Pa šta? Kao da je bilo kome od njih problem slagati. I nigdje to nije došlo u institucije na odlučivanje, znači mogli smo i ti i ja potpisati isto. Ti si gori što vjeruješ u ovo i uzimaš to kao argument za bilo šta.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#3701 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
sitni svercer
- Posts: 1040
- Joined: 08/09/2018 14:43
#3702 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
herr schmidt vase napete igre ne gut za moj herz 
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#3703 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma nemoj, pa koji qurac se kod Shmita sastajete sto SDA centralu ne blokirate ako je tako? (ne ti per se)
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#3704 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Blokiraćemo ako treba, ali za šta? Nije Bakir Šmitu podmetnuo ovo nego je došlo iz Zagreba uz podršku Amerike i Britanije.General War wrote: ↑25/07/2022 17:27Ma nemoj, pa koji qurac se kod Shmita sastajete sto SDA centralu ne blokirate ako je tako? (ne ti per se)
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#3705 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jel ti zajebavas ili stvarno ne znas? Vec pet godina+ se prica o izbornom zakonu, a nije Shhmit Covica izabrao za koalicionog partnera i koji ce sve blokirati vec ridjobradi..i sve sve uz to.AtillaS wrote: ↑25/07/2022 17:30Blokiraćemo ako treba, ali za šta? Nije Bakir Šmitu podmetnuo ovo nego je došlo iz Zagreba uz podršku Amerike i Britanije.General War wrote: ↑25/07/2022 17:27
Ma nemoj, pa koji qurac se kod Shmita sastajete sto SDA centralu ne blokirate ako je tako? (ne ti per se)
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#3706 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Po tvojoj priči sad će se Hrvati naljutiti što im Bakir još i Čovića bira.General War wrote: ↑25/07/2022 17:34Jel ti zajebavas ili stvarno ne znas? Vec pet godina+ se prica o izbornom zakonu, a nije Shhmit Covica izabrao za koalicionog partnera i koji ce sve blokirati vec ridjobradi..i sve sve uz to.
Na izbor Čovića i HDZ-a ni Bakir, ni ti, ni ja nemamo apsolutno nikakvog uticaja. Ludački ustav ti sam nametne s kim trebaš tikve saditi. Alternativa je da kažeš neću, da blokiraš državu skupa s njima, a čemu onda to vodi?
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#3707 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Profesore, bojim se da se bas nismo razumili:AtillaS wrote: ↑25/07/2022 17:40Po tvojoj priči sad će se Hrvati naljutiti što im Bakir još i Čovića bira.General War wrote: ↑25/07/2022 17:34
Jel ti zajebavas ili stvarno ne znas? Vec pet godina+ se prica o izbornom zakonu, a nije Shhmit Covica izabrao za koalicionog partnera i koji ce sve blokirati vec ridjobradi..i sve sve uz to.![]()
Na izbor Čovića i HDZ-a ni Bakir, ni ti, ni ja nemamo apsolutno nikakvog uticaja. Ludački ustav ti sam nametne s kim trebaš tikve saditi. Alternativa je da kažeš neću, da blokiraš državu skupa s njima, a čemu onda to vodi?![]()
Nadam se da nisi informiran nego sto navlaci na jos jednog SDA bota...eto odjednom Shmit neprijatelj, a do njega sve bilo med i miljekoSDA je, ukoliko je njen lider bio ozbiljan u optuživanju Milorada Dodika da ruši državu, mogla bez bilo kakvih problema da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a ali i bez Čovićevog HDZ-a.
Bez ove dvije stranke postoji potrebna većina u Predstavničkom domu BH parlamenta za imenovanje Savjeta ministara. Milorad Dodik, koji prema riječima Bakira Izetbegovića ruši BiH, ne bi mogao da učini ništa u Predsjedništvu a SNSD i HDZ bi, da je SDA tako htjela bili u potpunosti lišeni bilo kakvog uticaja na nivou Bosne i Hercegovine. To bi se zaista i desilo da su SDA, HDZ BiH i SNSD zaista neprijatelji a ne najbliži partneri.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#3708 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
On će biti zapamćen kao hinja poslana s jasnim zadatkom grobara BIH.General War wrote: ↑25/07/2022 16:28Pa sto bi on, kad ni ostali cobani nece?mehoxy wrote: ↑25/07/2022 16:02
Visoki predstavnik bi valjda trebao da namece odluke ne u korist bilo kojeg naroda,vec u korist jacanja, a ne slabljenja i unistavanja, drzave. To sto uglavnom svaka normalna odluka koju on donese ide u prilog bosnjacima a navodno slabi "anam one" je samo dokaz da isti neumorno i dalje pokusavaju raditi na zlocinackim ciljevima iz 90-ih.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#3709 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Grobari BiH su tu jos od 92, ovaj samo daje na znanje sto svi vec znamo ali sebi necemo da priznamo.
-Nije ovo prvi put da se izborni zakon mjenjao..a nije bilo Shmita ni u tragovima.
-Entitetsko drzavljanstvo
-Razmjena stanovnistva
-Fadil
-Blokade
...sve je to bilo i prije Shmita, ali niko se nigdje nije skupljao.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#3710 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Autor tog teksta bi mogao objasniti i kako, s kim, dokle i kuda bi to vodilo.General War wrote: ↑25/07/2022 17:45 SDA je, ukoliko je njen lider bio ozbiljan u optuživanju Milorada Dodika da ruši državu, mogla bez bilo kakvih problema da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a ali i bez Čovićevog HDZ-a.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#3711 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno...Bakir je prosto morao..jel tako?AtillaS wrote: ↑25/07/2022 18:04Autor tog teksta bi mogao objasniti i kako, s kim, dokle i kuda bi to vodilo.General War wrote: ↑25/07/2022 17:45 SDA je, ukoliko je njen lider bio ozbiljan u optuživanju Milorada Dodika da ruši državu, mogla bez bilo kakvih problema da formira vlast na nivou BiH bez SNSD-a ali i bez Čovićevog HDZ-a.
Ok, razumio sam.
- pici
- Posts: 46406
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#3712 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
VP je tu da provodi funkcionalnost a ne defunkcionalnost.Ovo sto rade sve tri strane u BiH je defunkcionalna i nazadna politika,DMS treba iz temelja mijenjati i praviti prema EU standardu a Srbiju i Hrvatsku iskljuciti iz tih pregovora, totalno destruktivne politike za sve oko sebe.
Kada je dolazilo do raspada jugoslavije, zapad je poslao svoje politicare najace sto imaju da uvjere Sloveniju a pogotovo Hrvatsku da do istoga ne dodje.
Poslije silnih razgovora, politicar koji je bio kod franje je kasnije u memoarima napisao.Uvjeravao sam i obecavao od hitnog ulaska u EU u NATO o milijrdama bespovratnog kredita, nisam uspio.Milosevic je samo to cekao pa da krene sa planom.
BiH orjentirane stranke imaju problem a to je Bakirova SDA i oni su za podjele i pregovore.BiH se MORA rijesiti tih politicara inace nam raspad ne gine.Dodiku i Čoviću je zaledjina Zagreb-Beograd.Bakiru jalova Turska koja bi nas prodala sad pa sad, u istoriji to i jesu uradili.
Germansko-franačku koliciju ignorisati i sve uprijeti u Anglo-Sasku koaliciju, bar ce oni donekle jedini drzati se rijeci i dogovora.Ovo ostalo sve nabiti nogom.
Cekala se prekretnica i evo je, ne trebaju nam politicari minderaskog kalibra Bakir i kompanija.Mora se naci ujedinjen pregovarac koji ce lupiti šakom od stol.Inace najebasmo.
Kada je dolazilo do raspada jugoslavije, zapad je poslao svoje politicare najace sto imaju da uvjere Sloveniju a pogotovo Hrvatsku da do istoga ne dodje.
Poslije silnih razgovora, politicar koji je bio kod franje je kasnije u memoarima napisao.Uvjeravao sam i obecavao od hitnog ulaska u EU u NATO o milijrdama bespovratnog kredita, nisam uspio.Milosevic je samo to cekao pa da krene sa planom.
BiH orjentirane stranke imaju problem a to je Bakirova SDA i oni su za podjele i pregovore.BiH se MORA rijesiti tih politicara inace nam raspad ne gine.Dodiku i Čoviću je zaledjina Zagreb-Beograd.Bakiru jalova Turska koja bi nas prodala sad pa sad, u istoriji to i jesu uradili.
Germansko-franačku koliciju ignorisati i sve uprijeti u Anglo-Sasku koaliciju, bar ce oni donekle jedini drzati se rijeci i dogovora.Ovo ostalo sve nabiti nogom.
Cekala se prekretnica i evo je, ne trebaju nam politicari minderaskog kalibra Bakir i kompanija.Mora se naci ujedinjen pregovarac koji ce lupiti šakom od stol.Inace najebasmo.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#3713 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nije morao.
Postoji nešto što se zove izborna volja građana i po njoj se ne sere. Ali i obično loše završi kad se ode tim putem.
Slabo si razumio.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#3714 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
ljubijankic
- Posts: 3968
- Joined: 20/11/2011 21:38
#3715 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da li je realno da mi vec godinama biramo neozbiljne politicare koji su toliko nesposobni da apsolutni nista na mogu rjesiti, godinama pozivamo EU i visokog predstavnika da pocne rjesavati pitanja poput izbora, negiranja genocida i kada konacno krenu to rjesavati nama to smeta sto nije po nasem. Je li realno da smo ovoliko glupa nacija?
- Prpa.ba
- Posts: 15271
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#3716 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mrtvi hladni majorizaciju nad Bošnjacima pravdaju cinjenicom da nam političari ne valjaju. 
- Droog
- Posts: 1707
- Joined: 09/01/2009 04:13
- Location: Small Town Underground
#3717 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jao sto su se aktivirali razni nickovi... 
- Truba
- Posts: 93849
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#3719 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Deda čita Klix forum pa je negdje vidio 8%Black swan wrote: ↑25/07/2022 18:44 https://avaz.ba/vijesti/bih/760599/penz ... vljaju-bih
Umirovljenik prebrojava hrvate
- tramvajtrojka
- Posts: 17069
- Joined: 27/04/2021 22:52
#3720 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
peta kolona radi punom parom dobro smo mi i dovde dogurali koliko imamo dusmana
- Better Man
- Posts: 18753
- Joined: 01/10/2006 20:10
#3721 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nije mogao bez rata, jer niko normalan ga ne bi untome podržao.mirsek wrote: ↑25/07/2022 14:47Izasao prijevremeno iz zatvora u Jugoslaviji da bi BIH podijelio na 3 dijela ? Ali to je onda mogao i bez rata..Better Man wrote: ↑25/07/2022 14:42
Eno iz Bosanskog kongresa pišu Da je Alija Izetbegović direktno radio na podjeli zemlje na tri dijela i da je upravo radi toga i izašao prije vremena iz zatvora. Upravo su ideolozi velike Srbije i ratni koljači i ubice bili najglasniji za njegovo puštanje iz zatvora. Sve ono što on nije uspio završiti, sad radi njegov sin.![]()
Dajte ba..
- pici
- Posts: 46406
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#3722 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Meni se vec povraca.
Nebi otisao pa makar se sad raspali.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
- pici
- Posts: 46406
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#3725 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
hooj ljebe
Potpisuj Shmite!!
Last edited by General War on 25/07/2022 18:57, edited 1 time in total.
