Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
madesa
Posts: 5569
Joined: 26/07/2013 02:37

#9101 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

Pa po svemu meni ovo lici na 2005 a ne 2015. Od kuhinje do plocica.Oba stana su funkcionalna za zivjeti sad je na tebi sta zelis unutra. Recimo kuhinja na alipasinom je katastrofa.Moze se alipasino uz mininalno uredivanje da bude top stan.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9102 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

hadzinicasa wrote: 26/04/2022 11:54
Black swan wrote: 26/04/2022 08:43 Image

Bio sam jutros u banci
Ne moze ni na stupu stan od 43 kvadrata
Kaze do 50 000 bez problema i do 15 godina
koja je poenta ovg tvog posta zivotati? :D
Ne daju pare iako si stedljiv sto vide iz situacije racuna
Samo gledaju u hladne formule, sablone i projekcije gibanja kapitala
Isto im je dosao gologuz ili sa ustedjevinom

A ovaj izvadak je neko ispred mene zaboravio :lol: tek mu pustili kredit
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9103 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Mate_Miso_Kovac wrote: 26/04/2022 13:02 Truli kapitalista s 50k na racunu. fuj... Ustani Robespjere, oštri giljotinu :D
Nije mi uspjela fora los dan
Adnan55
Posts: 243
Joined: 12/10/2021 05:04

#9104 Re: Cijene stanova All about

Post by Adnan55 »

Becky7 wrote: 26/04/2022 11:08 Da li je skupo za Alipasino dati 160 000 KM za stan trosoban 70 kvadrata ili na Dobrinji 76 kvadrata četverosoban 170 000 KM oba su renovirana ali nista previse.

Koje su okvirne cijene za ponuditi za te lokacije?
Dje ces toliko dati za Alipasino...za taj klosarluk tamo puno je i 100 ljami😂
User avatar
madesa
Posts: 5569
Joined: 26/07/2013 02:37

#9105 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

meni je gora ova lokacija na Dobrinji

Meni je kolega nedavno na Alipasinom uzeo stan 2000/m2 .Neka pokusa sniziti i ovaj na tu cijenu
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9106 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Chmoljo wrote: 26/04/2022 12:57 preskupo je ovo za entitetsku liniju :D
Uze mi rijec.
Preskupa oba.
Alipašino kao da opet treba renoviranje, a ovaj na Dobrinji iz vec navedenog razloga.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1649
Joined: 09/09/2019 10:05

#9107 Re: Cijene stanova All about

Post by Mate_Miso_Kovac »

Black swan wrote: 26/04/2022 13:09
Mate_Miso_Kovac wrote: 26/04/2022 13:02 Truli kapitalista s 50k na racunu. fuj... Ustani Robespjere, oštri giljotinu :D
Nije mi uspjela fora los dan
Jebiga, ne mozes trubiti protiv kapitalista vascijeli forumski zivot i onda isukati 50 milja tako lako :D Trebalo je to bolje odraditi :D bilo je materijala, al neiskusno odradjeno :D :D :D
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#9108 Re: Cijene stanova All about

Post by Becky7 »

Ja evo vec dvije sedmice trazim trosoban cijena neka okvirna max 160 000 KM, ali nista ne mogu da nađem da mi se dopada ..

Ako imate kakav prijedlog da se pogleda moze i na pp :)


@Adnan55
Iz kojeg razloga, meni je A faza ok?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9109 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Mate_Miso_Kovac wrote: 26/04/2022 13:23
Black swan wrote: 26/04/2022 13:09

Nije mi uspjela fora los dan
Jebiga, ne mozes trubiti protiv kapitalista vascijeli forumski zivot i onda isukati 50 milja tako lako :D Trebalo je to bolje odraditi :D bilo je materijala, al neiskusno odradjeno :D :D :D
Negdje sam prije lupio da imam u steku priblizno ovoliko kad jutros na bankomatu ova suma
Sve kolege znaju da cekam neke sudske procese za nasljedatvo i hidrogradnju jutros im vadim mast :lol:
Kupio im snikers
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9110 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Becky7 wrote: 26/04/2022 13:26 Ja evo vec dvije sedmice trazim trosoban cijena neka okvirna max 160 000 KM, ali nista ne mogu da nađem da mi se dopada ..

Ako imate kakav prijedlog da se pogleda moze i na pp :)


@Adnan55
Iz kojeg razloga, meni je A faza ok?
Moras imati i srece jbg
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9111 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Becky7 wrote: 26/04/2022 13:26 Ja evo vec dvije sedmice trazim trosoban cijena neka okvirna max 160 000 KM, ali nista ne mogu da nađem da mi se dopada ..

Ako imate kakav prijedlog da se pogleda moze i na pp :)


@Adnan55
Iz kojeg razloga, meni je A faza ok?
https://www.olx.ba/pretraga?kategorija= ... drata_max=
Evo proberi :D
User avatar
madesa
Posts: 5569
Joined: 26/07/2013 02:37

#9112 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

za tu cifru ima boljih stanova
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9113 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Srce ce znati je li to taj stan kad dodje na lice mjesta
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#9114 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

Black swan wrote: 26/04/2022 13:58 Srce ce znati je li to taj stan kad dodje na lice mjesta
100%.
meni se to desilo - usla u stan i - to je to, ovdje bih mogla zivjeti. i tako i bi. nije sve idealno, uvijek covjek mora napraviti neki kompromis, ali jako je bitno to srce.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9115 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Tako sam ja upisao srednju i faks...ganjo koke i poslove... auto...ma sve...
Samo pitaj srce
User avatar
Haris.ba
Posts: 35298
Joined: 08/09/2005 20:08

#9116 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Samo da priupitam sta znaci renoviranje?

Meni renoviranje znaci moderna stolarija, nov razvod vode i struje, parketa. A, ne dezen plocica. Koliko vi mislite da se rade instalacije vode? Svakih 10 godina? Ako je neko to uradio prije 10 godina, ali da je sve moderne izvode i odvode uradio korektno, sta sada treba?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9117 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Renoviranje je kad sve izbijas i 2 mjeseca se ne moze zivjeti jer se sve radi estrih cijevi struja grijanje banja kuhinja parket...cca 30 40 milja
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#9118 Re: Cijene stanova All about

Post by Becky7 »

Black swan wrote: 26/04/2022 13:58 Srce ce znati je li to taj stan kad dodje na lice mjesta
hadzinicasa wrote: 26/04/2022 14:01
Black swan wrote: 26/04/2022 13:58 Srce ce znati je li to taj stan kad dodje na lice mjesta
100%.
meni se to desilo - usla u stan i - to je to, ovdje bih mogla zivjeti. i tako i bi. nije sve idealno, uvijek covjek mora napraviti neki kompromis, ali jako je bitno to srce.
U pravu ste :) valjda bude ponude josma ova dva cu otici bar da vidim, samo bi trazila da spuste bar 10000 radi renoviranja....
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#9119 Re: Cijene stanova All about

Post by nivla »

Black swan wrote: 26/04/2022 17:31 Renoviranje je kad sve izbijas i 2 mjeseca se ne moze zivjeti jer se sve radi estrih cijevi struja grijanje banja kuhinja parket...cca 30 40 milja
nekad bilo, sad je to 60-70
User avatar
LeonardoAC
Posts: 967
Joined: 21/12/2009 21:57

#9120 Re: Cijene stanova All about

Post by LeonardoAC »

nivla wrote: 26/04/2022 18:30
Black swan wrote: 26/04/2022 17:31 Renoviranje je kad sve izbijas i 2 mjeseca se ne moze zivjeti jer se sve radi estrih cijevi struja grijanje banja kuhinja parket...cca 30 40 milja
nekad bilo, sad je to 60-70
60-70 ? :-) :-) :-)
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9121 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Black swan wrote: 26/04/2022 17:31 Renoviranje je kad sve izbijas i 2 mjeseca se ne moze zivjeti jer se sve radi estrih cijevi struja grijanje banja kuhinja parket...cca 30 40 milja
Zasto raditi estrih ako su cijevi od grijanja bakrene npr?
Nedavno su prijatelji radili obnovu kupatila, 10k izaslo. Mislim da totalna obnova sada tesko moze izaci ispod 40k. Mislim da je 60-70k ipak pretjerano.
Sada tesko da se 2soban stan cca 55-60 m² moze kupiti ispod 120k, u bilo kakvom stanju. Sad jos treba 1/3 uvaliti u obnovu. Izadje skoro 200k. Bolje kucu praviti :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9122 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Banja 5 kuhinja 5 estrih 5 struja voda 5 grijanje 5 parket 5 krecenje stemanje i balkon 5 :mrgreen: i sva vrata 5
Tako ja kontam renoviranje
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9123 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Sad ti kazem, prijatelji prosli mjesec radili kupatilo, prosječne kvadrature, 10k. Jos nije bilo kurcenja sa cijenama. Moram dodati da su mijenjali i plinski bojler.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9124 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

To spada u 5 plus 5 :mrgreen: :lol:
I dio kupatila je u mome struja i voda 5 plus 5
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9125 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Pretjeruje se sa cijenama. Za stan od 80 m2 nedavno renoviran. Najbolja moguća stolarija na tržištu 6000. Kupatilo sa novim instalacijama, pločicama i sanitarijama i dodatni wc ukupno 8000 KM. Struja sa svim izlazima 2500 KM. Podovi 4500 KM. Cijene su okvirne. Dodatni sitni radovi i krečenje 2000 KM. Unutrašnja stolarija 2000 KM. 25000 KM orjentaciono. Neka je sada u zadnjoj godini ovo sve poskupilo na 30000 KM. Baš me zanima na šta je neko još nabrao 30-40000 KM.
Post Reply