Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14551 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

ultima_palabra wrote: 06/06/2022 19:44

Inace, sto se tice samo fudbalskog znanja, ne mogu ovi treneri u nasoj ligi u istu recenicu sa njim.
:lol:

Dobar, dobar
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#14552 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ibizza »

karanana wrote: 06/06/2022 20:05 los potez. jedno je biti neki trener u autokratskom klubu a drugo je po prvi put doci u veliki klub i raditi.
zivi bili pa vidili i dabogda ja bio u krivu pa me citirali kad uzmemo titulu sa morzhom i kad mu produzimo ugovor.
Pripremite mu paket kisele. :D
User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14553 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Tatar i Zakarić moguća pojačanja Borca?
https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... rca-765416
User avatar
ellaxaz
Posts: 2217
Joined: 31/01/2012 09:40

#14554 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ellaxaz »

User avatar
plain vanilla
Posts: 70256
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14555 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

https://vm.tiktok.com/ZMNRRPrwh/?k=1
Valjda moze ovako video s tiktoka :mrgreen:
kleja
Posts: 541
Joined: 08/03/2022 13:25

#14556 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kleja »

Brko kren'o po Fanima
User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14557 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Samo pooštravaj :mrgreen:
Prošlog ljeta, odnosno pred početak sezone 2021/22, Izvršni odbor NFSBiH je na sjednici donio odluku da se promijeni pravilo o "zaštićenom godištu" u Premijer ligi, pa su klubovi morali da imaju najmanje dva igrača starosne dobi do 21 godine među 11 početnih.

Jedan od dva mlada igrača uvijek mora biti prisutan na terenu, čime je NFSBiH odlučio da dodatno pomogne razvoju mladih nogometaša u bh. klubovima.

Prema najnovijim promjenama u propozicijama takmičenja za sezonu 2022/23, odlučeno je da sada jedan od dva spomenuta mlada igrača mora da bude u igri cijeli tok utakmice i jedan koji će igrati najmanje 45 minuta.

"Ekipa mora među 11 igrača koji započinju utakmicu imati najmanje 2 (dva) igrača mlađa od 21 godine starosti, jednog koji će biti u igri cijeli tok utakmice i jednog koji će u igri biti najmanje 45 minuta", navodi se u propozicijama takmičenjima.

U suprotnom klub snosi takmičarske i disciplinske posljedice. Ono što je važno da se naglasi, ti grači moraju biti državljani BiH.

Za takmičarsku 2022/23. sezonu, igrači mlađi od 21. godine života smatraju se igrači rođeni 01.01.2001. godine i mlađi.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14558 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

Ovo je meni tako retardirano pravilo, al haj
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22760
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#14559 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by GandalfSivi »

Raigor Stonehoof wrote: 07/06/2022 18:26 Ovo je meni tako retardirano pravilo, al haj
Treba ba, jer malo trenera je kod nas koji ce istrpiti kakvog omladinca i napraviti igraca, radje ce gurati kakve polovnjake, koga zalibo za dugorocnu strategiju…
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14560 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

GandalfSivi wrote: 07/06/2022 18:31
Raigor Stonehoof wrote: 07/06/2022 18:26 Ovo je meni tako retardirano pravilo, al haj
Treba ba, jer malo trenera je kod nas koji ce istrpiti kakvog omladinca i napraviti igraca, radje ce gurati kakve polovnjake, koga zalibo za dugorocnu strategiju…
Pa nek gura, ako su ambicije kluba takve. Ako nisu nek guraju polovnjake. Sra se savez petlja tu.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14561 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

Vidim da ni Leotarov stadion Police nema reflektore još.
Mladost je zbog toga izbačena iz PLBiH, još u maju, dok je Leotar na Drugostepenoj komisiji ipak dobio licencu.
Meni se čini sličan slučaj, nijedan stadion nije imao reflektore do datuma predaje dokumentacije, Mladost DK prijavila Bilino polje, a Leotar raspisao tender za izgradnju reflektora.
User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14562 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Raigor Stonehoof wrote: 07/06/2022 18:26 Ovo je meni tako retardirano pravilo, al haj
Meni dobro pravilo. :D
Prije uvođenja ovog pravila rijetko je ko uvodio mlađe igrače. Vodili se sa onim da je bolje iskusniji igrač, manje su šanse da će on napraviti grešku i tako to, a ovo naravno nije istina. :D Uvedu pravilo, a onda dođe Feđa Dudić i krene izvoditi mladog igrača u 5. minuti. Mislim majku mu pusti ga neka igra kada je već takvo pravilo. Fol ne smije da rizikuje pa ga mora odmah zamijeniti. A nije rizikovanje kada igra krampa nad krampama od 32 godine.

Sa ovim pravilom pružaš klubovima da nešto zarade na transferima. Imaš veće šanse da zgrneš lovu, više igrača u izlogu. A razmišljanje koje često čujem da će mladi igrač igrati bez obzira da li postoji pravilo mi je toliko nigdje veze. Ne jebe ih niko ni 5%, a ko fol igrat će ako valjaju, jeste al' malo sutra.

A to šta se ima savez petljati u ambicije kluba, pa ovo može biti dobro i za reprezentaciju. Reprezentacija nema ništa od toga ako u ekipama igraju samo stariji igrači.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#14563 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

Logovan wrote: 07/06/2022 20:36
Raigor Stonehoof wrote: 07/06/2022 18:26 Ovo je meni tako retardirano pravilo, al haj
Meni dobro pravilo. :D
Prije uvođenja ovog pravila rijetko je ko uvodio mlađe igrače. Vodili se sa onim da je bolje iskusniji igrač, manje su šanse da će on napraviti grešku i tako to, a ovo naravno nije istina. :D Uvedu pravilo, a onda dođe Feđa Dudić i krene izvoditi mladog igrača u 5. minuti. Mislim majku mu pusti ga neka igra kada je već takvo pravilo. Fol ne smije da rizikuje pa ga mora odmah zamijeniti. A nije rizikovanje kada igra krampa nad krampama od 32 godine.

Sa ovim pravilom pružaš klubovima da nešto zarade na transferima. Imaš veće šanse da zgrneš lovu, više igrača u izlogu. A razmišljanje koje često čujem da će mladi igrač igrati bez obzira da li postoji pravilo mi je toliko nigdje veze. Ne jebe ih niko ni 5%, a ko fol igrat će ako valjaju, jeste al' malo sutra.

A to šta se ima savez petljati u ambicije kluba, pa ovo može biti dobro i za reprezentaciju. Reprezentacija nema ništa od toga ako u ekipama igraju samo stariji igrači.
Zamisli da drzava kaze, moras imat u firmi dvojicu ispod 21 god. Dzaba sto imas najveceg strucnjaka na svijetu ako nije u odgovovarajucem dobu ne mozes ga zaposlit.

Svoju politiku nek vode, nek odredjuju koliko ko moze u reprezentaciji imat godina.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9075
Joined: 02/04/2012 13:00

#14564 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Herr Flick »

Sloga iz Doboja je novi premijerligas :D
Crvena Tifoza
Posts: 11766
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#14565 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Crvena Tifoza »

Raigor Stonehoof wrote: 07/06/2022 20:51

Zamisli da drzava kaze, moras imat u firmi dvojicu ispod 21 god. Dzaba sto imas najveceg strucnjaka na svijetu ako nije u odgovovarajucem dobu ne mozes ga zaposlit.

Svoju politiku nek vode, nek odredjuju koliko ko moze u reprezentaciji imat godina.
Ako su ti poslovi/projekti vezani za drzavu, onda bi ti mogli kontrolisati takve i slicne stvari.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70256
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14566 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Vinko Marinović je bio blizu povratka na klupu Borca, ali su se čelnici banjalučkog kluba odlučili za Nenada Lalatovića.

Nekadašnji selektor mlade reprezentacije trenutno je u pregovorima sa tuzlanskom Slobodom i najvjerovatnije će da preuzme ovaj tim, saznaje Srpskainfo.
ajdamo
Posts: 1572
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#14567 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ajdamo »

plain vanilla wrote: 07/06/2022 11:28 https://vm.tiktok.com/ZMNRRPrwh/?k=1
Valjda moze ovako video s tiktoka :mrgreen:
hahahah odakle ovu izvuce, vidim ima slican video u bojama zelje
User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14568 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Derbi za pola sata, a niko nista da kaze. :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 70256
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14569 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Logovan wrote: 08/06/2022 19:00 Derbi za pola sata, a niko nista da kaze. :D
Svi na stadionu, pa nemaju wifi :mrgreen:
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14570 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

Logovan wrote: 08/06/2022 19:00 Derbi za pola sata, a niko nista da kaze. :D
Prava prilika da vidimo koga se (ne) sjećamo :D
User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14571 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Anquilla wrote: 08/06/2022 19:51
Logovan wrote: 08/06/2022 19:00 Derbi za pola sata, a niko nista da kaze. :D
Prava prilika da vidimo koga se (ne) sjećamo :D
I ako je neko u dobroj formi da ga uvrstimo u ekipu za sljedeću sezonu :D
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14572 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

Logovan wrote: 08/06/2022 20:06
Anquilla wrote: 08/06/2022 19:51

Prava prilika da vidimo koga se (ne) sjećamo :D
I ako je neko u dobroj formi da ga uvrstimo u ekipu za sljedeću sezonu :D
:lol:
Dženana Hošića i Sirću kao trećeg golmana umjesto Kanurića
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#14573 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by agnostic_front »

splinter wrote: 06/06/2022 20:38
karanana wrote: 06/06/2022 20:05 los potez. jedno je biti neki trener u autokratskom klubu a drugo je po prvi put doci u veliki klub i raditi.
zivi bili pa vidili i dabogda ja bio u krivu pa me citirali kad uzmemo titulu sa morzhom i kad mu produzimo ugovor.
Pa nije još prešao u Zrinjski ali nikad se ne zna
:thumbup:
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#14574 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by vicious »

plain vanilla wrote: 08/06/2022 19:34
Logovan wrote: 08/06/2022 19:00 Derbi za pola sata, a niko nista da kaze. :D
Svi na stadionu, pa nemaju wifi :mrgreen:
Nego, reci ti nama kakav je ovaj Tomašević što je bio kod vas nekad? :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 70256
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14575 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

vicious wrote: 09/06/2022 14:53
Nego, reci ti nama kakav je ovaj Tomašević što je bio kod vas nekad? :D
Ja sam malo zaboravna, ali ako se ne varam, bio je jako dobar
Post Reply