Comi, nemoj biti licemjeran...Mislim, znamo te ali nemoj se toliko praviti grbav....
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3901 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#3902 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ukaza se na protestima Bake sa Sebijom i dobiju aplauze. Umjesto da budu kolektivno ispljuvani nakon svega sto su skupa uradili….
Ovdje se nikada nista nece promijeniti… kolektivna lobotomija…
Ovdje se nikada nista nece promijeniti… kolektivna lobotomija…
Last edited by klixoris on 25/07/2022 21:36, edited 1 time in total.
-
Ambula
- Posts: 378
- Joined: 20/11/2020 14:41
#3903 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa sto mi ovako na keca pada napamet, ponistio je neki zakon Dodiku i stavio mu do znanja da ne ide tim putem pa onda nametnuo budzet i sugerisao HDZ da ne idu putem blokade izbora pa onda Incko i negiranje genocida i mnogo jos prije odluka koje su za cilj imale afirmaciju drzave i njenih ovlastenja.Login77777 wrote: ↑25/07/2022 21:30Koju je to odluku donosio u nasu korist?Ambula wrote: ↑25/07/2022 20:30 Ovo mora da su najcudniji protesti ikada jer jedan narod protestuje sto mu se uskracuje pravo da preglasava malobrojniji narod u konstitutivnoj drzavi , show
Navijao sam za Smita ovdje iako sam Bosnjak jer mi je iritantna bila ova hajka i pritisak kao dobar je dok donosi odluke u nasu korist kada ne, onda mrzi islam i slicno. Bjazi
Last edited by Ambula on 25/07/2022 21:34, edited 1 time in total.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3904 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Je li ikad bil problema dok HDZ clan predsjednistva nije poceo raditi kontra drzave?JohnnyS wrote: ↑25/07/2022 21:29palermo wrote: ↑25/07/2022 21:25
Nisam te baš razumio. Ozbiljno te nisam razumio da ne bi pomislio da te zezam ili šta drugo.
Ja zapravo, obzirom da bolje poznajem Hrvate hercegovine i svu tu atmosferu od većine forumaša, i nisam nešto haman ljut na njih (mislim na BH Hrvate). Kao što rekoh u nekom današnjem postu, nažalost čini mi se da su zbog niza razloga BH Hrvati izgubili svoj demokratski potencijal i opet nažalost ne vidim kako ga mogu vratiti. I zato je i krivica i odgovornost Zagreba još veća, jer oni su ti koji koristeći bh Hrvate kao mehanizam stavljaju Federaciju BiH i Bošnjake kao većinsko narod u kolonijalni odnos. Ne mislim ja da bi donošenjem ovoga zakona propao svijet, ali stepen nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata bi otišao stepenicu dalje.....i bojjim se da bi se spustio i među obične ljude.što danas nije slučaj (barem nije izražen).
Ne znam što bih ti rekao, nisam birač HDZa, o Čoviću mislim sve najgore, ali teško je baš ravnodušan bit kad netko kaže Izabrat ću ti i kardinala ako hoću. Tako da nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata ima i više nego dovoljno. Premda, meni se osobno čini da je u Mostaru bolje nego prije. Ne znam. Nema sreće nikako, generalno sam pesimističan neovisno o ovom sranju s nametanjem.
Odgovori sam sebi i samo ce ti se sve kasti!
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
-
geoxx
- Posts: 2494
- Joined: 08/08/2015 23:39
#3906 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Blokirani su zbog HDZa. To zelim reci. Nisam Hrvat, ne glasam za HDZ. Mani me patetike.channel10 wrote: ↑25/07/2022 21:26Uvijek je i bio i sad je borba da HDZ ne ovlada kao sto ovladava vec godinama sa SDA i zato su sve te blokade.geoxx wrote: ↑25/07/2022 21:18
Teoretski imas mogucnost da formiras Vladu, ali ne i da donosis odluke jer im vecinu u Klubu Hrvata ne mozes izbiti. Oni gore od 11/17 ne mogu proci. Nikako.
Sad je blokirano preko 40 odluka u Domu naroda, eno ih stoje i ne planiraju se pomaci s mjesta.
Tako da je iskljuciti HDZ iz procesa nemoguce. U Neumu se vise pregovaralo o ovlastima Doma naroda nego o legitimnom predstavljanju.
Dom naroda je sve.
Nije valjda da zelis reci da su ti zakoni koji su blokirani, da su blokirani zbog Bosnjaka, a ne zbog Hrvata?
Ali ste toliko ojacali uz pomoc SDA da sad jebete kompletnu drzavu. E tu je nastao problem i sad to sve treba razjebati za dobrobit drzave.
Drzava nije iz tri dijela kako ti to smatras, niti ce ikad biti.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#3907 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hajd nek nametne i neka se to rijesi. Vidjecemo onda u iduce cetri godine jel ide na bolje. Ali onda neka ide i u neke druge akcije. Neka budu sva tri naroda i u manjem entitetu jednako zastupljena i neka se jednako kao u FBiH odlucuje. S tim da se ukloni mogucnost blokada. A VNI samo na ono sto i jedt VNI. Ako ne bude islo neka Smit mjenja dalje da krene kako treba.JohnnyS wrote: ↑25/07/2022 21:29palermo wrote: ↑25/07/2022 21:25
Nisam te baš razumio. Ozbiljno te nisam razumio da ne bi pomislio da te zezam ili šta drugo.
Ja zapravo, obzirom da bolje poznajem Hrvate hercegovine i svu tu atmosferu od većine forumaša, i nisam nešto haman ljut na njih (mislim na BH Hrvate). Kao što rekoh u nekom današnjem postu, nažalost čini mi se da su zbog niza razloga BH Hrvati izgubili svoj demokratski potencijal i opet nažalost ne vidim kako ga mogu vratiti. I zato je i krivica i odgovornost Zagreba još veća, jer oni su ti koji koristeći bh Hrvate kao mehanizam stavljaju Federaciju BiH i Bošnjake kao većinsko narod u kolonijalni odnos. Ne mislim ja da bi donošenjem ovoga zakona propao svijet, ali stepen nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata bi otišao stepenicu dalje.....i bojjim se da bi se spustio i među obične ljude.što danas nije slučaj (barem nije izražen).
Ne znam što bih ti rekao, nisam birač HDZa, o Čoviću mislim sve najgore, ali teško je baš ravnodušan bit kad netko kaže Izabrat ću ti i kardinala ako hoću. Tako da nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata ima i više nego dovoljno. Premda, meni se osobno čini da je u Mostaru bolje nego prije. Ne znam. Nema sreće nikako, generalno sam pesimističan neovisno o ovom sranju s nametanjem.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3908 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Citam ti odavno postove i oni govore nesto drugo, a ne to sto si napisao u ovom quotanom postu. Ali hajde..geoxx wrote: ↑25/07/2022 21:35Blokirani su zbog HDZa. To zelim reci. Nisam Hrvat, ne glasam za HDZ. Mani me patetike.channel10 wrote: ↑25/07/2022 21:26
Uvijek je i bio i sad je borba da HDZ ne ovlada kao sto ovladava vec godinama sa SDA i zato su sve te blokade.
Nije valjda da zelis reci da su ti zakoni koji su blokirani, da su blokirani zbog Bosnjaka, a ne zbog Hrvata?
Ali ste toliko ojacali uz pomoc SDA da sad jebete kompletnu drzavu. E tu je nastao problem i sad to sve treba razjebati za dobrobit drzave.
Drzava nije iz tri dijela kako ti to smatras, niti ce ikad biti.
- dembele
- Posts: 4226
- Joined: 19/06/2014 09:15
#3909 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa pozvali su svoje članstvo.
Zar misliš da nije unaprijed sve dogovoreno pa i ovi "spontani" aplauzi?
- JohnnyS
- Posts: 17581
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3910 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Vrtit ćemo se u krug s raspravom, ja ti mogu reći da usporediš mandate i glasove za HDZ 2006. i glasove za njih na zadnjim izborima i da će ti se odgovor zašto je to tako sam kazati ako se sjetiš koje je godine Komšić prvi put postao član predsjedništva.channel10 wrote: ↑25/07/2022 21:33Je li ikad bil problema dok HDZ clan predsjednistva nije poceo raditi kontra drzave?JohnnyS wrote: ↑25/07/2022 21:29
Ne znam što bih ti rekao, nisam birač HDZa, o Čoviću mislim sve najgore, ali teško je baš ravnodušan bit kad netko kaže Izabrat ću ti i kardinala ako hoću. Tako da nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata ima i više nego dovoljno. Premda, meni se osobno čini da je u Mostaru bolje nego prije. Ne znam. Nema sreće nikako, generalno sam pesimističan neovisno o ovom sranju s nametanjem.
Odgovori sam sebi i samo ce ti se sve kasti!
Ponavljam, Čović mi izaziva gađenje, meni je osobno Komšić manje zlo nego on, ali razumijem sentiment kod ljudi zbog svega toga kao što razumijem i drugu stranu
- Van Halen
- Posts: 2782
- Joined: 08/04/2008 10:37
#3911 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa čovjek otvoreno govori da su EU I NATO kršćanske organizacije i Hrvati kao takvi imaju prednost nad onima koji predstavljaju Bosnu koji nisu kršćani. Sto se mučim kad je svima jasno da su Hrvati automatski u prednosti zbog toga. E pa poserem se ja na EU I NATO od momenta kad su prihvatili Moldaviju i Ukrajinu zemlju usred rata a nas opet odjebali. Sto se mene tiče nakon takvog hinjskog odnosa ne moramo nikad ući u te ekskluzivno kršćanske organizacije.
Last edited by Van Halen on 25/07/2022 21:40, edited 1 time in total.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#3912 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
A afirmacija drzave i njenih ovlastenja je usluga Bosnjacima? Mislio sam da je ovo drzava sviju a ne samo Bosnjaka.Ambula wrote: ↑25/07/2022 21:33Pa sto mi ovako na keca pada napamet, ponistio je neki zakon Dodiku i stavio mu do znanja da ne ide tim putem pa onda nametnuo budzet i sugerisao HDZ da ne idu putem blokade izbora pa onda Incko i negiranje genocida i mnogo jos prije odluka koje su za cilj imale afirmaciju drzave i njenih ovlastenja.
I sta ima zakon o negiranja genocida, Dodikove antiustavna djelovanje, finansiranje izbora sa Bosnjacima?
Last edited by Login77777 on 25/07/2022 21:41, edited 1 time in total.
- JohnnyS
- Posts: 17581
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3913 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Login77777 wrote: ↑25/07/2022 21:36Hajd nek nametne i neka se to rijesi. Vidjecemo onda u iduce cetri godine jel ide na bolje. Ali onda neka ide i u neke druge akcije. Neka budu sva tri naroda i u manjem entitetu jednako zastupljena i neka se jednako kao u FBiH odlucuje. S tim da se ukloni mogucnost blokada. A VNI samo na ono sto i jedt VNI. Ako ne bude islo neka Smit mjenja dalje da krene kako treba.JohnnyS wrote: ↑25/07/2022 21:29
Ne znam što bih ti rekao, nisam birač HDZa, o Čoviću mislim sve najgore, ali teško je baš ravnodušan bit kad netko kaže Izabrat ću ti i kardinala ako hoću. Tako da nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata ima i više nego dovoljno. Premda, meni se osobno čini da je u Mostaru bolje nego prije. Ne znam. Nema sreće nikako, generalno sam pesimističan neovisno o ovom sranju s nametanjem.
Druže moj, ja sam isto rekao da bi Bošnjaci trebali tražiti za sebe u RS ono što pokušavaju maknuti Hrvatima u Federaciji. Nešto slično je i Konaković rekao pa ga botovi ovdje razapeše
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3914 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
jaro na planetU nema ekvivalenta BIH
ne znam što vam nije jasno
vamo ima 300 000 ljudi koji bi život dali za hrvatsku
o čemu ti pričaš
šta je vama?
halo?
zašto uspoređuješ zemlju pod šapom EU šengen i sva moguća pravila nato eu zakon ovaj zakon ovaj
i bukvalni raspašoj od države u kojoj skoro 50% njezinih građana ne želi živjeti nego žele otcepljene
ko je bre licemeran????
helooo
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#3915 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
a jeste malo simptomaticno da zakone koje donosi "u nasu korist" su ustvari stvari o kojima se ne bi trebalo ni raspljavljati i koje nema sta on ni donositi ni siliti na nekom, jer ti zakoni su vec definisani u ustavu ili kroz neke druge akte (negiranje genocida i sta je ono jos nesto prije nekoliko sedmica donijeo).
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3916 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
zar je teško prihvatiti da je hrvatska otplovila 500 svjetlosnih godina od bih i ostatka bivše juge
a da je slovenija isto tako svjetslosnim godinama ispred hrvatske a austrija ispred slovenije itd.
zašto je teško to shvatiti i stalno se uspoređuje nešto neusporedivo
formula 1 i formula 2000
a da je slovenija isto tako svjetslosnim godinama ispred hrvatske a austrija ispred slovenije itd.
zašto je teško to shvatiti i stalno se uspoređuje nešto neusporedivo
formula 1 i formula 2000
-
galia95
- Posts: 1001
- Joined: 26/02/2022 17:59
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#3918 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa pomislio jesam, i nadam se da je bas tako… ali isto tako imam neki osjecaj da u masama ima i lobotomiranih, nespontanih koji su takodjer aplaudirali.
Ali da su zeleni kmeri proteste (protiv onoga sto su zapravo ispod radara prihvatili) iskoristili za samopromociju, vidi se iz aviona
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#3919 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
A to bi Bosnjaci zajedno s Hrvatima trebali. Jer jedni i drugi su realno narod drugog reda u manjem entitetu.JohnnyS wrote: ↑25/07/2022 21:40Login77777 wrote: ↑25/07/2022 21:36
Hajd nek nametne i neka se to rijesi. Vidjecemo onda u iduce cetri godine jel ide na bolje. Ali onda neka ide i u neke druge akcije. Neka budu sva tri naroda i u manjem entitetu jednako zastupljena i neka se jednako kao u FBiH odlucuje. S tim da se ukloni mogucnost blokada. A VNI samo na ono sto i jedt VNI. Ako ne bude islo neka Smit mjenja dalje da krene kako treba.
Druže moj, ja sam isto rekao da bi Bošnjaci trebali tražiti za sebe u RS ono što pokušavaju maknuti Hrvatima u Federaciji. Nešto slično je i Konaković rekao pa ga botovi ovdje razapeše
Ako ovo bude Smit nametnuo i opet Vlada FBiH bude SDA-HDZ nema nas opet nigdje.
Konakovica napadaju zeleni botovi jer im je on jedini iz opozicije koji utice na njihove gladove. SDP i NS nisu taj krug glasova.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3920 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nemamo se sta vrtiti u krug kad se sve odavno zna.JohnnyS wrote: ↑25/07/2022 21:38Vrtit ćemo se u krug s raspravom, ja ti mogu reći da usporediš mandate i glasove za HDZ 2006. i glasove za njih na zadnjim izborima i da će ti se odgovor zašto je to tako sam kazati ako se sjetiš koje je godine Komšić prvi put postao član predsjedništva.
Ponavljam, Čović mi izaziva gađenje, meni je osobno Komšić manje zlo nego on, ali razumijem sentiment kod ljudi zbog svega toga kao što razumijem i drugu stranu
Nije niko ovdje dosao na ideju da se Hrvati preglasavaju iz obijesti i da drugome crkne krava. Bosanski Hrvati zadnjih skoro 20 godina rade protiv ove drzave i zele je podijeliti. Valjda imaju osjecaj da su izgubili svoj entitet u Dejtonu i ono za sta su se borili u ratu i rade to sto rade i to razumijem. Jebi ga takvi su/ste(ako hoces ubroj se medju takve, ali njihova politika je sustinski takva) i razmijem njihovu politiku.
Ali sad ti isti Hrvati trebaju da shvate da ima ljudi u ovoj drzavi koji su protiv toga i da su se isto tako borili za kontra stvari u tom istom ratu i da nece dozvoliti da se to desi. Sve je tako jednostavno za shvatiti, ali samo onda kad se ne pravis grbav, kao sto to rade Comi, Novak, Kolindica, neki moderatori, pa onda uleti Cypres i ostali.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3921 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ne rade hrvati protiv bih nego za svoj interes
nažalost ti se interesi ne poklapaju
nažalost ti se interesi ne poklapaju
-
geoxx
- Posts: 2494
- Joined: 08/08/2015 23:39
#3922 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Izvuci koji god zelis moj post, pa cemo raspraviti. Realnost je da formiranja vlasti ni na entitetskom nivou, ni na drzavnom nema bez Hrvata. Realnost je da dominantno glasaju za onog za koga vec glasaju i da se to treba postovati, pa se idemo bosti.
Dakle, drzava je uspostavljena na etnickom principu. To nije ono sto ja zelim, vec sto je cinjenicno stanje. Razapni me.
Nije on donio za genocid vec Inzko. Stavio je van snage zakon RS-a kojim se oduzima drzavna imovina i nametnuo finansiranje izbora.karanana wrote: ↑25/07/2022 21:42 a jeste malo simptomaticno da zakone koje donosi "u nasu korist" su ustvari stvari o kojima se ne bi trebalo ni raspljavljati i koje nema sta on ni donositi ni siliti na nekom, jer ti zakoni su vec definisani u ustavu ili kroz neke druge akte (negiranje genocida i sta je ono jos nesto prije nekoliko sedmica donijeo).
Schmidt je preuzeo OHR sa devastiranim autoritetom i bez vojne sile da se brine o provodjenju njegovih odluka. Tako da svaka odluka ima dodatnu tezinu.
Last edited by geoxx on 25/07/2022 21:51, edited 1 time in total.
- klaki
- Posts: 2371
- Joined: 15/02/2013 17:49
- Location: 榛名山峠
#3923 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
znaci anti-bih suBlack swan wrote: ↑25/07/2022 21:49 ne rade hrvati protiv bih nego za svoj interes
nažalost ti se interesi ne poklapaju
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3924 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pogrijesio si forum I drzavu.Black swan wrote: ↑25/07/2022 21:40jaro na planetU nema ekvivalenta BIH
ne znam što vam nije jasno
vamo ima 300 000 ljudi koji bi život dali za hrvatsku
o čemu ti pričaš
šta je vama?
halo?
zašto uspoređuješ zemlju pod šapom EU šengen i sva moguća pravila nato eu zakon ovaj zakon ovaj
i bukvalni raspašoj od države u kojoj skoro 50% njezinih građana ne želi živjeti nego žele otcepljene
ko je bre licemeran????
helooo
Znamo mi da biste vi dali zivote za drugu drzavu i ja vas podrzavam u tome. Zato noga iz ove drzave i dajite tamo svoje zivote za tu drzavu. Ovo ti je druze BIH i vas bi kolektivno trebalo sve psihijatrima voditi da ljudi utvrde gdje je "puko kvar".
O cemu ti pricas i sta je sa tobom? Sjedis u po Saraj`va i tako govoris i pises. Idi bre u Zagreb grad...
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3925 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
A interes je da se podijeli na tri dijela i dio da se pripoji Hrvatskoj.. Znamo mi to, nemas potrebe da to pises..Black swan wrote: ↑25/07/2022 21:49 ne rade hrvati protiv bih nego za svoj interes
nažalost ti se interesi ne poklapaju
