Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#9251 Re: Cijene stanova All about

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 07/05/2022 00:12
nivla wrote: 06/05/2022 21:16
osim toga, obratiti pažnju kako na ZK izvatku piše - dnevni boravak se broji kao soba.
i sto je najgore raspored po npr dvoiposobnim stanovima iz 80tih godina je ocaj kod mene kuhinja skoro pa iste kvadrature kao dnevna soba :skoljka: :skoljka: radije bih jos jednu sobu makar samo da krevet moze stati u nju a manju kuhinju
lissics
Posts: 526
Joined: 09/08/2018 06:29

#9252 Re: Cijene stanova All about

Post by lissics »

salik79 wrote: 06/05/2022 21:17
immuno wrote: 06/05/2022 21:15

👍 Otkad se to dnevni boravak/soba neracuna u sobu prvi put to cujem 🙈
I mene intersuje, posto se je uvijek ubrajao u sobe. :?
Broji se i sad, vec ima levata ne znaju engleski pa ih zbunjuje razlika izmedju room i bedroom.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9253 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Ko da je na kraju i bitno kako je klasifikovan stan, bitno je da ima prostorija onoliko koliko ti treba.
tramvajtrojka wrote: 07/05/2022 00:22
i sto je najgore raspored po npr dvoiposobnim stanovima iz 80tih godina je ocaj kod mene kuhinja skoro pa iste kvadrature kao dnevna soba :skoljka: :skoljka: radije bih jos jednu sobu makar samo da krevet moze stati u nju a manju kuhinju
Zavisi od projekta do projekta, ali vala ima i danas novih stanova projektovanih gluplje od bilo kog starog stana. Recimo stan od 80 m2 novogradnja, sa 3 sobe gdje se u svaku ulazi iz dnevnog boravka. Tu cijena treba biti debelo ispod prosjeka da bi uopšte razmatrao kupovinu. I opet se kaješ pola života.
User avatar
Truba
Posts: 93836
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9254 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Nas 4 je zivjelo u 46 kvadara i to je bio jednooposoban stan ali tako da su bile 3 prostorije
Uz malo ulaganja mogla se i trpezarija napraviti s kuhinjom
Ekstra raspored
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9255 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Koliko ima prostorija i srazmjerno tome. kupatila... :-) ne znam, da kod nas postiji dvosoban. (dvije sobe za spavaanje ) i dva kupatila ..ili barem jedno kupatilo i jedan wc.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9256 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

moonca wrote: 07/05/2022 13:08 Koliko ima prostorija i srazmjerno tome. kupatila... :-) ne znam, da kod nas postiji dvosoban. (dvije sobe za spavaanje ) i dva kupatila ..ili barem jedno kupatilo i jedan wc.
Postoji. :roll:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9257 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Postoji takvih stanova koliko hoćeš. 70 m2 3 spavaće sobe, kupatilo, wc i ostava. Ali zbog kupovne moći više se traže manji stanovi sa više prostorija. Prije nije bila rijetka pojava da stan od 55-60 m2 ima jednu spavaću sobu. Danas su takvi stanovi raritet i čekaju kupce duže od ostalih.
talijan97
Posts: 1599
Joined: 26/11/2019 18:18

#9258 Re: Cijene stanova All about

Post by talijan97 »

Hoćemo li hajrovati mi što 'čekamo', pod čekanjem mislim na one koji nemaju para da kupe kavez hehehe.

Ne da mi se tražiti. Ali kada bi neki forumaš objasnio postupak kako, kada na oglasu vidiš stan i želiš napraviti potez.

Jel se dogovoriš sa agencijom/prodavačem pa onda ideš tražiti kredit ili se kredit treba unaprijed gledati, koje su ponude. Šta znači ' Rezervacija '?

Izvinite ako su trivijalna pitanja.
User avatar
Truba
Posts: 93836
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9259 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

mi što smo čekali zajebali smo se jbg
:D
nekad se mogla šupa u istočnom kupiti
sad ni to :izet:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#9260 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

talijan97 wrote: 09/05/2022 20:01 Hoćemo li hajrovati mi što 'čekamo', pod čekanjem mislim na one koji nemaju para da kupe kavez hehehe.

Ne da mi se tražiti. Ali kada bi neki forumaš objasnio postupak kako, kada na oglasu vidiš stan i želiš napraviti potez.

Jel se dogovoriš sa agencijom/prodavačem pa onda ideš tražiti kredit ili se kredit treba unaprijed gledati, koje su ponude. Šta znači ' Rezervacija '?

Izvinite ako su trivijalna pitanja.
Ja sam mislio kad je dosla korona da ce biti stanova za dzaba. Pa corak. Mislio sam da ce ovo sa Ukrainom malo smanjiti potraznju za stanovima. Corak.

Vidis stan i nazoves. Uglavnom su agencije. I dogovoris pregled. Nikakva filozofija.

Odes prije toga u banku i kazes svom bankaru da si u potrazi za stanom i sta ti treba od papirologije da te izmjeri koliko si kreditno sposoban.

Kada nadjes stan uglavnom das kaparu ili preko agencije, ili preko notara - nikada na lijepe oci.

Prodavcu kazes da je stan iz kredita, ili kako vec (npr.dio ako vec imas i ostatak kredit). Sa notarskim ugovorom ides u banku, i oni i se upisuju u sudu na hipoteku i oni prebacuju novac prodavcu.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#9261 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

Chmoljo wrote: 07/05/2022 00:12
nivla wrote: 06/05/2022 21:16
osim toga, obratiti pažnju kako na ZK izvatku piše - dnevni boravak se broji kao soba.
Moj stan se vodi kao petosoban, a nigdje veze. Tako pise i u zk. Stan ima hodnik, 3 sobe, trpezariju, kuhinju, kupatilo wc i dva balkona. Nije mi uopce jasno gdje nabrase 5 soba, po ovom normativu - nema kvadrature ni za 4. Ne znam treba li se to ispravljati i moze li uopce?
sahbazzz
Posts: 1088
Joined: 19/07/2020 12:27

#9262 Re: Cijene stanova All about

Post by sahbazzz »

Zna li iko malo vise informacija o ovome projektu u Vogosci, Ugljesici bb, "Villa Verde", tako nesto. Jel iko isao gledati stanove, koje investitor, valjal' to sta, pozicija mi je malo cudna jer ne poznajem to tamo najbolje pa ako neko ima vise informacija bilo bi super da podijeli?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6609
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9263 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

talijan97 wrote: 09/05/2022 20:01 Hoćemo li hajrovati mi što 'čekamo', pod čekanjem mislim na one koji nemaju para da kupe kavez hehehe.

Ne da mi se tražiti. Ali kada bi neki forumaš objasnio postupak kako, kada na oglasu vidiš stan i želiš napraviti potez.

Jel se dogovoriš sa agencijom/prodavačem pa onda ideš tražiti kredit ili se kredit treba unaprijed gledati, koje su ponude. Šta znači ' Rezervacija '?

Izvinite ako su trivijalna pitanja.
ovo znači da je neko da avans/kaparu ali je stan još uvijek u ponudi jer nije isplatio cijeli iznos i agencije ga drže u slučaju da odustane
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6609
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9264 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

hadzinicasa wrote: 09/05/2022 21:56
Chmoljo wrote: 07/05/2022 00:12

osim toga, obratiti pažnju kako na ZK izvatku piše - dnevni boravak se broji kao soba.
Moj stan se vodi kao petosoban, a nigdje veze. Tako pise i u zk. Stan ima hodnik, 3 sobe, trpezariju, kuhinju, kupatilo wc i dva balkona. Nije mi uopce jasno gdje nabrase 5 soba, po ovom normativu - nema kvadrature ni za 4. Ne znam treba li se to ispravljati i moze li uopce?
vjerovatno greška prilikom upisa (ima tako i pogrešnih spratova, kvadratura,..) - može se ispraviti ali da li imaš potrebe za tim ako je kvadratura ok.?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6609
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9265 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

NediM17 wrote: 06/05/2022 21:13 Halo, ne kaze room nego bedroom.
upravo, oba načina računanja su "legitimna" s tim da se kod nas ne broje spavaće već sve sobe u stanu... isto kao što se kod nas kupuje neto površina stana u nekim zemljama se kupuje bruto pa imaš situaciju da platiš npr. 60m2 a imaš stvarnih 43-44 :)
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#9266 Re: Cijene stanova All about

Post by azdralovic »

Ovi samo sa dnevnom su nulosobni :D
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#9267 Re: Cijene stanova All about

Post by pepeljara »

Cisto da update raju za stan sto sam spominjao.
Komsija je udao stan 68kvadrata opremljen po 3700 po kvadratu i naselju miljacka.

Stan je otisao u roku 5 dana nakon cirka 60 poziva :)

Eto koliko je sve otislo u pm sa cjenama.
suspect_zero
Posts: 27995
Joined: 11/10/2008 21:45

#9268 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

Meni i dalje nije jasno kako stan od 48 kvadrata može biti trosoban....nemalo puta sam na piku vidjela tako nešto, možda balkon pikaju kao sobu ili hodnik? :roll:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9269 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Dnevni boravak sa kuhinjom i dvije spavaće sobe, hodnik, kupatilo i balkon. To se danas vodi kao trosoban stan.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#9270 Re: Cijene stanova All about

Post by xoklix »

pepeljara wrote: 10/05/2022 18:23 Cisto da update raju za stan sto sam spominjao.
Komsija je udao stan 68kvadrata opremljen po 3700 po kvadratu i naselju miljacka.

Stan je otisao u roku 5 dana nakon cirka 60 poziva :)

Eto koliko je sve otislo u pm sa cjenama.
250k za 68m2 u Miljackoj?
Il' ti komšija malo bombe baca ili je naišao na budalu.
Penthouse 92m2 u Novoj Otoci je 330.000 KM, stoji mjesecima na piku. A drugi penthouse 110m2 - 300.000 KM.
Onda imaš 72m2 za 260 milja(opremljen) u N.Otoci već 2-3 mjeseca se prodaje.
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#9271 Re: Cijene stanova All about

Post by pepeljara »

xoklix wrote: 10/05/2022 20:01 250k za 68m2 u Miljackoj?
Il' ti komšija malo bombe baca ili je naišao na budalu.
Penthouse 92m2 u Novoj Otoci je 330.000 KM, stoji mjesecima na piku. A drugi penthouse 110m2 - 300.000 KM.
Onda imaš 72m2 za 260 milja(opremljen) u N.Otoci već 2-3 mjeseca se prodaje.
Isto pitanje je bilo, ima slika predugovora kod notara, sta ce kaze nevjerovatno koliko ljudi se javilo u 5 dana, skoro svaka agencija za nekretnine ga je kontaktirala.
Postavi stan na oglas i provjeri, sta da kazem :)
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#9272 Re: Cijene stanova All about

Post by amko761 »

Što vam je to čudno? Ako ste vi kokuzi nisu svi.

Pogledaj vozni park, ispred metropolisa bude parkirano nekoliko miliona maraka u vozilima. Svako drugo auto na cesti je novi mercedes, audi ili bmw.

Škode i korejske kante voza sirotinja :D

Ljudi puni love, neka mašala, Allah im dao.
lissics
Posts: 526
Joined: 09/08/2018 06:29

#9273 Re: Cijene stanova All about

Post by lissics »

Na forumu opet aktivni diletanti sto pokusavaju dici cijenu naselju Miljacka. A kara od naselja realno
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#9274 Re: Cijene stanova All about

Post by giannibelif »

Ljudi se tuku tamo ispred stambenog kompleksa i govore "Daj zaokruzi na 4 milje i kupljeno".
User avatar
Truba
Posts: 93836
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9275 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

A sto je miljacka karina?
Ekstra naselje fakticki na pola grada

Meni ne valja samo sto je 12 kilometara uzbrdo :mrgreen:
Post Reply