INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#3326 Re: Poskupljenja

Post by breuer »

šta bi sa Pennyem, zar nije slovio kao poštenjak ovih poskupljenja :?
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3327 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

breuer wrote: 05/04/2022 08:55 šta bi sa Pennyem, zar nije slovio kao poštenjak ovih poskupljenja :?
Nemam pojma, nisam neki pratitelj cijena, ali kad sam vidio snickers 2.10 a bio 1.30 :run:
Wudy je u bingu ispod 2KM.
Jucer ne kupih kesu, sest artikala u saci nosim, u drugoj djete teglim :lol:
Bas mi zao dati 15pf za kesu
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#3328 Re: Poskupljenja

Post by breuer »

nepass1 wrote: 05/04/2022 08:59
breuer wrote: 05/04/2022 08:55 šta bi sa Pennyem, zar nije slovio kao poštenjak ovih poskupljenja :?
Nemam pojma, nisam neki pratitelj cijena, ali kad sam vidio snickers 2.10 a bio 1.30 :run:
Wudy je u bingu ispod 2KM.
Jucer ne kupih kesu, sest artikala u saci nosim, u drugoj djete teglim :lol:
Bas mi zao dati 15pf za kesu
pa naravno, nije stvar sad nemogućnosti kupnje te kese već samopoštovanja...ili možda dižu eko svijest
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3329 Re: Poskupljenja

Post by Naslovnica »

Ja samo u Škafi kupujem.
:(
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3330 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

Zahvalite sto dizu cijene nekih sklj hrenovki kao i snickersa.
Manje cete kupovati (nikako), samim time (necete) iste jesti a samim time (cete) biti i zdraviji.
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3331 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

spinel_ wrote: 05/04/2022 09:51 Zahvalite sto dizu cijene nekih sklj hrenovki kao i snickersa.
Manje cete kupovati (nikako), samim time (necete) iste jesti a samim time (cete) biti i zdraviji.
:lol:
Sta se sve nece procitati! Ti ono zagovaras i gorivo da litar bude cenera?
Pa evo ove godine, jan, feb i mart ja sam pojeo jedan snickers i dva pakovanja velikih wudy hrenovki :lol:
Cuj zahvalite se sto dizu cjene
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#3332 Re: Poskupljenja

Post by kakavdanakneiskustvu »

pureći file u bingu jefitniji od pilećeg filea
User avatar
madesa
Posts: 5565
Joined: 26/07/2013 02:37

#3333 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

nepass1 wrote: 05/04/2022 08:59
breuer wrote: 05/04/2022 08:55 šta bi sa Pennyem, zar nije slovio kao poštenjak ovih poskupljenja :?
Nemam pojma, nisam neki pratitelj cijena, ali kad sam vidio snickers 2.10 a bio 1.30 :run:
Wudy je u bingu ispod 2KM.
Jucer ne kupih kesu, sest artikala u saci nosim, u drugoj djete teglim :lol:
Bas mi zao dati 15pf za kesu
ako nista u Bingu je 5pf kesa. Bingo je po meni i dalje najjeftiniji od pomenutih Peny,Hose,Amko,Konzum i Mercator
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3334 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

madesa wrote: 05/04/2022 10:23
nepass1 wrote: 05/04/2022 08:59

Nemam pojma, nisam neki pratitelj cijena, ali kad sam vidio snickers 2.10 a bio 1.30 :run:
Wudy je u bingu ispod 2KM.
Jucer ne kupih kesu, sest artikala u saci nosim, u drugoj djete teglim :lol:
Bas mi zao dati 15pf za kesu
ako nista u Bingu je 5pf kesa. Bingo je po meni i dalje najjeftiniji od pomenutih Peny,Hose,Amko,Konzum i Mercator
Meni peni usput a nije guzva pa ako sta treba uletim, kupim. Konzum nisam usao godinama, amko isto. Bingo prevelika guzva, to se jedva nakanim da odem kad treba vise sta kupiti.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3335 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

nepass1 wrote: 05/04/2022 09:54
spinel_ wrote: 05/04/2022 09:51 Zahvalite sto dizu cijene nekih sklj hrenovki kao i snickersa.
Manje cete kupovati (nikako), samim time (necete) iste jesti a samim time (cete) biti i zdraviji.
:lol:
Sta se sve nece procitati! Ti ono zagovaras i gorivo da litar bude cenera?
Pa evo ove godine, jan, feb i mart ja sam pojeo jedan snickers i dva pakovanja velikih wudy hrenovki :lol:
Cuj zahvalite se sto dizu cjene
Pa ne moras snickers jesti, vazda ima cokolada na akciji od marku.
Takodjer ako ti je do hrenovki vidim cesto da budu Poli na akciji.
Kupuj samo proizvode na akcijama i to je to. Jednostavno je.
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3336 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

Osim snikersa nikoju drugu cokoladu ne jedem, ni milku ni maras nit kit kat. Ovo nase pogotovo.
Od hrenovki jedino wudi kad mi prahne. Eventualno cekin zelene
Sad ni jedno ni drugo izgleda necu :D
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#3337 Re: Poskupljenja

Post by Kiki_Musampa »

spinel_ wrote: 05/04/2022 15:03
nepass1 wrote: 05/04/2022 09:54

:lol:
Sta se sve nece procitati! Ti ono zagovaras i gorivo da litar bude cenera?
Pa evo ove godine, jan, feb i mart ja sam pojeo jedan snickers i dva pakovanja velikih wudy hrenovki :lol:
Cuj zahvalite se sto dizu cjene
Pa ne moras snickers jesti, vazda ima cokolada na akciji od marku.
Takodjer ako ti je do hrenovki vidim cesto da budu Poli na akciji.
Kupuj samo proizvode na akcijama i to je to. Jednostavno je.
Jesu li sve radnje jedna do druge ili moraš vozit od jedne do druge? Ti bi 20-30 kf da uštediš sjeo u auto,i vozio do te radnje?
Last edited by Kiki_Musampa on 05/04/2022 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3338 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

Peni i bingo su mi blizu, pjeske odem
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3339 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

U Megadiskontu Kinder Bueno 1KM, a pakovanje od 3 cokoladice 2.75KM. U Bingu jedna cokoladica 1.40KM, bilo je toliko i prije. Megadiskont nabavlja mimo zvanicnih kanala distribucije, pakovanja su za Mađarsku. Naši distributeri su govna najveca.
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3340 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

boshniak wrote: 05/04/2022 15:49 U Megadiskontu Kinder Bueno 1KM, a pakovanje od 3 cokoladice 2.75KM. U Bingu jedna cokoladica 1.40KM, bilo je toliko i prije. Megadiskont nabavlja mimo zvanicnih kanala distribucije, pakovanja su za Mađarsku. Naši distributeri su govna najveca.
U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?! :lol:
User avatar
mc-twin
Posts: 4415
Joined: 18/04/2009 23:47

#3341 Re: Poskupljenja

Post by mc-twin »

spinel_ wrote: 05/04/2022 15:03
nepass1 wrote: 05/04/2022 09:54

:lol:
Sta se sve nece procitati! Ti ono zagovaras i gorivo da litar bude cenera?
Pa evo ove godine, jan, feb i mart ja sam pojeo jedan snickers i dva pakovanja velikih wudy hrenovki :lol:
Cuj zahvalite se sto dizu cjene
Pa ne moras snickers jesti, vazda ima cokolada na akciji od marku.
Takodjer ako ti je do hrenovki vidim cesto da budu Poli na akciji.
Kupuj samo proizvode na akcijama i to je to. Jednostavno je.
Ne jedi g...
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3342 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

konektovan wrote: 05/04/2022 16:05
boshniak wrote: 05/04/2022 15:49 U Megadiskontu Kinder Bueno 1KM, a pakovanje od 3 cokoladice 2.75KM. U Bingu jedna cokoladica 1.40KM, bilo je toliko i prije. Megadiskont nabavlja mimo zvanicnih kanala distribucije, pakovanja su za Mađarsku. Naši distributeri su govna najveca.
U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?! :lol:
U Megadiskontu je mjesecima 1kom 1KM, a nedavno su dosla ova pakovanja od 3kom. Ja sam kupovao djeci, i ono sto me iznenadilo je samo pakovanje gdje se vidi da je sve na madjarskom jeziku
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3343 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

boshniak wrote: 05/04/2022 18:57
konektovan wrote: 05/04/2022 16:05

U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?! :lol:
U Megadiskontu je mjesecima 1kom 1KM, a nedavno su dosla ova pakovanja od 3kom. Ja sam kupovao djeci, i ono sto me iznenadilo je samo pakovanje gdje se vidi da je sve na madjarskom jeziku
Bojkotujem madjare.....u svakom pogledu. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3344 Re: Poskupljenja

Post by _BataZiv_0809 »

A Madjarice
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3345 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 05/04/2022 21:07 A Madjarice
I njihA, takodjer. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3346 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

Covjece ja one madjarske mogy samo kupujem
Cim vidim madjarska otvaram novcanik
I srbijanske proizvode cijenim u slatkisima i grickalicama a i mesu
User avatar
mayab
Posts: 30844
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3347 Re: Poskupljenja

Post by mayab »

boshniak wrote: 05/04/2022 15:49 U Megadiskontu Kinder Bueno 1KM, a pakovanje od 3 cokoladice 2.75KM. U Bingu jedna cokoladica 1.40KM, bilo je toliko i prije. Megadiskont nabavlja mimo zvanicnih kanala distribucije, pakovanja su za Mađarsku. Naši distributeri su govna najveca.
Gdje je taj Megadiskont?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3348 Re: Poskupljenja

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 05/04/2022 21:09
_BataZiv_0809 wrote: 05/04/2022 21:07 A Madjarice
I njihA, takodjer. :mrgreen:
Ne slajfas na Alettu Ocean znaci :D
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3349 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 05/04/2022 21:11
konektovan wrote: 05/04/2022 21:09

I njihA, takodjer. :mrgreen:
Ne slajfas na Alettu Ocean znaci :D
Da izvineš ne znam ko je ota, ali pouzdano znam da ima talentovanih madjarica. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3350 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote: 05/04/2022 08:59
breuer wrote: 05/04/2022 08:55 šta bi sa Pennyem, zar nije slovio kao poštenjak ovih poskupljenja :?
Nemam pojma, nisam neki pratitelj cijena, ali kad sam vidio snickers 2.10 a bio 1.30 :run:
Wudy je u bingu ispod 2KM.
Jucer ne kupih kesu, sest artikala u saci nosim, u drugoj djete teglim :lol:
Bas mi zao dati 15pf za kesu
Mega pakovanje snikersa (3 komada unutra) je 1,65 u Mercatoru
Post Reply