Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#9526 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Mate_Miso_Kovac wrote: 17/06/2022 19:37 Vjerovatno mu nesigurno staviti cijenu kvadrata zbog volatilnosti cijena materijala :D
Trebala je biti cijena usporedjujuci danasnje da bi zgrada citava bila prodata za 5 minuta.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9527 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Black swan wrote: 17/06/2022 13:27
mirsek wrote: 17/06/2022 11:57
To su zajednicke prostorije zato je trebao saglasnost. Isto ti treba saglasnost stanara kad npr. hoces da ogradis sebi prostor u haustoru ispred vrata od stana.
mi smo trebali prodati zajedničke prostorije nekom francuzu stanaru
nisam ni znao da imamo te prostorje
svaki stan bi dobio po 2000
ja se obradovao ali je neka baba stopirala iz ljubomore :D da ne dobijemo pare
takav je raspored stanara da npr ja i još 3 stana nemamo pravo glasa pa je bukvalno bilo na jednoj osobi odluka
Je l' baba legitimna?
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9528 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Munevera...sina joj ubili hrvati
Kao vojnika u borbi (taj dio presuti)
Mada znajuci kako ljudi poznaju zemljopis i sredisnu bosnu mozda su i srbi
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9529 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

'naci majoriziran si i u haustoru. :mrgreen:
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#9530 Re: Cijene stanova All about

Post by kox »

Često prođem pored Silvera u Porodice Ribar, nisam nikad skontao da je ono podrumski prostor. Danas djeluje kao standardni poslovni prostor.
Zapravo ne baš standardni pošto ima onaj neki drveni dio ispred, ali poslovni prostor u svakom slučaju.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#9531 Re: Cijene stanova All about

Post by bilic »

kox wrote: 17/06/2022 23:19 Često prođem pored Silvera u Porodice Ribar, nisam nikad skontao da je ono podrumski prostor. Danas djeluje kao standardni poslovni prostor.
Zapravo ne baš standardni pošto ima onaj neki drveni dio ispred, ali poslovni prostor u svakom slučaju.
Sve su to bili nekad SMETLJARNICI.
Tada nove zgrade ( 1970 tih godina ) na svakom spratu bili otvori i upadalo dole u smetljarnike.
Kučepatitelj pomijerao kontejnere ' unutar smetljarnika ....
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#9532 Re: Cijene stanova All about

Post by EasyMan »

Dosadno mii wrote: 17/06/2022 19:30
EasyMan wrote: 17/06/2022 11:53 Zna li se ista o tibrinoj zgradi kod grasa? Cijene? Neka stranica sa informacijama? Nista ne mogu da nadjem.
Kroz mjesec/ mjesec i po ce izbacit informacije
Ne zna se koliko ce biti kvadrat, zvala ja na neki broj sa gugla da pitam
Vidim da su vec do 1 sprata stigli
Hvala
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9533 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Rodjak se raspitivao preko nekih ljudi i receno mu je 4000 po m².
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#9534 Re: Cijene stanova All about

Post by EasyMan »

Previse, 3000KM je ok cijena po meni. Za te pare radije idem u Novo Sarajevo.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9535 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

EasyMan wrote: 18/06/2022 09:26 Previse, 3000KM je ok cijena po meni. Za te pare radije idem u Novo Sarajevo.
Spominjao sam nedavno da je kod mame u ulazu na Vojnickom prodat stan po 2200, u izvornom stanju u koji sad treba ulupati par desetina hiljada KM, pa ce isti doci blizu cijene od 3000 po kv.
Vidjet ćemo, trziste ce sve reci.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9536 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

EasyMan wrote: 18/06/2022 09:26 Previse, 3000KM je ok cijena po meni. Za te pare radije idem u Novo Sarajevo.
A za "Miljacku" tamam. :shock:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9537 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Eno reklamiraju Hotonj rezidens :D 2500 KM po m2. Navali narode.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#9538 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

NediM17 wrote: 18/06/2022 09:42
EasyMan wrote: 18/06/2022 09:26 Previse, 3000KM je ok cijena po meni. Za te pare radije idem u Novo Sarajevo.
A za "Miljacku" tamam. :shock:
Gdje ima novogradnja 3000 u Novom Sarajevu?
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#9539 Re: Cijene stanova All about

Post by pepeljara »

sime_cipol wrote: 18/06/2022 09:23 Rodjak se raspitivao preko nekih ljudi i receno mu je 4000 po m².
I to ce biti start, recimo prvih 50 :)
ide to ladno na 6000.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9540 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Haris.ba wrote: 18/06/2022 11:24
NediM17 wrote: 18/06/2022 09:42

A za "Miljacku" tamam. :shock:
Gdje ima novogradnja 3000 u Novom Sarajevu?
Nema nigdje al' je lijepo cut'.
To ja njega malo mezim, za "Miljacku" je OK 3.000 i kusur, a ovo skupo za 4.
A i ovo dok se zavrsi bice 5-6.
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#9541 Re: Cijene stanova All about

Post by pepeljara »

+ sad prave samo placene parkinge i to im je dozvoljene i niko ne spori da nece biti niti jednog mjesta besplatnog.
Nego tipa plati +25k za malop betona sto nije ni garaza nego ultra uski parking prostor.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2450
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#9542 Re: Cijene stanova All about

Post by ZyzzSar »

NediM17 wrote: 18/06/2022 12:55
Haris.ba wrote: 18/06/2022 11:24

Gdje ima novogradnja 3000 u Novom Sarajevu?
Nema nigdje al' je lijepo cut'.
To ja njega malo mezim, za "Miljacku" je OK 3.000 i kusur, a ovo skupo za 4.
A i ovo dok se zavrsi bice 5-6.
valjda treba za stanove u izgradnji da je niza cijena od konkurencije :D
sve iznad 3000 je previse, bolje kupiti gotov stan u miljackoj za 3000-3200, bolja je lokacija svakako
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9543 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Nema trika da bude 5-6000 KM obična masovna gradnja.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#9544 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

citroen xm wrote: 18/06/2022 13:25 Nema trika da bude 5-6000 KM obična masovna gradnja.
Stanpvi koji su se prodavali u novogradnji prije skoka cijena su oko 500 - 700KM troskovi izgradnje.

I opet je islo za 3000KM na kraju. Trziste odlucuje, a ne neki komitet ili komisija.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9545 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Sve ce nam se samo kazati kad dodje vrijeme.
Mene sto se tice moze bit' milja il' deset, svejedno mi, ja se na vakat namirio.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#9546 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

NediM17 wrote: 18/06/2022 13:29 Sve ce nam se samo kazati kad dodje vrijeme.
Mene sto se tice moze bit' milja il' deset, svejedno mi, ja se na vakat namirio.
A djeca ti? Jesu senona podmirila?
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9547 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Haris.ba wrote: 18/06/2022 13:37
NediM17 wrote: 18/06/2022 13:29 Sve ce nam se samo kazati kad dodje vrijeme.
Mene sto se tice moze bit' milja il' deset, svejedno mi, ja se na vakat namirio.
A djeca ti? Jesu senona podmirila?
Jedno je jos uvijek sa mnom i moze danas sutra da bira gdje ce od 2 lokacije, ja jos malo pa penzija abd.
Drugo je otislo za svojom srecom i imaju stan.
Dvije nekretnine, tri stambene jedinice, mogu birati gdje ce.
Niko nista nije sa sobom ponio, i meni je ostala kuca iza mojih roditelja, bratu ostao stan i garaza.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#9548 Re: Cijene stanova All about

Post by Rockefeller »

Dobar si Nedime. Daj malo :lol:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9549 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Jbg. moj je stari 10 godina zivota proveo radeci u Energoinvestu po bijelom svijetu, od Libije, preko Iraka do Indonezije.
A i ja radim preko 30 godina, nisam radio za klikere, a nesto je i zena donijela u miraz. :-D
Pa jbt. ti si rokfeler, nije valjda zapelo.
Last edited by NediM17 on 18/06/2022 13:59, edited 1 time in total.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#9550 Re: Cijene stanova All about

Post by Entropio »

I opet vozis azijsku nakazu... e moj Nedime, ne znam sta je s tobom.
Post Reply