Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14276 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

Boga mi da je Ismir pametan, odigrati jos kup probati evropu uhvatiti onda istupiti iz lige i igrati kanton. Sve ce se ublehe (preplacene igrace i upravljacke zvijezde) koje su u i oko kluba time same rastjerati. Ulagati u akademiju, stabilizovati finansijski klub, mozda sta i ustekati para i cekati kad i ako se savez i drzava koliko toliko normalizuju izboriti PL.
Smijesno je ovo da Sa i Že potrose u godini haman desetogodisnji budzet seljaka iz podrinja i niko nista!?
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#14277 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Van Halen »

Pitar sa Kariba wrote: 17/05/2022 17:14 Boga mi da je Ismir pametan, odigrati jos kup probati evropu uhvatiti onda istupiti iz lige i igrati kanton. Sve ce se ublehe (preplacene igrace i upravljacke zvijezde) koje su u i oko kluba time same rastjerati. Ulagati u akademiju, stabilizovati finansijski klub, mozda sta i ustekati para i cekati kad i ako se savez i drzava koliko toliko normalizuju izboriti PL.
Smijesno je ovo da Sa i Že potrose u godini haman desetogodisnji budzet seljaka iz podrinja i niko nista!?
Ne trebas istupat iz lige zbog toga. Jednostavno ukineš jake ugovore,postaviš omladince iz akademije da igraju. Dovedeš im dobrog trenera pedagoga,i raja bi to shvatila i dolazila na tekme. Ne bi s takvim timom bili ispod 5 mjesta
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#14278 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by mirza_15 »

Ovo što su nam "oprostili" oduzimanje od 3 do 6 bodova treba zamoliti disciplinsku da nam uzme bodove i to 6 po mogućnosti. Ispade još da su nas pripazili :lol: Mada, ja sam odmah napisao 3:0 i oduzimanje 3 boda. Ista novčana kazna i nama i Širokom. 4 utakmice suspenzija stadiona. I to sve nakon što i sami konstatuju da se konstantno ponavlja. I još ovaj iz širokog bio protiv :lol: A i to će im smanjiti na jednu nakon žalbe. Je li ovo sada legalizacija izbacivanja protivničkih igrača uz pomoć vlastitih navijača? Mogu li drugi klubovi ovo prepisati ili ipak ova pravila važe samo za povlaštene klubove?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14279 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

Ja sam konto bit ce pompezno "Pecara suspendovana do kraja sezone!" :lol:

@Van Halen ma skupa je PL. Kotizacije, org utakmica a i raja ne bi trpila da te gaze. A relano jbg juniori ne mogu to takmicenje iznjeti.
Kanton i lagano, Celik se preporodio.
Jbg sacekat' da ovim "patriotskim" klubovima kojima su usta puna drzave đavo dodje po svoje... A doci ce 100%!
Kakva bi to liga (kantonalna) bila jbt. Zeljo u grupu A mi u grubu B i onda veliko finale. Gorilo bi Sarajevo! :mrgreen:
Last edited by Pitar sa Kariba on 17/05/2022 18:01, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 102822
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14280 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Što naružiše Široki, uh kakva kazna, neće se oporaviti naredne dvije godine :oops:
internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#14281 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by internazionale »

Velež na budžetskoj sisi većinom, Zrinjski i Borac politike finansiraju, Azmir u milionima krade drżavu, Željezničar mix svega...
Moj Ismire u šta si upao, ljubi te brat
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#14282 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by mirza_15 »

Logovan wrote: 17/05/2022 17:54 Što naružiše Široki, uh kakva kazna, neće se oporaviti naredne dvije godine :oops:
Ma i to je do žalbe. Poslije žalbe smanjenje. Vidiš da je ljut ovaj član komisiji iz Širokog :mrgreen:

A vidi kako su bili fini prema nama. Nisu nam ni jedan bod oduzeli.

Ja da sam na mjestu rukovodstva tražio bih da nas ništa ne paze nego da nam oduzmu tri boda. Neka bude bahato do kraja. Ovako ispade još da su nas pripazili.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14283 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

https://spfbih.ba/premijerligasko-licen ... an-cirkus/

Rodjeni 2.4M iz buĐeta (200.000 mjesecno), avangarda! :skoljka:
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#14284 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

Pitar sa Kariba wrote: 17/05/2022 19:23 https://spfbih.ba/premijerligasko-licen ... an-cirkus/

Rodjeni 2.4M iz buĐeta (200.000 mjesecno), avangarda! :skoljka:
moze link gdje se nalaze finansijski izvjestaji pa cu onda replicirat?
jer ne vidim da iz budzeta dobijaju toliko pa hocu da vidim.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23421
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14285 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sime_cipol »

karanana wrote: 17/05/2022 19:27
Pitar sa Kariba wrote: 17/05/2022 19:23 https://spfbih.ba/premijerligasko-licen ... an-cirkus/

Rodjeni 2.4M iz buĐeta (200.000 mjesecno), avangarda! :skoljka:
moze link gdje se nalaze finansijski izvjestaji pa cu onda replicirat?
jer ne vidim da iz budzeta dobijaju toliko pa hocu da vidim.
https://fkvelez.ba/objava-klupskih-fina ... 21-godinu/
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#14286 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

interesantno. volio bih vidjeti detalje te stavke prihoda iz budzeta. stvarno zvuci puno da budzet grada/kantona/federacije toliko daje. zato ne znam gdje na primjer idu prihodi od sponzora. pretpostavljam da su prihodi od evrope u unutar prihoda od vlastite aktivnosti. sta su humanitarni prihodi? donacije navijaca?
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#14287 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by zlajaBHF »

sime_cipol wrote: 17/05/2022 19:43
karanana wrote: 17/05/2022 19:27

moze link gdje se nalaze finansijski izvjestaji pa cu onda replicirat?
jer ne vidim da iz budzeta dobijaju toliko pa hocu da vidim.
https://fkvelez.ba/objava-klupskih-fina ... 21-godinu/
Sta su ostali rashodi......Porasli u odnosu na proslu godinu za skoro 700k :cry:

Prihodi od sponzora su pod budzetski prihodi ili ne?
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#14288 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

zlajaBHF wrote: 17/05/2022 19:52
Sta su ostali rashodi......Porasli u odnosu na proslu godinu za skoro 700k :cry:

Prihodi od sponzora su pod budzetski prihodi ili ne?
ostali prihodi pali sa 23 hiljade maraka na 600 maraka.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#14289 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by zlajaBHF »

karanana wrote: 17/05/2022 19:50 interesantno. volio bih vidjeti detalje te stavke prihoda iz budzeta. stvarno zvuci puno da budzet grada/kantona/federacije toliko daje. zato ne znam gdje na primjer idu prihodi od sponzora. pretpostavljam da su prihodi od evrope u unutar prihoda od vlastite aktivnosti. sta su humanitarni prihodi? donacije navijaca?
Pa prodavali su karte, i za tekme bez gledalaca. Znam da je za jednu od tih prodato oko 10 ili 15k karata, po 5KM
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#14290 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Dva kluba iz Sarajeva placaju sve po ps-u prema igracima dok onda te iste pare idu u dzepove drugih klubova koji placaju igrace manje od prosjecne plate u drzavi :lol:
I opet ista prica sa Husicem i Tuzlom recimo, Velez 2.4m i tako to.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14291 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

A znas kako kazu, nije patriotizam prijaviti i platiti porez, nego ne bacati papir na ulici ili staviti cvijet na grb.
Eto kad je ko vidio Husica da ostavlja smece iza sebe?!
🇺🇸🖕
🇧🇦
kakabanja213
Posts: 3832
Joined: 10/12/2012 22:16

#14292 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kakabanja213 »

Izgleda da su samo Azijci patriote. Dok prvi Azijac nije dosao u Sarajevo bilo je dosta patriotskog duga. Zeljo ionako nista ne placa, naravno patriotski, pa moze prijavljivati kako hoce.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70289
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14293 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Pitar sa Kariba wrote: 18/05/2022 08:09 A znas kako kazu, nije patriotizam prijaviti i platiti porez, nego ne bacati papir na ulici ili staviti cvijet na grb.
Eto kad je ko vidio Husica da ostavlja smece iza sebe?!
🇺🇸🖕
🇧🇦
ho's jedan trac? :mrgreen:
kakabanja213
Posts: 3832
Joined: 10/12/2012 22:16

#14294 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kakabanja213 »

Plunkett wrote: 18/05/2022 07:52 Dva kluba iz Sarajeva placaju sve po ps-u prema igracima dok onda te iste pare idu u dzepove drugih klubova koji placaju igrace manje od prosjecne plate u drzavi :lol:
I opet ista prica sa Husicem i Tuzlom recimo, Velez 2.4m i tako to.
Sta Zeljo placa po ps-u??
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#14295 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Ne znam sta placaju niti da li placaju, vidim samo da kod njih igraci ne igraju za 350KM.
Dok ostali klubovi se bore za evropu a mjesecno na plate igraca i svih uposlenika potrose manje od 10k KM :lol:
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#14296 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

kakabanja213 wrote: 18/05/2022 08:27 Izgleda da su samo Azijci patriote. Dok prvi Azijac nije dosao u Sarajevo bilo je dosta patriotskog duga. Zeljo ionako nista ne placa, naravno patriotski, pa moze prijavljivati kako hoce.
Bilo duga.
Dug otplacen.
Nastao opet dug.
Dug se otplacuje.
Ali su igraci prijavljeni na citav iznos, za razliku od vecine klubova. Dakle, sve po psu jel.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14297 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

plain vanilla wrote: 18/05/2022 09:44 ho's jedan trac? :mrgreen:
Pucaj ba, sta cekas! :mrgreen:
kakabanja213
Posts: 3832
Joined: 10/12/2012 22:16

#14298 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kakabanja213 »

Plunkett wrote: 18/05/2022 11:02
kakabanja213 wrote: 18/05/2022 08:27 Izgleda da su samo Azijci patriote. Dok prvi Azijac nije dosao u Sarajevo bilo je dosta patriotskog duga. Zeljo ionako nista ne placa, naravno patriotski, pa moze prijavljivati kako hoce.
Bilo duga.
Dug otplacen.
Nastao opet dug.
Dug se otplacuje.
Ali su igraci prijavljeni na citav iznos, za razliku od vecine klubova. Dakle, sve po psu jel.
Prva i treca recenica nemaju veze sa ps. Taj dug u principu se stvara kod uprava koje sebe negdje ugradjuju. Tako je bilo i kod Veleza do Hasica, i u Sarajevu do Azijaca, u Celiku, u Slobodi drugim rijecima kod svih koji imaju upravu koja ima potrebu da se ugradjuje odnosno izvlaci lovu za svoje i potrebe mahale. Sarajevo sa Azijatima, te Tuzla i Velez za bh tajkunima na celu nema potrebe da pravi dugove, sto ne znaci da nece imati tu potrebu ali za sada je tako. Hasicu i Husicu ova drzava omogucije da rade to "kreativno" racunovodsvto i i da prijavljuju igrace kako ih prijavlju. Sto bi neki rekli sve po zakonu. I na kraju krajeva ako na to sto prijave sto prodje revizoju u ovoj drzavi nemaju duga za porez, e to je po ps.
Zeljo, nemam apsolutno nikakve zle namjere prema Zelji, da je po PS bi bio prebacen u amatersku ligu. I Velez prije Hasica i Sarajevo prije Azijata te svi ostali su isto to zasluzivali da je po ps kako ti kazes.
Ali izgleda da nije.
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#14299 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Nije po zakonu davati dio plate ispod stola.
A te “revizorske kuce”, i to sve po “psu”- Kod Veleza je naravno proslo jer su SDA klub, a Tuzli je radila revizorska kuca koja je ustvrdila “sve u skladu sa zakonima u RS-u”.
Nemoj te suplje prosla revizija i slicne gluposti, pogledati recimo izvjestaj Slobode i izvjestaj gore pomenuta dva kluba.
Nebo i zemlja, a jedni se bore za Evropu a drugi jedva u ligi ostali.

No zato 2.4m KM iz budzeta i sve po zakonu :lol:
kakabanja213
Posts: 3832
Joined: 10/12/2012 22:16

#14300 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kakabanja213 »

Plunkett wrote: 18/05/2022 11:46 Nije po zakonu davati dio plate ispod stola.
A te “revizorske kuce”, i to sve po “psu”- Kod Veleza je naravno proslo jer su SDA klub, a Tuzli je radila revizorska kuca koja je ustvrdila “sve u skladu sa zakonima u RS-u”.
Nemoj te suplje prosla revizija i slicne gluposti, pogledati recimo izvjestaj Slobode i izvjestaj gore pomenuta dva kluba.
Nebo i zemlja, a jedni se bore za Evropu a drugi jedva u ligi ostali.

No zato 2.4m KM iz budzeta i sve po zakonu :lol:
U pravu si ali onda Zeljo se gasi ili ide u cetvrtu ligu. Ti bi kao po zakonu prema jednim ali ako je Zeljo onda jebo zakone. U krajnjem slucaju svi igraci i Tuzle i Veleza mozda i igraju za tu lovu a ostatak im se isplacuje preko premija ili necega sto prolazi nase zakone. Otkud znas da ono u rashodima nije to.
Jebaji ga porezna politika je i tako i napravljena da ako mozes i znas pravilno knjiziti to je po zakonu. Pa u SAD Bezos je platio manje poreza nego moj brat iako su im prihodi jako jako razliciti.
Post Reply