Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
mishic
Posts: 8409
Joined: 28/04/2011 16:29

#3626 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

Jednima demokraci a drugima samo naci, naci...

Toliko o principima i principijelnoti... Ponovo u devedesete pa za puške...
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3627 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

geoxx wrote: 24/07/2022 12:52 E moj Schmite ne kaci se s nama, ubice te lola meDZu namaImage
Nemoj da nervirate hnsovce inace ide i peta obilaznica oko Livna od bosnjacki para… :thumbup:
doktor78
Posts: 3950
Joined: 14/09/2006 11:02

#3628 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by doktor78 »

Ako Visoki predstavnik nema namjeru čim prije javno, jasno i glasno reći šta će i kako napraviti, onda je najbolje što može učiniti da uzme godišnji i ode na more. Njemu to sigurno nije skupo. Ukoliko je sve ovo izveo vjerujući da je našao najbolji način da na kooperativnost natjera one koji su svaku sličnu priliku iskoristili da propuste priliku – Izetbegovića, Čovića, eventualno Komšića – onda je najbolje da ode u penziju. Njemačka je, nije crkavica kao u Bosni i Hercegovini. Sve što je Christian Schmidt uspio kombinirajući nepotrebne konsultacije i nezvanične informacije jeste da je – srećom, ne bukvalno – označio početak radne akcije kopanja rovova, a da još uvijek niko nije siguran za šta se ili protiv čega tačno bori.
https://bljesak.info/kolumna/kolumne/lj ... nja/389035
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#3629 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Evo vijest da će sletjeti na aerodrom u Tuzli ne bi li izbjegao koje neugodno pitanje.
Hinja do kraja.
https://nap.ba/news/96322
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#3630 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by NediM17 »

Jeftinija mu karta. :mrgreen:
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#3631 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Nadam se da će ga barem novinari dočekati.
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#3632 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Login77777 wrote: 24/07/2022 13:45
geoxx wrote: 24/07/2022 12:52 E moj Schmite ne kaci se s nama, ubice te lola meDZu namaImage
Nemoj da nervirate hnsovce inace ide i peta obilaznica oko Livna od bosnjacki para… :thumbup:
Sta da ti kazem. Tebi sam prije par dana pokusavao objasniti razliku izmedju dva zakona, naravno da si izignorisao.
Nije svrha argumentiranja i citanja. Svrha je mitomanija o Anadoliji, islamofobiji i slicno. Bez ikakvog osnova. Jbg.
Ako prelistas temu vidis da velika vecina ne zna nacin biranja i odlucivanja. Neki dan covjek ne zna na internetu naci Ustav. To je porazno.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#3633 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by e__ »

Ne postoji onaj ko bi ugodio Bosancima (!) i rijesio Bosansko pitanje. Isto tako, iako je ocigledno da ne postoji stvarna blokada (jer se sve rijesi kad je vladajucim strukturama u interesu) te da su u pitanju politicki pokusaju u nadjebavanju jednih drugih, te da nema iskrene strane niti u jednom sporu. I dalje se narod da manipulisati od strane istih ljudi kao i prije 20 godina.

Ovdje je u pitanju pokusaj da se ukloni bilo kakav razlog koji imaju da blokiraju nesmetani rad institucija, a to sta ce biti kasnije je pitanje za neko drugo vrijeme. Jer ne moze niko na silu centralizovati drzavu ako to uopste nikog ni ne zanima.

Ne mozes ti rijesiti nesto ovdje kad Bosanac kaze za sebe da je prvenstveno Bosnjak (ili Musliman), Srbin ili Hrvat... postuj ono sto jesi. Mene nece niko ubijediti da ja nisam Bosanac, i da nisam iz Bosne. Pa vi kako god.. ali sigurno nije problem u visokom predstavniku, niti se bilo ko od nas moze zaliti na njega, a ne na apsolutno sve politicke stranke iz Bosne. Ne postoji nevin politicar u Bosni. Svi idu onako kako im odgovara... npr. Onaj papak pokuso srusiti krst prije par godina. Ona crkva sto se konstantno obija u Blazuju.. ima tu dosta problema kod nas u Sarajevu isto ko i u drugim gradovima, i da je bilo koja od ovih gradjanskih stranaka fer, borili bi se da se svi pocinioci takvih djela nadju i kazne. Ali jok... lakse skupljati politicke poene na tome sta Milorad Dodik kaze i ignorisati realnost u kojoj zivimo. Pardon, u kojoj mi zivimo... njima je super. :)

Buducnost i rijesenje za sva vremena je prihvatanje i njegovanje Bosanskog identiteta BEZ dodavanja bilo kakve vjere. Sve ostale price su bullshit, jer uvijek razdvajaju, a u razdvajanju ne postoji nikakva buducnost. Jer uvijek bi bilo: "pa nije on nas", il "nije ona nasa"... a ono, nevezano za to: "Hamo bi te zajebo isto koliko bi te zajebo i Milan!" -- to bi trebo bit jedini slogan bilo koje iole normalne politicke stranke.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#3634 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tandmand »

e__ wrote: 24/07/2022 15:00 Ne postoji onaj ko bi ugodio Bosancima (!) i rijesio Bosansko pitanje. Isto tako, iako je ocigledno da ne postoji stvarna blokada (jer se sve rijesi kad je vladajucim strukturama u interesu) te da su u pitanju politicki pokusaju u nadjebavanju jednih drugih, te da nema iskrene strane niti u jednom sporu. I dalje se narod da manipulisati od strane istih ljudi kao i prije 20 godina.

Ovdje je u pitanju pokusaj da se ukloni bilo kakav razlog koji imaju da blokiraju nesmetani rad institucija, a to sta ce biti kasnije je pitanje za neko drugo vrijeme. Jer ne moze niko na silu centralizovati drzavu ako to uopste nikog ni ne zanima.

Ne mozes ti rijesiti nesto ovdje kad Bosanac kaze za sebe da je prvenstveno Bosnjak (ili Musliman), Srbin ili Hrvat... postuj ono sto jesi. Mene nece niko ubijediti da ja nisam Bosanac, i da nisam iz Bosne. Pa vi kako god.. ali sigurno nije problem u visokom predstavniku, niti se bilo ko od nas moze zaliti na njega, a ne na apsolutno sve politicke stranke iz Bosne. Ne postoji nevin politicar u Bosni. Svi idu onako kako im odgovara... npr. Onaj papak pokuso srusiti krst prije par godina. Ona crkva sto se konstantno obija u Blazuju.. ima tu dosta problema kod nas u Sarajevu isto ko i u drugim gradovima, i da je bilo koja od ovih gradjanskih stranaka fer, borili bi se da se svi pocinioci takvih djela nadju i kazne. Ali jok... lakse skupljati politicke poene na tome sta Milorad Dodik kaze i ignorisati realnost u kojoj zivimo. Pardon, u kojoj mi zivimo... njima je super. :)

Buducnost i rijesenje za sva vremena je prihvatanje i njegovanje Bosanskog identiteta BEZ dodavanja bilo kakve vjere. Sve ostale price su bullshit, jer uvijek razdvajaju, a u razdvajanju ne postoji nikakva buducnost. Jer uvijek bi bilo: "pa nije on nas", il "nije ona nasa"... a ono, nevezano za to: "Hamo bi te zajebo isto koliko bi te zajebo i Milan!" -- to bi trebo bit jedini slogan bilo koje iole normalne politicke stranke.
Image
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#3635 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tvojkomsija »

Da bi se shvatilo da je visoki predstavnik medjunarodnog protektorata, sramota da postoji u jednoj nezavisnoj drzavi (BiH), moraju sva tri naroda osjetiti njegove hirove i nametanja

Srbi su to vec shvatili, smatraju ga turistom i ne priznaju njegove odluke..sad ce i Bosnjaci, pa uskoro i Hrvati

Onda se fino sjedne za stol i kaze mu se da se vrati u Njemacku, i zaboravi na BiH


Strasno da se neko naziva patriotom a podrzava postojanje visokog predstavnika protektorata...sto ne postoji ni u jednoj zemlji u svijetu
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#3636 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by e__ »

tandmand wrote: 24/07/2022 15:13
Image
nema problema brate, i ti isto kontaj i dalje kako ti konakovic, et al. hoce dobro, i kako nisu svi ko od iste majke privatno.. a ovako nama furaju pricu o nekoj neslozi. kako stvari ne funkcionisu, i kako nisu znali za ovo prije nego sto je izaslo u medije. :)

price za djecu... pogotovo koliko je djece od SDS, SNSD i HDZ funkcionera zaposleno u Sarajevu... ili obrnuto. nema tu kod njih jel muhamed jal marko, vec ciji je.

sve tri strane ovako prave ekstremiste i razdvajaju ljude.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3637 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by amko761 »

Tako je, narod želi bratstvo i jedinstvo, a zli poltičari zavađaju ljude. :bih:

Slava Ukrajini. :bih: :bih: :bih:
User avatar
Droog
Posts: 1707
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#3638 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Droog »

Inzko vrati se, sve ti je oprošteno. :mrgreen:
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#3639 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/26 ... jegao.html

Evo ga. Večeras dolazi u Tuzlu i u sljedećih nekoliko dana objavljuje hdz-ov dekret.
User avatar
Droog
Posts: 1707
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#3640 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Droog »

Lex77 wrote: 24/07/2022 16:06 https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/26 ... jegao.html

Evo ga. Večeras dolazi u Tuzlu i u sljedećih nekoliko dana objavljuje hdz-ov dekret.
Joj pichke frajera
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3641 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

Odluke VP se moraju postovati i provoditi. To je pocetak i kraj.
User avatar
hare_1989
Posts: 337
Joined: 14/06/2022 13:38

#3642 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by hare_1989 »

BHCluster wrote: 24/07/2022 18:55 Odluke VP se moraju postovati i provoditi. To je pocetak i kraj.
Tako je. U suprotnom kakva je razlika između nas i osovine Dodik-Čović?

Odluke OHR-a se MORAJU SPOROVODITI BEZ PITANJA!

:bih:
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#3643 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by L u c i f e r »

Lex iniusta non est lex
User avatar
vee-jay
Posts: 9894
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#3644 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by vee-jay »

moze li iko ovo potvrditi?



Ja sam nasao samo da su se otac i mati ovog HVO vojnika zvali Barbara i Josef.
https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/z ... om-1156153

Ali ne mogu naci vezu izmedju ove tri osobe i Christiana Schmidta.
doktor78
Posts: 3950
Joined: 14/09/2006 11:02

#3645 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by doktor78 »

E jbg.
Daj još isčačkajte da mu je babo bio SS-ovac koji je rukovodio pokoljem Srba na Kozari '42. Argumentacija vam je ko u Dodika.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3646 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

tvojkomsija wrote: 24/07/2022 15:41 Strasno da se neko naziva patriotom a podrzava postojanje visokog predstavnika protektorata...sto ne postoji ni u jednoj zemlji u svijetu
Mani se demagogije. Niko ne podržava postojanje VP, on je jednostavno dio ustava. Dok ne bude neki novi ustav nema šta da ga podržavaš ili ne. S trenutnim ustavom je neophodan.
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#3647 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by NediM17 »

Je li Inzko zabrinut?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#3648 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Slo Burner »

Drzava se mora sacuvati po svaku cijenu a Evropskim fasistima treba nedvosmileno jebati mater.
Sta ako je visoki predstavnik nek premjesti govno rezidenciju u Siroki, jebemu nanu da mu jebem
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#3649 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

vee-jay wrote: 24/07/2022 20:06 moze li iko ovo potvrditi?



Ja sam nasao samo da su se otac i mati ovog HVO vojnika zvali Barbara i Josef.
https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/z ... om-1156153

Ali ne mogu naci vezu izmedju ove tri osobe i Christiana Schmidta.
:lol: :lol: :lol:
Iako sam sebi obecam da necu vise ovdje pisati, ne mogu, jednostavno ne mogu :lol: :lol: :lol:
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3650 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

e__ wrote: 24/07/2022 15:00
Ovdje je u pitanju pokusaj da se ukloni bilo kakav razlog koji imaju da blokiraju nesmetani rad institucija, a to sta ce biti kasnije je pitanje za neko drugo vrijeme.
Ovo je kraj države BiH jer svaki zakon koji je kontra ljudskih sloboda i jednakosti tu državu udaljava od integracija kojima kao težimo. Vraća nas u 19. vijek. Dakle, Evropa koja ti to servira te ne očekuje u EU, niti NATO. Ovo je samo završetak genocida.
e__ wrote: 24/07/2022 15:00 Buducnost i rijesenje za sva vremena je prihvatanje i njegovanje Bosanskog identiteta BEZ dodavanja bilo kakve vjere.
To ne postoji apsolutno nigdje u svijetu. Sloboda ispovjedanja vjere je jedno od osnovnih ljudskih prava. Nevjerovatne gluposti pričaš.
Locked