Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3701 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

General War wrote: 25/07/2022 17:11
mirsek wrote: 25/07/2022 17:07
Koji cobani, ovi iz RS i iz bivseg UZP-a ? Pa oni blokiraju sta stignu, bilo koji razlog za kocenje drzave koriste, sta ces sa njima dogovarati. Zato i sluzi VP da otkoci blokadu i da nastavi pozitivne reforme i napredak drzave ka EU.
:-)
Image
Pa šta? Kao da je bilo kome od njih problem slagati. I nigdje to nije došlo u institucije na odlučivanje, znači mogli smo i ti i ja potpisati isto. Ti si gori što vjeruješ u ovo i uzimaš to kao argument za bilo šta. :mrgreen:
sitni svercer
Posts: 1040
Joined: 08/09/2018 14:43

#3702 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sitni svercer »

herr schmidt vase napete igre ne gut za moj herz :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3703 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

AtillaS wrote: 25/07/2022 17:24
General War wrote: 25/07/2022 17:11
:-)
Image
Pa šta? Kao da je bilo kome od njih problem slagati. I nigdje to nije došlo u institucije na odlučivanje, znači mogli smo i ti i ja potpisati isto. Ti si gori što vjeruješ u ovo i uzimaš to kao argument za bilo šta. :mrgreen:
Ma nemoj, pa koji qurac se kod Shmita sastajete sto SDA centralu ne blokirate ako je tako? (ne ti per se)
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3704 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

General War wrote: 25/07/2022 17:27
AtillaS wrote: 25/07/2022 17:24
Pa šta? Kao da je bilo kome od njih problem slagati. I nigdje to nije došlo u institucije na odlučivanje, znači mogli smo i ti i ja potpisati isto. Ti si gori što vjeruješ u ovo i uzimaš to kao argument za bilo šta. :mrgreen:
Ma nemoj, pa koji qurac se kod Shmita sastajete sto SDA centralu ne blokirate ako je tako? (ne ti per se)
Blokiraćemo ako treba, ali za šta? Nije Bakir Šmitu podmetnuo ovo nego je došlo iz Zagreba uz podršku Amerike i Britanije.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3705 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

AtillaS wrote: 25/07/2022 17:30
General War wrote: 25/07/2022 17:27
Ma nemoj, pa koji qurac se kod Shmita sastajete sto SDA centralu ne blokirate ako je tako? (ne ti per se)
Blokiraćemo ako treba, ali za šta? Nije Bakir Šmitu podmetnuo ovo nego je došlo iz Zagreba uz podršku Amerike i Britanije.
Jel ti zajebavas ili stvarno ne znas? Vec pet godina+ se prica o izbornom zakonu, a nije Shhmit Covica izabrao za koalicionog partnera i koji ce sve blokirati vec ridjobradi..i sve sve uz to.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3706 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

General War wrote: 25/07/2022 17:34
AtillaS wrote: 25/07/2022 17:30
Blokiraćemo ako treba, ali za šta? Nije Bakir Šmitu podmetnuo ovo nego je došlo iz Zagreba uz podršku Amerike i Britanije.
Jel ti zajebavas ili stvarno ne znas? Vec pet godina+ se prica o izbornom zakonu, a nije Shhmit Covica izabrao za koalicionog partnera i koji ce sve blokirati vec ridjobradi..i sve sve uz to.
Po tvojoj priči sad će se Hrvati naljutiti što im Bakir još i Čovića bira. :mrgreen:

Na izbor Čovića i HDZ-a ni Bakir, ni ti, ni ja nemamo apsolutno nikakvog uticaja. Ludački ustav ti sam nametne s kim trebaš tikve saditi. Alternativa je da kažeš neću, da blokiraš državu skupa s njima, a čemu onda to vodi? :|
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3707 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

AtillaS wrote: 25/07/2022 17:40
General War wrote: 25/07/2022 17:34
Jel ti zajebavas ili stvarno ne znas? Vec pet godina+ se prica o izbornom zakonu, a nije Shhmit Covica izabrao za koalicionog partnera i koji ce sve blokirati vec ridjobradi..i sve sve uz to.
Po tvojoj priči sad će se Hrvati naljutiti što im Bakir još i Čovića bira. :mrgreen:

Na izbor Čovića i HDZ-a ni Bakir, ni ti, ni ja nemamo apsolutno nikakvog uticaja. Ludački ustav ti sam nametne s kim trebaš tikve saditi. Alternativa je da kažeš neću, da blokiraš državu skupa s njima, a čemu onda to vodi? :|
Profesore, bojim se da se bas nismo razumili:
SDA je, ukoliko je njen lider bio ozbiljan u optuživanju Milorada Dodika da ruši državu, mogla bez bilo kakvih problema da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a ali i bez Čovićevog HDZ-a.

Bez ove dvije stranke postoji potrebna većina u Predstavničkom domu BH parlamenta za imenovanje Savjeta ministara. Milorad Dodik, koji prema riječima Bakira Izetbegovića ruši BiH, ne bi mogao da učini ništa u Predsjedništvu a SNSD i HDZ bi, da je SDA tako htjela bili u potpunosti lišeni bilo kakvog uticaja na nivou Bosne i Hercegovine. To bi se zaista i desilo da su SDA, HDZ BiH i SNSD zaista neprijatelji a ne najbliži partneri.
Nadam se da nisi informiran nego sto navlaci na jos jednog SDA bota...eto odjednom Shmit neprijatelj, a do njega sve bilo med i miljeko :-) :lol:
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#3708 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

General War wrote: 25/07/2022 16:28
mehoxy wrote: 25/07/2022 16:02

Visoki predstavnik bi valjda trebao da namece odluke ne u korist bilo kojeg naroda,vec u korist jacanja, a ne slabljenja i unistavanja, drzave. To sto uglavnom svaka normalna odluka koju on donese ide u prilog bosnjacima a navodno slabi "anam one" je samo dokaz da isti neumorno i dalje pokusavaju raditi na zlocinackim ciljevima iz 90-ih.
Pa sto bi on, kad ni ostali cobani nece?
On će biti zapamćen kao hinja poslana s jasnim zadatkom grobara BIH.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3709 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

Lex77 wrote: 25/07/2022 17:46
General War wrote: 25/07/2022 16:28
Pa sto bi on, kad ni ostali cobani nece?
On će biti zapamćen kao hinja poslana s jasnim zadatkom grobara BIH.
Grobari BiH su tu jos od 92, ovaj samo daje na znanje sto svi vec znamo ali sebi necemo da priznamo.
-Nije ovo prvi put da se izborni zakon mjenjao..a nije bilo Shmita ni u tragovima.
-Entitetsko drzavljanstvo
-Razmjena stanovnistva
-Fadil
-Blokade
...sve je to bilo i prije Shmita, ali niko se nigdje nije skupljao.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3710 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

General War wrote: 25/07/2022 17:45 SDA je, ukoliko je njen lider bio ozbiljan u optuživanju Milorada Dodika da ruši državu, mogla bez bilo kakvih problema da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a ali i bez Čovićevog HDZ-a.
Autor tog teksta bi mogao objasniti i kako, s kim, dokle i kuda bi to vodilo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3711 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

AtillaS wrote: 25/07/2022 18:04
General War wrote: 25/07/2022 17:45 SDA je, ukoliko je njen lider bio ozbiljan u optuživanju Milorada Dodika da ruši državu, mogla bez bilo kakvih problema da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a ali i bez Čovićevog HDZ-a.
Autor tog teksta bi mogao objasniti i kako, s kim, dokle i kuda bi to vodilo.
Naravno...Bakir je prosto morao..jel tako? :D

Ok, razumio sam. :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 46408
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3712 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pici »

VP je tu da provodi funkcionalnost a ne defunkcionalnost.Ovo sto rade sve tri strane u BiH je defunkcionalna i nazadna politika,DMS treba iz temelja mijenjati i praviti prema EU standardu a Srbiju i Hrvatsku iskljuciti iz tih pregovora, totalno destruktivne politike za sve oko sebe.

Kada je dolazilo do raspada jugoslavije, zapad je poslao svoje politicare najace sto imaju da uvjere Sloveniju a pogotovo Hrvatsku da do istoga ne dodje.
Poslije silnih razgovora, politicar koji je bio kod franje je kasnije u memoarima napisao.Uvjeravao sam i obecavao od hitnog ulaska u EU u NATO o milijrdama bespovratnog kredita, nisam uspio.Milosevic je samo to cekao pa da krene sa planom.
BiH orjentirane stranke imaju problem a to je Bakirova SDA i oni su za podjele i pregovore.BiH se MORA rijesiti tih politicara inace nam raspad ne gine.Dodiku i Čoviću je zaledjina Zagreb-Beograd.Bakiru jalova Turska koja bi nas prodala sad pa sad, u istoriji to i jesu uradili.
Germansko-franačku koliciju ignorisati i sve uprijeti u Anglo-Sasku koaliciju, bar ce oni donekle jedini drzati se rijeci i dogovora.Ovo ostalo sve nabiti nogom.
Cekala se prekretnica i evo je, ne trebaju nam politicari minderaskog kalibra Bakir i kompanija.Mora se naci ujedinjen pregovarac koji ce lupiti šakom od stol.Inace najebasmo.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3713 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

General War wrote: 25/07/2022 18:07
AtillaS wrote: 25/07/2022 18:04
Autor tog teksta bi mogao objasniti i kako, s kim, dokle i kuda bi to vodilo.
Naravno...Bakir je prosto morao..jel tako? :D

Ok, razumio sam. :thumbup:
Nije morao.

Postoji nešto što se zove izborna volja građana i po njoj se ne sere. Ali i obično loše završi kad se ode tim putem.

Slabo si razumio.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3714 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

AtillaS wrote: 25/07/2022 18:21
General War wrote: 25/07/2022 18:07
Naravno...Bakir je prosto morao..jel tako? :D

Ok, razumio sam. :thumbup:
Nije morao.

Postoji nešto što se zove izborna volja građana i po njoj se ne sere. Ali i obično loše završi kad se ode tim putem.

Slabo si razumio.
Tamam posla, razumio sam te jako dobro. :thumbup:
ljubijankic
Posts: 3968
Joined: 20/11/2011 21:38

#3715 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ljubijankic »

Da li je realno da mi vec godinama biramo neozbiljne politicare koji su toliko nesposobni da apsolutni nista na mogu rjesiti, godinama pozivamo EU i visokog predstavnika da pocne rjesavati pitanja poput izbora, negiranja genocida i kada konacno krenu to rjesavati nama to smeta sto nije po nasem. Je li realno da smo ovoliko glupa nacija?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3716 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Prpa.ba »

Mrtvi hladni majorizaciju nad Bošnjacima pravdaju cinjenicom da nam političari ne valjaju. :lol:
User avatar
Droog
Posts: 1707
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#3717 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Droog »

Jao sto su se aktivirali razni nickovi... :run:
User avatar
Truba
Posts: 93850
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3718 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#3719 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Black swan wrote: 25/07/2022 18:44 https://avaz.ba/vijesti/bih/760599/penz ... vljaju-bih

Umirovljenik prebrojava hrvate
Deda čita Klix forum pa je negdje vidio 8% :mrgreen:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17069
Joined: 27/04/2021 22:52

#3720 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tramvajtrojka »

Prpa.ba wrote: 25/07/2022 18:36 Mrtvi hladni majorizaciju nad Bošnjacima pravdaju cinjenicom da nam političari ne valjaju. :lol:
peta kolona radi punom parom dobro smo mi i dovde dogurali koliko imamo dusmana :run: :run: a sve satro zabrinuti prije ovih desavanja rekao bi covjek sve djeca cvijeca od forumasa , stvarno razočaranje od nekih forumasa :( :(
User avatar
Better Man
Posts: 18753
Joined: 01/10/2006 20:10

#3721 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Better Man »

mirsek wrote: 25/07/2022 14:47
Better Man wrote: 25/07/2022 14:42

Eno iz Bosanskog kongresa pišu Da je Alija Izetbegović direktno radio na podjeli zemlje na tri dijela i da je upravo radi toga i izašao prije vremena iz zatvora. Upravo su ideolozi velike Srbije i ratni koljači i ubice bili najglasniji za njegovo puštanje iz zatvora. Sve ono što on nije uspio završiti, sad radi njegov sin.
Izasao prijevremeno iz zatvora u Jugoslaviji da bi BIH podijelio na 3 dijela ? Ali to je onda mogao i bez rata.. :roll:
Dajte ba..
Nije mogao bez rata, jer niko normalan ga ne bi untome podržao.
User avatar
pici
Posts: 46408
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3722 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pici »

Image
Meni se vec povraca.
Nebi otisao pa makar se sad raspali.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#3723 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »



:mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46408
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3724 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pici »

Kolinda wrote: 25/07/2022 18:52

:mrgreen:
Koja cirkusijada bosnjackoga insana.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3725 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

pici wrote: 25/07/2022 18:51 Image
Meni se vec povraca.
Nebi otisao pa makar se sad raspali.
hooj ljebe :D

Potpisuj Shmite!! :D
Last edited by General War on 25/07/2022 18:57, edited 1 time in total.
Locked