Grad bespovratno unisten dozvolama i urbanistickim planiranjem unazad 20 godina, sve zarad desetak osoba
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- Said
- Posts: 140
- Joined: 31/08/2006 02:25
- Location: Sarajevo
#8776 Re: Cijene stanova All about
Grad bespovratno unisten dozvolama i urbanistickim planiranjem unazad 20 godina, sve zarad desetak osoba
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8777 Re: Cijene stanova All about
A za šta 5000? Kakav Tibra stan treba ponuditi i šta taj stan treba sadržati da bi cijena bila 5000 KM? Za 3000 mi je sasvim jasno.
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#8778 Re: Cijene stanova All about
Još preko puta remize
čekam naslov "Elitno naselje"
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#8779 Re: Cijene stanova All about
Remiza je tu privremeno jos koju godinu dok se ne preseli u Hrasnucu, to svi znaju
I bit ce elitno naselje, bar lokacija jeste, geografski u centru grada jer grad odavno nije od Vijecnuce do Marijin Dvora nego do mostarskog raskrca
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#8780 Re: Cijene stanova All about
Nije sporno to od 11-13 spratova, oni samo grade ono sto je regulacionim planom utvrdjeno, prije nego su oni bili vlasnici.
Da se njih pita (ili bilo kojeg drugog investitora) stavili bi oni i 18 spratova da mogu.
Da se njih pita (ili bilo kojeg drugog investitora) stavili bi oni i 18 spratova da mogu.
- Haris.ba
- Posts: 35319
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8781 Re: Cijene stanova All about
Zavisi. Nije isto napraviti zgradu od 20 i od 13 spratova.
Od cijene izgradnje do same baze objekta.
-
Dino79
- Posts: 1217
- Joined: 05/02/2017 13:41
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#8783 Re: Cijene stanova All about
Da, samo ...Zera Homes... ostali agenti--prevaranti... 
- ZyzzSar
- Posts: 2450
- Joined: 08/04/2017 02:14
- Location: Sarajevo
- Haris.ba
- Posts: 35319
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8785 Re: Cijene stanova All about
Pa jeste jeftinije.Dino79 wrote: ↑13/03/2022 01:29 https://www.klix.ba/lifestyle/zelite-ku ... /220310067
Ovi kazu u Alanji jeftinije nego kod nas.
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
#8786 Re: Cijene stanova All about
Dino79 wrote: ↑13/03/2022 01:29 https://www.klix.ba/lifestyle/zelite-ku ... /220310067
Ovi kazu u Alanji jeftinije nego kod nas.

Happy end
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66029
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8787 Re: Cijene stanova All about
jesu li cijene nekretnina,shodno svim poskupljenjima otišle gore ili su ostale na prijašnjem nivou?
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
#8788 Re: Cijene stanova All about
I da li bi mogle ici prema dolje? Mislim da je to realno sad.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑13/03/2022 10:01 jesu li cijene nekretnina,shodno svim poskupljenjima otišle gore ili su ostale na prijašnjem nivou?
-
botsvana
- Posts: 64
- Joined: 02/03/2022 12:08
#8789 Re: Cijene stanova All about
Cijene će vjerovatno otici u nebo bosebno novogradnje jer materijali nenormalno skupljaju.Piaty wrote: ↑14/03/2022 00:15I da li bi mogle ici prema dolje? Mislim da je to realno sad.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑13/03/2022 10:01 jesu li cijene nekretnina,shodno svim poskupljenjima otišle gore ili su ostale na prijašnjem nivou?
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#8790 Re: Cijene stanova All about
nema sanse. materijal je sada preskup. cijene ce sada biti duplo skuplje nego sto su bile.Piaty wrote: ↑14/03/2022 00:15I da li bi mogle ici prema dolje? Mislim da je to realno sad.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑13/03/2022 10:01 jesu li cijene nekretnina,shodno svim poskupljenjima otišle gore ili su ostale na prijašnjem nivou?
-
Alternative777
- Posts: 97
- Joined: 01/03/2022 16:50
#8791 Re: Cijene stanova All about
Cijene su takve da se za 1 godinu na stanu u TZ, naselje Stupine moglo zaradit 20.000KM ko je kupio prije početka izgradnje. Npr. Tuzla Tower zgrada.
- sime_cipol
- Posts: 23439
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8792 Re: Cijene stanova All about
A u vezi s tim vjerovatno i starogradnje.
Nikad gore vrijeme za kupiti, niti bolje za prodati.
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#8793 Re: Cijene stanova All about
omiljeni citat zadnjih 4 godinesime_cipol wrote: ↑14/03/2022 14:47A u vezi s tim vjerovatno i starogradnje.
Nikad gore vrijeme za kupiti, niti bolje za prodati.
-
TomANDJerry
- Posts: 1205
- Joined: 21/09/2012 18:23
#8794 Re: Cijene stanova All about
Mozes ti traziti i 10 puta skuplje, ali tko ce to kupiti.
Ako je neko ima X para prije 2 godine, i mogao 0.2X da plati ratu kredita --- kako ce nakon što mu je zivot duplo skuplji izdvojiti vise za ratu kredita (plate se naravno ne mjenjaju).
Bit ce zanimljivo, pogotovo što se kamatne stope u svijetu (barem ovom zapadnom) lagano povecavaju, sto znaci jos teze ce se doci do para.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#8795 Re: Cijene stanova All about
Niti ti zaradio, novav je izgubio vrijednost, samo bi sačuvao vrijednost svog novcas kroz nekretninu, poimanje zaradio je relativan pojam.Alternative777 wrote: ↑14/03/2022 10:04 Cijene su takve da se za 1 godinu na stanu u TZ, naselje Stupine moglo zaradit 20.000KM ko je kupio prije početka izgradnje. Npr. Tuzla Tower zgrada.
-
Alternative777
- Posts: 97
- Joined: 01/03/2022 16:50
#8796 Re: Cijene stanova All about
Svašta. Svake godine novac gubi vrijednost._Reds_ wrote: ↑15/03/2022 07:45Niti ti zaradio, novav je izgubio vrijednost, samo bi sačuvao vrijednost svog novcas kroz nekretninu, poimanje zaradio je relativan pojam.Alternative777 wrote: ↑14/03/2022 10:04 Cijene su takve da se za 1 godinu na stanu u TZ, naselje Stupine moglo zaradit 20.000KM ko je kupio prije početka izgradnje. Npr. Tuzla Tower zgrada.
20.000 KM ekonomske koristi se moglo steći, pa umanji onda za ukupnu godišnju inflaciju i eto ti zarade, ako si zapeo baš za gramatiku.
Kad firma objavi dobit ti im javi da oni to nisu zaradili, da treba u fin.izvještajima da istu umanje za iznos inflacije pošto je to "relativan pojam".
- Said
- Posts: 140
- Joined: 31/08/2006 02:25
- Location: Sarajevo
#8797 Re: Cijene stanova All about
Oj Boze_Reds_ wrote: ↑15/03/2022 07:45Niti ti zaradio, novav je izgubio vrijednost, samo bi sačuvao vrijednost svog novcas kroz nekretninu, poimanje zaradio je relativan pojam.Alternative777 wrote: ↑14/03/2022 10:04 Cijene su takve da se za 1 godinu na stanu u TZ, naselje Stupine moglo zaradit 20.000KM ko je kupio prije početka izgradnje. Npr. Tuzla Tower zgrada.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#8798 Re: Cijene stanova All about
Naravno da je realtivno, ti si recimo imao na pocetku 2021. 100.000 KM, i tada si za njega mogao da kupis stan od 50 kvarata ili recimo neko top auto, ali se se odlucion za stan., Sada ćeš ga prodati za 120.000 KM, i zelis da kupis ono auto, ali auto vise ne kosta 100k, nego je i ono 120 k, pa ti vidi koliko si dobar u tom svemu.Alternative777 wrote: ↑15/03/2022 12:35Svašta. Svake godine novac gubi vrijednost.
20.000 KM ekonomske koristi se moglo steći, pa umanji onda za ukupnu godišnju inflaciju i eto ti zarade, ako si zapeo baš za gramatiku.
Kad firma objavi dobit ti im javi da oni to nisu zaradili, da treba u fin.izvještajima da istu umanje za iznos inflacije pošto je to "relativan pojam".
Stanu jeste porasla vrijednmost, ali za vrijednost inflacije i tu neke dobiti nema, nego nisi u minusu. I 90 posto ostalih stvari okolo je porasla vrijednost, nekima malo vise, nekima malo manje, da da tvoja kupovna moc nije nist vec neko kad sti taj stan kupio.
-
Alternative777
- Posts: 97
- Joined: 01/03/2022 16:50
#8799 Re: Cijene stanova All about
Stan je prodat za 24.000 više. Rast vr.od 23%_Reds_ wrote: ↑15/03/2022 18:47Naravno da je realtivno, ti si recimo imao na pocetku 2021. 100.000 KM, i tada si za njega mogao da kupis stan od 50 kvarata ili recimo neko top auto, ali se se odlucion za stan., Sada ćeš ga prodati za 120.000 KM, i zelis da kupis ono auto, ali auto vise ne kosta 100k, nego je i ono 120 k, pa ti vidi koliko si dobar u tom svemu.Alternative777 wrote: ↑15/03/2022 12:35
Svašta. Svake godine novac gubi vrijednost.
20.000 KM ekonomske koristi se moglo steći, pa umanji onda za ukupnu godišnju inflaciju i eto ti zarade, ako si zapeo baš za gramatiku.
Kad firma objavi dobit ti im javi da oni to nisu zaradili, da treba u fin.izvještajima da istu umanje za iznos inflacije pošto je to "relativan pojam".
Stanu jeste porasla vrijednmost, ali za vrijednost inflacije i tu neke dobiti nema, nego nisi u minusu. I 90 posto ostalih stvari okolo je porasla vrijednost, nekima malo vise, nekima malo manje, da da tvoja kupovna moc nije nist vec neko kad sti taj stan kupio.
Sumnjam da je prosječna stopa inflacije viša na ostale proizvode na koje će prodavac trošit višak 23%, u posljednjih godinu dana.
- Haris.ba
- Posts: 35319
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8800 Re: Cijene stanova All about
Glavna misao teme.nekome wrote: ↑14/03/2022 16:19omiljeni citat zadnjih 4 godinesime_cipol wrote: ↑14/03/2022 14:47 A u vezi s tim vjerovatno i starogradnje.
Nikad gore vrijeme za kupiti, niti bolje za prodati.
Nego, ima li kakvih javnih informacija koliko ce biti Tibrina Avenija preko puta Grasa?
