i sto je najgore raspored po npr dvoiposobnim stanovima iz 80tih godina je ocaj kod mene kuhinja skoro pa iste kvadrature kao dnevna soba
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- tramvajtrojka
- Posts: 17055
- Joined: 27/04/2021 22:52
#9251 Re: Cijene stanova All about
-
lissics
- Posts: 526
- Joined: 09/08/2018 06:29
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#9253 Re: Cijene stanova All about
Ko da je na kraju i bitno kako je klasifikovan stan, bitno je da ima prostorija onoliko koliko ti treba.
Zavisi od projekta do projekta, ali vala ima i danas novih stanova projektovanih gluplje od bilo kog starog stana. Recimo stan od 80 m2 novogradnja, sa 3 sobe gdje se u svaku ulazi iz dnevnog boravka. Tu cijena treba biti debelo ispod prosjeka da bi uopšte razmatrao kupovinu. I opet se kaješ pola života.tramvajtrojka wrote: ↑07/05/2022 00:22
i sto je najgore raspored po npr dvoiposobnim stanovima iz 80tih godina je ocaj kod mene kuhinja skoro pa iste kvadrature kao dnevna soba![]()
radije bih jos jednu sobu makar samo da krevet moze stati u nju a manju kuhinju
- Truba
- Posts: 93836
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9254 Re: Cijene stanova All about
Nas 4 je zivjelo u 46 kvadara i to je bio jednooposoban stan ali tako da su bile 3 prostorije
Uz malo ulaganja mogla se i trpezarija napraviti s kuhinjom
Ekstra raspored
Uz malo ulaganja mogla se i trpezarija napraviti s kuhinjom
Ekstra raspored
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#9255 Re: Cijene stanova All about
Koliko ima prostorija i srazmjerno tome. kupatila...
ne znam, da kod nas postiji dvosoban. (dvije sobe za spavaanje ) i dva kupatila ..ili barem jedno kupatilo i jedan wc.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#9257 Re: Cijene stanova All about
Postoji takvih stanova koliko hoćeš. 70 m2 3 spavaće sobe, kupatilo, wc i ostava. Ali zbog kupovne moći više se traže manji stanovi sa više prostorija. Prije nije bila rijetka pojava da stan od 55-60 m2 ima jednu spavaću sobu. Danas su takvi stanovi raritet i čekaju kupce duže od ostalih.
-
talijan97
- Posts: 1599
- Joined: 26/11/2019 18:18
#9258 Re: Cijene stanova All about
Hoćemo li hajrovati mi što 'čekamo', pod čekanjem mislim na one koji nemaju para da kupe kavez hehehe.
Ne da mi se tražiti. Ali kada bi neki forumaš objasnio postupak kako, kada na oglasu vidiš stan i želiš napraviti potez.
Jel se dogovoriš sa agencijom/prodavačem pa onda ideš tražiti kredit ili se kredit treba unaprijed gledati, koje su ponude. Šta znači ' Rezervacija '?
Izvinite ako su trivijalna pitanja.
Ne da mi se tražiti. Ali kada bi neki forumaš objasnio postupak kako, kada na oglasu vidiš stan i želiš napraviti potez.
Jel se dogovoriš sa agencijom/prodavačem pa onda ideš tražiti kredit ili se kredit treba unaprijed gledati, koje su ponude. Šta znači ' Rezervacija '?
Izvinite ako su trivijalna pitanja.
- Truba
- Posts: 93836
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9259 Re: Cijene stanova All about
mi što smo čekali zajebali smo se jbg

nekad se mogla šupa u istočnom kupiti
sad ni to
nekad se mogla šupa u istočnom kupiti
sad ni to
- Haris.ba
- Posts: 35296
- Joined: 08/09/2005 20:08
#9260 Re: Cijene stanova All about
Ja sam mislio kad je dosla korona da ce biti stanova za dzaba. Pa corak. Mislio sam da ce ovo sa Ukrainom malo smanjiti potraznju za stanovima. Corak.talijan97 wrote: ↑09/05/2022 20:01 Hoćemo li hajrovati mi što 'čekamo', pod čekanjem mislim na one koji nemaju para da kupe kavez hehehe.
Ne da mi se tražiti. Ali kada bi neki forumaš objasnio postupak kako, kada na oglasu vidiš stan i želiš napraviti potez.
Jel se dogovoriš sa agencijom/prodavačem pa onda ideš tražiti kredit ili se kredit treba unaprijed gledati, koje su ponude. Šta znači ' Rezervacija '?
Izvinite ako su trivijalna pitanja.
Vidis stan i nazoves. Uglavnom su agencije. I dogovoris pregled. Nikakva filozofija.
Odes prije toga u banku i kazes svom bankaru da si u potrazi za stanom i sta ti treba od papirologije da te izmjeri koliko si kreditno sposoban.
Kada nadjes stan uglavnom das kaparu ili preko agencije, ili preko notara - nikada na lijepe oci.
Prodavcu kazes da je stan iz kredita, ili kako vec (npr.dio ako vec imas i ostatak kredit). Sa notarskim ugovorom ides u banku, i oni i se upisuju u sudu na hipoteku i oni prebacuju novac prodavcu.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#9261 Re: Cijene stanova All about
Moj stan se vodi kao petosoban, a nigdje veze. Tako pise i u zk. Stan ima hodnik, 3 sobe, trpezariju, kuhinju, kupatilo wc i dva balkona. Nije mi uopce jasno gdje nabrase 5 soba, po ovom normativu - nema kvadrature ni za 4. Ne znam treba li se to ispravljati i moze li uopce?
-
sahbazzz
- Posts: 1088
- Joined: 19/07/2020 12:27
#9262 Re: Cijene stanova All about
Zna li iko malo vise informacija o ovome projektu u Vogosci, Ugljesici bb, "Villa Verde", tako nesto. Jel iko isao gledati stanove, koje investitor, valjal' to sta, pozicija mi je malo cudna jer ne poznajem to tamo najbolje pa ako neko ima vise informacija bilo bi super da podijeli?
- VladaFBiH
- Posts: 6609
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#9263 Re: Cijene stanova All about
ovo znači da je neko da avans/kaparu ali je stan još uvijek u ponudi jer nije isplatio cijeli iznos i agencije ga drže u slučaju da odustanetalijan97 wrote: ↑09/05/2022 20:01 Hoćemo li hajrovati mi što 'čekamo', pod čekanjem mislim na one koji nemaju para da kupe kavez hehehe.
Ne da mi se tražiti. Ali kada bi neki forumaš objasnio postupak kako, kada na oglasu vidiš stan i želiš napraviti potez.
Jel se dogovoriš sa agencijom/prodavačem pa onda ideš tražiti kredit ili se kredit treba unaprijed gledati, koje su ponude. Šta znači ' Rezervacija '?
Izvinite ako su trivijalna pitanja.
- VladaFBiH
- Posts: 6609
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#9264 Re: Cijene stanova All about
vjerovatno greška prilikom upisa (ima tako i pogrešnih spratova, kvadratura,..) - može se ispraviti ali da li imaš potrebe za tim ako je kvadratura ok.?hadzinicasa wrote: ↑09/05/2022 21:56Moj stan se vodi kao petosoban, a nigdje veze. Tako pise i u zk. Stan ima hodnik, 3 sobe, trpezariju, kuhinju, kupatilo wc i dva balkona. Nije mi uopce jasno gdje nabrase 5 soba, po ovom normativu - nema kvadrature ni za 4. Ne znam treba li se to ispravljati i moze li uopce?
- VladaFBiH
- Posts: 6609
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#9265 Re: Cijene stanova All about
upravo, oba načina računanja su "legitimna" s tim da se kod nas ne broje spavaće već sve sobe u stanu... isto kao što se kod nas kupuje neto površina stana u nekim zemljama se kupuje bruto pa imaš situaciju da platiš npr. 60m2 a imaš stvarnih 43-44
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#9266 Re: Cijene stanova All about
Ovi samo sa dnevnom su nulosobni 
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
#9267 Re: Cijene stanova All about
Cisto da update raju za stan sto sam spominjao.
Komsija je udao stan 68kvadrata opremljen po 3700 po kvadratu i naselju miljacka.
Stan je otisao u roku 5 dana nakon cirka 60 poziva
Eto koliko je sve otislo u pm sa cjenama.
Komsija je udao stan 68kvadrata opremljen po 3700 po kvadratu i naselju miljacka.
Stan je otisao u roku 5 dana nakon cirka 60 poziva
Eto koliko je sve otislo u pm sa cjenama.
-
suspect_zero
- Posts: 27995
- Joined: 11/10/2008 21:45
#9268 Re: Cijene stanova All about
Meni i dalje nije jasno kako stan od 48 kvadrata može biti trosoban....nemalo puta sam na piku vidjela tako nešto, možda balkon pikaju kao sobu ili hodnik? 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#9269 Re: Cijene stanova All about
Dnevni boravak sa kuhinjom i dvije spavaće sobe, hodnik, kupatilo i balkon. To se danas vodi kao trosoban stan.
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#9270 Re: Cijene stanova All about
250k za 68m2 u Miljackoj?
Il' ti komšija malo bombe baca ili je naišao na budalu.
Penthouse 92m2 u Novoj Otoci je 330.000 KM, stoji mjesecima na piku. A drugi penthouse 110m2 - 300.000 KM.
Onda imaš 72m2 za 260 milja(opremljen) u N.Otoci već 2-3 mjeseca se prodaje.
- pepeljara
- Posts: 7362
- Joined: 22/08/2003 00:00
#9271 Re: Cijene stanova All about
Isto pitanje je bilo, ima slika predugovora kod notara, sta ce kaze nevjerovatno koliko ljudi se javilo u 5 dana, skoro svaka agencija za nekretnine ga je kontaktirala.
Postavi stan na oglas i provjeri, sta da kazem
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#9272 Re: Cijene stanova All about
Što vam je to čudno? Ako ste vi kokuzi nisu svi.
Pogledaj vozni park, ispred metropolisa bude parkirano nekoliko miliona maraka u vozilima. Svako drugo auto na cesti je novi mercedes, audi ili bmw.
Škode i korejske kante voza sirotinja
Ljudi puni love, neka mašala, Allah im dao.
Pogledaj vozni park, ispred metropolisa bude parkirano nekoliko miliona maraka u vozilima. Svako drugo auto na cesti je novi mercedes, audi ili bmw.
Škode i korejske kante voza sirotinja
Ljudi puni love, neka mašala, Allah im dao.
-
lissics
- Posts: 526
- Joined: 09/08/2018 06:29
#9273 Re: Cijene stanova All about
Na forumu opet aktivni diletanti sto pokusavaju dici cijenu naselju Miljacka. A kara od naselja realno
-
giannibelif
- Posts: 2524
- Joined: 28/01/2017 22:11
#9274 Re: Cijene stanova All about
Ljudi se tuku tamo ispred stambenog kompleksa i govore "Daj zaokruzi na 4 milje i kupljeno".
- Truba
- Posts: 93836
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9275 Re: Cijene stanova All about
A sto je miljacka karina?
Ekstra naselje fakticki na pola grada
Meni ne valja samo sto je 12 kilometara uzbrdo
Ekstra naselje fakticki na pola grada
Meni ne valja samo sto je 12 kilometara uzbrdo
