da prima platu
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- nepass1
- Posts: 14676
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3178 Re: Poskupljenja
U BPK ko je god htio dobio gratis psenicu i mehanizaciju da sije.vjeshalica wrote: ↑30/03/2022 09:12 https://avaz.ba/vijesti/bih/730141/poce ... i-kukuruza
Počela sjetva na 1.400 dunuma širom BiH: Očekuju se stotine tona žita i kukuruza
Za akciju proljetne sjetve na nivou Rijaseta IZ u BiH zainteresirano je 18 Medžlisa
- Logovan
- Posts: 102750
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#3180 Re: Poskupljenja
A vjerovatno. Meni samo nije jasno imaju li ljudskosti imalo, pa i djeca-roditelji-familija-prijatelji od tih inspektora ce morati placati piletinu 15 kg, nece oni postedjeni biti, a ne vjerujem da oni imaju bas tolike plate da im je svejedno...
- nepass1
- Posts: 14676
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3181 Re: Poskupljenja
U vindiji prosle sedmice kupovao oko cenera kila. Mozda 10.95
- madesa
- Posts: 5558
- Joined: 26/07/2013 02:37
- pepeljara
- Posts: 7354
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3183 Re: Poskupljenja
nazoves inspekciju,racun i izvagano meso, njima kazna, tebi satisfakcija
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3184 Re: Poskupljenja
Procito i ti clanak o Hubjerunepass1 wrote: ↑30/03/2022 10:09U BPK ko je god htio dobio gratis psenicu i mehanizaciju da sije.vjeshalica wrote: ↑30/03/2022 09:12 https://avaz.ba/vijesti/bih/730141/poce ... i-kukuruza
Počela sjetva na 1.400 dunuma širom BiH: Očekuju se stotine tona žita i kukuruza
Za akciju proljetne sjetve na nivou Rijaseta IZ u BiH zainteresirano je 18 Medžlisa
- nepass1
- Posts: 14676
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3185 Re: Poskupljenja
Znao sam i malo ranije, pricali mi ljudi koji su uzeli sjeme. Jedan dio se njima vrati, a drugi mogu zadrzati. Ne znam sad omjer
- dječak sa šibicama
- Posts: 51171
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3186 Re: Poskupljenja
Svijet: Cijene nafte na svjetskom tržištu pale ispod 106 dolara, litar dizela u BiH 3,20 KM
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3187 Re: Poskupljenja
Upućeniji sam i vezan za selo daleko više nego što misliš. Nego nije ni bitno, neću da idem u kilometarske prepiske.namiami wrote: ↑29/03/2022 23:25 Ama covjece, nije tačno! Da budem malo direktnij od forumaša iznad, totalno ne vladaš informacijama "iz prve ruke". Da si uzeo motiku u ruke barem jednom u životu ne bi to pisao. Posebno u ovoj državi gdje imaš ODsticaj od države, koja podsticaj daje uvozu.
Nemoj kreirati sliku na osnovu medijskih naslova, provedi 7 dana kod dobrog domacina pa se onda srami svojih riječi.
Cisto da imaš trenutnu sliku https://www.klix.ba/biznis/privreda/ras ... /220322023
Kad ti vreca gnojiva ode s 13KM na skoro 50KM hvatao bi se za glavu, jer alternative nemaš, dok drugi šopi po tebi kao što ti radiš."Gnojivo koje smo plaćali 150-200 eura za tonu prije godinu, sada košta 800 eura i to je totalno nerazumna cijena. Povrh svega postoji manjak! Tako da na cijenu, koja je puno veća, moramo dodati i nedostatak proizvoda", izjavio je Gomand.
-
botsvana
- Posts: 64
- Joined: 02/03/2022 12:08
#3189 Re: Poskupljenja
dok potražnja ne pada, cijene će rasti.
te priče o ograničenim maržama mogu samo mačku o rep ... dobavljači su u talu sa distributerima, vrlo jednostavno se oni dogovore oko cijene a kasnije se rastale. krizna vremena stvaraju priliku koju svako koristi.
te priče o ograničenim maržama mogu samo mačku o rep ... dobavljači su u talu sa distributerima, vrlo jednostavno se oni dogovore oko cijene a kasnije se rastale. krizna vremena stvaraju priliku koju svako koristi.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
-
crveni_makovi
- Posts: 972
- Joined: 09/05/2021 14:34
#3191 Re: Poskupljenja
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#3192 Re: Poskupljenja
Danas u bingu kupio pečeno pile i dukat fit.
Pile sa 8.45 na 12.45, dukat napitak sa 2.35 na 2.75. Au.
Pile sa 8.45 na 12.45, dukat napitak sa 2.35 na 2.75. Au.
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
iz zadnje klupe
- Posts: 1132
- Joined: 27/07/2012 18:10
#3194 Re: Poskupljenja
Za tu azotaru nisam bas siguran, ali ona je proizvodila sirovinu za eksplozive, zato je negdje promet mineralnog djubriva nadziran jer onaj ko zna moze ga pretvoriti u eksploziv
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3195 Re: Poskupljenja
Nista to,drvimo na drugoj temi pada i raste u toku dana ali to je ta cijena. Evo od vikeda do danas 5x napizdili cijenudječak sa šibicama wrote: ↑30/03/2022 13:23 Svijet: Cijene nafte na svjetskom tržištu pale ispod 106 dolara, litar dizela u BiH 3,20 KM
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#3196 Re: Poskupljenja
Heh k'o golub, ali nisam imao izbora. Pečeni bataci 11.70. Sve otišlo u nebo.
Lele
- pepeljara
- Posts: 7354
- Joined: 22/08/2003 00:00
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#3198 Re: Poskupljenja
Rekoše mi da je poskupila piletina, tako da mislim da to neće ostati samo na bingu...
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
#3199 Re: Poskupljenja
Odjednom se i cigare vise ne cine tako skupe.Mogo bi se ja opet propusit .Becky7 wrote: ↑29/03/2022 11:27 Cijene iz Binga jutros![]()
Pile Bingo 1 kg 7,70
Pile Ovako 1 kg 7,85
Pileći file Bingo 1 kg 12,65
Pileći file rinfuza 1 kg 12,35
Pileći file Ovako 1 kg 12,90
Sir Livada 1 kg 14,95
Sir Paladin gauda 1 kg 15,80
Floriol 1 L 4,35
Bimal 1 L 4,85
Mlin Majic tip 550 1 kg 1,55
Secer 1 kg 1,70
Kafe od 500 g sve iznad 8,00
-
botsvana
- Posts: 64
- Joined: 02/03/2022 12:08
#3200 Re: Poskupljenja
Cije e se vise nece vracati na staro pitanje je samo gdje ce se zaustaviti.
