Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93836
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6226 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Mozda lik.odustane pa te opet zovu
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6227 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Jašta će. Gdje god je ičemu samo veze rade... :roll:
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#6228 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ilkbahar »

Je li se iko prijavio na konkurs JU Djeca Sarajeva? Zna li se sta dalje?
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#6229 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Karikaturist »

Lajavi majstore da nije do tebe, milion poslova i tvojih upisa na temu a niko te nece.
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#6230 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by soha96 »

De ljudi ima li neki poduzetnik ovdje da vise zaposli brku? Imam mix osjecanja kad ga citam vec godinu dana, jel covjek fkt ima toliko nesrece ili je nesposoban?
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#6231 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

soha96 wrote: 07/04/2022 12:29 De ljudi ima li neki poduzetnik ovdje da vise zaposli brku? Imam mix osjecanja kad ga citam vec godinu dana, jel covjek fkt ima toliko nesrece ili je nesposoban?
Možda "brko" nema kuma,daidžu ili nekog jakog da ga zaposle i uhljebe kao mnoge u ovoj državi i pojedine na ovom forumu.Čovjek ne želi da radi "bilo šta" za malu platu i tu nema šta polemisati.Kamo sreće da smo svi takvog karaktera i razmišljanja,brzo bi se stvari u ovoj državi uredile i postavile na pravo mjesto.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6232 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Karikaturist wrote: 07/04/2022 12:27 Lajavi majstore da nije do tebe, milion poslova i tvojih upisa na temu a niko te nece.
soha96 wrote: 07/04/2022 12:29 De ljudi ima li neki poduzetnik ovdje da vise zaposli brku? Imam mix osjecanja kad ga citam vec godinu dana, jel covjek fkt ima toliko nesrece ili je nesposoban?
Hoćete li da vas ja zaposlim odmah? Samo poziv telefonom.
Uslovi su dobri, plata 780 KM, 6 radnih dana u sedmici, radiš sve što ti se kaže po 10-11 sati dnevno u prosjeku, sasvim dobri uslovi ne znam što ne bi prihvatili....

Al jbg ja sam nesposoban pa me neće, vi bi tu rasturili vidim :wink:

Hoće mene, nije da me neće, samo što bi da im sa svojim iskustvom i znanjem volontiram :oops:
Last edited by Domaci izdajnik on 07/04/2022 13:17, edited 1 time in total.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#6233 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Karikaturist »

Ne trebamo, mi smo trbuhom za kruhom otisli, nismo mogli vise nakukavati kao neki..
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6234 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Pa šta onda meni sereš? Pobjegao si od ovoga i sad se ispišavaš po ljudima! Da nije korona sve sjebala i ja bi bio vani, al ne da se usranom do potoka!

Mene su već dva puta zvali iz ove jedne firme što se bavi promocijama i organizacijama evenata, al kada sam rekao plata 1200 KM usta se iskrive ko da ih šlog udari :-)

MoRe l' to pajdo za 500, reklamnu polo majicu i kupon bon u marketu :kiss:
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#6235 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Karikaturist »

Nije ti lako vidim.. :run:
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#6236 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Rothmans »

Karikaturist wrote: 07/04/2022 13:45 Nije ti lako vidim.. :run:
Ma na grbaci nekom i ide qrci se po tim intervjuima. Mislim, aj nek ima i takvih koje gazde ne mogu ucjenjivat, al lahko su zamjenjivi
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6237 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93836
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6238 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

drzak si i imaš stav
to žene vole
ali nisam siguran vole li naši poslodavci

sve u svemu osjećam da će ova godina biti tvoja
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6239 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Black swan wrote: 07/04/2022 14:49 drzak si i imaš stav
to žene vole
ali nisam siguran vole li naši poslodavci

sve u svemu osjećam da će ova godina biti tvoja
Kad ti ti isti navedeni debili naruše zdravlje jer si izjeo bagerske kašike govana, pitao bi te ja kakav ti je stav....
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6240 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Pa daj vi seraci i jedaci govana sa teme,ako ste dzekovi i imate stele i veze,imate li koga u BL i okolini da pomognete covjeku?
Da ga preporucite na neku poziciju koja odgovara njegovim kvalifikacijama?

Ili je vas domet,ubacio vas rodjak i vase je samo da budete misevi i sutite i bavite se analinim alpinizmom i da udjete ovdje da seruckate?

Vidim nekim cak i smeta to sto neko pise po temi...
Stvarno za nepovjerovati.

A najgore od svega je kada dodje ovdje neko ko ne zna sebi ni CV napisati i koji nema nijednu prijavu za posao ili razgovor,e takvi dodju da seru po temi.
Ljudski sljam je najgori
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6241 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

zippoo87 wrote: 07/04/2022 15:53 A najgore od svega je kada dodje ovdje neko ko ne zna sebi ni CV napisati i koji nema nijednu prijavu za posao ili razgovor,e takvi dodju da seru po temi.
Takvi najviše i drže slovo ljudima u potrazi za poslom kod ovih naših robovlasnika i krkana! A kad kažeš kakvo je stanje na terenu onda veli ti tražiš posao i moliš Boga da ga ne nađeš :oops:

Govno jedno dabogda i ti tako tražio i molio kad si pametan! Ne možeš ti budali objasniti da je budala, bilo i ostalo....isto tako ne možeš ljudima sa glavom u guzici objasniti da neki ne žive u Gornjem Vakufu gdje je plata 750 KM na knap, ista takva cifra u BL ili SA je sića i ne ostane ti preko 100 KM na kraju mjeseca dok jedeš i odeš na posao!

Bi li vi dežurni mudoseri i dušebrižnici radili mjesec dana ko robovi za 100 KM???? Bi qurac moj!
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#6242 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

zippoo87 wrote: 07/04/2022 15:53 Pa daj vi seraci i jedaci govana sa teme,ako ste dzekovi i imate stele i veze,imate li koga u BL i okolini da pomognete covjeku?
Da ga preporucite na neku poziciju koja odgovara njegovim kvalifikacijama?

Ili je vas domet,ubacio vas rodjak i vase je samo da budete misevi i sutite i bavite se analinim alpinizmom i da udjete ovdje da seruckate?

Vidim nekim cak i smeta to sto neko pise po temi...
Stvarno za nepovjerovati.

A najgore od svega je kada dodje ovdje neko ko ne zna sebi ni CV napisati i koji nema nijednu prijavu za posao ili razgovor,e takvi dodju da seru po temi.
Ljudski sljam je najgori
+1

Upravo tako,više puta sam to ovde pisao.Ne želim griješiti dušu o ovima sa foruma,ali takvih "džekova" po gradovima ima koliko poželiš.Nemam ništa protiv njihovog mišljenja i stava,ali podržavati pa čak i učestvovati u nepotizmu pri zapošljavanju i istovremeno se rugati onome koji pokušava na regularan način doći do zaposlenja je dno dna,ma jednostavno ne postoji riječ za takav ološ od ljudi.Ali opet raja,treba i takve razumjeti.Radna snaga u ogromnom odlasku,mnogi su do ljeta primorani na samo dve opcije,zatvoriti objekat ili zaposliti svoje bližnje da im rade od jutra do sutra za kikiriki,pa onda kompleksi drmaju "sto na sat". :-)
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6243 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Pa upravo to...od plate od 700-800 KM,u koju je uracunat i prevoz i topli obrok...ti dakle u toku mjeseca potrosis barem 400 KM na fiksne troskove,gorivo (kartu) i hranu na poslu.
Ostane ti 400 KM zive love da zivis mjesec dana i od tih 400 KM da platis struju,vodu,grijanje,hranu u kucu,odjecu i sve ostalo.

Evo ja pitam ove serace,neka mi matematicki napisu kako je moguce sve ovo platiti sa 400 KM??

I da se razumijemo,nije vise 800 KM dovoljno ni na selu fa guras mjesec za mjesecom a kamoli u vecem gradu.
Svi su digli cijene...da kupis 3 mala burecica i mali jogurt,treba ti 4 KM minimalno...prosle godine isto ovo kostalo 2 KM.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6244 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

markopd wrote: 07/04/2022 16:43 Radna snaga u ogromnom odlasku,mnogi su do ljeta primorani na samo dve opcije,zatvoriti objekat ili zaposliti svoje bližnje da im rade od jutra do sutra za kikiriki,pa onda kompleksi drmaju "sto na sat".
Znaš šta je najtužnije? Takvi će staviti radije ključ u bravu i kukati kako su krivi radnici jer su muljali, krali, nisu radili, davali otkaz, a da se postaviš prema istima kao prema ljudskom biću nema teorije! Radnik je instrumentario vocale (Lat. Oruđe koje govori, rob) :oops:

Ovaj što sam ja kod njega radio neće da prijavi nikoga, minimalac plata na ruke ide, a traži se specifično znanje i vještina. Svako malo oglas da traže radnika, neće više niko da mu džaba radi, ali jok! Pročulo se po gradu da je pakšu prema zaposlenima, da traži da si nindža u poslu za siću, ali neeee...i dalje po starom i kuka se kako nema radnika i posao mu trpi....

Jbg ima čoJ'k dvije firme, stančinu ogromnu, makine i poslovne prostore, jadan nema para veliki mu trošak... :cry:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6245 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

zippoo87 wrote: 07/04/2022 16:49 Pa upravo to...od plate od 700-800 KM,u koju je uracunat i prevoz i topli obrok...ti dakle u toku mjeseca potrosis barem 400 KM na fiksne troskove,gorivo (kartu) i hranu na poslu.
Ostane ti 400 KM zive love da zivis mjesec dana i od tih 400 KM da platis struju,vodu,grijanje,hranu u kucu,odjecu i sve ostalo.

Evo ja pitam ove serace,neka mi matematicki napisu kako je moguce sve ovo platiti sa 400 KM??

I da se razumijemo,nije vise 800 KM dovoljno ni na selu fa guras mjesec za mjesecom a kamoli u vecem gradu.
Svi su digli cijene...da kupis 3 mala burecica i mali jogurt,treba ti 4 KM minimalno...prosle godine isto ovo kostalo 2 KM.
E ko danas pojede ispod 6-7 KM ako radi iole zahtjevniji posao, pogotovo fizički, ja se crncu naguzim! I to još ako je nepušač.

A druga stvar što ovi mudoseri ne kontaju ili neće prije će biti, je ta da kad ti kod ovakvih izrabljivača radiš po 10-12 sati dnevno 6 dana u sedmici, niti imaš snage, niti imaš vremena da nešto još pride "odradiš" po mahali... :roll:
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6246 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Radio sam ja nekih 6 mjeseci u firmi u proizvodnji,gdje se radilo 8-12 sati...1-2 mjeseca se radilo svaki dan 10-11 sati...sa prekovremenim satima mislim da sam navukao platu nesto preko 700 KM...a bila je placena hrana...oko 4 KM po danu.Imam negdje zapisano,mislim da je bilo oko 240 radnih sati...satnica 3 KM bila .
Ovaj poslodavac sto sam kod njega radio je propao prije 2-3 godine sa svojim biznisom a on je druga generacija bio...otac mu je jos ziv ali je star,mada se i on stalno vrtio po firmi ali nije peglao radnike,mada je neke zvao da mu idu raditi na njivu,neki su se rado odazivali,jer je haman dobro placao...to sam cuo od jednog radnika .

Kada dodjes kuci sa posla u 5-6,jedino sto zelis je leci i onako mrtav umoran odmoris 2 sata,eto vec vrijeme da se okupa i legne pravo .
Niti gledas tv,niti imas volju za bilo cime,krene utakmica,ja zaspao vec u prvih 10 minuta :D...izlasci,hodanje sa curom...ma to jednom sedmicno i to samo eto reda radi ...hronicno budes umoran.
Trebali bi svi da barem kao mladji prodju raznorazne poslove,da bi cijenili rad i sebe i da bi znali ko ih ebe u mozak i ko na njihovim ledjima zgrce milione.
Em ce promjenom raznih poslova,nauciti vise stvari i oblasti,em ce vise cijeniti i novac i rad.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6247 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Upravo tako :thumbup:

Svi trebaju malo da prođu kičma transa kod naših krkana, em će mu se otvoriti vidici, em će naučiti da cijeni pare, a najprije sebe i svoje zdravlje :wink:

Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu :mrgreen:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#6248 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Officer Crabtree »

Čudna tema skroz moram reći.
Bio sam nezaposlen, ali ovako nisam tražio dlake, možda bi bolje prošao da jesam.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6249 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Officer Crabtree wrote: 07/04/2022 19:49 Čudna tema skroz moram reći.
Bio sam nezaposlen, ali ovako nisam tražio dlake, možda bi bolje prošao da jesam.
Pojasni termin "trazenje dlake" ?
Ko trazi dlake i u cemu ?
User avatar
Logovan
Posts: 102822
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6250 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Logovan »

zippoo87 wrote: 07/04/2022 19:15 Trebali bi svi da barem kao mladji prodju raznorazne poslove,da bi cijenili rad i sebe i da bi znali ko ih ebe u mozak i ko na njihovim ledjima zgrce milione.
Em ce promjenom raznih poslova,nauciti vise stvari i oblasti,em ce vise cijeniti i novac i rad.
Lajavikrelac wrote: 07/04/2022 19:41 Upravo tako :thumbup:

Svi trebaju malo da prođu kičma transa kod naših krkana, em će mu se otvoriti vidici, em će naučiti da cijeni pare, a najprije sebe i svoje zdravlje :wink:

Ko nije jeo u krevetu ne zna kako mrve bodu :mrgreen:
Eto ispade onaj ko se muci, ko unistava ledja, ko je svasta radio je bolji od onog koji se nije unistavao kroz poslove. :-) On je ko fol vrijedniji, bolji radnik, vise zna, bla, bla

I na jednoj i na drugoj strani svakakvih likova.
Post Reply