Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#3651 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by e__ »

AtillaS wrote: 24/07/2022 20:17
Ovo je kraj države BiH jer svaki zakon koji je kontra ljudskih sloboda i jednakosti tu državu udaljava od integracija kojima kao težimo. Vraća nas u 19. vijek. Dakle, Evropa koja ti to servira te ne očekuje u EU, niti NATO. Ovo je samo završetak genocida.

To ne postoji apsolutno nigdje u svijetu. Sloboda ispovjedanja vjere je jedno od osnovnih ljudskih prava. Nevjerovatne gluposti pričaš.
Pricamo o Bosni... gdje si niko i nista ako nisi iz stranke. Ponasas se ko da postojeci zakoni _NISU_ diskriminatorni... ponasas se ko da ovo mijenja bilo sta.

Degutantno je sto uopste spominjes genocid, s obzirom da se zna ko s kim suradjuje (i s kim je uvijek suradjivao) i ko je dao legitimitet Republici Srpskoj!

Vjera je nesto licno, a ne nesto sto bi se trebalo zloupotrijebljavati za politicke poene. Prvo si Bosanac, a onda sve ostalo. Sve dok ne budemo promovisali Bosanski identitet BEZ ukljucivanja vjere u isti, ne bi trebali ocekivati bolje sutra.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3652 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Lako se Schidtu slikati kada je iza kamere obezbjeđenje. :D

Hajde neka se ovako slika po Sarajevu narednih par dana.

Image
OPUŠTENO
Schmidt se slikao s jednim od dva prosvjednika u Tuzli

Danas u prosvjednici, njih dvojica (2), dočekali visokog predstavnika Schmidta s transparentima u Tuzli.

Bošnjačka politika i javnost digla se na noge ovih dana glede navodne odluke visokog predstavnika da Hrvatima u BiH vrati prava koja su im oduzeli njegovi prethodnici, a koji su garantirani u Ustavu BiH.

Iz predočene slike se može vidjeti kako se Schmidt opušteno slikao s jednim od dvojice prosvjednika.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3653 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Dajgle majice i kica
Sta je ono sunce ti poljubim :lol:
mishic
Posts: 8409
Joined: 28/04/2011 16:29

#3654 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

Poziva li iko VP da uspostavi pravnu državu i jednakost građana pred Zakonom?!!

Ili svi pozivaju da se oni dograbe privilegija umjesto onih prethodnih?!!
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#3655 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by saimidin »

Nikako ne kontam zasto je smit pokrenuo sve ovo sada, ako je bio dogovor da se pokusa poslije izbora, jer sada donio ili ne donio odluku cijela izborna ce proci oko ovog

Dal je toliko bio pritisnut od usa/uk, zbog kupovine hr u nato, opet mi nije jasno da to uradi sada, pa cak I ako se hdz plasio da ce :bih: stranke imati 6 hrvata u dnfbih, a nisam vidio da se islo na to uopste
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3656 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

sve će se saznati kasnije
User avatar
Pandakonda
Posts: 6121
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#3657 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Pandakonda »

saimidin wrote: 25/07/2022 11:56 Nikako ne kontam zasto je smit pokrenuo sve ovo sada, ako je bio dogovor da se pokusa poslije izbora, jer sada donio ili ne donio odluku cijela izborna ce proci oko ovog

Dal je toliko bio pritisnut od usa/uk, zbog kupovine hr u nato, opet mi nije jasno da to uradi sada, pa cak I ako se hdz plasio da ce :bih: stranke imati 6 hrvata u dnfbih, a nisam vidio da se islo na to uopste
To je sve krenulo nakon sto nije uspjela blokada HDZ-a za finansiranje izbora i kada je Smit nametnuo tu odluku. OHR se prepao da ce izgubiti kredibilitet i da ce njihove odluke biti posmatrane kao jednostrane. Ovo je posebno bitno jer je srpska strana rekla da ga ne priznaje, i zadnje sto treba jeste da ga i hrvatska sada prestane podrzavati i da ispadne da on ispunjava zelje jednog naroda. Naravno lose bi bilo ako bi ga i bosnjacka strana odbacila tako da je situacija losa generalno.

Ono sto mu je olaksalo situaciju jeste to sto je SDA vec u mostaru potpisala da se slaze sa legitimnim predstavljanjem sto znaci da je vec bio neki okvir unutar kojeg ce se kretati. Ili jednostavno su procijenili da nakon izbora ce situacija opet biti ista u pregovorima, da niko nece ponuditi kompromis, i da nece biti neki drugi akteri nego da ce isti ljudi dobiti izbore.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3658 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Gradjanski pravo biranja i biti biran je ustupak jednoj strani. Sta se sve nece nauciti ovdje. :lol:
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#3659 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by saimidin »

Pandakonda wrote: 25/07/2022 12:13
saimidin wrote: 25/07/2022 11:56 Nikako ne kontam zasto je smit pokrenuo sve ovo sada, ako je bio dogovor da se pokusa poslije izbora, jer sada donio ili ne donio odluku cijela izborna ce proci oko ovog

Dal je toliko bio pritisnut od usa/uk, zbog kupovine hr u nato, opet mi nije jasno da to uradi sada, pa cak I ako se hdz plasio da ce :bih: stranke imati 6 hrvata u dnfbih, a nisam vidio da se islo na to uopste
To je sve krenulo nakon sto nije uspjela blokada HDZ-a za finansiranje izbora i kada je Smit nametnuo tu odluku. OHR se prepao da ce izgubiti kredibilitet i da ce njihove odluke biti posmatrane kao jednostrane. Ovo je posebno bitno jer je srpska strana rekla da ga ne priznaje, i zadnje sto treba jeste da ga i hrvatska sada prestane podrzavati i da ispadne da on ispunjava zelje jednog naroda. Naravno lose bi bilo ako bi ga i bosnjacka strana odbacila tako da je situacija losa generalno.

Ono sto mu je olaksalo situaciju jeste to sto je SDA vec u mostaru potpisala da se slaze sa legitimnim predstavljanjem sto znaci da je vec bio neki okvir unutar kojeg ce se kretati. Ili jednostavno su procijenili da nakon izbora ce situacija opet biti ista u pregovorima, da niko nece ponuditi kompromis, i da nece biti neki drugi akteri nego da ce isti ljudi dobiti izbore.
Sad ne samo da je izgubio bosnjake, nego bojim se na sta ce to u sa veceras ispasti

Upravo propast tih pregovora nakon izbora bi bila optimalan trenutak za nametanje, ali eto sad cemo vidjeti na sta ce ispasti
User avatar
JohnnyS
Posts: 17601
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3660 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

Login77777 wrote: 25/07/2022 12:30 Gradjanski pravo biranja i biti biran je ustupak jednoj strani. Sta se sve nece nauciti ovdje. :lol:
Jest najbrojnijoj
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#3661 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

saimidin wrote: 25/07/2022 13:45
Pandakonda wrote: 25/07/2022 12:13

To je sve krenulo nakon sto nije uspjela blokada HDZ-a za finansiranje izbora i kada je Smit nametnuo tu odluku. OHR se prepao da ce izgubiti kredibilitet i da ce njihove odluke biti posmatrane kao jednostrane. Ovo je posebno bitno jer je srpska strana rekla da ga ne priznaje, i zadnje sto treba jeste da ga i hrvatska sada prestane podrzavati i da ispadne da on ispunjava zelje jednog naroda. Naravno lose bi bilo ako bi ga i bosnjacka strana odbacila tako da je situacija losa generalno.

Ono sto mu je olaksalo situaciju jeste to sto je SDA vec u mostaru potpisala da se slaze sa legitimnim predstavljanjem sto znaci da je vec bio neki okvir unutar kojeg ce se kretati. Ili jednostavno su procijenili da nakon izbora ce situacija opet biti ista u pregovorima, da niko nece ponuditi kompromis, i da nece biti neki drugi akteri nego da ce isti ljudi dobiti izbore.
Sad ne samo da je izgubio bosnjake, nego bojim se na sta ce to u sa veceras ispasti

Upravo propast tih pregovora nakon izbora bi bila optimalan trenutak za nametanje, ali eto sad cemo vidjeti na sta ce ispasti
Ne bi propali pregovori jer HDZ ne bi imao dovoljno glasova po ovom Zakonu. Zato se i ide mijenjati lzborni zakon prije izbora.
User avatar
mirsek
Posts: 12951
Joined: 07/05/2010 15:40

#3662 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

Login77777 wrote: 25/07/2022 12:30 Gradjanski pravo biranja i biti biran je ustupak jednoj strani. Sta se sve nece nauciti ovdje. :lol:
:thumbup:
Naravno, to je ta lobotomija logike..
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3663 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

mirsek wrote: 25/07/2022 14:03
Login77777 wrote: 25/07/2022 12:30 Gradjanski pravo biranja i biti biran je ustupak jednoj strani. Sta se sve nece nauciti ovdje. :lol:
:thumbup:
Naravno, to je ta lobotomija logike..
Ovdje se voli, zna se iz koji tabora gurati ta prica da su izbori ustupak jednoj strani. Da je zabrana negiranja genocida ustupak jednoj strani. Da je brisanje anti ustavni zakona ustupak jednoj strani. Kao da su izbori samo za jednu stranu. Kao da je genocid bio samo na jednom narodu a ne da je vise genocida bilo. Kao da anti ustavno djelovanje steti samo jednom narodu.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3664 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

JohnnyS wrote: 25/07/2022 13:57
Login77777 wrote: 25/07/2022 12:30 Gradjanski pravo biranja i biti biran je ustupak jednoj strani. Sta se sve nece nauciti ovdje. :lol:
Jest najbrojnijoj
Kako de pojasni? Jel to svake dvije godine samo jedan narod bira novu vlast?
DonieBrasco
Posts: 20131
Joined: 31/08/2016 16:09

#3665 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Ovaj ce driektno preci na stvar i dati im entitet, a onda im izborni i ne treba.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17601
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3666 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

Login77777 wrote: 25/07/2022 14:18
JohnnyS wrote: 25/07/2022 13:57

Jest najbrojnijoj
Kako de pojasni? Jel to svake dvije godine samo jedan narod bira novu vlast?

Prvo, teško je znati što u praksi dovode nametnute promjene, ako ih uopće bude.
Drugo, rat je završio tako da se ukinula građanska država i nametnuo etnički koncept, to je bio preduvjet za prestanak rata. Duh sporazuma je da svatko bira svoje, ali slovo nije slijedilo duh. Sad se možda, a naglašavam možda jer svi samo teoretiziranju, slovo prilagođava duhu.
User avatar
mirsek
Posts: 12951
Joined: 07/05/2010 15:40

#3667 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

JohnnyS wrote: 25/07/2022 13:57
Login77777 wrote: 25/07/2022 12:30 Gradjanski pravo biranja i biti biran je ustupak jednoj strani. Sta se sve nece nauciti ovdje. :lol:
Jest najbrojnijoj
U svakoj demokratiji, neko je najbrojniji samo sto se kod nekih sve gleda samo kroz nacionalne torove.
Ali za te zabrinute imaju medjunarodne i evropske povelje i zakoni o ljudskim pravima, slobodama, jednakopravnosti svake jedinke.. To uvedemo i implementiramo i niko nije ugrozen kao jedinka, eto neka neka medjunarodna komisija nadgleda sprovodjenje tih zakona i ljuskih prava.
Al ovdje se radi o pravljenju okvira za zastitu pozicije pojedine narodne skupine a na racun prava pojedinca, svakog gradjanina ove drzave, ko god on bio.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3668 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

JohnnyS wrote: 25/07/2022 14:21
Login77777 wrote: 25/07/2022 14:18

Kako de pojasni? Jel to svake dvije godine samo jedan narod bira novu vlast?

Prvo, teško je znati što u praksi dovode nametnute promjene, ako ih uopće bude.
Drugo, rat je završio tako da se ukinula građanska država i nametnuo etnički koncept, to je bio preduvjet za prestanak rata. Duh sporazuma je da svatko bira svoje, ali slovo nije slijedilo duh. Sad se možda, a naglašavam možda jer svi samo teoretiziranju, slovo prilagođava duhu.
Nisam to pitao nego kako da je nametanje finansiranja izbora samo u korist jednog naroda. Ja koliko znam sva tri naroda glasaju.

A sto se tice ovog sto pises. U Predsjednistvo se bira Srbin, Hrvat i Bosnjak. Ne vidim da je nekad drugacije bilo. Ovdje su zakinuti jedino Ostali. Postoje presude za to.
U DN FBiH se biraju Srbi, Hrvati, Bosnjaci i Ostali. Nije mi poznato da je kad drugacije bilo.
U DN BiH se bira Srbi, Hrvati i Bosnjaci. Ovdje su jedino zakinuti Ostali.
User avatar
mirsek
Posts: 12951
Joined: 07/05/2010 15:40

#3669 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

Login77777 wrote: 25/07/2022 14:17
mirsek wrote: 25/07/2022 14:03
:thumbup:
Naravno, to je ta lobotomija logike..
Ovdje se voli, zna se iz koji tabora gurati ta prica da su izbori ustupak jednoj strani. Da je zabrana negiranja genocida ustupak jednoj strani. Da je brisanje anti ustavni zakona ustupak jednoj strani. Kao da su izbori samo za jednu stranu. Kao da je genocid bio samo na jednom narodu a ne da je vise genocida bilo. Kao da anti ustavno djelovanje steti samo jednom narodu.
Mi cemo morati prihvatiti da smo pocinili zlocine i genocid i da su oni za svaku osudu i necemo ih smjeti slaviti a vi morate zauzvrat prihvatiti da mi kao jedna skupina na odredjenoj teritoriji imamo vise prava od obicnih gradjana ove drzave.
Kakva postena razmjena.. :-)
U rangu djuro ce ti oprostiti sto te je tukao ako potpises da je ono sto je oteo samo njegovo i da ti tu nemas ista prava kao i on.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#3670 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

Jesu li politicari s kamenjara uspjeli izlobirati aparthejdski zakon? Konacno im je naciosovinizam urodio plodom. Vec 30 godina pokazuju svoje anti-bh. lice i evo jos slave i smiju se jer dodatno razaraju drzavu. Od svih Srba najgori su...
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#3671 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Naravno da su uspjeli. Sljedeći korak je treći entitet koji im je Bakir potpisao.
User avatar
Better Man
Posts: 18753
Joined: 01/10/2006 20:10

#3672 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Better Man »

Izmjene Ustava i Izbornog zakona samo treba uskladiti sa presudama međunarodnog suda za ljudska prava Sejdić - Finci i Zornić Pilav, ograničiti ovlasti Doma naroda, ograničiti izbor članova predsjedništva na max. dva mandata i to na način da ni Bakir ni Komšić ne mogu biti na ovim izborima kandidati i ne samo na ovim, već nikad više, a to bi se odnosilo i na Čovića i uvesti da se najbolji i najstručniji kadrovi postavljaju na pozicije, a ne kao do sad da Bošnjacima pripada jedno, Hrvatima drugo, a Srbima treće. Može se poštovati nacionalna zastupljenost, ali ne kao do sada, već prvo stručnost i sposobnost.
User avatar
mirsek
Posts: 12951
Joined: 07/05/2010 15:40

#3673 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

JohnnyS wrote: 25/07/2022 14:21
Login77777 wrote: 25/07/2022 14:18

Kako de pojasni? Jel to svake dvije godine samo jedan narod bira novu vlast?

Prvo, teško je znati što u praksi dovode nametnute promjene, ako ih uopće bude.
Drugo, rat je završio tako da se ukinula građanska država i nametnuo etnički koncept, to je bio preduvjet za prestanak rata. Duh sporazuma je da svatko bira svoje, ali slovo nije slijedilo duh. Sad se možda, a naglašavam možda jer svi samo teoretiziranju, slovo prilagođava duhu.
A tako znaci vi to gledate... Sad je mnogo jasnije odakle tako ponasanje..
User avatar
JohnnyS
Posts: 17601
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3674 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

mirsek wrote: 25/07/2022 14:37
JohnnyS wrote: 25/07/2022 14:21


Prvo, teško je znati što u praksi dovode nametnute promjene, ako ih uopće bude.
Drugo, rat je završio tako da se ukinula građanska država i nametnuo etnički koncept, to je bio preduvjet za prestanak rata. Duh sporazuma je da svatko bira svoje, ali slovo nije slijedilo duh. Sad se možda, a naglašavam možda jer svi samo teoretiziranju, slovo prilagođava duhu.
A tako znaci vi to gledate... Sad je mnogo jasnije odakle tako ponasanje..

Ne kažem da je ispravno, kažem da je tako bilo. Ili nije? Ta nije valjda prestao rat jer je nestalo metaka
User avatar
mirsek
Posts: 12951
Joined: 07/05/2010 15:40

#3675 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

Lex77 wrote: 25/07/2022 14:34 Naravno da su uspjeli. Sljedeći korak je treći entitet koji im je Bakir potpisao.
A nema drugih stranaka osim Bakira i SDA, ovi ostali ne mogu nista ?
Locked