Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
AtillaS wrote: ↑24/07/2022 20:17
Ovo je kraj države BiH jer svaki zakon koji je kontra ljudskih sloboda i jednakosti tu državu udaljava od integracija kojima kao težimo. Vraća nas u 19. vijek. Dakle, Evropa koja ti to servira te ne očekuje u EU, niti NATO. Ovo je samo završetak genocida.
To ne postoji apsolutno nigdje u svijetu. Sloboda ispovjedanja vjere je jedno od osnovnih ljudskih prava. Nevjerovatne gluposti pričaš.
Pricamo o Bosni... gdje si niko i nista ako nisi iz stranke. Ponasas se ko da postojeci zakoni _NISU_ diskriminatorni... ponasas se ko da ovo mijenja bilo sta.
Degutantno je sto uopste spominjes genocid, s obzirom da se zna ko s kim suradjuje (i s kim je uvijek suradjivao) i ko je dao legitimitet Republici Srpskoj!
Vjera je nesto licno, a ne nesto sto bi se trebalo zloupotrijebljavati za politicke poene. Prvo si Bosanac, a onda sve ostalo. Sve dok ne budemo promovisali Bosanski identitet BEZ ukljucivanja vjere u isti, ne bi trebali ocekivati bolje sutra.
Lako se Schidtu slikati kada je iza kamere obezbjeđenje.
Hajde neka se ovako slika po Sarajevu narednih par dana.
OPUŠTENO
Schmidt se slikao s jednim od dva prosvjednika u Tuzli
Danas u prosvjednici, njih dvojica (2), dočekali visokog predstavnika Schmidta s transparentima u Tuzli.
Bošnjačka politika i javnost digla se na noge ovih dana glede navodne odluke visokog predstavnika da Hrvatima u BiH vrati prava koja su im oduzeli njegovi prethodnici, a koji su garantirani u Ustavu BiH.
Iz predočene slike se može vidjeti kako se Schmidt opušteno slikao s jednim od dvojice prosvjednika.
Nikako ne kontam zasto je smit pokrenuo sve ovo sada, ako je bio dogovor da se pokusa poslije izbora, jer sada donio ili ne donio odluku cijela izborna ce proci oko ovog
Dal je toliko bio pritisnut od usa/uk, zbog kupovine hr u nato, opet mi nije jasno da to uradi sada, pa cak I ako se hdz plasio da ce stranke imati 6 hrvata u dnfbih, a nisam vidio da se islo na to uopste
saimidin wrote: ↑25/07/2022 11:56
Nikako ne kontam zasto je smit pokrenuo sve ovo sada, ako je bio dogovor da se pokusa poslije izbora, jer sada donio ili ne donio odluku cijela izborna ce proci oko ovog
Dal je toliko bio pritisnut od usa/uk, zbog kupovine hr u nato, opet mi nije jasno da to uradi sada, pa cak I ako se hdz plasio da ce stranke imati 6 hrvata u dnfbih, a nisam vidio da se islo na to uopste
To je sve krenulo nakon sto nije uspjela blokada HDZ-a za finansiranje izbora i kada je Smit nametnuo tu odluku. OHR se prepao da ce izgubiti kredibilitet i da ce njihove odluke biti posmatrane kao jednostrane. Ovo je posebno bitno jer je srpska strana rekla da ga ne priznaje, i zadnje sto treba jeste da ga i hrvatska sada prestane podrzavati i da ispadne da on ispunjava zelje jednog naroda. Naravno lose bi bilo ako bi ga i bosnjacka strana odbacila tako da je situacija losa generalno.
Ono sto mu je olaksalo situaciju jeste to sto je SDA vec u mostaru potpisala da se slaze sa legitimnim predstavljanjem sto znaci da je vec bio neki okvir unutar kojeg ce se kretati. Ili jednostavno su procijenili da nakon izbora ce situacija opet biti ista u pregovorima, da niko nece ponuditi kompromis, i da nece biti neki drugi akteri nego da ce isti ljudi dobiti izbore.
saimidin wrote: ↑25/07/2022 11:56
Nikako ne kontam zasto je smit pokrenuo sve ovo sada, ako je bio dogovor da se pokusa poslije izbora, jer sada donio ili ne donio odluku cijela izborna ce proci oko ovog
Dal je toliko bio pritisnut od usa/uk, zbog kupovine hr u nato, opet mi nije jasno da to uradi sada, pa cak I ako se hdz plasio da ce stranke imati 6 hrvata u dnfbih, a nisam vidio da se islo na to uopste
To je sve krenulo nakon sto nije uspjela blokada HDZ-a za finansiranje izbora i kada je Smit nametnuo tu odluku. OHR se prepao da ce izgubiti kredibilitet i da ce njihove odluke biti posmatrane kao jednostrane. Ovo je posebno bitno jer je srpska strana rekla da ga ne priznaje, i zadnje sto treba jeste da ga i hrvatska sada prestane podrzavati i da ispadne da on ispunjava zelje jednog naroda. Naravno lose bi bilo ako bi ga i bosnjacka strana odbacila tako da je situacija losa generalno.
Ono sto mu je olaksalo situaciju jeste to sto je SDA vec u mostaru potpisala da se slaze sa legitimnim predstavljanjem sto znaci da je vec bio neki okvir unutar kojeg ce se kretati. Ili jednostavno su procijenili da nakon izbora ce situacija opet biti ista u pregovorima, da niko nece ponuditi kompromis, i da nece biti neki drugi akteri nego da ce isti ljudi dobiti izbore.
Sad ne samo da je izgubio bosnjake, nego bojim se na sta ce to u sa veceras ispasti
Upravo propast tih pregovora nakon izbora bi bila optimalan trenutak za nametanje, ali eto sad cemo vidjeti na sta ce ispasti
To je sve krenulo nakon sto nije uspjela blokada HDZ-a za finansiranje izbora i kada je Smit nametnuo tu odluku. OHR se prepao da ce izgubiti kredibilitet i da ce njihove odluke biti posmatrane kao jednostrane. Ovo je posebno bitno jer je srpska strana rekla da ga ne priznaje, i zadnje sto treba jeste da ga i hrvatska sada prestane podrzavati i da ispadne da on ispunjava zelje jednog naroda. Naravno lose bi bilo ako bi ga i bosnjacka strana odbacila tako da je situacija losa generalno.
Ono sto mu je olaksalo situaciju jeste to sto je SDA vec u mostaru potpisala da se slaze sa legitimnim predstavljanjem sto znaci da je vec bio neki okvir unutar kojeg ce se kretati. Ili jednostavno su procijenili da nakon izbora ce situacija opet biti ista u pregovorima, da niko nece ponuditi kompromis, i da nece biti neki drugi akteri nego da ce isti ljudi dobiti izbore.
Sad ne samo da je izgubio bosnjake, nego bojim se na sta ce to u sa veceras ispasti
Upravo propast tih pregovora nakon izbora bi bila optimalan trenutak za nametanje, ali eto sad cemo vidjeti na sta ce ispasti
Ne bi propali pregovori jer HDZ ne bi imao dovoljno glasova po ovom Zakonu. Zato se i ide mijenjati lzborni zakon prije izbora.
Login77777 wrote: ↑25/07/2022 12:30
Gradjanski pravo biranja i biti biran je ustupak jednoj strani. Sta se sve nece nauciti ovdje.
Naravno, to je ta lobotomija logike..
Ovdje se voli, zna se iz koji tabora gurati ta prica da su izbori ustupak jednoj strani. Da je zabrana negiranja genocida ustupak jednoj strani. Da je brisanje anti ustavni zakona ustupak jednoj strani. Kao da su izbori samo za jednu stranu. Kao da je genocid bio samo na jednom narodu a ne da je vise genocida bilo. Kao da anti ustavno djelovanje steti samo jednom narodu.
Kako de pojasni? Jel to svake dvije godine samo jedan narod bira novu vlast?
Prvo, teško je znati što u praksi dovode nametnute promjene, ako ih uopće bude.
Drugo, rat je završio tako da se ukinula građanska država i nametnuo etnički koncept, to je bio preduvjet za prestanak rata. Duh sporazuma je da svatko bira svoje, ali slovo nije slijedilo duh. Sad se možda, a naglašavam možda jer svi samo teoretiziranju, slovo prilagođava duhu.
Login77777 wrote: ↑25/07/2022 12:30
Gradjanski pravo biranja i biti biran je ustupak jednoj strani. Sta se sve nece nauciti ovdje.
Jest najbrojnijoj
U svakoj demokratiji, neko je najbrojniji samo sto se kod nekih sve gleda samo kroz nacionalne torove.
Ali za te zabrinute imaju medjunarodne i evropske povelje i zakoni o ljudskim pravima, slobodama, jednakopravnosti svake jedinke.. To uvedemo i implementiramo i niko nije ugrozen kao jedinka, eto neka neka medjunarodna komisija nadgleda sprovodjenje tih zakona i ljuskih prava.
Al ovdje se radi o pravljenju okvira za zastitu pozicije pojedine narodne skupine a na racun prava pojedinca, svakog gradjanina ove drzave, ko god on bio.
Kako de pojasni? Jel to svake dvije godine samo jedan narod bira novu vlast?
Prvo, teško je znati što u praksi dovode nametnute promjene, ako ih uopće bude.
Drugo, rat je završio tako da se ukinula građanska država i nametnuo etnički koncept, to je bio preduvjet za prestanak rata. Duh sporazuma je da svatko bira svoje, ali slovo nije slijedilo duh. Sad se možda, a naglašavam možda jer svi samo teoretiziranju, slovo prilagođava duhu.
Nisam to pitao nego kako da je nametanje finansiranja izbora samo u korist jednog naroda. Ja koliko znam sva tri naroda glasaju.
A sto se tice ovog sto pises. U Predsjednistvo se bira Srbin, Hrvat i Bosnjak. Ne vidim da je nekad drugacije bilo. Ovdje su zakinuti jedino Ostali. Postoje presude za to.
U DN FBiH se biraju Srbi, Hrvati, Bosnjaci i Ostali. Nije mi poznato da je kad drugacije bilo.
U DN BiH se bira Srbi, Hrvati i Bosnjaci. Ovdje su jedino zakinuti Ostali.
mirsek wrote: ↑25/07/2022 14:03
Naravno, to je ta lobotomija logike..
Ovdje se voli, zna se iz koji tabora gurati ta prica da su izbori ustupak jednoj strani. Da je zabrana negiranja genocida ustupak jednoj strani. Da je brisanje anti ustavni zakona ustupak jednoj strani. Kao da su izbori samo za jednu stranu. Kao da je genocid bio samo na jednom narodu a ne da je vise genocida bilo. Kao da anti ustavno djelovanje steti samo jednom narodu.
Mi cemo morati prihvatiti da smo pocinili zlocine i genocid i da su oni za svaku osudu i necemo ih smjeti slaviti a vi morate zauzvrat prihvatiti da mi kao jedna skupina na odredjenoj teritoriji imamo vise prava od obicnih gradjana ove drzave.
Kakva postena razmjena..
U rangu djuro ce ti oprostiti sto te je tukao ako potpises da je ono sto je oteo samo njegovo i da ti tu nemas ista prava kao i on.
Jesu li politicari s kamenjara uspjeli izlobirati aparthejdski zakon? Konacno im je naciosovinizam urodio plodom. Vec 30 godina pokazuju svoje anti-bh. lice i evo jos slave i smiju se jer dodatno razaraju drzavu. Od svih Srba najgori su...
Izmjene Ustava i Izbornog zakona samo treba uskladiti sa presudama međunarodnog suda za ljudska prava Sejdić - Finci i Zornić Pilav, ograničiti ovlasti Doma naroda, ograničiti izbor članova predsjedništva na max. dva mandata i to na način da ni Bakir ni Komšić ne mogu biti na ovim izborima kandidati i ne samo na ovim, već nikad više, a to bi se odnosilo i na Čovića i uvesti da se najbolji i najstručniji kadrovi postavljaju na pozicije, a ne kao do sad da Bošnjacima pripada jedno, Hrvatima drugo, a Srbima treće. Može se poštovati nacionalna zastupljenost, ali ne kao do sada, već prvo stručnost i sposobnost.
Kako de pojasni? Jel to svake dvije godine samo jedan narod bira novu vlast?
Prvo, teško je znati što u praksi dovode nametnute promjene, ako ih uopće bude. Drugo, rat je završio tako da se ukinula građanska država i nametnuo etnički koncept, to je bio preduvjet za prestanak rata. Duh sporazuma je da svatko bira svoje, ali slovo nije slijedilo duh. Sad se možda, a naglašavam možda jer svi samo teoretiziranju, slovo prilagođava duhu.
A tako znaci vi to gledate... Sad je mnogo jasnije odakle tako ponasanje..
Prvo, teško je znati što u praksi dovode nametnute promjene, ako ih uopće bude. Drugo, rat je završio tako da se ukinula građanska država i nametnuo etnički koncept, to je bio preduvjet za prestanak rata. Duh sporazuma je da svatko bira svoje, ali slovo nije slijedilo duh. Sad se možda, a naglašavam možda jer svi samo teoretiziranju, slovo prilagođava duhu.
A tako znaci vi to gledate... Sad je mnogo jasnije odakle tako ponasanje..
Ne kažem da je ispravno, kažem da je tako bilo. Ili nije? Ta nije valjda prestao rat jer je nestalo metaka