INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3176 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Trappist wrote: 30/03/2022 09:59
madesa wrote: 30/03/2022 09:41

sinoc u mercatoru 14,95 file pileci
:-)
za sta sluzi inspekcija da je meni znati...
da prima platu :bih: :thumbup:
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#3177 Re: Poskupljenja

Post by Trappist »

pepeljara wrote: 30/03/2022 10:03
Trappist wrote: 30/03/2022 09:59
:-)
za sta sluzi inspekcija da je meni znati...
da prima platu :bih: :thumbup:
pa jebemu u njemackoj 7-8 eura kg piletine. U lidlu u hrvatskoj je oko 13 KM :-)
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3178 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

vjeshalica wrote: 30/03/2022 09:12 https://avaz.ba/vijesti/bih/730141/poce ... i-kukuruza


Počela sjetva na 1.400 dunuma širom BiH: Očekuju se stotine tona žita i kukuruza
Za akciju proljetne sjetve na nivou Rijaseta IZ u BiH zainteresirano je 18 Medžlisa
U BPK ko je god htio dobio gratis psenicu i mehanizaciju da sije.
User avatar
Logovan
Posts: 102756
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3179 Re: Poskupljenja

Post by Logovan »

Trappist wrote: 30/03/2022 09:59 :-)
za sta sluzi inspekcija da je meni znati...
I oni se ibrete cijenama.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#3180 Re: Poskupljenja

Post by Trappist »

Logovan wrote: 30/03/2022 10:10
Trappist wrote: 30/03/2022 09:59 :-)
za sta sluzi inspekcija da je meni znati...
I oni se ibrete cijenama.
A vjerovatno. Meni samo nije jasno imaju li ljudskosti imalo, pa i djeca-roditelji-familija-prijatelji od tih inspektora ce morati placati piletinu 15 kg, nece oni postedjeni biti, a ne vjerujem da oni imaju bas tolike plate da im je svejedno...
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3181 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

U vindiji prosle sedmice kupovao oko cenera kila. Mozda 10.95
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#3182 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

Trappist wrote: 30/03/2022 09:59
madesa wrote: 30/03/2022 09:41

sinoc u mercatoru 14,95 file pileci
:-)
za sta sluzi inspekcija da je meni znati...
sad situacija u bingu u Alti. Na polici 10,95 ja uzmem a na racunu 12,95.Mrsko mi se peglati ali stvarno su bezobrazni
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3183 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

madesa wrote: 30/03/2022 10:32
Trappist wrote: 30/03/2022 09:59
:-)
za sta sluzi inspekcija da je meni znati...
sad situacija u bingu u Alti. Na polici 10,95 ja uzmem a na racunu 12,95.Mrsko mi se peglati ali stvarno su bezobrazni
nazoves inspekciju,racun i izvagano meso, njima kazna, tebi satisfakcija :)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3184 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote: 30/03/2022 10:09
vjeshalica wrote: 30/03/2022 09:12 https://avaz.ba/vijesti/bih/730141/poce ... i-kukuruza


Počela sjetva na 1.400 dunuma širom BiH: Očekuju se stotine tona žita i kukuruza
Za akciju proljetne sjetve na nivou Rijaseta IZ u BiH zainteresirano je 18 Medžlisa
U BPK ko je god htio dobio gratis psenicu i mehanizaciju da sije.
Procito i ti clanak o Hubjeru
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3185 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

Znao sam i malo ranije, pricali mi ljudi koji su uzeli sjeme. Jedan dio se njima vrati, a drugi mogu zadrzati. Ne znam sad omjer
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#3186 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

Svijet: Cijene nafte na svjetskom tržištu pale ispod 106 dolara, litar dizela u BiH 3,20 KM
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3187 Re: Poskupljenja

Post by citroen xm »

namiami wrote: 29/03/2022 23:25 Ama covjece, nije tačno! Da budem malo direktnij od forumaša iznad, totalno ne vladaš informacijama "iz prve ruke". Da si uzeo motiku u ruke barem jednom u životu ne bi to pisao. Posebno u ovoj državi gdje imaš ODsticaj od države, koja podsticaj daje uvozu.

Nemoj kreirati sliku na osnovu medijskih naslova, provedi 7 dana kod dobrog domacina pa se onda srami svojih riječi.

Cisto da imaš trenutnu sliku https://www.klix.ba/biznis/privreda/ras ... /220322023
"Gnojivo koje smo plaćali 150-200 eura za tonu prije godinu, sada košta 800 eura i to je totalno nerazumna cijena. Povrh svega postoji manjak! Tako da na cijenu, koja je puno veća, moramo dodati i nedostatak proizvoda", izjavio je Gomand.
Kad ti vreca gnojiva ode s 13KM na skoro 50KM hvatao bi se za glavu, jer alternative nemaš, dok drugi šopi po tebi kao što ti radiš.
Upućeniji sam i vezan za selo daleko više nego što misliš. Nego nije ni bitno, neću da idem u kilometarske prepiske.
User avatar
ElRe
Posts: 16898
Joined: 12/12/2011 11:28

#3188 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »



Biće svega
botsvana
Posts: 64
Joined: 02/03/2022 12:08

#3189 Re: Poskupljenja

Post by botsvana »

dok potražnja ne pada, cijene će rasti.

te priče o ograničenim maržama mogu samo mačku o rep ... dobavljači su u talu sa distributerima, vrlo jednostavno se oni dogovore oko cijene a kasnije se rastale. krizna vremena stvaraju priliku koju svako koristi.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3190 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

Sociolog wrote: 28/03/2022 22:30 Pazi sad

Najavljuju Otkupnu cijenu Malina 9.70 po Kg...

Strasno :bih:
Sta kažu za šumsku kupinu, realno ako je uzgojena malina/kupina pesticiduša 9.70KM, šumska ne bi smjela biti ispod 25KM/kg
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#3191 Re: Poskupljenja

Post by crveni_makovi »

prof. wrote: 30/03/2022 09:40
NediM17 wrote: 30/03/2022 09:17 Ko nam je kriv sto sjebasmo azotaru u Vitkovicima kod Gorazda pa sad moramo uvoziti vjestacko djubrivo. :bih:
Mislim da nama nije problem ta vrsta gnojiva jer se to azotno proizvodi u gikilu u Lukavcu. Problem su fosfati, to se radi na bazi fosilnih goriva a to nismo nikada ni imali.
Neupucena sam za tu azotaru u Vitkovicima. Je li ikad imala kutinski asortiman NPK, KAN itd?
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3192 Re: Poskupljenja

Post by amko761 »

Danas u bingu kupio pečeno pile i dukat fit.

Pile sa 8.45 na 12.45, dukat napitak sa 2.35 na 2.75. Au. :)
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3193 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

amko761 wrote: 30/03/2022 15:56 Danas u bingu kupio pečeno pile i dukat fit.

Pile sa 8.45 na 12.45, dukat napitak sa 2.35 na 2.75. Au. :)
Ti si ozgleda kupio pile od 1.4 kg.. :mrgreen:
iz zadnje klupe
Posts: 1132
Joined: 27/07/2012 18:10

#3194 Re: Poskupljenja

Post by iz zadnje klupe »

Za tu azotaru nisam bas siguran, ali ona je proizvodila sirovinu za eksplozive, zato je negdje promet mineralnog djubriva nadziran jer onaj ko zna moze ga pretvoriti u eksploziv
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3195 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

dječak sa šibicama wrote: 30/03/2022 13:23 Svijet: Cijene nafte na svjetskom tržištu pale ispod 106 dolara, litar dizela u BiH 3,20 KM
Nista to,drvimo na drugoj temi pada i raste u toku dana ali to je ta cijena. Evo od vikeda do danas 5x napizdili cijenu
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3196 Re: Poskupljenja

Post by amko761 »

konektovan wrote: 30/03/2022 17:30
amko761 wrote: 30/03/2022 15:56 Danas u bingu kupio pečeno pile i dukat fit.

Pile sa 8.45 na 12.45, dukat napitak sa 2.35 na 2.75. Au. :)
Ti si ozgleda kupio pile od 1.4 kg.. :mrgreen:
Heh k'o golub, ali nisam imao izbora. Pečeni bataci 11.70. Sve otišlo u nebo.

Lele :-)
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3197 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

amko761 wrote: 30/03/2022 15:56 Danas u bingu kupio pečeno pile i dukat fit.

Pile sa 8.45 na 12.45, dukat napitak sa 2.35 na 2.75. Au. :)
A bingo uzgaja pilice, kontrolise proizvodnju od uzgoja do stola... samo raste zarada, pratite ga za jos recepata :)
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3198 Re: Poskupljenja

Post by amko761 »

Rekoše mi da je poskupila piletina, tako da mislim da to neće ostati samo na bingu...
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#3199 Re: Poskupljenja

Post by Rothmans »

Becky7 wrote: 29/03/2022 11:27 Cijene iz Binga jutros :-)

Pile Bingo 1 kg 7,70
Pile Ovako 1 kg 7,85
Pileći file Bingo 1 kg 12,65
Pileći file rinfuza 1 kg 12,35
Pileći file Ovako 1 kg 12,90
Sir Livada 1 kg 14,95
Sir Paladin gauda 1 kg 15,80
Floriol 1 L 4,35
Bimal 1 L 4,85
Mlin Majic tip 550 1 kg 1,55
Secer 1 kg 1,70
Kafe od 500 g sve iznad 8,00
Odjednom se i cigare vise ne cine tako skupe.Mogo bi se ja opet propusit .
botsvana
Posts: 64
Joined: 02/03/2022 12:08

#3200 Re: Poskupljenja

Post by botsvana »

Cije e se vise nece vracati na staro pitanje je samo gdje ce se zaustaviti.
Post Reply