INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
breuer
- Posts: 7881
- Joined: 06/07/2009 15:44
#3326 Re: Poskupljenja
šta bi sa Pennyem, zar nije slovio kao poštenjak ovih poskupljenja 
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3327 Re: Poskupljenja
Nemam pojma, nisam neki pratitelj cijena, ali kad sam vidio snickers 2.10 a bio 1.30
Wudy je u bingu ispod 2KM.
Jucer ne kupih kesu, sest artikala u saci nosim, u drugoj djete teglim
Bas mi zao dati 15pf za kesu
-
breuer
- Posts: 7881
- Joined: 06/07/2009 15:44
#3328 Re: Poskupljenja
pa naravno, nije stvar sad nemogućnosti kupnje te kese već samopoštovanja...ili možda dižu eko svijest
-
Naslovnica
- Posts: 35447
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3329 Re: Poskupljenja
Ja samo u Škafi kupujem.

- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
#3330 Re: Poskupljenja
Zahvalite sto dizu cijene nekih sklj hrenovki kao i snickersa.
Manje cete kupovati (nikako), samim time (necete) iste jesti a samim time (cete) biti i zdraviji.
Manje cete kupovati (nikako), samim time (necete) iste jesti a samim time (cete) biti i zdraviji.
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3331 Re: Poskupljenja
Sta se sve nece procitati! Ti ono zagovaras i gorivo da litar bude cenera?
Pa evo ove godine, jan, feb i mart ja sam pojeo jedan snickers i dva pakovanja velikih wudy hrenovki
Cuj zahvalite se sto dizu cjene
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65995
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3332 Re: Poskupljenja
pureći file u bingu jefitniji od pilećeg filea
- madesa
- Posts: 5565
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3333 Re: Poskupljenja
ako nista u Bingu je 5pf kesa. Bingo je po meni i dalje najjeftiniji od pomenutih Peny,Hose,Amko,Konzum i Mercator
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3334 Re: Poskupljenja
Meni peni usput a nije guzva pa ako sta treba uletim, kupim. Konzum nisam usao godinama, amko isto. Bingo prevelika guzva, to se jedva nakanim da odem kad treba vise sta kupiti.
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
#3335 Re: Poskupljenja
Pa ne moras snickers jesti, vazda ima cokolada na akciji od marku.
Takodjer ako ti je do hrenovki vidim cesto da budu Poli na akciji.
Kupuj samo proizvode na akcijama i to je to. Jednostavno je.
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3336 Re: Poskupljenja
Osim snikersa nikoju drugu cokoladu ne jedem, ni milku ni maras nit kit kat. Ovo nase pogotovo.
Od hrenovki jedino wudi kad mi prahne. Eventualno cekin zelene
Sad ni jedno ni drugo izgleda necu
Od hrenovki jedino wudi kad mi prahne. Eventualno cekin zelene
Sad ni jedno ni drugo izgleda necu
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#3337 Re: Poskupljenja
Jesu li sve radnje jedna do druge ili moraš vozit od jedne do druge? Ti bi 20-30 kf da uštediš sjeo u auto,i vozio do te radnje?
Last edited by Kiki_Musampa on 05/04/2022 15:43, edited 1 time in total.
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3338 Re: Poskupljenja
Peni i bingo su mi blizu, pjeske odem
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3339 Re: Poskupljenja
U Megadiskontu Kinder Bueno 1KM, a pakovanje od 3 cokoladice 2.75KM. U Bingu jedna cokoladica 1.40KM, bilo je toliko i prije. Megadiskont nabavlja mimo zvanicnih kanala distribucije, pakovanja su za Mađarsku. Naši distributeri su govna najveca.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3340 Re: Poskupljenja
U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?!
- mc-twin
- Posts: 4418
- Joined: 18/04/2009 23:47
#3341 Re: Poskupljenja
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3342 Re: Poskupljenja
U Megadiskontu je mjesecima 1kom 1KM, a nedavno su dosla ova pakovanja od 3kom. Ja sam kupovao djeci, i ono sto me iznenadilo je samo pakovanje gdje se vidi da je sve na madjarskom jezikukonektovan wrote: ↑05/04/2022 16:05U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?!![]()
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3343 Re: Poskupljenja
Bojkotujem madjare.....u svakom pogledu.boshniak wrote: ↑05/04/2022 18:57U Megadiskontu je mjesecima 1kom 1KM, a nedavno su dosla ova pakovanja od 3kom. Ja sam kupovao djeci, i ono sto me iznenadilo je samo pakovanje gdje se vidi da je sve na madjarskom jezikukonektovan wrote: ↑05/04/2022 16:05
U bingu maloprije, 3 kom buena za 2.95 KM.
A što je najsmješnije, jučer su ta tri komada bila 4.20 KM, a kom 1.40 KM, đe je tu logika?!![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83455
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3344 Re: Poskupljenja
A Madjarice
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3345 Re: Poskupljenja
I njihA, takodjer.
- Truba
- Posts: 93823
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3346 Re: Poskupljenja
Covjece ja one madjarske mogy samo kupujem
Cim vidim madjarska otvaram novcanik
I srbijanske proizvode cijenim u slatkisima i grickalicama a i mesu
Cim vidim madjarska otvaram novcanik
I srbijanske proizvode cijenim u slatkisima i grickalicama a i mesu
- mayab
- Posts: 30844
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#3347 Re: Poskupljenja
Gdje je taj Megadiskont?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83455
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3348 Re: Poskupljenja
Ne slajfas na Alettu Ocean znaci
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3349 Re: Poskupljenja
Da izvineš ne znam ko je ota, ali pouzdano znam da ima talentovanih madjarica.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3350 Re: Poskupljenja
Mega pakovanje snikersa (3 komada unutra) je 1,65 u Mercatoru
