Premijer liga BiH - @manijak1
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#14276 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Boga mi da je Ismir pametan, odigrati jos kup probati evropu uhvatiti onda istupiti iz lige i igrati kanton. Sve ce se ublehe (preplacene igrace i upravljacke zvijezde) koje su u i oko kluba time same rastjerati. Ulagati u akademiju, stabilizovati finansijski klub, mozda sta i ustekati para i cekati kad i ako se savez i drzava koliko toliko normalizuju izboriti PL.
Smijesno je ovo da Sa i Že potrose u godini haman desetogodisnji budzet seljaka iz podrinja i niko nista!?
Smijesno je ovo da Sa i Že potrose u godini haman desetogodisnji budzet seljaka iz podrinja i niko nista!?
- Van Halen
- Posts: 2782
- Joined: 08/04/2008 10:37
#14277 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ne trebas istupat iz lige zbog toga. Jednostavno ukineš jake ugovore,postaviš omladince iz akademije da igraju. Dovedeš im dobrog trenera pedagoga,i raja bi to shvatila i dolazila na tekme. Ne bi s takvim timom bili ispod 5 mjestaPitar sa Kariba wrote: ↑17/05/2022 17:14 Boga mi da je Ismir pametan, odigrati jos kup probati evropu uhvatiti onda istupiti iz lige i igrati kanton. Sve ce se ublehe (preplacene igrace i upravljacke zvijezde) koje su u i oko kluba time same rastjerati. Ulagati u akademiju, stabilizovati finansijski klub, mozda sta i ustekati para i cekati kad i ako se savez i drzava koliko toliko normalizuju izboriti PL.
Smijesno je ovo da Sa i Že potrose u godini haman desetogodisnji budzet seljaka iz podrinja i niko nista!?
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#14278 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ovo što su nam "oprostili" oduzimanje od 3 do 6 bodova treba zamoliti disciplinsku da nam uzme bodove i to 6 po mogućnosti. Ispade još da su nas pripazili
Mada, ja sam odmah napisao 3:0 i oduzimanje 3 boda. Ista novčana kazna i nama i Širokom. 4 utakmice suspenzija stadiona. I to sve nakon što i sami konstatuju da se konstantno ponavlja. I još ovaj iz širokog bio protiv
A i to će im smanjiti na jednu nakon žalbe. Je li ovo sada legalizacija izbacivanja protivničkih igrača uz pomoć vlastitih navijača? Mogu li drugi klubovi ovo prepisati ili ipak ova pravila važe samo za povlaštene klubove?
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#14279 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ja sam konto bit ce pompezno "Pecara suspendovana do kraja sezone!" 
@Van Halen ma skupa je PL. Kotizacije, org utakmica a i raja ne bi trpila da te gaze. A relano jbg juniori ne mogu to takmicenje iznjeti.
Kanton i lagano, Celik se preporodio.
Jbg sacekat' da ovim "patriotskim" klubovima kojima su usta puna drzave đavo dodje po svoje... A doci ce 100%!
Kakva bi to liga (kantonalna) bila jbt. Zeljo u grupu A mi u grubu B i onda veliko finale. Gorilo bi Sarajevo!
@Van Halen ma skupa je PL. Kotizacije, org utakmica a i raja ne bi trpila da te gaze. A relano jbg juniori ne mogu to takmicenje iznjeti.
Kanton i lagano, Celik se preporodio.
Jbg sacekat' da ovim "patriotskim" klubovima kojima su usta puna drzave đavo dodje po svoje... A doci ce 100%!
Kakva bi to liga (kantonalna) bila jbt. Zeljo u grupu A mi u grubu B i onda veliko finale. Gorilo bi Sarajevo!
Last edited by Pitar sa Kariba on 17/05/2022 18:01, edited 1 time in total.
- Logovan
- Posts: 102822
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#14280 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Što naružiše Široki, uh kakva kazna, neće se oporaviti naredne dvije godine 
-
internazionale
- Posts: 2562
- Joined: 30/12/2009 15:52
#14281 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Velež na budžetskoj sisi većinom, Zrinjski i Borac politike finansiraju, Azmir u milionima krade drżavu, Željezničar mix svega...
Moj Ismire u šta si upao, ljubi te brat
Moj Ismire u šta si upao, ljubi te brat
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#14282 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ma i to je do žalbe. Poslije žalbe smanjenje. Vidiš da je ljut ovaj član komisiji iz Širokog
A vidi kako su bili fini prema nama. Nisu nam ni jedan bod oduzeli.
Ja da sam na mjestu rukovodstva tražio bih da nas ništa ne paze nego da nam oduzmu tri boda. Neka bude bahato do kraja. Ovako ispade još da su nas pripazili.
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#14283 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
https://spfbih.ba/premijerligasko-licen ... an-cirkus/
Rodjeni 2.4M iz buĐeta (200.000 mjesecno), avangarda!
Rodjeni 2.4M iz buĐeta (200.000 mjesecno), avangarda!
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14284 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
moze link gdje se nalaze finansijski izvjestaji pa cu onda replicirat?Pitar sa Kariba wrote: ↑17/05/2022 19:23 https://spfbih.ba/premijerligasko-licen ... an-cirkus/
Rodjeni 2.4M iz buĐeta (200.000 mjesecno), avangarda!![]()
jer ne vidim da iz budzeta dobijaju toliko pa hocu da vidim.
- sime_cipol
- Posts: 23421
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#14285 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
https://fkvelez.ba/objava-klupskih-fina ... 21-godinu/karanana wrote: ↑17/05/2022 19:27moze link gdje se nalaze finansijski izvjestaji pa cu onda replicirat?Pitar sa Kariba wrote: ↑17/05/2022 19:23 https://spfbih.ba/premijerligasko-licen ... an-cirkus/
Rodjeni 2.4M iz buĐeta (200.000 mjesecno), avangarda!![]()
jer ne vidim da iz budzeta dobijaju toliko pa hocu da vidim.
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14286 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
interesantno. volio bih vidjeti detalje te stavke prihoda iz budzeta. stvarno zvuci puno da budzet grada/kantona/federacije toliko daje. zato ne znam gdje na primjer idu prihodi od sponzora. pretpostavljam da su prihodi od evrope u unutar prihoda od vlastite aktivnosti. sta su humanitarni prihodi? donacije navijaca?
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#14287 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Sta su ostali rashodi......Porasli u odnosu na proslu godinu za skoro 700k
Prihodi od sponzora su pod budzetski prihodi ili ne?
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#14288 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#14289 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Pa prodavali su karte, i za tekme bez gledalaca. Znam da je za jednu od tih prodato oko 10 ili 15k karata, po 5KMkaranana wrote: ↑17/05/2022 19:50 interesantno. volio bih vidjeti detalje te stavke prihoda iz budzeta. stvarno zvuci puno da budzet grada/kantona/federacije toliko daje. zato ne znam gdje na primjer idu prihodi od sponzora. pretpostavljam da su prihodi od evrope u unutar prihoda od vlastite aktivnosti. sta su humanitarni prihodi? donacije navijaca?
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#14290 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Dva kluba iz Sarajeva placaju sve po ps-u prema igracima dok onda te iste pare idu u dzepove drugih klubova koji placaju igrace manje od prosjecne plate u drzavi
I opet ista prica sa Husicem i Tuzlom recimo, Velez 2.4m i tako to.
I opet ista prica sa Husicem i Tuzlom recimo, Velez 2.4m i tako to.
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#14291 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
A znas kako kazu, nije patriotizam prijaviti i platiti porez, nego ne bacati papir na ulici ili staviti cvijet na grb.
Eto kad je ko vidio Husica da ostavlja smece iza sebe?!


❤
Eto kad je ko vidio Husica da ostavlja smece iza sebe?!
-
kakabanja213
- Posts: 3832
- Joined: 10/12/2012 22:16
#14292 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Izgleda da su samo Azijci patriote. Dok prvi Azijac nije dosao u Sarajevo bilo je dosta patriotskog duga. Zeljo ionako nista ne placa, naravno patriotski, pa moze prijavljivati kako hoce.
- plain vanilla
- Posts: 70289
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#14293 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
ho's jedan trac?Pitar sa Kariba wrote: ↑18/05/2022 08:09 A znas kako kazu, nije patriotizam prijaviti i platiti porez, nego ne bacati papir na ulici ili staviti cvijet na grb.
Eto kad je ko vidio Husica da ostavlja smece iza sebe?!
❤
-
kakabanja213
- Posts: 3832
- Joined: 10/12/2012 22:16
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#14295 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ne znam sta placaju niti da li placaju, vidim samo da kod njih igraci ne igraju za 350KM.
Dok ostali klubovi se bore za evropu a mjesecno na plate igraca i svih uposlenika potrose manje od 10k KM
Dok ostali klubovi se bore za evropu a mjesecno na plate igraca i svih uposlenika potrose manje od 10k KM
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#14296 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Bilo duga.kakabanja213 wrote: ↑18/05/2022 08:27 Izgleda da su samo Azijci patriote. Dok prvi Azijac nije dosao u Sarajevo bilo je dosta patriotskog duga. Zeljo ionako nista ne placa, naravno patriotski, pa moze prijavljivati kako hoce.
Dug otplacen.
Nastao opet dug.
Dug se otplacuje.
Ali su igraci prijavljeni na citav iznos, za razliku od vecine klubova. Dakle, sve po psu jel.
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#14297 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Pucaj ba, sta cekas!
-
kakabanja213
- Posts: 3832
- Joined: 10/12/2012 22:16
#14298 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Prva i treca recenica nemaju veze sa ps. Taj dug u principu se stvara kod uprava koje sebe negdje ugradjuju. Tako je bilo i kod Veleza do Hasica, i u Sarajevu do Azijaca, u Celiku, u Slobodi drugim rijecima kod svih koji imaju upravu koja ima potrebu da se ugradjuje odnosno izvlaci lovu za svoje i potrebe mahale. Sarajevo sa Azijatima, te Tuzla i Velez za bh tajkunima na celu nema potrebe da pravi dugove, sto ne znaci da nece imati tu potrebu ali za sada je tako. Hasicu i Husicu ova drzava omogucije da rade to "kreativno" racunovodsvto i i da prijavljuju igrace kako ih prijavlju. Sto bi neki rekli sve po zakonu. I na kraju krajeva ako na to sto prijave sto prodje revizoju u ovoj drzavi nemaju duga za porez, e to je po ps.Plunkett wrote: ↑18/05/2022 11:02Bilo duga.kakabanja213 wrote: ↑18/05/2022 08:27 Izgleda da su samo Azijci patriote. Dok prvi Azijac nije dosao u Sarajevo bilo je dosta patriotskog duga. Zeljo ionako nista ne placa, naravno patriotski, pa moze prijavljivati kako hoce.
Dug otplacen.
Nastao opet dug.
Dug se otplacuje.
Ali su igraci prijavljeni na citav iznos, za razliku od vecine klubova. Dakle, sve po psu jel.
Zeljo, nemam apsolutno nikakve zle namjere prema Zelji, da je po PS bi bio prebacen u amatersku ligu. I Velez prije Hasica i Sarajevo prije Azijata te svi ostali su isto to zasluzivali da je po ps kako ti kazes.
Ali izgleda da nije.
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#14299 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Nije po zakonu davati dio plate ispod stola.
A te “revizorske kuce”, i to sve po “psu”- Kod Veleza je naravno proslo jer su SDA klub, a Tuzli je radila revizorska kuca koja je ustvrdila “sve u skladu sa zakonima u RS-u”.
Nemoj te suplje prosla revizija i slicne gluposti, pogledati recimo izvjestaj Slobode i izvjestaj gore pomenuta dva kluba.
Nebo i zemlja, a jedni se bore za Evropu a drugi jedva u ligi ostali.
No zato 2.4m KM iz budzeta i sve po zakonu
A te “revizorske kuce”, i to sve po “psu”- Kod Veleza je naravno proslo jer su SDA klub, a Tuzli je radila revizorska kuca koja je ustvrdila “sve u skladu sa zakonima u RS-u”.
Nemoj te suplje prosla revizija i slicne gluposti, pogledati recimo izvjestaj Slobode i izvjestaj gore pomenuta dva kluba.
Nebo i zemlja, a jedni se bore za Evropu a drugi jedva u ligi ostali.
No zato 2.4m KM iz budzeta i sve po zakonu
-
kakabanja213
- Posts: 3832
- Joined: 10/12/2012 22:16
#14300 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
U pravu si ali onda Zeljo se gasi ili ide u cetvrtu ligu. Ti bi kao po zakonu prema jednim ali ako je Zeljo onda jebo zakone. U krajnjem slucaju svi igraci i Tuzle i Veleza mozda i igraju za tu lovu a ostatak im se isplacuje preko premija ili necega sto prolazi nase zakone. Otkud znas da ono u rashodima nije to.Plunkett wrote: ↑18/05/2022 11:46 Nije po zakonu davati dio plate ispod stola.
A te “revizorske kuce”, i to sve po “psu”- Kod Veleza je naravno proslo jer su SDA klub, a Tuzli je radila revizorska kuca koja je ustvrdila “sve u skladu sa zakonima u RS-u”.
Nemoj te suplje prosla revizija i slicne gluposti, pogledati recimo izvjestaj Slobode i izvjestaj gore pomenuta dva kluba.
Nebo i zemlja, a jedni se bore za Evropu a drugi jedva u ligi ostali.
No zato 2.4m KM iz budzeta i sve po zakonu![]()
Jebaji ga porezna politika je i tako i napravljena da ako mozes i znas pravilno knjiziti to je po zakonu. Pa u SAD Bezos je platio manje poreza nego moj brat iako su im prihodi jako jako razliciti.
