Jadi nas nezaposlenih
Moderator: anex
- Truba
- Posts: 93828
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#6326 Re: Jadi nas nezaposlenih
Nisam pogadjao dnevnice nego sam izracunao podjelom poslije rekli su bicemo brzi i jeftini...to je relativno
Ne znam kakve su cijene danas
Uglavnom tapete zakon
Ne znam kakve su cijene danas
Uglavnom tapete zakon
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#6327 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ovo uglavnom ne ide zajedno kada su fini radovi u pitanju. Što je brzo to je i kuso, vazda biloBlack swan wrote: ↑16/04/2022 16:13 Nisam pogadjao dnevnice nego sam izracunao podjelom poslije rekli su bicemo brzi i jeftini.
A tapete kad se ofucaju i dođe red na zamjenu vidjećeš igranke...a što tu tek ne možeš naći majstora da te ne odere ko ovna za kurban
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#6328 Re: Jadi nas nezaposlenih
Za 2 dana laganim tempom sam sebi okrecis 60 kvadrataBlack swan wrote: ↑16/04/2022 16:13 Nisam pogadjao dnevnice nego sam izracunao podjelom poslije rekli su bicemo brzi i jeftini...to je relativno
Ne znam kakve su cijene danas
Uglavnom tapete zakon
Kasnije jos malo popravis na mjestima gdje je bilo prljavije,obicno coskovi i spojevi zidova i ustedis sebi 250 KM.
Kupis onaj jeftini najlon za krecenje,kosta 1 KM,prekrijes preko pods i namjestaja i ozezi.Nakon krecenja,samo najlon zguzvas u smece i eto reda radi prebrises pod dzogerom od prasine a ne od fleka od jupola.
A sto se majstora tice,to trazis preporukom jbga...imas na fb grupu ,tu pitas i ljudi preporuce
https://www.facebook.com/groups/2320304 ... ?ref=share
Isto tako ako je los majstor,postave njegov rad i ne preporucuju.
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6329 Re: Jadi nas nezaposlenih
Tako se "ubijaju" poslovi.
Za ekonomiju države, zaposlenost i standard njenih građana je bolje da radiš samo posao za koji si plaćen, a druge poslove, za koje nisi plaćen, iako ih možeš sam uraditi, platiš da ih urade oni kojima je to posao od kojeg žive.
- Truba
- Posts: 93828
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#6330 Re: Jadi nas nezaposlenih
Meni kazu prijatelji iz londona da tamo ljudi sami sebi postavljaju i plocice u banji
Sve je toliko skupo i nikad docekati da sve sami rade
Naravno ko iko sta zna
Pare se opet potrose na britansku ekonomiju
Sve je toliko skupo i nikad docekati da sve sami rade
Naravno ko iko sta zna
Pare se opet potrose na britansku ekonomiju
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6331 Re: Jadi nas nezaposlenih
Znam, i ja sebi sam uradim šta mogu.Black swan wrote: ↑16/04/2022 18:17 Meni kazu prijatelji iz londona da tamo ljudi sami sebi postavljaju i plocice u banji
Sve je toliko skupo i nikad docekati da sve sami rade
Naravno ko iko sta zna
Pare se opet potrose na britansku ekonomiju
Ali, ne valja to tako
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#6332 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ovo je prica u razvijenim zemljama,gdje svako ima posao i pristojne plate i standard.Ali nije pravilo uopste...svugdje ljudi koji znaju nesto sebi uraditi,urade.
Tako da niko nikome ne ubija posao a sada je skoro nemoguce naci majstore,tako da je opravdanost rada samom sebi jos veca.A i pristojno se ustedi na taj nacin a pare ko pare,uvijek se na nesto potrose a sve je to u BiH,tako da opet ostaju nama.
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6333 Re: Jadi nas nezaposlenih
Vidi post iznadzippoo87 wrote: ↑16/04/2022 18:24Ovo je prica u razvijenim zemljama,gdje svako ima posao i pristojne plate i standard.Ali nije pravilo uopste...svugdje ljudi koji znaju nesto sebi uraditi,urade.
Tako da niko nikome ne ubija posao a sada je skoro nemoguce naci majstore,tako da je opravdanost rada samom sebi jos veca.A i pristojno se ustedi na taj nacin a pare ko pare,uvijek se na nesto potrose a sve je to u BiH,tako da opet ostaju nama.
Nego, ti znaš postaviti pločice, pa ih postaviš, struju ne znaš, neko drugi zna struju razvesti, pa je razvede, ne zna pločice. Keramičar i električar kažu, nema ovdje dovoljno ni posla, ni para, odosmo u Njemačku. Jedan dan tebi zatreba električar, onom drugom keramičar, a oni u Njemačkoj. I tako...
A obojici treba vodoinstalater. On je u Švajcarskoj.
Last edited by Hakiz on 16/04/2022 18:33, edited 2 times in total.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#6334 Re: Jadi nas nezaposlenih
Hakiz wrote: ↑16/04/2022 18:26Vidi post iznadzippoo87 wrote: ↑16/04/2022 18:24
Ovo je prica u razvijenim zemljama,gdje svako ima posao i pristojne plate i standard.Ali nije pravilo uopste...svugdje ljudi koji znaju nesto sebi uraditi,urade.
Tako da niko nikome ne ubija posao a sada je skoro nemoguce naci majstore,tako da je opravdanost rada samom sebi jos veca.A i pristojno se ustedi na taj nacin a pare ko pare,uvijek se na nesto potrose a sve je to u BiH,tako da opet ostaju nama.![]()
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#6336 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ne ide se zbog toga u Njemacku i EU.Hakiz wrote: ↑16/04/2022 18:26Vidi post iznadzippoo87 wrote: ↑16/04/2022 18:24
Ovo je prica u razvijenim zemljama,gdje svako ima posao i pristojne plate i standard.Ali nije pravilo uopste...svugdje ljudi koji znaju nesto sebi uraditi,urade.
Tako da niko nikome ne ubija posao a sada je skoro nemoguce naci majstore,tako da je opravdanost rada samom sebi jos veca.A i pristojno se ustedi na taj nacin a pare ko pare,uvijek se na nesto potrose a sve je to u BiH,tako da opet ostaju nama.
Nego, ti znaš postaviti pločice, pa ih postaviš, struju ne znaš, neko drugi zna struju razvesti, pa je razvede, ne zna pločice. Keramičar i električar kažu, nema ovdje dovoljno ni posla, ni para, odosmo u Njemačku. Jedan dan tebi zatreba električar, onom drugom keramičar, a oni u Njemačkoj. I tako...
A obojici treba vodoinstalater. On je u Švajcarskoj.
![]()
Ides jer radis kod gazde u 2022. Godini a on ti i dalje daje satnicu iz 2001. Godine.Ti onda trazis vise a on kuka stalno kako ne moze a svi vidite koliko on zaradjuje.
Onda kada mu kazes da dajes otkaz i ides vani,on kaze pa eto de reci koliko hoces,sto nisi trazio ,dao bi ti,i ostale ublehe.
E zato se ide...nece ba ljudi vise da im se seres po glavi za platu koja se zaradi u EU za 2-3 radna dana .
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6337 Re: Jadi nas nezaposlenih
Dobrom majstoru koji radi za sebe privatno ne treba Njemačka.
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#6338 Re: Jadi nas nezaposlenih
Nije Njemacka samo zbog para ili posla..
Valjda.
Valjda.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6339 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ma jok, zbog sistema i demokratije. 
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#6340 Re: Jadi nas nezaposlenih
Sigurno, velikim dijelom.. 
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6341 Re: Jadi nas nezaposlenih
A oni koji su svoj gazda, zašto oni idu?zippoo87 wrote: ↑16/04/2022 18:41Ne ide se zbog toga u Njemacku i EU.Hakiz wrote: ↑16/04/2022 18:26
Vidi post iznad
Nego, ti znaš postaviti pločice, pa ih postaviš, struju ne znaš, neko drugi zna struju razvesti, pa je razvede, ne zna pločice. Keramičar i električar kažu, nema ovdje dovoljno ni posla, ni para, odosmo u Njemačku. Jedan dan tebi zatreba električar, onom drugom keramičar, a oni u Njemačkoj. I tako...
A obojici treba vodoinstalater. On je u Švajcarskoj.
![]()
Ides jer radis kod gazde u 2022. Godini a on ti i dalje daje satnicu iz 2001. Godine.Ti onda trazis vise a on kuka stalno kako ne moze a svi vidite koliko on zaradjuje.
Onda kada mu kazes da dajes otkaz i ides vani,on kaze pa eto de reci koliko hoces,sto nisi trazio ,dao bi ti,i ostale ublehe.
E zato se ide...nece ba ljudi vise da im se seres po glavi za platu koja se zaradi u EU za 2-3 radna dana .
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#6342 Re: Jadi nas nezaposlenih
Jer su izvarali i isfuserili cijeli drzavu pa idu fuserit po njemackoj veca je moze do smrti bit
-
Konkretni
- Posts: 146
- Joined: 09/03/2022 17:04
#6343 Re: Jadi nas nezaposlenih
Bez zajebancije, ja lično ne znam niti jednu osobu koja je nezaposlena
-
ucenik1234
- Posts: 1191
- Joined: 06/11/2012 22:10
#6344 Re: Jadi nas nezaposlenih
Zato sto je ovo idealna drzava za menadzercice i gazdurine ciji je osnov biznisa prevara i izrabljivanje radnika. Vani je radnik zasticen, veca su davanja i porezi, pa hebiga ne moze se vani x6 ili q7 voziti a radnika placati za kikiriki. Eto zašto, raj za prevare i guljenje radnika.Hakiz wrote: ↑16/04/2022 19:04A oni koji su svoj gazda, zašto oni idu?zippoo87 wrote: ↑16/04/2022 18:41
Ne ide se zbog toga u Njemacku i EU.
Ides jer radis kod gazde u 2022. Godini a on ti i dalje daje satnicu iz 2001. Godine.Ti onda trazis vise a on kuka stalno kako ne moze a svi vidite koliko on zaradjuje.
Onda kada mu kazes da dajes otkaz i ides vani,on kaze pa eto de reci koliko hoces,sto nisi trazio ,dao bi ti,i ostale ublehe.
E zato se ide...nece ba ljudi vise da im se seres po glavi za platu koja se zaradi u EU za 2-3 radna dana .
- Truba
- Posts: 93828
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#6345 Re: Jadi nas nezaposlenih

Ne bi
Dosao DAIDZA
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6346 Re: Jadi nas nezaposlenih
Mate Šarlija sa "sultanom" na Igman doš'o, je l' taj daidža ?
- Amomiman
- Posts: 516
- Joined: 26/04/2011 17:24
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
-
Konkretni
- Posts: 146
- Joined: 09/03/2022 17:04
