU po svaku cijenu
I par nekih grantova za Autoput
Itd..

Ne bi znao ko ti je predsjednik vjeruj mi ;-)
Traze oni odavno, ali nas nece. Sto prije to shvatimo, bice nam lakse.

Sta god da uradis, ne valjas.

Kad vidis da je lik bio spremio novi IZ mimo svih presudjenih presuda koji se ticu tog izbornog zakona, onda ti en treba neka pamet da shvatis neke stvari koje dosad nisi htio priznati. Zanci doslo je do velahavle u MZ koja se dosad pravila tvojim prijateljem i vise ni oni ne znaju kako da te kulturno slome i onda rade ovo sto rade jer kako opravdati podrsku USA i GB ovakvom zakonu?!

Sto prije shvatimo da je tako, puno ce nam biti lakse vuci poteze u buducnosti.

edit: a volio bih cuti od Geoxxa odgovor, da vidimo kako je on to zamislio.
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#3974 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

channel10 wrote: 25/07/2022 23:15 A pametno je...
Pisam sam x puta, da se ne ponavljam jer je vec kasno. Ukratko, ove izmjene jednostavno nisu vrijedne nekog dramaticnog klinca sa zapadom i podrivanja autoriteta OHRa, jer bosnjacko odbacivanje Schmita defacto dodje kao gasenje te institucije.

Treba odbaciti argumentaciju da to i Dodik radi i da mu uspijeva.

Jednostavno ne vrijede ista pravila igre za ljude koji su za i za one koji su protiv drzave. Nekima je teze. Nekima blokada, haos i nepovjerenje odgovaraju, nekima ne.
Jedni sa zabrinutoscu prate izbore u Francuskoj, Njemackoj, Americi i Britaniji, druge zaboli ona stvar. Sve s razlogom.
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#3975 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by bosanska senzacija »

Thorgerson wrote: 25/07/2022 22:42 Hrvati krivi jer se mi ne mozemo dogovoriti ni oko cega.

Govorim za bosnjake.

Od mjesne zajednice pa dalje pogledaj kakva smo stoka. Najlakse na druge krivicu svaljivati.

Hrvati se bore za svoje interese. Ko nama brani da se mi borimo za svoje?

Sad je kasno. O ovome se trebalo razmisljati prije 15 godina.

Sami smo krivi. Niti su krivi srbi, ni hrvati. A vi sad nastavite misliti da je cijeli jebeni svijet protiv nas.
Nema u ovoj priči nikakvih hrvatskih interesa osim klasične političke šuplje priče.

Hrvati masovno napuštaju ovu zemlju kao i iz ostala dva konstutivna tora, i to će se nastaviti bez obzira na bilo kakav izborni ili ne izborni zakon.

Njih je Čović ubijedio da im je Željko Komšić najveći problem a da znaju koje ovlasti ima predsjedništvo vidjeli bi da je to u stvari samo obična šuplja priča i politička igranka za ovce dok se vile, stanovi i treća koljena finansijski obezbjeđuju.

A da bi igranka bila potpuna potrebni su zaštitnici nacionalnih interesa i sa druge strane. Jedina konstanta su te vile, stanovi, auta i šišanje ovaca jer vune je na pretek.
Locked