Ako jeste nek je bratu hairli
Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
#9201 Re: Cijene stanova All about
Ovo govoriš za Sarajevo?....da je našao po 2350?
Ako jeste nek je bratu hairli
Ako jeste nek je bratu hairli
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#9202 Re: Cijene stanova All about
Sve izvorno iz 80ih a ne treba renoviranje ?
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#9203 Re: Cijene stanova All about
Valjda to ne bi trebao biti problem za stan u izvornom stanju u zgradi iz 80ih
Realno i ne vrijedi vise od 2350/m² na trzistu, ako neko hoce da proda stan.
Realno i ne vrijedi vise od 2350/m² na trzistu, ako neko hoce da proda stan.
-
crveni_makovi
- Posts: 972
- Joined: 09/05/2021 14:34
#9204 Re: Cijene stanova All about
Njemu je vrijedio toliko i toliko je platio. Pregledao je godinama razne stanove, gradnje. Pikirao je te zgrade, nije mu se zurilo i za njega je to bio pun pogodak kad se taj stan pojavio u oglasima jer se u tim zgradama godinama pojavi jedan ili nijedan stan godisnje da se prodaje.sime_cipol wrote: ↑05/05/2022 13:02 Valjda to ne bi trebao biti problem za stan u izvornom stanju u zgradi iz 80ih![]()
Realno i ne vrijedi vise od 2350/m² na trzistu, ako neko hoce da proda stan.
@suspect_zero hvala.
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#9205 Re: Cijene stanova All about
crveni_makovi wrote: ↑05/05/2022 13:13Njemu je vrijedio toliko i toliko je platio. Pregledao je godinama razne stanove, gradnje. Pikirao je te zgrade, nije mu se zurilo i za njega je to bio pun pogodak kad se taj stan pojavio u oglasima jer se u tim zgradama godinama pojavi jedan ili nijedan stan godisnje da se prodaje.sime_cipol wrote: ↑05/05/2022 13:02 Valjda to ne bi trebao biti problem za stan u izvornom stanju u zgradi iz 80ih![]()
Realno i ne vrijedi vise od 2350/m² na trzistu, ako neko hoce da proda stan.
Nek je burazeru hairli
-
Daz
- Posts: 331
- Joined: 08/02/2018 12:14
#9206 Re: Cijene stanova All about
Jedno pitanje, koje nije vezano za stanove. Odustao sam od stana. Nasao sam jedan plac na periferiji sa starom, uplanjenom kucom sa svim priključcima. Da li ja mogu tu kucu srusiti i napraviti novu kucu koristeci staru kucu kao pokrice. Ako znate na sta mislim. Neki vid "rekonstrukcije". Hvala na odgovorima, ako ih bude 
Last edited by Daz on 05/05/2022 16:19, edited 1 time in total.
-
Daz
- Posts: 331
- Joined: 08/02/2018 12:14
#9207 Re: Cijene stanova All about
I jos da dodam da je plac sa kucom kupljen veoma povoljno 
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#9208 Re: Cijene stanova All about
Mozes samo ako je kuca u 'rusevnom' stanju... odnosno ako je glavna 'greda' otisla... nesto tako to ide...
Ili je ja mislim princip da mozes ako je u istim gabaritima, da ne izlazis iz gabarita (mozda je u ovom slucaju potrebna samo urbanisticka)... nesto tako ima i tako ide.
Ili je ja mislim princip da mozes ako je u istim gabaritima, da ne izlazis iz gabarita (mozda je u ovom slucaju potrebna samo urbanisticka)... nesto tako ima i tako ide.
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#9209 Re: Cijene stanova All about
Moze izganjati i veci objekat, samo ce platiti poreze za razliku u kvadratima, ne na sve.
- Haris.ba
- Posts: 35296
- Joined: 08/09/2005 20:08
#9210 Re: Cijene stanova All about
Tako je.sime_cipol wrote: ↑05/05/2022 18:51 Moze izganjati i veci objekat, samo ce platiti poreze za razliku u kvadratima, ne na sve.
De napisi koje naselje, koliko love.
I prodji svu proceduru. Nema razloga da ne trazis urbanisticku za rekonstrukciju.
-
Daz
- Posts: 331
- Joined: 08/02/2018 12:14
#9211 Re: Cijene stanova All about
Nisam to znao. U pitanju je Tuzla. Nasao stariju kucu sa zemljom, nasljednici zelili da se na brzinu rijese i eto prilike za mene. Kako god da pogledam, i uz neko vece ulaganje bolje cu proci nego da ganjam stan. Posebno sada kad je m2 3500 bam.sime_cipol wrote: ↑05/05/2022 18:51 Moze izganjati i veci objekat, samo ce platiti poreze za razliku u kvadratima, ne na sve.
-
rimano
- Posts: 811
- Joined: 28/12/2009 00:05
#9212 Re: Cijene stanova All about
Na kojoj lokaciji ti je kuca?
Ako ces ganjati dozvole nacekat ces se.
Ja sad odradjujem legalizaciju kuce koju sam skoro kupio.
Tacno je ovo sto je sime_cipol rekao, placas gradjevinsku rentu samo za onoliko kvadrata za koliko ti je novi objekat veci od starog pod uslovom da ti je stari objekat ima sve dozvole.
Medjutim sve ostalo placas kao da je novi objekat u pitanju, takse, projekat itd.
Ako ces ganjati dozvole nacekat ces se.
Ja sad odradjujem legalizaciju kuce koju sam skoro kupio.
Tacno je ovo sto je sime_cipol rekao, placas gradjevinsku rentu samo za onoliko kvadrata za koliko ti je novi objekat veci od starog pod uslovom da ti je stari objekat ima sve dozvole.
Medjutim sve ostalo placas kao da je novi objekat u pitanju, takse, projekat itd.
- madesa
- Posts: 5569
- Joined: 26/07/2013 02:37
#9213 Re: Cijene stanova All about
joj upravu si , gomila ih na piku. Po 100 000 a 35 m2_BataZiv_0809 wrote: ↑05/05/2022 10:02 Sve sto iole ima normalnu cijenu (i po standardima "novog normalnog") ode za par dana ili sedmica.
Rupe po Kosevskom Brdu od 3000+ po kvadratu stoje godinama na piku.
-
Piko18
- Posts: 230
- Joined: 20/10/2013 14:46
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9215 Re: Cijene stanova All about
ko je jamio jamio
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#9216 Re: Cijene stanova All about
Nije.Piko18 wrote: ↑06/05/2022 11:47 https://www.olx.ba/artikal/47659834/tot ... obrinja-5/
Pa jbt jel ovo normalno![]()
-
Piko18
- Posts: 230
- Joined: 20/10/2013 14:46
#9217 Re: Cijene stanova All about
Prije godinu dana kupio sam isti stan opremljen za 140k. Stanovi su super, ogromni prozori, izolacija super ali ove cifre koje su bacaju su bas lupanje tesko.sime_cipol wrote: ↑06/05/2022 12:22Nije.Piko18 wrote: ↑06/05/2022 11:47 https://www.olx.ba/artikal/47659834/tot ... obrinja-5/
Pa jbt jel ovo normalno![]()
-
giannibelif
- Posts: 2524
- Joined: 28/01/2017 22:11
#9218 Re: Cijene stanova All about
Dobrinja skuplja od Sjevernog Bukurešta koji je izuzetno sređen i pogodan za porodični život.
-
SancoPansa35
- Posts: 141
- Joined: 06/05/2020 01:16
#9219 Re: Cijene stanova All about
Zna li iko koliko je kvadrat stana u Centru u nekoj starijoj zgradi i to stan koji treba skroz adaptirati?
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim
-
mega_mashcine
- Posts: 1439
- Joined: 01/05/2013 12:21
#9220 Re: Cijene stanova All about
Čuj dvosoban stan, a kaže: "Isti se sastoji od ulaznog hodnika, kupatila, ostave, kuhinje, spavaće sobe, dnevnog boravka i balkona sa otvorenim pogledom na naselje."Piko18 wrote: ↑06/05/2022 11:47 https://www.olx.ba/artikal/47659834/tot ... obrinja-5/
Pa jbt jel ovo normalno![]()
Po meni je ovo jednoiposoban.. Mozda ostavu računa kao dodatnu sobu.
Ne znam kakav stan treba biti, pa da neko plati 230k za stan sa jednom spavaćom sobom..
-
bjjarmbar
- Posts: 319
- Joined: 22/02/2022 12:49
#9221 Re: Cijene stanova All about
To je tipicni dvosoban stan. Spavaca soba + dnevni boravak. Tu pricu o tome kako je to jednosoban stan su pokrenuli ljudi koji nemaju para za ovakve stanove da ih kupe.mega_mashcine wrote: ↑06/05/2022 16:25Čuj dvosoban stan, a kaže: "Isti se sastoji od ulaznog hodnika, kupatila, ostave, kuhinje, spavaće sobe, dnevnog boravka i balkona sa otvorenim pogledom na naselje."Piko18 wrote: ↑06/05/2022 11:47 https://www.olx.ba/artikal/47659834/tot ... obrinja-5/
Pa jbt jel ovo normalno![]()
Po meni je ovo jednoiposoban.. Mozda ostavu računa kao dodatnu sobu.![]()
Ne znam kakav stan treba biti, pa da neko plati 230k za stan sa jednom spavaćom sobom..
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#9222 Re: Cijene stanova All about
Trziste je otislo u mp3. Izgleda za koliko se proda toliko i vrijedi. Trebate sami postaviti neku granicu preko koje ne zelite ici i to je to. Mozda neko ne bi dao 3000, dok drugi sa 3000 misli da je jeftino prosao. To morate sami odlučiti.SancoPansa35 wrote: ↑06/05/2022 15:26 Zna li iko koliko je kvadrat stana u Centru u nekoj starijoj zgradi i to stan koji treba skroz adaptirati?
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim![]()
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#9223 Re: Cijene stanova All about
Ne znam cijene ali nek vam je sa srecom kako god!SancoPansa35 wrote: ↑06/05/2022 15:26 Zna li iko koliko je kvadrat stana u Centru u nekoj starijoj zgradi i to stan koji treba skroz adaptirati?
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim![]()
-
SancoPansa35
- Posts: 141
- Joined: 06/05/2020 01:16
#9224 Re: Cijene stanova All about
hvalasime_cipol wrote: ↑06/05/2022 16:39Trziste je otislo u mp3. Izgleda za koliko se proda toliko i vrijedi. Trebate sami postaviti neku granicu preko koje ne zelite ici i to je to. Mozda neko ne bi dao 3000, dok drugi sa 3000 misli da je jeftino prosao. To morate sami odlučiti.SancoPansa35 wrote: ↑06/05/2022 15:26 Zna li iko koliko je kvadrat stana u Centru u nekoj starijoj zgradi i to stan koji treba skroz adaptirati?
Zena i ja kupujemo stari stan u blizini marin dvora pa reko da ne pretplatim![]()
-
kao_kaoty
- Posts: 483
- Joined: 21/05/2020 09:49
#9225 Re: Cijene stanova All about
U Mostaru i jos nekim BH gradovima je ovo jednosoban stan.bjjarmbar wrote: ↑06/05/2022 16:36To je tipicni dvosoban stan. Spavaca soba + dnevni boravak. Tu pricu o tome kako je to jednosoban stan su pokrenuli ljudi koji nemaju para za ovakve stanove da ih kupe.mega_mashcine wrote: ↑06/05/2022 16:25
Čuj dvosoban stan, a kaže: "Isti se sastoji od ulaznog hodnika, kupatila, ostave, kuhinje, spavaće sobe, dnevnog boravka i balkona sa otvorenim pogledom na naselje."
Po meni je ovo jednoiposoban.. Mozda ostavu računa kao dodatnu sobu.![]()
Ne znam kakav stan treba biti, pa da neko plati 230k za stan sa jednom spavaćom sobom..
