Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#3926 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ambula »

Login77777 wrote: 25/07/2022 21:39
Ambula wrote: 25/07/2022 21:33

Pa sto mi ovako na keca pada napamet, ponistio je neki zakon Dodiku i stavio mu do znanja da ne ide tim putem pa onda nametnuo budzet i sugerisao HDZ da ne idu putem blokade izbora pa onda Incko i negiranje genocida i mnogo jos prije odluka koje su za cilj imale afirmaciju drzave i njenih ovlastenja.
A afirmacija drzave i njenih ovlastenja je usluga Bosnjacima? Mislio sam da je ovo drzava sviju a ne samo Bosnjaka.
I sta ima zakon o negiranja genocida, Dodikove antiustavna djelovanje, finansiranje izbora sa Bosnjacima?
Sve su to to odluke koje idu posredno Bosnjacima u korist, necu da ulazim u to da li su takve odluke normalnost i da li se trebaju gledati na takav nacin ali u takvoj drzavi zivimo gdje svaka odluka ima reperkusije neko je slavi a neko je bojkotuje i dodatno sve mrzi. E sad ti moras donijet odluke kojima ces malo zadovoljiti i drugu stranu jer nije moguce odrzati sve ovo donoseci odluke koje ce posredno slaviti samo jedna strana ma koliko bile razumne i realne.
User avatar
Rugafet
Posts: 5473
Joined: 14/12/2015 17:52

#3927 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Rugafet »

Black swan wrote: 25/07/2022 21:49 ne rade hrvati protiv bih nego za svoj interes
nažalost ti se interesi ne poklapaju
Nije govno neg se pas posro
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3928 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Login77777 wrote: 25/07/2022 21:46
JohnnyS wrote: 25/07/2022 21:40


Druže moj, ja sam isto rekao da bi Bošnjaci trebali tražiti za sebe u RS ono što pokušavaju maknuti Hrvatima u Federaciji. Nešto slično je i Konaković rekao pa ga botovi ovdje razapeše
A to bi Bosnjaci zajedno s Hrvatima trebali. Jer jedni i drugi su realno narod drugog reda u manjem entitetu.
Ako ovo bude Smit nametnuo i opet Vlada FBiH bude SDA-HDZ nema nas opet nigdje.
Konakovica napadaju zeleni botovi jer im je on jedini iz opozicije koji utice na njihove gladove. SDP i NS nisu taj krug glasova.
Konakovic ti je gori od SDA...
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3929 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Rugafet wrote: 25/07/2022 21:54
Black swan wrote: 25/07/2022 21:49 ne rade hrvati protiv bih nego za svoj interes
nažalost ti se interesi ne poklapaju
Nije govno neg se pas posro
tako je kako je...ima opcija i sve su nemoguće... entitet otcepljenje...iseljenje... :D
rahat patnja ostaje s nekom teritorijalno personalnom imaginacijom od entiteta :D
User avatar
dembele
Posts: 4226
Joined: 19/06/2014 09:15

#3930 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dembele »

Black swan wrote: 25/07/2022 21:49 ne rade hrvati protiv bih nego za svoj interes
nažalost ti se interesi ne poklapaju
I Srbi u Hrvatskoj 1991. nisu radili protiv Hrvatske, nego za svoj interes.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3931 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hajvan »

pa mogu onda i shnjaci isto u svojoj zemlji....
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#3932 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sale07 »

Nama stvarno nije lako. Zivimo u zemlji koju volimo i gdje imas dva neprijatelja unutar zemlje koji sve rade da je sto vise srozaju.
Al pokušavam zamisliti kako je tek njima, pored toga sto zive u zemlji koja nije funkcionalna uglavnom zbog njihovih lidera, istu tu zemlju preziru.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3933 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Dr. Kuca »

Da se ne pregladite? otkriliste se previse.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3934 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

geoxx wrote: 25/07/2022 21:51
channel10 wrote: 25/07/2022 21:37
Citam ti odavno postove i oni govore nesto drugo, a ne to sto si napisao u ovom quotanom postu. Ali hajde..
Izvuci koji god zelis moj post, pa cemo raspraviti. Realnost je da formiranja vlasti ni na entitetskom nivou, ni na drzavnom nema bez Hrvata. Realnost je da dominantno glasaju za onog za koga vec glasaju i da se to treba postovati, pa se idemo bosti.
Dakle, drzava je uspostavljena na etnickom principu. To nije ono sto ja zelim, vec sto je cinjenicno stanje. Razapni me.
karanana wrote: 25/07/2022 21:42 a jeste malo simptomaticno da zakone koje donosi "u nasu korist" su ustvari stvari o kojima se ne bi trebalo ni raspljavljati i koje nema sta on ni donositi ni siliti na nekom, jer ti zakoni su vec definisani u ustavu ili kroz neke druge akte (negiranje genocida i sta je ono jos nesto prije nekoliko sedmica donijeo).
Nije on donio za genocid vec Inzko. Stavio je van snage zakon RS-a kojim se oduzima drzavna imovina i nametnuo finansiranje izbora.
Schmidt je preuzeo OHR sa devastiranim autoritetom i bez vojne sile da se brine o provodjenju njegovih odluka. Tako da svaka odluka ima dodatnu tezinu.
Cinjenica je da njih nema dovoljno da bi bili bilo kakav faktor u ovoj drzavi. Imas izborni zakon koji je valjao dok ih je bilo dovoljno i sad ne valja jer nema ko vise glasati. Ja im tu nisam krivi. Sami su krivu.

Sada zele nesto sto nema nigdje u svijetu. Da su oni normalni i da zele normalnu drzavu, sigurno bi im se izaslo u susret, ali oni vode politiku kojom razbijaju drzavu. Kurce se nesto, a realno saka ih jada(kako se u narodu kaze), kao sto to rece onaj sa vagonima.

Ne moze se bez njih formirati vlast samo zato sto ne postuju zakone ove drzave. Da ih postuju, davno bi sve to bilo uradjeno. Ima Hrvata i mimo Sirokog i zapadnog dijela Hercegovine.

To je sva bit ovog sranja kojeg prave..
Last edited by channel10 on 25/07/2022 22:05, edited 1 time in total.
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#3935 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klixoris »

sale07 wrote: 25/07/2022 21:59 Nama stvarno nije lako. Zivimo u zemlji koju volimo i gdje imas dva neprijatelja unutar zemlje koji sve rade da je sto vise srozaju.
Al pokušavam zamisliti kako je tek njima, pored toga sto zive u zemlji koja nije funkcionalna uglavnom zbog njihovih lidera, istu tu zemlju preziru.
Ne vjerujem da se previse sekiraju jer ih vecina ima papire zemalja koje vole, a Bosnom se sluze kao svedskim stolom
User avatar
Rugafet
Posts: 5473
Joined: 14/12/2015 17:52

#3936 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Rugafet »

sale07 wrote: 25/07/2022 21:59 Nama stvarno nije lako. Zivimo u zemlji koju volimo i gdje imas dva neprijatelja unutar zemlje koji sve rade da je sto vise srozaju.
Al pokušavam zamisliti kako je tek njima, pored toga sto zive u zemlji koja nije funkcionalna uglavnom zbog njihovih lidera, istu tu zemlju preziru.
Tri neprijatelja imaš ne dva, da je samo dva bilo bi puno lakse. Ustvari u BiH niko nije prijatelj BiH zato smo tu gdje jesmo
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#3937 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by prof. »

Black swan wrote: 25/07/2022 21:40
channel10 wrote: 25/07/2022 21:31

Comi, nemoj biti licemjeran...Mislim, znamo te ali nemoj se toliko praviti grbav....
jaro na planetU nema ekvivalenta BIH
ne znam što vam nije jasno
vamo ima 300 000 ljudi koji bi život dali za hrvatsku
o čemu ti pričaš
šta je vama?
halo?

zašto uspoređuješ zemlju pod šapom EU šengen i sva moguća pravila nato eu zakon ovaj zakon ovaj

i bukvalni raspašoj od države u kojoj skoro 50% njezinih građana ne želi živjeti nego žele otcepljene

ko je bre licemeran????
helooo
Pa upoređujemo jer bi i mi u EU i NATO ali sa 300k takvih kao ti i švica bi bila raspošoj.

Nego drži se vizantije i plači za njom, bolji si kad si zauzet
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3938 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by cyprus »

OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
User avatar
Rugafet
Posts: 5473
Joined: 14/12/2015 17:52

#3939 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Rugafet »

cyprus wrote: 25/07/2022 22:08 OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
Sekunda 8-)
User avatar
donnie_darko
Posts: 1198
Joined: 11/11/2017 22:49

#3940 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by donnie_darko »

Ovaj crni labud je milanovic himself svega mi...

Nema nikakve anti Hrvatske histerije ovdje, niti je je bilo na protestu. Ovdje i medju pro-Bosancima i Hercegovcima vlada pro-BiH histerija --- ali kao sto labud rece, pro BiH sentiment ne odgovara odredjenim Hrvatskim interesima ;)
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3941 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

donnie_darko wrote: 25/07/2022 22:12 Ovaj crni labud je milanovic himself svega mi...

Nema nikakve anti Hrvatske histerije ovdje, niti je je bilo na protestu. Ovdje i medju pro-Bosancima i Hercegovcima vlada pro-BiH histerija --- ali kao sto labud rece, pro BiH sentiment ne odgovara odredjenim Hrvatskim interesima ;)
Zar me tinisi blokirao?

Uskoro mijenjam ime
Sve dogovoreno s bobijem
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3942 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

cyprus wrote: 25/07/2022 22:08 OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
Sto li Boze kad se oni slomise oko politike razbijanja drzave u kojoj zive? Ili je pak vole kao sto Bajro mater voli?

Treba da nas bude i stid i sram, je li tako?

Tako su fini da ih treba na ranu priviti.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3943 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kox »

Black swan wrote: 25/07/2022 22:13 Kraj dana malo molitve iz molitvenika iz kruseva
Nigdje hercegovine nigdje bosne nigdje hb nigdje zupanija
Samo hrvatska i hrvatski narod

Image

Poslije malo o vizantiji
Vizantija propala, Herceg Bosna propala a ni Hrvatska ne izgleda najbolje :lol:
Samo Bosna bajo moj :D
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#3944 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by prof. »

Black swan wrote: 25/07/2022 22:13 Kraj dana malo molitve iz molitvenika iz kruseva
Nigdje hercegovine nigdje bosne nigdje hb nigdje zupanija
Samo hrvatska i hrvatski narod

Image

Poslije malo o vizantiji
To vam je jedino i ostalo, da se sa sjetom prisjećate i molite ali nikad više nećete nespremne Bošnjake udariti s leđa 😉
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#3945 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sale07 »

kox wrote: 25/07/2022 22:18
Black swan wrote: 25/07/2022 22:13 Kraj dana malo molitve iz molitvenika iz kruseva
Nigdje hercegovine nigdje bosne nigdje hb nigdje zupanija
Samo hrvatska i hrvatski narod

Image

Poslije malo o vizantiji
Vizantija propala, Herceg Bosna propala a ni Hrvatska ne izgleda najbolje :lol:
Samo Bosna bajo moj :D
I da nas sutra istrijebe neki vanzemaljci nece biti ni hrvatske ni evrope ni Srbije, al Bosna ce da teče.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#3946 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Van Halen »

Provokator očekuje da će neko početi vrijedjati religijski. Hinja ne zna da Bošnjaci ne vrijeđaju druge vjere ,slobodno se moli svim svetima, Bog je jedan i Bosnu ne da.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3947 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

cyprus wrote: 25/07/2022 22:08 OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
Imas covjeka kome je dozvoljeno da.provocira I ond se pitas cemu histerija. Pa u americi bi mu nakon ovakvih postova FBI pokucao na vrata a ovdje sve moze.
Pa ti stvarno ocekujes da su Bosnjaci/Botanica nekakvi supermeni....
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3948 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by cyprus »

palermo wrote: 25/07/2022 22:29
cyprus wrote: 25/07/2022 22:08 OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
Imas covjeka kome je dozvoljeno da.provocira I ond se pitas cemu histerija. Pa u americi bi mu nakon ovakvih postova FBI pokucao na vrata a ovdje sve moze.
Pa ti stvarno ocekujes da su Bosnjaci/Botanica nekakvi supermeni....
Ne mislim na forum i postove...
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#3949 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by galia95 »

cyprus wrote: 25/07/2022 22:08 OK, ljudi... Stvarno vam se ne čini da ovdje nimalo nema antihrvatske histerije?
Samo antiseparatistička histerija :thumbup: :bih:
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3950 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

cyprus wrote: 25/07/2022 22:33
palermo wrote: 25/07/2022 22:29
Imas covjeka kome je dozvoljeno da.provocira I ond se pitas cemu histerija. Pa u americi bi mu nakon ovakvih postova FBI pokucao na vrata a ovdje sve moze.
Pa ti stvarno ocekujes da su Bosnjaci/Botanica nekakvi supermeni....
Ne mislim na forum i postove...
Ako mislis opcenito, onda bih rekao ne. Ja koliko vidim jos uvijek se ve drzi u okvirima politike. Kako ce dalje stvari ici, ne bih predvidao. Doduse mozda imamo razlicoto shvatanje.pojma histerija
Locked