Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#9201 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

Ovo govoriš za Sarajevo?....da je našao po 2350?
Ako jeste nek je bratu hairli :)
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#9202 Re: Cijene stanova All about

Post by azdralovic »

Sve izvorno iz 80ih a ne treba renoviranje ?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9203 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Valjda to ne bi trebao biti problem za stan u izvornom stanju u zgradi iz 80ih :?
Realno i ne vrijedi vise od 2350/m² na trzistu, ako neko hoce da proda stan.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#9204 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

sime_cipol wrote: 05/05/2022 13:02 Valjda to ne bi trebao biti problem za stan u izvornom stanju u zgradi iz 80ih :?
Realno i ne vrijedi vise od 2350/m² na trzistu, ako neko hoce da proda stan.
Njemu je vrijedio toliko i toliko je platio. Pregledao je godinama razne stanove, gradnje. Pikirao je te zgrade, nije mu se zurilo i za njega je to bio pun pogodak kad se taj stan pojavio u oglasima jer se u tim zgradama godinama pojavi jedan ili nijedan stan godisnje da se prodaje.

@suspect_zero hvala.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9205 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

crveni_makovi wrote: 05/05/2022 13:13
sime_cipol wrote: 05/05/2022 13:02 Valjda to ne bi trebao biti problem za stan u izvornom stanju u zgradi iz 80ih :?
Realno i ne vrijedi vise od 2350/m² na trzistu, ako neko hoce da proda stan.
Njemu je vrijedio toliko i toliko je platio. Pregledao je godinama razne stanove, gradnje. Pikirao je te zgrade, nije mu se zurilo i za njega je to bio pun pogodak kad se taj stan pojavio u oglasima jer se u tim zgradama godinama pojavi jedan ili nijedan stan godisnje da se prodaje.
:thumbup:
Nek je burazeru hairli
Daz
Posts: 331
Joined: 08/02/2018 12:14

#9206 Re: Cijene stanova All about

Post by Daz »

Jedno pitanje, koje nije vezano za stanove. Odustao sam od stana. Nasao sam jedan plac na periferiji sa starom, uplanjenom kucom sa svim priključcima. Da li ja mogu tu kucu srusiti i napraviti novu kucu koristeci staru kucu kao pokrice. Ako znate na sta mislim. Neki vid "rekonstrukcije". Hvala na odgovorima, ako ih bude 😁
Last edited by Daz on 05/05/2022 16:19, edited 1 time in total.
Daz
Posts: 331
Joined: 08/02/2018 12:14

#9207 Re: Cijene stanova All about

Post by Daz »

I jos da dodam da je plac sa kucom kupljen veoma povoljno 😁
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#9208 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

Mozes samo ako je kuca u 'rusevnom' stanju... odnosno ako je glavna 'greda' otisla... nesto tako to ide...
Ili je ja mislim princip da mozes ako je u istim gabaritima, da ne izlazis iz gabarita (mozda je u ovom slucaju potrebna samo urbanisticka)... nesto tako ima i tako ide.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9209 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Moze izganjati i veci objekat, samo ce platiti poreze za razliku u kvadratima, ne na sve.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#9210 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

sime_cipol wrote: 05/05/2022 18:51 Moze izganjati i veci objekat, samo ce platiti poreze za razliku u kvadratima, ne na sve.
Tako je.
Daz wrote: 05/05/2022 16:17 I jos da dodam da je plac sa kucom kupljen veoma povoljno 😁
De napisi koje naselje, koliko love.

I prodji svu proceduru. Nema razloga da ne trazis urbanisticku za rekonstrukciju.
Daz
Posts: 331
Joined: 08/02/2018 12:14

#9211 Re: Cijene stanova All about

Post by Daz »

sime_cipol wrote: 05/05/2022 18:51 Moze izganjati i veci objekat, samo ce platiti poreze za razliku u kvadratima, ne na sve.
Nisam to znao. U pitanju je Tuzla. Nasao stariju kucu sa zemljom, nasljednici zelili da se na brzinu rijese i eto prilike za mene. Kako god da pogledam, i uz neko vece ulaganje bolje cu proci nego da ganjam stan. Posebno sada kad je m2 3500 bam.
rimano
Posts: 811
Joined: 28/12/2009 00:05

#9212 Re: Cijene stanova All about

Post by rimano »

Na kojoj lokaciji ti je kuca?
Ako ces ganjati dozvole nacekat ces se.
Ja sad odradjujem legalizaciju kuce koju sam skoro kupio.

Tacno je ovo sto je sime_cipol rekao, placas gradjevinsku rentu samo za onoliko kvadrata za koliko ti je novi objekat veci od starog pod uslovom da ti je stari objekat ima sve dozvole.

Medjutim sve ostalo placas kao da je novi objekat u pitanju, takse, projekat itd.
User avatar
madesa
Posts: 5569
Joined: 26/07/2013 02:37

#9213 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

_BataZiv_0809 wrote: 05/05/2022 10:02 Sve sto iole ima normalnu cijenu (i po standardima "novog normalnog") ode za par dana ili sedmica.

Rupe po Kosevskom Brdu od 3000+ po kvadratu stoje godinama na piku.
joj upravu si , gomila ih na piku. Po 100 000 a 35 m2
Piko18
Posts: 230
Joined: 20/10/2013 14:46

#9214 Re: Cijene stanova All about

Post by Piko18 »

User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9215 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

ko je jamio jamio
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9216 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Piko18 wrote: 06/05/2022 11:47 https://www.olx.ba/artikal/47659834/tot ... obrinja-5/

Pa jbt jel ovo normalno :shock:
Nije.
Piko18
Posts: 230
Joined: 20/10/2013 14:46

#9217 Re: Cijene stanova All about

Post by Piko18 »

sime_cipol wrote: 06/05/2022 12:22
Piko18 wrote: 06/05/2022 11:47 https://www.olx.ba/artikal/47659834/tot ... obrinja-5/

Pa jbt jel ovo normalno :shock:
Nije.
Prije godinu dana kupio sam isti stan opremljen za 140k. Stanovi su super, ogromni prozori, izolacija super ali ove cifre koje su bacaju su bas lupanje tesko.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#9218 Re: Cijene stanova All about

Post by giannibelif »

Dobrinja skuplja od Sjevernog Bukurešta koji je izuzetno sređen i pogodan za porodični život.
SancoPansa35
Posts: 141
Joined: 06/05/2020 01:16

#9219 Re: Cijene stanova All about

Post by SancoPansa35 »

Zna li iko koliko je kvadrat stana u Centru u nekoj starijoj zgradi i to stan koji treba skroz adaptirati?
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim :)
mega_mashcine
Posts: 1439
Joined: 01/05/2013 12:21

#9220 Re: Cijene stanova All about

Post by mega_mashcine »

Piko18 wrote: 06/05/2022 11:47 https://www.olx.ba/artikal/47659834/tot ... obrinja-5/

Pa jbt jel ovo normalno :shock:
Čuj dvosoban stan, a kaže: "Isti se sastoji od ulaznog hodnika, kupatila, ostave, kuhinje, spavaće sobe, dnevnog boravka i balkona sa otvorenim pogledom na naselje."
Po meni je ovo jednoiposoban.. Mozda ostavu računa kao dodatnu sobu. :-)
Ne znam kakav stan treba biti, pa da neko plati 230k za stan sa jednom spavaćom sobom..
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#9221 Re: Cijene stanova All about

Post by bjjarmbar »

mega_mashcine wrote: 06/05/2022 16:25
Piko18 wrote: 06/05/2022 11:47 https://www.olx.ba/artikal/47659834/tot ... obrinja-5/

Pa jbt jel ovo normalno :shock:
Čuj dvosoban stan, a kaže: "Isti se sastoji od ulaznog hodnika, kupatila, ostave, kuhinje, spavaće sobe, dnevnog boravka i balkona sa otvorenim pogledom na naselje."
Po meni je ovo jednoiposoban.. Mozda ostavu računa kao dodatnu sobu. :-)
Ne znam kakav stan treba biti, pa da neko plati 230k za stan sa jednom spavaćom sobom..
To je tipicni dvosoban stan. Spavaca soba + dnevni boravak. Tu pricu o tome kako je to jednosoban stan su pokrenuli ljudi koji nemaju para za ovakve stanove da ih kupe.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9222 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

SancoPansa35 wrote: 06/05/2022 15:26 Zna li iko koliko je kvadrat stana u Centru u nekoj starijoj zgradi i to stan koji treba skroz adaptirati?
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim :)
Trziste je otislo u mp3. Izgleda za koliko se proda toliko i vrijedi. Trebate sami postaviti neku granicu preko koje ne zelite ici i to je to. Mozda neko ne bi dao 3000, dok drugi sa 3000 misli da je jeftino prosao. To morate sami odlučiti.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#9223 Re: Cijene stanova All about

Post by alica.k »

SancoPansa35 wrote: 06/05/2022 15:26 Zna li iko koliko je kvadrat stana u Centru u nekoj starijoj zgradi i to stan koji treba skroz adaptirati?
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim :)
Ne znam cijene ali nek vam je sa srecom kako god!
SancoPansa35
Posts: 141
Joined: 06/05/2020 01:16

#9224 Re: Cijene stanova All about

Post by SancoPansa35 »

sime_cipol wrote: 06/05/2022 16:39
SancoPansa35 wrote: 06/05/2022 15:26 Zna li iko koliko je kvadrat stana u Centru u nekoj starijoj zgradi i to stan koji treba skroz adaptirati?
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim :)
Trziste je otislo u mp3. Izgleda za koliko se proda toliko i vrijedi. Trebate sami postaviti neku granicu preko koje ne zelite ici i to je to. Mozda neko ne bi dao 3000, dok drugi sa 3000 misli da je jeftino prosao. To morate sami odlučiti.
hvala
kao_kaoty
Posts: 483
Joined: 21/05/2020 09:49

#9225 Re: Cijene stanova All about

Post by kao_kaoty »

bjjarmbar wrote: 06/05/2022 16:36
mega_mashcine wrote: 06/05/2022 16:25

Čuj dvosoban stan, a kaže: "Isti se sastoji od ulaznog hodnika, kupatila, ostave, kuhinje, spavaće sobe, dnevnog boravka i balkona sa otvorenim pogledom na naselje."
Po meni je ovo jednoiposoban.. Mozda ostavu računa kao dodatnu sobu. :-)
Ne znam kakav stan treba biti, pa da neko plati 230k za stan sa jednom spavaćom sobom..
To je tipicni dvosoban stan. Spavaca soba + dnevni boravak. Tu pricu o tome kako je to jednosoban stan su pokrenuli ljudi koji nemaju para za ovakve stanove da ih kupe.
U Mostaru i jos nekim BH gradovima je ovo jednosoban stan.
Post Reply