Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#9776 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

NediM17 wrote: 11/07/2022 19:24 Sad malo po OLX-u gledam cijene, pa ono je strava. Na Stupu za one sehidske zgrade traze po 3 milje, Tibra 2.5 do 3, Bulevar cak 4, Izvor 3 i vise, kupuje li to iko? :?
Naravno da kupuje. Nova Otoka ide kao halva tj.agenti mole da im das stan,jer ga prodaju za 24 sata.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#9777 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Kontam da prodam stan pa da idem u podstanare, vise se isplati. :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9778 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

A ti bi da nam se pohvalis da imas stan, pa sto ne kazes odmah brte :D
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#9779 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

_BataZiv_0809 wrote: 11/07/2022 19:45 A ti bi da nam se pohvalis da imas stan, pa sto ne kazes odmah brte :D
Sta jedan, k'o da je to nesto. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9780 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Ne kupuje ko ima
Vec ko je navikao :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 27995
Joined: 11/10/2008 21:45

#9781 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

amko761 wrote: 11/07/2022 15:42 Cijeli život sam ovdje i za taj Kromolj sam čuo u ratu kad idu na radiju izvještaji o linijama. Valjda je to neko brdo u pm :D
Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9782 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

suspect_zero wrote: 11/07/2022 20:18
amko761 wrote: 11/07/2022 15:42 Cijeli život sam ovdje i za taj Kromolj sam čuo u ratu kad idu na radiju izvještaji o linijama. Valjda je to neko brdo u pm :D
Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
One zgrade su cesta iza Klinike Jezero.

Ustvari, odmah iznad parka Betanija. Lijep je onaj dio.
last mohicans
Posts: 18248
Joined: 09/08/2012 23:19

#9783 Re: Cijene stanova All about

Post by last mohicans »

suspect_zero wrote: 11/07/2022 20:18
amko761 wrote: 11/07/2022 15:42 Cijeli život sam ovdje i za taj Kromolj sam čuo u ratu kad idu na radiju izvještaji o linijama. Valjda je to neko brdo u pm :D
Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
Prećeraste ga vi. Kromolj, 5 minute pješke od Pionirske, makar ovaj dio gdje je stan. Ima i Gornji Kromolj, on je malo vise,iznad golf igralista. Ima kombi, cesta široka. Lakse doci nego na nebeske vrtove SG, ala Boguševac, Paje, Jarčedoli i sl.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#9784 Re: Cijene stanova All about

Post by amko761 »

last mohicans wrote: 11/07/2022 20:28
suspect_zero wrote: 11/07/2022 20:18

Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
Prećeraste ga vi. Kromolj, 5 minute pješke od Pionirske, makar ovaj dio gdje je stan. Ima i Gornji Kromolj, on je malo vise,iznad golf igralista. Ima kombi, cesta široka. Lakse doci nego na nebeske vrtove SG, ala Boguševac, Paje, Jarčedoli i sl.
I za ta mjesta sam čuo iz priča, koze pasu pod ručnom :D

Edit: Zapamtio sam u ratu spominjanu nekakvu Toku Džeku, šta god to bilo, valjda je to nebu pod oblacima negdje.

Dosta offtopica sry.
suspect_zero
Posts: 27995
Joined: 11/10/2008 21:45

#9785 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

last mohicans wrote: 11/07/2022 20:28
suspect_zero wrote: 11/07/2022 20:18

Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
Prećeraste ga vi. Kromolj, 5 minute pješke od Pionirske, makar ovaj dio gdje je stan. Ima i Gornji Kromolj, on je malo vise,iznad golf igralista. Ima kombi, cesta široka. Lakse doci nego na nebeske vrtove SG, ala Boguševac, Paje, Jarčedoli i sl.
Majke mi ništa loše nisam mislila, nego fakat do rata nisam čula za neka naselja a i dosta njih nisam posjetila ni danas...u biti tamo gdje nemam rodbine ili nekoga od raje i ne idem.
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#9786 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

Haris.ba wrote: 11/07/2022 18:40
_BataZiv_0809 wrote: 11/07/2022 18:39 Pa sta ti on prodaje ako stan nije uknjizen? Mislim u pravnom smislu?
Obecanje da ce stan biti napravljen.
mislim da bi notari sastavili ugovor i za govno i napisali "stranke su saglasne da je dokumentacija valjana" i "notar ne odgovara za eventualne nepravilnosti"
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9787 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

nekome wrote: 11/07/2022 21:49
Haris.ba wrote: 11/07/2022 18:40

Obecanje da ce stan biti napravljen.
mislim da bi notari sastavili ugovor i za govno i napisali "stranke su saglasne da je dokumentacija valjana" i "notar ne odgovara za eventualne nepravilnosti"
Ma nije do notara. Radi se o ugovoru o gradjenju, i tu se prodaje i kupuje obecanje da ce se nesta izgraditi - obligacija.

U sustini se upisujes na zemljiste gdje se pravi zgrada, ali ne kao vlasnik tog zemljista, vec da ti je investitor prodao stan koji ce se akoBogda napraviti.

Zato i jeste reputacija investitora najvazniji momenat kod odabira u novogradnji.
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#9788 Re: Cijene stanova All about

Post by vanjki »

Nikada ne bi kupio stan,koji nije jos izgradjen obzirom na prevare kao npr. sa Sarajevo Tower.Hajd ti daj npr.novac sumnjivom investitoru kod stadiona na Grbavici i nisi siguran da li ce papiri ikada biti u redu.Sigurica je zato najbolja ili investitor kao npr Tibra gdje je sigurno oko papira
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9789 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Pa nađeš sigurnog investitora(ništa u životu nije sigurno, ali bar sa dobrom reputacijom i objektima iza sebe) i kupiš. Nemoj se nadati da stan kakav želiš čeka baš tebe i ostaje neprodat dok se ne završi. Sve što iole valja, proda se u gradnji.


Bato, sve i da su papiri čisti, gdje ćeš ono kupiti? Dati 3000 KM/m2 za stan na zemlji, u prizemlju zgrade, loše pozicioniran i platiti 50 m2 da bi dobio manje od 40 m2 korisnog prostora. Sigurnost i privatnost 0 bodova. Nepotpuna dokumentacija je samo vrh ledenog brijega. Te zgrade postoje par godina, to da je išta valjalo bilo bi davno prodato.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#9790 Re: Cijene stanova All about

Post by alica.k »

_BataZiv_0809 wrote: 11/07/2022 14:30 Zna li neko vise info o ovim zgradama

NOVOGRADNJA: Dvosoban stan 50 m2, Kromolj, Centar (147.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48513010/164129
sahbazzz wrote: 11/07/2022 16:52 Nedavno razgledao stan u jednoj od tih zgrada. Cini mi se prizemlje isto bilo. Stan stoji vec jako dugo i parket se podigao, popucali zidovi oko vrata, zinulo 5cm bukvalno, haustor se ne odrzava kako treba koliko sam ja mogao vidjeti (bar na tom ulazu). Kad sam pitao da li su stanovi uknjizeni, rece mi da nisu i da tehnicki prijem treba da se ubrzo obavi. Zgrada napravljena ima vec nekoliko godina a to jos stoji ne uknjizeno :? , pa eto ti ocijeni o cemu se radi. Meni je to bilo dovoljno da se maknem laganim korakom :D
Bukvalno ista stvar, mozda sam cak i isti ovaj stan gledala sa linka.

Inace, jako je lijepo mjesto, pogled fantazija, mnogo zelenila jer gleda na betaniju, stanovi svi u prizemlju imaju jako simpaticnu ogromnu terasu. Sto se lokacije tice, daleko od buke grada, a ipak blizu gradu - to je ono sto sam ja htjela. Do osnovne skole ima cca 10tak minuta laganog hoda (ne znam po cemu konkretno je put los po ovim nekim gore navodima...), kao i do najblize trolejbuske koja je i pocetna kod te iste osnovne skole. Amko, Mercator i Konzum, mesara, posta, apoteke, sve je na tih 7-10 minuta hoda.

Elem, sto se zgrade i stana tice - meni licno je bilo jako cudno sto im je kao 'isporucen' mokar parket, pa su ga kao zato digli, pa eto kao dok se ja uselim oni bi to zamijenili. Igrom slucaja sestra mi je arhitetkica i odmah je skontala da je nagib na terasama prema unutra a ne prema vani i znate vec kako to onda bude.

Tada je kostao stan 105 000 (cca maj 2020) i nisu htjeli ni marke da spuste cijenu, a lik koji je kao radio pregovaranje i prodaju bukvalno neki klosarcic kojem je sve 'dobra prica bi mogla tu da se napravi'. Hit mi je bio kad mi je rekao da mogu ja sebi napravit basticu odmah pored terase stana koji sam gledala - reko na osnovu cega, to nije moja zemlja a on reko sve je to tvoje :-). U medjuvremenu mi se agent raspitao i javio mi bejzikli da je investitor duzan nesto vodovodu i zato stanovi nisu uknjizeni, grijanje im je na vlastitu kotlovnicu i nije cemu bla. Poslije su me zvali, isli su i do 90 000 da spuste cijenu, al ja sam odustala odmah od tog stana.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#9791 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

alica.k wrote: 12/07/2022 09:29 (ne znam po cemu konkretno je put los po ovim nekim gore navodima...),
Ja navikao na normalne ceste, sa normalnom sirinom trotoara. Ja svoje dijete da saljem na cestu i trotoar (narocito zimi) na onu "cestu" uz Pionirsku dolinu - necu.

Ako vec imam izbora za svoje novce - izabracu drugo.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#9792 Re: Cijene stanova All about

Post by alica.k »

Haris.ba wrote: 12/07/2022 09:35
alica.k wrote: 12/07/2022 09:29 (ne znam po cemu konkretno je put los po ovim nekim gore navodima...),
Ja navikao na normalne ceste, sa normalnom sirinom trotoara. Ja svoje dijete da saljem na cestu i trotoar (narocito zimi) na onu "cestu" uz Pionirsku dolinu - necu.

Ako vec imam izbora za svoje novce - izabracu drugo.
fair enough i guess, subjektivno. meni je cesta skroz ok.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9793 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

@alica.k hvala puno na informacijama
User avatar
madesa
Posts: 5565
Joined: 26/07/2013 02:37

#9794 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

alica.k wrote: 12/07/2022 09:29
_BataZiv_0809 wrote: 11/07/2022 14:30 Zna li neko vise info o ovim zgradama

NOVOGRADNJA: Dvosoban stan 50 m2, Kromolj, Centar (147.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48513010/164129
sahbazzz wrote: 11/07/2022 16:52 Nedavno razgledao stan u jednoj od tih zgrada. Cini mi se prizemlje isto bilo. Stan stoji vec jako dugo i parket se podigao, popucali zidovi oko vrata, zinulo 5cm bukvalno, haustor se ne odrzava kako treba koliko sam ja mogao vidjeti (bar na tom ulazu). Kad sam pitao da li su stanovi uknjizeni, rece mi da nisu i da tehnicki prijem treba da se ubrzo obavi. Zgrada napravljena ima vec nekoliko godina a to jos stoji ne uknjizeno :? , pa eto ti ocijeni o cemu se radi. Meni je to bilo dovoljno da se maknem laganim korakom :D
Bukvalno ista stvar, mozda sam cak i isti ovaj stan gledala sa linka.

Inace, jako je lijepo mjesto, pogled fantazija, mnogo zelenila jer gleda na betaniju, stanovi svi u prizemlju imaju jako simpaticnu ogromnu terasu. Sto se lokacije tice, daleko od buke grada, a ipak blizu gradu - to je ono sto sam ja htjela. Do osnovne skole ima cca 10tak minuta laganog hoda (ne znam po cemu konkretno je put los po ovim nekim gore navodima...), kao i do najblize trolejbuske koja je i pocetna kod te iste osnovne skole. Amko, Mercator i Konzum, mesara, posta, apoteke, sve je na tih 7-10 minuta hoda.

Elem, sto se zgrade i stana tice - meni licno je bilo jako cudno sto im je kao 'isporucen' mokar parket, pa su ga kao zato digli, pa eto kao dok se ja uselim oni bi to zamijenili. Igrom slucaja sestra mi je arhitetkica i odmah je skontala da je nagib na terasama prema unutra a ne prema vani i znate vec kako to onda bude.

Tada je kostao stan 105 000 (cca maj 2020) i nisu htjeli ni marke da spuste cijenu, a lik koji je kao radio pregovaranje i prodaju bukvalno neki klosarcic kojem je sve 'dobra prica bi mogla tu da se napravi'. Hit mi je bio kad mi je rekao da mogu ja sebi napravit basticu odmah pored terase stana koji sam gledala - reko na osnovu cega, to nije moja zemlja a on reko sve je to tvoje :-). U medjuvremenu mi se agent raspitao i javio mi bejzikli da je investitor duzan nesto vodovodu i zato stanovi nisu uknjizeni, grijanje im je na vlastitu kotlovnicu i nije cemu bla. Poslije su me zvali, isli su i do 90 000 da spuste cijenu, al ja sam odustala odmah od tog stana.
tad kostao 105k a sada 147k. Bagra da bog da nikad i ne prodali
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#9795 Re: Cijene stanova All about

Post by alica.k »

_BataZiv_0809 wrote: 12/07/2022 10:25 @alica.k hvala puno na informacijama
Da li ciljas konkretno na taj dio grada oko Jezera?
madesa wrote: 12/07/2022 10:59 tad kostao 105k a sada 147k. Bagra da bog da nikad i ne prodali
Nece ga ni sad prodat ko sto nisu ni tad jer ti stanovi u prizemlju imaju velike i ocite probleme.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9796 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

alica.k wrote: 12/07/2022 11:11Da li ciljas konkretno na taj dio grada oko Jezera?
Ne nuzno, ali taj dio grada mi je opcenito prihvatljiv.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#9797 Re: Cijene stanova All about

Post by mirsek »

Koliko je pouzdano kupiti stan u zgradi u izgradnji, malta komplex ? Jos cekaju gradjevinsku dozvolu za pocetak gradnje, cijena je odlicna na uplacen puni iznos, 2200 KM po kvadratu.
sahbazzz
Posts: 1088
Joined: 19/07/2020 12:27

#9798 Re: Cijene stanova All about

Post by sahbazzz »

mirsek wrote: 12/07/2022 11:42 Koliko je pouzdano kupiti stan u zgradi u izgradnji, malta komplex ? Jos cekaju gradjevinsku dozvolu za pocetak gradnje, cijena je odlicna na uplacen puni iznos, 2200 KM po kvadratu.
Cini mi se da se o toj zgradi ovdje puno puta pisalo i svaki put je zakljucak bio, bjezi od toga koliko god te noge nose :D
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#9799 Re: Cijene stanova All about

Post by Piaty »

mirsek wrote: 12/07/2022 11:42 Koliko je pouzdano kupiti stan u zgradi u izgradnji, malta komplex ? Jos cekaju gradjevinsku dozvolu za pocetak gradnje, cijena je odlicna na uplacen puni iznos, 2200 KM po kvadratu.
Nije pouzdano
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9800 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

sahbazzz wrote: 12/07/2022 11:53
mirsek wrote: 12/07/2022 11:42 Koliko je pouzdano kupiti stan u zgradi u izgradnji, malta komplex ? Jos cekaju gradjevinsku dozvolu za pocetak gradnje, cijena je odlicna na uplacen puni iznos, 2200 KM po kvadratu.
Cini mi se da se o toj zgradi ovdje puno puta pisalo i svaki put je zakljucak bio, bjezi od toga koliko god te noge nose :D
zaključak je: ne ne ne i opet ne (ako te zanima zašto na ovoj temi se nekoliko puta pisalo o toj zgradi kao i prethodnim projektima/varanjima pa malo pročitaj)
Post Reply