INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
#3601 Re: Poskupljenja
Smece. Ne bi ga probao da mi neko plati. Ne mogu da vjerujem da ima budala koji to uzimaju.
Jer da nema ne bi mu cijena rasla.
Jer da nema ne bi mu cijena rasla.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#3602 Re: Poskupljenja
moja stara uzimala neko od 6 KM ako se nevaram i s njim ponekad poparu napravi ili stavi u grah, sad koliko je, neznam, puno mesa ovdje mi jedemo svi skoro, mesozderi
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3603 Re: Poskupljenja
Suho meso bi trebalo biti proizvedeno prije rata i poskupljenja, kakve oni sirovine spominju?
Gladno, pohlepno…iskihace oni to kad-tad.
Gladno, pohlepno…iskihace oni to kad-tad.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#3604 Re: Poskupljenja
Pa da bude jeftinije suho meso nego sirovo.
-
last mohicans
- Posts: 18269
- Joined: 09/08/2012 23:19
#3605 Re: Poskupljenja
Ma itekako, ja jutros pekao za sehur. Da vidis boje, čovječe, ne mogu ti opisati,a tek miris, jos malo cvrknes putera. Uff. Ja takva jaja naručujem, znam čekati po 10 dana. Uvjerio sam se gdje te koke borave, vjerovatno jedu i dohrane,ali je slobodno hodanje ključ, a i polozaj. S vece nadmorske visine su jos ukusnija. Jednom sam kupio desetak na prokoskom, uzmem na Trebevicu i sl. Ta jaja nisu iz masovne proizvodnje,obično su ljuske prljave, jer ga koka snese gdje je njoj ceif. Uzela je jednom i hanuma, lafo domaca u Umoljanima, dedo, pošteni prevarant pored ceste, donijela kuci, kad jaja opečatana.nepass1 wrote: ↑11/04/2022 09:36Da su koke pustene, da se same hrane po polju, a naravno da ima i dohrane.
Znao sam kupiti domace jaje kad ga razbijes baca na zutozelenu boju. Vidis da je koka jela travu.
Ali nema se vise gdje naci, ili bude 10 jaja mjesecno a ja potrosim 60ak. Onda kupim ova "domaca" i bas se vidi razlika
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3606 Re: Poskupljenja
Suho meso se proizvodi tokom cijele godine, ne nužno samo zimi.
Ja imam mogućnost da sam osušim, tako da svake godine kupim oko 30 kg sirovog i lijepo osušim.
A ova cijena od 51,5 K je smiješna, a posebno što to nije vidjelo prve klase jer obično vakumiraju ono što se ne proda
Ja imam mogućnost da sam osušim, tako da svake godine kupim oko 30 kg sirovog i lijepo osušim.
A ova cijena od 51,5 K je smiješna, a posebno što to nije vidjelo prve klase jer obično vakumiraju ono što se ne proda
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3607 Re: Poskupljenja
Ma ja vakumirano se ne kupuje, znao sam u bingu dobrog suhog kupiti, potrefi se jednom u dvije godinelaik1981 wrote: ↑11/04/2022 10:52Vazda se suho meso uzimalo ili u lokalnim piljarama ili od nekih poznanika i cijene su uglavnom ove koje si pomenuo.. Mozda je sad koju marku skuplje.. Ovo vakumirano je smece, a guraju ga pod nekakvu prvu klasu.. Ovo su cijene za budale, a takvih je na zalost puna drzava..konektovan wrote: ↑11/04/2022 10:38
Ja u jednom lokalnom marketu kupujuem suho meso. Čovjek nabavlja iz Visokog, 28 KM je najskuplje, onog šarenog ima od 16, 18, 23...KM
Ovo ovako je smijurija...
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
#3608 Re: Poskupljenja
Sve to sto poskupljuje je smece pa i to suho meso, piletina, snickersi, takozvane banane...to je ionako bolje ne jesti nego jesti.
E sada kada sam ovo napisao, citam prije slanja i kontam da bi mi Novalic na ovom pozavidio ali nije zeza.
Frka je sto poskupljuje pecivo, domace voce i povrce tako da, uzimajuci u obzir sve ove cinjenice, mozemo traziti sebe.
Na um mi pade kako ce restorani i ostalo fercerati i kako ce najsironasniji slojevi podnijeti sve ovo? Mi koji se trgamo i nesto analiziramo, mi mozemo napraviti neku racunicu, izvagati i konacno izbaciti neka precijenjena smeca iz upotrebe.
E sada kada sam ovo napisao, citam prije slanja i kontam da bi mi Novalic na ovom pozavidio ali nije zeza.
Frka je sto poskupljuje pecivo, domace voce i povrce tako da, uzimajuci u obzir sve ove cinjenice, mozemo traziti sebe.
Na um mi pade kako ce restorani i ostalo fercerati i kako ce najsironasniji slojevi podnijeti sve ovo? Mi koji se trgamo i nesto analiziramo, mi mozemo napraviti neku racunicu, izvagati i konacno izbaciti neka precijenjena smeca iz upotrebe.
-
mistek
- Posts: 3800
- Joined: 23/05/2010 15:16
#3609 Re: Poskupljenja
Prošle godine u Umoljanima nana prodaje "domaće grožđe"last mohicans wrote: ↑11/04/2022 11:24 Uzela je jednom i hanuma, lafo domaca u Umoljanima, dedo, pošteni prevarant pored ceste, donijela kuci, kad jaja opečatana.![]()
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#3610 Re: Poskupljenja
Tokom i godinu dvije nakon zavrsetka rata imali smo par kokica i dan danas ne mogu prezaliti sto smo ih morali ukloniti jer su nekim ''gradjanima'' smetale. U ratu im nisu smetale dok smo im dijelili jaja. Zivicarka zakon, za dohranu joj baci samo malo kukurza, ostalo ona sama trazi. Zumance cvrsto, jedva ga razbijes viljuskom kada mutis. Gledam ova bingova, razliju se k'o cimbur, ne trebas ni mijesati.last mohicans wrote: ↑11/04/2022 11:24Ma itekako, ja jutros pekao za sehur. Da vidis boje, čovječe, ne mogu ti opisati,a tek miris, jos malo cvrknes putera. Uff. Ja takva jaja naručujem, znam čekati po 10 dana. Uvjerio sam se gdje te koke borave, vjerovatno jedu i dohrane,ali je slobodno hodanje ključ, a i polozaj. S vece nadmorske visine su jos ukusnija. Jednom sam kupio desetak na prokoskom, uzmem na Trebevicu i sl. Ta jaja nisu iz masovne proizvodnje,obično su ljuske prljave, jer ga koka snese gdje je njoj ceif. Uzela je jednom i hanuma, lafo domaca u Umoljanima, dedo, pošteni prevarant pored ceste, donijela kuci, kad jaja opečatana.nepass1 wrote: ↑11/04/2022 09:36
Da su koke pustene, da se same hrane po polju, a naravno da ima i dohrane.
Znao sam kupiti domace jaje kad ga razbijes baca na zutozelenu boju. Vidis da je koka jela travu.
Ali nema se vise gdje naci, ili bude 10 jaja mjesecno a ja potrosim 60ak. Onda kupim ova "domaca" i bas se vidi razlika![]()
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3612 Re: Poskupljenja
Staro jaje cim se zumance samo razlije
E tako sam i ja tetu imao na pijaci. Svake sedmice mi ostavi jaja, nekad osam nekad vise. Jedno jutro dodjem, nema jaja, kaze zaklala kokosi.
Zamalo nisam zaplakao
E tako sam i ja tetu imao na pijaci. Svake sedmice mi ostavi jaja, nekad osam nekad vise. Jedno jutro dodjem, nema jaja, kaze zaklala kokosi.
Zamalo nisam zaplakao
- Kal El
- Posts: 6292
- Joined: 07/04/2013 21:49
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3614 Re: Poskupljenja
Samo jos ti i pojedinci mislite da ce dolaskom Lidla se stabilizovati trziste i biti cijene i poslovna politika kao vani. Smijesno sta vam pada na pamet.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3615 Re: Poskupljenja
Ova napucana koncentratima je obicno smece
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
#3617 Re: Poskupljenja
Ko kaze da je litar ulja i 25 kg brasna skupo?




-
breuer
- Posts: 7884
- Joined: 06/07/2009 15:44
#3618 Re: Poskupljenja
ja najvolim burek sa krompirom jer nije mnogo poskupio 
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3620 Re: Poskupljenja
jos samo da krenu u ovaj menu postaviti
1 visljka, 1 kasika 1 tanjir 1 hurma... i tako = 70KM
u Londonu jeftinije rucati.
1 visljka, 1 kasika 1 tanjir 1 hurma... i tako = 70KM
u Londonu jeftinije rucati.
- starii
- Posts: 3389
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#3622 Re: Poskupljenja
Kao i 99 posto hrane, posebno voce i povrce nafrcano pesticidima.
Ali rece da je neka hrana smece zbog toga, presmijesno.
-
Dino79
- Posts: 1217
- Joined: 05/02/2017 13:41
#3624 Re: Poskupljenja
Plin skuplja a posle plina ide sve ostalo ali neka smo mi njima uveli sankcije.
Lako je Alkalaju on nista ne placa iz svoga djepa.
Znaci samo za grijanje ove godine 20% vise.
Lako je Alkalaju on nista ne placa iz svoga djepa.
Znaci samo za grijanje ove godine 20% vise.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66018
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3625 Re: Poskupljenja
čudi me da ona instant kafa nije poskupila nikako s obzirom da je obična kafa baš poskupila
