Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6326 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Nisam pogadjao dnevnice nego sam izracunao podjelom poslije rekli su bicemo brzi i jeftini...to je relativno
Ne znam kakve su cijene danas

Uglavnom tapete zakon
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6327 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Black swan wrote: 16/04/2022 16:13 Nisam pogadjao dnevnice nego sam izracunao podjelom poslije rekli su bicemo brzi i jeftini.
Ovo uglavnom ne ide zajedno kada su fini radovi u pitanju. Što je brzo to je i kuso, vazda bilo :oops:

A tapete kad se ofucaju i dođe red na zamjenu vidjećeš igranke...a što tu tek ne možeš naći majstora da te ne odere ko ovna za kurban :run:
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6328 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Black swan wrote: 16/04/2022 16:13 Nisam pogadjao dnevnice nego sam izracunao podjelom poslije rekli su bicemo brzi i jeftini...to je relativno
Ne znam kakve su cijene danas

Uglavnom tapete zakon
Za 2 dana laganim tempom sam sebi okrecis 60 kvadrata
Kasnije jos malo popravis na mjestima gdje je bilo prljavije,obicno coskovi i spojevi zidova i ustedis sebi 250 KM.
Kupis onaj jeftini najlon za krecenje,kosta 1 KM,prekrijes preko pods i namjestaja i ozezi.Nakon krecenja,samo najlon zguzvas u smece i eto reda radi prebrises pod dzogerom od prasine a ne od fleka od jupola.

A sto se majstora tice,to trazis preporukom jbga...imas na fb grupu ,tu pitas i ljudi preporuce
https://www.facebook.com/groups/2320304 ... ?ref=share

Isto tako ako je los majstor,postave njegov rad i ne preporucuju.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6329 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 16/04/2022 15:49
Ja sebi kucu krecim jos od kqda sam bio osnovna skola i nikada moler nije usao u moju kucu.
Sve sto mogu,radim sebi
Tako se "ubijaju" poslovi.

Za ekonomiju države, zaposlenost i standard njenih građana je bolje da radiš samo posao za koji si plaćen, a druge poslove, za koje nisi plaćen, iako ih možeš sam uraditi, platiš da ih urade oni kojima je to posao od kojeg žive.
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6330 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Meni kazu prijatelji iz londona da tamo ljudi sami sebi postavljaju i plocice u banji
Sve je toliko skupo i nikad docekati da sve sami rade
Naravno ko iko sta zna
Pare se opet potrose na britansku ekonomiju
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6331 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 16/04/2022 18:17 Meni kazu prijatelji iz londona da tamo ljudi sami sebi postavljaju i plocice u banji
Sve je toliko skupo i nikad docekati da sve sami rade
Naravno ko iko sta zna
Pare se opet potrose na britansku ekonomiju
Znam, i ja sebi sam uradim šta mogu.

Ali, ne valja to tako :lol:
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6332 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 16/04/2022 17:59
zippoo87 wrote: 16/04/2022 15:49
Ja sebi kucu krecim jos od kqda sam bio osnovna skola i nikada moler nije usao u moju kucu.
Sve sto mogu,radim sebi
Tako se "ubijaju" poslovi.

Za ekonomiju države, zaposlenost i standard njenih građana je bolje da radiš samo posao za koji si plaćen, a druge poslove, za koje nisi plaćen, iako ih možeš sam uraditi, platiš da ih urade oni kojima je to posao od kojeg žive.
Ovo je prica u razvijenim zemljama,gdje svako ima posao i pristojne plate i standard.Ali nije pravilo uopste...svugdje ljudi koji znaju nesto sebi uraditi,urade.
Tako da niko nikome ne ubija posao a sada je skoro nemoguce naci majstore,tako da je opravdanost rada samom sebi jos veca.A i pristojno se ustedi na taj nacin a pare ko pare,uvijek se na nesto potrose a sve je to u BiH,tako da opet ostaju nama.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6333 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 16/04/2022 18:24
Hakiz wrote: 16/04/2022 17:59

Tako se "ubijaju" poslovi.

Za ekonomiju države, zaposlenost i standard njenih građana je bolje da radiš samo posao za koji si plaćen, a druge poslove, za koje nisi plaćen, iako ih možeš sam uraditi, platiš da ih urade oni kojima je to posao od kojeg žive.
Ovo je prica u razvijenim zemljama,gdje svako ima posao i pristojne plate i standard.Ali nije pravilo uopste...svugdje ljudi koji znaju nesto sebi uraditi,urade.
Tako da niko nikome ne ubija posao a sada je skoro nemoguce naci majstore,tako da je opravdanost rada samom sebi jos veca.A i pristojno se ustedi na taj nacin a pare ko pare,uvijek se na nesto potrose a sve je to u BiH,tako da opet ostaju nama.
Vidi post iznad :wink:

Nego, ti znaš postaviti pločice, pa ih postaviš, struju ne znaš, neko drugi zna struju razvesti, pa je razvede, ne zna pločice. Keramičar i električar kažu, nema ovdje dovoljno ni posla, ni para, odosmo u Njemačku. Jedan dan tebi zatreba električar, onom drugom keramičar, a oni u Njemačkoj. I tako...

A obojici treba vodoinstalater. On je u Švajcarskoj.

:lol:
Last edited by Hakiz on 16/04/2022 18:33, edited 2 times in total.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6334 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 16/04/2022 18:26
zippoo87 wrote: 16/04/2022 18:24
Ovo je prica u razvijenim zemljama,gdje svako ima posao i pristojne plate i standard.Ali nije pravilo uopste...svugdje ljudi koji znaju nesto sebi uraditi,urade.
Tako da niko nikome ne ubija posao a sada je skoro nemoguce naci majstore,tako da je opravdanost rada samom sebi jos veca.A i pristojno se ustedi na taj nacin a pare ko pare,uvijek se na nesto potrose a sve je to u BiH,tako da opet ostaju nama.
Vidi post iznad :wink:
:thumbup:
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6335 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 16/04/2022 18:29
Hakiz wrote: 16/04/2022 18:26

Vidi post iznad :wink:
:thumbup:
Vidi edit ovdje citiranog posta :lol:
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6336 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 16/04/2022 18:26
zippoo87 wrote: 16/04/2022 18:24
Ovo je prica u razvijenim zemljama,gdje svako ima posao i pristojne plate i standard.Ali nije pravilo uopste...svugdje ljudi koji znaju nesto sebi uraditi,urade.
Tako da niko nikome ne ubija posao a sada je skoro nemoguce naci majstore,tako da je opravdanost rada samom sebi jos veca.A i pristojno se ustedi na taj nacin a pare ko pare,uvijek se na nesto potrose a sve je to u BiH,tako da opet ostaju nama.
Vidi post iznad :wink:

Nego, ti znaš postaviti pločice, pa ih postaviš, struju ne znaš, neko drugi zna struju razvesti, pa je razvede, ne zna pločice. Keramičar i električar kažu, nema ovdje dovoljno ni posla, ni para, odosmo u Njemačku. Jedan dan tebi zatreba električar, onom drugom keramičar, a oni u Njemačkoj. I tako...

A obojici treba vodoinstalater. On je u Švajcarskoj.

:lol:
Ne ide se zbog toga u Njemacku i EU.
Ides jer radis kod gazde u 2022. Godini a on ti i dalje daje satnicu iz 2001. Godine.Ti onda trazis vise a on kuka stalno kako ne moze a svi vidite koliko on zaradjuje.
Onda kada mu kazes da dajes otkaz i ides vani,on kaze pa eto de reci koliko hoces,sto nisi trazio ,dao bi ti,i ostale ublehe.

E zato se ide...nece ba ljudi vise da im se seres po glavi za platu koja se zaradi u EU za 2-3 radna dana .
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#6337 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by NediM17 »

Dobrom majstoru koji radi za sebe privatno ne treba Njemačka.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#6338 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Karikaturist »

Nije Njemacka samo zbog para ili posla..
Valjda.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#6339 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by NediM17 »

Ma jok, zbog sistema i demokratije. :o
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#6340 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Karikaturist »

Sigurno, velikim dijelom.. :wink:
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6341 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 16/04/2022 18:41
Hakiz wrote: 16/04/2022 18:26

Vidi post iznad :wink:

Nego, ti znaš postaviti pločice, pa ih postaviš, struju ne znaš, neko drugi zna struju razvesti, pa je razvede, ne zna pločice. Keramičar i električar kažu, nema ovdje dovoljno ni posla, ni para, odosmo u Njemačku. Jedan dan tebi zatreba električar, onom drugom keramičar, a oni u Njemačkoj. I tako...

A obojici treba vodoinstalater. On je u Švajcarskoj.

:lol:
Ne ide se zbog toga u Njemacku i EU.
Ides jer radis kod gazde u 2022. Godini a on ti i dalje daje satnicu iz 2001. Godine.Ti onda trazis vise a on kuka stalno kako ne moze a svi vidite koliko on zaradjuje.
Onda kada mu kazes da dajes otkaz i ides vani,on kaze pa eto de reci koliko hoces,sto nisi trazio ,dao bi ti,i ostale ublehe.

E zato se ide...nece ba ljudi vise da im se seres po glavi za platu koja se zaradi u EU za 2-3 radna dana .
A oni koji su svoj gazda, zašto oni idu?
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#6342 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by avijon »

Jer su izvarali i isfuserili cijeli drzavu pa idu fuserit po njemackoj veca je moze do smrti bit
Konkretni
Posts: 146
Joined: 09/03/2022 17:04

#6343 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Konkretni »

Bez zajebancije, ja lično ne znam niti jednu osobu koja je nezaposlena
ucenik1234
Posts: 1191
Joined: 06/11/2012 22:10

#6344 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ucenik1234 »

Hakiz wrote: 16/04/2022 19:04
zippoo87 wrote: 16/04/2022 18:41

Ne ide se zbog toga u Njemacku i EU.
Ides jer radis kod gazde u 2022. Godini a on ti i dalje daje satnicu iz 2001. Godine.Ti onda trazis vise a on kuka stalno kako ne moze a svi vidite koliko on zaradjuje.
Onda kada mu kazes da dajes otkaz i ides vani,on kaze pa eto de reci koliko hoces,sto nisi trazio ,dao bi ti,i ostale ublehe.

E zato se ide...nece ba ljudi vise da im se seres po glavi za platu koja se zaradi u EU za 2-3 radna dana .
A oni koji su svoj gazda, zašto oni idu?
Zato sto je ovo idealna drzava za menadzercice i gazdurine ciji je osnov biznisa prevara i izrabljivanje radnika. Vani je radnik zasticen, veca su davanja i porezi, pa hebiga ne moze se vani x6 ili q7 voziti a radnika placati za kikiriki. Eto zašto, raj za prevare i guljenje radnika.
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6345 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Image

Ne bi

Dosao DAIDZA
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#6346 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by NediM17 »

Mate Šarlija sa "sultanom" na Igman doš'o, je l' taj daidža ?
User avatar
Amomiman
Posts: 516
Joined: 26/04/2011 17:24

#6347 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Amomiman »

Konkretni wrote: 16/04/2022 19:14 Bez zajebancije, ja lično ne znam niti jednu osobu koja je nezaposlena
Gdje živiš, čime se baviš?
Konkretni
Posts: 146
Joined: 09/03/2022 17:04

#6348 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Konkretni »

Amomiman wrote: 16/04/2022 19:20
Konkretni wrote: 16/04/2022 19:14 Bez zajebancije, ja lično ne znam niti jednu osobu koja je nezaposlena
Gdje živiš, čime se baviš?
Živim u Bosni i Hercegovini i bavim se turizmom
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6349 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Konkretni wrote: 16/04/2022 19:14 Bez zajebancije, ja lično ne znam niti jednu osobu koja je nezaposlena
A besposlena?
Konkretni
Posts: 146
Joined: 09/03/2022 17:04

#6350 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Konkretni »

Hakiz wrote: 16/04/2022 19:23
Konkretni wrote: 16/04/2022 19:14 Bez zajebancije, ja lično ne znam niti jednu osobu koja je nezaposlena
A besposlena?
Nešto malo, ali i oni parazitiraju od rodbine i najviše kukaju kako ništa nevalja.
Izbjegavam takve :D
Post Reply