Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#9801 Re: Cijene stanova All about

Post by Ajatolah_ »

Jesu to ikad počeli graditi? Imaju sigurno 3-4 godine da su ih počeli prodavati.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#9802 Re: Cijene stanova All about

Post by azdralovic »

Ajatolah_ wrote: 12/07/2022 12:46 Jesu to ikad počeli graditi? Imaju sigurno 3-4 godine da su ih počeli prodavati.
ma nije se ni prethodna zgrada rijesila, a da ne govorim nova
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9803 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Ajatolah_ wrote: 12/07/2022 12:46 Jesu to ikad počeli graditi? Imaju sigurno 3-4 godine da su ih počeli prodavati.
ima više od 4-5. godina kako počinju gradnju za 3 mjeseca zajedno sa Alipašinom 9 i sličnim projektima
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9804 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

azdralovic wrote: 12/07/2022 12:53
Ajatolah_ wrote: 12/07/2022 12:46 Jesu to ikad počeli graditi? Imaju sigurno 3-4 godine da su ih počeli prodavati.
ma nije se ni prethodna zgrada rijesila, a da ne govorim nova
prethodna se neće ni riješiti osim ako neko dobro ne podmaže...
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#9805 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

porasla i cijena stele :D
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#9806 Re: Cijene stanova All about

Post by Tyke »

https://www.olx.ba/artikal/48667244/my- ... ten-32-m2/

Ne mogu da vjerujem, skoro 4400KM kvadrat. Ok, razumijem dobra lokacija, nije los stan, ne znam iskreno kako izgleda zgrada izvana (da li je kao i susjedna, vidljivo na slikama?), ali opet cijena wtf?
Za koliko ja to mogu iznajmiti 32 kvadrata ovdje? 450? Pa da kazem nije lose, ako spustim na nekih 128000.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#9807 Re: Cijene stanova All about

Post by azdralovic »

Tyke wrote: 12/07/2022 16:48 https://www.olx.ba/artikal/48667244/my- ... ten-32-m2/

Ne mogu da vjerujem, skoro 4400KM kvadrat. Ok, razumijem dobra lokacija, nije los stan, ne znam iskreno kako izgleda zgrada izvana (da li je kao i susjedna, vidljivo na slikama?), ali opet cijena wtf?
Za koliko ja to mogu iznajmiti 32 kvadrata ovdje? 450? Pa da kazem nije lose, ako spustim na nekih 128000.
450-500 maraka lagano
User avatar
madesa
Posts: 5565
Joined: 26/07/2013 02:37

#9808 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

Tyke wrote: 12/07/2022 16:48 https://www.olx.ba/artikal/48667244/my- ... ten-32-m2/

Ne mogu da vjerujem, skoro 4400KM kvadrat. Ok, razumijem dobra lokacija, nije los stan, ne znam iskreno kako izgleda zgrada izvana (da li je kao i susjedna, vidljivo na slikama?), ali opet cijena wtf?
Za koliko ja to mogu iznajmiti 32 kvadrata ovdje? 450? Pa da kazem nije lose, ako spustim na nekih 128000.
ne mozes se okrenuti ovdje kako treba
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#9809 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

Tyke wrote: 12/07/2022 16:48 https://www.olx.ba/artikal/48667244/my- ... ten-32-m2/

Ne mogu da vjerujem, skoro 4400KM kvadrat. Ok, razumijem dobra lokacija, nije los stan, ne znam iskreno kako izgleda zgrada izvana (da li je kao i susjedna, vidljivo na slikama?), ali opet cijena wtf?
Za koliko ja to mogu iznajmiti 32 kvadrata ovdje? 450? Pa da kazem nije lose, ako spustim na nekih 128000.
Ovdje ide cijena po 3600 Nova Otoka .Ovo je previse ali prodat ce se tj naletit ce dijasporac
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#9810 Re: Cijene stanova All about

Post by Tyke »

vanjki wrote: 13/07/2022 22:18
Tyke wrote: 12/07/2022 16:48 https://www.olx.ba/artikal/48667244/my- ... ten-32-m2/

Ne mogu da vjerujem, skoro 4400KM kvadrat. Ok, razumijem dobra lokacija, nije los stan, ne znam iskreno kako izgleda zgrada izvana (da li je kao i susjedna, vidljivo na slikama?), ali opet cijena wtf?
Za koliko ja to mogu iznajmiti 32 kvadrata ovdje? 450? Pa da kazem nije lose, ako spustim na nekih 128000.
Ovdje ide cijena po 3600 Nova Otoka .Ovo je previse ali prodat ce se tj naletit ce dijasporac
To je ono najgore, sto cim prodje ovakva prodaja eto i ostalih sa svojim stanovima da iskoriste situaciju i zarade enormno. Svakome svacije, ali ovo najvise (ili u ogromnoj mjeri) pogadja mlade bracne parove koji su do prije godinu i pol pa i mogli podici neki kredit za stan, dok sad ti ne mozes vise podici toliko velik kredit da ti pokrije barem pola stana.

Ja evo ganjam da uzmem jos jedan manji stan/garsonjeru za rentanja, jer vec u Tuzli rentam, ali iz principa ne zelim da toliko preplacujem stanove koji to ne vrijede ni najmanje. Vise od rentanja ne mozes otplatiti stan ni za 30 godina, sto si ranije mogao za daleko krace vrijeme.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#9811 Re: Cijene stanova All about

Post by amko761 »

Jah a ti ne jebeš domaće mlade bračne parove sa svojim kupovinama stanova za rentanje.

:-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9812 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

amko761 wrote: 13/07/2022 22:52 Jah a ti ne jebeš domaće mlade bračne parove sa svojim kupovinama stanova za rentanje.

:-)
Ahahahahahha

Fakat

Hahahahha
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#9813 Re: Cijene stanova All about

Post by amko761 »

Jebem ti forume i internete i što čitam svakakve gluposti. SVaki put kažem nikad više.

Još se žali što ne može kupit više stanova :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9814 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

I dalje se smijem hahhahaha.


Vise od muke, ali jbg...
User avatar
sime_cipol
Posts: 23409
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9815 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Kao kad bi HIFA zalila nas sto je gorivo 3.5 KM :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52700
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9816 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

pa dobro, to je crta našeg mentaliteta. ne jebe narod sve parlamentarcima što im je plata 5000 milja... pardon 5500 milja, a što se za petaka mogu ubiti na kašiku u restoranu parlamenta.

narod im jebe što oni nisu u prilici da imaju platu 5500 milja i da se za petaka ubiju na kašiku u restoranu parlamenta dok im ostali jebu sve.

:D
NediM17
Posts: 26442
Joined: 05/11/2009 11:49

#9817 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Za rentanje najbolje kupit garaza.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9818 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Chmoljo wrote: 13/07/2022 23:07 pa dobro, to je crta našeg mentaliteta. ne jebe narod sve parlamentarcima što im je plata 5000 milja... pardon 5500 milja, a što se za petaka mogu ubiti na kašiku u restoranu parlamenta.

narod im jebe što oni nisu u prilici da imaju platu 5500 milja i da se za petaka ubiju na kašiku u restoranu parlamenta dok im ostali jebu sve.

:D
Dervis Susic vaskrnuo. :sax:
NediM17 wrote: 13/07/2022 23:08 Za rentanje najbolje kupit garaza.
Koliko garaza? Treba ti 10 garaza. Pa dok obidjes 10 ljudi da uzmes pare...ali da nema troska odrzavanja nekog - jeste.

Podsjeti me na jednog naseg pjevaca. Smijali mu se sto je kupio garaze u Londonu. Sada se on smije....
Last edited by Haris.ba on 13/07/2022 23:12, edited 2 times in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9819 Re: Cijene stanova All about

Post by mk ultra »

Chmoljo wrote: 13/07/2022 23:07 pa dobro, to je crta našeg mentaliteta. ne jebe narod sve parlamentarcima što im je plata 5000 milja... pardon 5500 milja, a što se za petaka mogu ubiti na kašiku u restoranu parlamenta.

narod im jebe što oni nisu u prilici da imaju platu 5500 milja i da se za petaka ubiju na kašiku u restoranu parlamenta dok im ostali jebu sve.

:D
Samo da dodam
Dok su svi drugi u goroj situVaciji nego oni sada
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9820 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

amko761 wrote: 13/07/2022 22:52 Jah a ti ne jebeš domaće mlade bračne parove sa svojim kupovinama stanova za rentanje.

:-)
Problemi kapitalista
Ne moze stan sam sebe otplatiti za 5 godina :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9821 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 13/07/2022 23:09
Podsjeti me na jednog naseg pjevaca. Smijali mu se sto je kupio garaze u Londonu. Sada se on smije....
Kemal Malovcic?
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#9822 Re: Cijene stanova All about

Post by Tyke »

amko761 wrote: 13/07/2022 22:52 Jah a ti ne jebeš domaće mlade bračne parove sa svojim kupovinama stanova za rentanje.

:-)
Pa dobro, znaci ne smijes imati stan vise i ne smijes ga rentati (a stanove su iznajmljivali odvajkada) tvojom logikom.
Ja govorim o bezobraznom i neosnovanom podizanju cijena , i to ne kakvih cijena. U Tuzli stan star 40 godina prodaju po 3000+ KM po kvadratu, a o novogradnji da ne pricamo.
Ja prvi mogu, ali ne zelim preplacivati takav stan.

Jesi u pravi da generalno potraznja diktira prodaju velikim dijelom. Ali to ne mijenja cinjenicu neosnovano visokih cijena i daljnjeg rasta.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9823 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 13/07/2022 23:16
Haris.ba wrote: 13/07/2022 23:09
Podsjeti me na jednog naseg pjevaca. Smijali mu se sto je kupio garaze u Londonu. Sada se on smije....
Kemal Malovcic?
Nije. Ovaj vise voli zabavnu muziku. A Kemo ordinira po Becu.
Tyke wrote: 14/07/2022 07:38 Ali to ne mijenja cinjenicu neosnovano visokih cijena i daljnjeg rasta.
A sta znaci neosnovana cijena?

Evo, sutra da prodajes stan bi li ga prodavao po svojoj osnovanoj cijeni, ili trzisnoj?
Po kojoj cijeni rentas stan? Po trzisnoj ili nekoj svojoj osnovanoj ?
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#9824 Re: Cijene stanova All about

Post by Van Halen »

_BataZiv_0809 wrote: 13/07/2022 23:16
Haris.ba wrote: 13/07/2022 23:09
Podsjeti me na jednog naseg pjevaca. Smijali mu se sto je kupio garaze u Londonu. Sada se on smije....
Kemal Malovcic?
Abid Sakalaš?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52700
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9825 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Tyke wrote: 14/07/2022 07:38
amko761 wrote: 13/07/2022 22:52 Jah a ti ne jebeš domaće mlade bračne parove sa svojim kupovinama stanova za rentanje.

:-)
Pa dobro, znaci ne smijes imati stan vise i ne smijes ga rentati (a stanove su iznajmljivali odvajkada) tvojom logikom.
Ja govorim o bezobraznom i neosnovanom podizanju cijena , i to ne kakvih cijena. U Tuzli stan star 40 godina prodaju po 3000+ KM po kvadratu, a o novogradnji da ne pricamo.
Ja prvi mogu, ali ne zelim preplacivati takav stan.

Jesi u pravi da generalno potraznja diktira prodaju velikim dijelom. Ali to ne mijenja cinjenicu neosnovano visokih cijena i daljnjeg rasta.
Pa kako je neosnovano ako se prodaje?

Ili očekuješ da neko povjeruje da renta ode na 700-800, to bi ti i dalje rento za 400?
Post Reply