Bilo bi zanimljivo znati da li se samo uslikao ili stvarno puca okolo (ili je spreman za to)
Ako jeste, kapa dole --- rekao je da ce uzeti pusku, i uzeo je.
P.S. Vjerujem da bi i Zahiragic i ostali SDAovci isto uradili kod nas
Zelio si da ti navedem barem jedan primjer zasto SAD-e imaju koristi od ratnog sukoba Rusije i Ukrajine, pokusao sam ti obrazloziti kroz jedan cist primjer u autoindustriji, ali ne zelis da razumijes i diskutujes na normalan nacin, guras mi Njemacki izvoz pod nos koji je 3 puta veci od Americkog u istu i ja ti kazem da si dao sam sebi odgovor, ali ne bitno bjezim sa teme a ti ides na ignore cusss..detroit-mercy wrote: ↑25/02/2022 16:40Joj jesi ti plitakIronmen wrote: ↑25/02/2022 16:37
Ovo sto si blondirao procitaj dva puta sam si sebi dao odgovor, bez ruskog plina Njemacka nece moci vise ekonomski rasti i pocet ce slabiti, prvo naravno autoindustrija koja tek treba da se oporavi od Covida-19, sa dodatnim sankcijama pocet ce lagano da propada..I onda nemas fensi X7 sa 5,0 motorima dok tocis arapsko gorivo, nego se moras okrenuti posrnulom divu iz Detroida, ovo za autoindustriju je samo jedan primjer a sada mozes da odj... lagao u skokovima uz Detroit Mercy Cheer and Dance teams!![]()
.
Nemoj dzabe da se prosipas, ispadas gluplji. Eki, ulozilil 20 miljardi u Rusiju![]()
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/puti ... /220225123Tokom obraćanja, Putin je kazao da će mu biti lakše pregovarati s vojskom nego s "nacističkom bandom koju je zarobio u Kijevu" očigledno misleći na aktuelne vaničnike vlade u Ukrajini.
Upravo tako cisti debilizam, mada jos nije kasno sjesti za pregovore i diplomatskim putem izboriti bar nesto ovako dobijamo novi Irak.tandmand wrote: ↑25/02/2022 16:49 Gledano iz perspektive Ukrajinaca, ovaj rat se vodi i do njega je dovelo to što nisu htjeli da se odreknu
možebitnog članstva u NATO.
I dalje furaju isto, zemlja im pred kolapsom, iako znaju da ih ovakve kakvi su (Krim i dvije pobunjene Republike) NATO neće primiti.
Eh sad kad se Putin već odlučio na invaziju, lista problema se povećala pa su dobili još:
- Priznanje dvije Republike
- Denacifikaciju (skidanje komplet vlasti)
- Demilitarizaciju (razoružanje i stvaranje Ukrajinske Istočne Njemačke)
Ukrajina bi da se uda za NATO ali on je neće jer nije više nevina, Rus je degenječi i obećava da je neće više silovati ako obeća da odustaje od udaje.
Ukrajinski političari - debili.
To je tih 10.000 što će dobiti i teško da će više, a sve zbog mirovnog sporazuma Putina sa Kadirovim. Putin plaća harač kojim je postigao mir da bi postao predsjednik Rusije.Kikibombona wrote: ↑25/02/2022 16:42 "Zelenski, izvini se Putinu"
Lider Čečenije Ramzan Kadirov je savetovao ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog da što pre pozove ruskog lidera Vladimira Putina uz izvinjenje.
"Koristeći ovu priliku, želim da dam savet aktuelnom predsedniku Zelenskom dok ne postane bivši predsednik Ukrajine: da pozove našeg predsednika, vrhovnog komandanta Vladimira Vladimiroviča Putina, i zatraži izvinjenje", citiraju RIA Novosti Kadirova.
Takođe, Kadirov je dodao da je 70.000 Čečena spremno da se bori za Rusiju.
Čečenija, mjesto rađanja Putinove moći. Grozni danas ima čelične i staklene nebodere, na ulicama su skupocijeni automobili – potpuna suprotnost slici razorenoga grada od prije dvadeset godina. Pa ipak, više od 80 posto prihoda te autonomne republike sastoji se od subvencija iz federalnog proračuna. Mnogi kažu da je to cijena kojom Moskva mora platiti mirovnu nagodbu s Kadirovim.
https://www.dw.com/hr/%C4%8De%C4%8Denij ... a-50641822
Koja korist od njega ako uzme pusku? Sad mora ceta vojske konstantno da mu cuva ledja i brine se o njemu jer je VIP, plus eto Rusima propagandne pobjede ako ga ubiju ili zarobe. Korisniji je da u bunkeru organizuje pozadinu i cuvanje reda.TomANDJerry wrote: ↑25/02/2022 16:52Bilo bi zanimljivo znati da li se samo uslikao ili stvarno puca okolo (ili je spreman za to)
Ako jeste, kapa dole --- rekao je da ce uzeti pusku, i uzeo je.
P.S. Vjerujem da bi i Zahiragic i ostali SDAovci isto uradili kod nas![]()
I opet veze s vezom nema. Sve manje od bjeloruskog vazalskog odnosa ne bi odgovarao Rusima. Napali bi ih u svakom slucaju…tandmand wrote: ↑25/02/2022 16:49 Gledano iz perspektive Ukrajinaca, ovaj rat se vodi i do njega je dovelo to što nisu htjeli da se odreknu
možebitnog članstva u NATO.
I dalje furaju isto, zemlja im pred kolapsom, iako znaju da ih ovakve kakvi su (Krim i dvije pobunjene Republike) NATO neće primiti.
Eh sad kad se Putin već odlučio na invaziju, lista problema se povećala pa su dobili još:
- Priznanje dvije Republike
- Denacifikaciju (skidanje komplet vlasti)
- Demilitarizaciju (razoružanje i stvaranje Ukrajinske Istočne Njemačke)
Ukrajina bi da se uda za NATO ali on je neće jer nije više nevina, Rus je degenječi i obećava da je neće više silovati ako obeća da odustaje od udaje.
Ukrajinski političari - debili.
Kaže danas analitičar, nije Njemačka slučajno na poziciji da ne šalje oružje nigdje, pa ni u Ukrajinu. Suspendovali su procese oko izdavanja dozvola, ali kada se ovo smiri, pa malo sačeka, za pola godine do maksimalno godinu od smirivanja, opet će Sjeverni tok 2 biti aktiviran. Neće Njemačka dozvoliti da joj propadne investicija u koju su uložili 10 milijardi Eura.Ironmen wrote: ↑25/02/2022 16:53Zelio si da ti navedem barem jedan primjer zasto SAD-e imaju koristi od ratnog sukoba Rusije i Ukrajine, pokusao sam ti obrazloziti kroz jedan cist primjer u autoindustriji, ali ne zelis da razumijes i diskutujes na normalan nacin, guras mi Njemacki izvoz pod nos koji je 3 puta veci od Americkog u istu i ja ti kazem da si dao sam sebi odgovor, ali ne bitno bjezim sa teme a ti ides na ignore cusss..detroit-mercy wrote: ↑25/02/2022 16:40
Joj jesi ti plitak.
Nemoj dzabe da se prosipas, ispadas gluplji. Eki, ulozilil 20 miljardi u Rusiju![]()
Ako je uzeo pusku pokazuje da i on, multimilioner i svjetski sampion staje rame uz rame uz ostale vojnike.geralt wrote: ↑25/02/2022 16:56Koja korist od njega ako uzme pusku? Sad mora ceta vojske konstantno da mu cuva ledja i brine se o njemu jer je VIP, plus eto Rusima propagandne pobjede ako ga ubiju ili zarobe. Korisniji je da u bunkeru organizuje pozadinu i cuvanje reda.TomANDJerry wrote: ↑25/02/2022 16:52
Bilo bi zanimljivo znati da li se samo uslikao ili stvarno puca okolo (ili je spreman za to)
Ako jeste, kapa dole --- rekao je da ce uzeti pusku, i uzeo je.
P.S. Vjerujem da bi i Zahiragic i ostali SDAovci isto uradili kod nas![]()

Jedna stvar koju sam naucio u ova dva dana je da proci kroz mjesto i zauzeti mjesto su dvije jako razlicite stvari…dječak sa šibicama wrote: ↑25/02/2022 16:59
ruski tenkovi u Primorsku, odmah pored Berdyanska na azovskom moru, znaci da su zauzeli Melitopolj i idu na istok prema Mariupolju.
Bez logistike nema ratovanja. Odnosno ima, ali mozda dan-dva.TomANDJerry wrote: ↑25/02/2022 16:59Ako je uzeo pusku pokazuje da i on, multimilioner i svjetski sampion staje rame uz rame uz ostale vojnike.
Za mene bi to bio veci moral-bost, nego da u pozadini organizuje logistiku ... to mi zvuci kao zadatak za nekog Ukrajinskog Bakira ili SDAovca
jasib wrote: ↑25/02/2022 16:34 I poziv Zelenskog Putinu na mirovne pregovore, mislim da je taktički potez kako bi dobio na vremenu. Kako bi se ukrajinska vojska bolje organizovala i konsolidovala, kako bi se ruska vojska izcrpila, demoralisala, i kako bi makar početne rezultate, dale mnoge sankcije Rusiji. Slažem se, u ovom trenutku "svaki minut radi za Ukrajinu"...
Da, vecina unistenih Ukrajinskih kolona je po snimcima bila na otvorenom, od one cete tenkova prvog dana do ove velike kolone sada. A i mombardovanje gradova je (bar za sada) nesto sto Rusija zeli izbeci.A_A_AKCIJA wrote: ↑25/02/2022 16:38 Upravo tako.
Mislim da su ih posavjetovali da izbjegavaju sukobe na otvorenom i da Rusima puste uzimanje teritorija izvan gradova. Moglo se naslutiti i vrstom vojne pomoći koju su dobili. Protuavionsko i protutenkovsko ručno oružje, a ne neki složeni sistemi.
Brz prodor Rusa ne mogu pratiti ostali ešaloni, pogotovo PVO, što je šansa za Ukrajince. Da bi Rusi ovo odradili, potrebno im je preko milion ljudi. Ako se otegne, neće imati izbora i biće im teže.
Ukrajinci su objektivno slabiji i to je mudra odluka.
Rusi bez gradova, nemaju ništa. Treba spavati, jesti, odmoriti se, a to je na livadi dosta teže nego u gradu. Potrebna je ogromna logistika za ove prodore.
Ovaj aerodrom je za sada ključ svega. Ako ga Rusi zadrže i stabiliziraju, biće ogroman pritisak na Kiyev (iako im ostaje i dalje napad preko Bjelorusije kao alternativa). Ako Ukrajina odbije napad, poraziće elitne jedinice koje su ga trebale zauzeti. To je trenutno najozbiljnija bitka tamo.
Pogotovo ako se jos na to lokalci.vozaju naokolo, setaju i snimaju. Nista ovi nisu ovdje zauzeli, jer nema ni otpora. Samo se voze kroz.GandalfSivi wrote: ↑25/02/2022 17:00Jedna stvar koju sam naucio u ova dva dana je da proci kroz mjesto i zauzeti mjesto su dvije jako razlicite stvari…dječak sa šibicama wrote: ↑25/02/2022 16:59
ruski tenkovi u Primorsku, odmah pored Berdyanska na azovskom moru, znaci da su zauzeli Melitopolj i idu na istok prema Mariupolju.
Kina je bacila oko na Sibir i rekli su da je 20. stoljeće prošlo bez njih, a da neće dozvoliti i da 21. prođe bez njih. Zato Rusija trenutno koketira sa Kinom da ne ide na dva fronta, a nedavno je Rusija napravila Kini niz ustupaka kod graničnih sukoba.
Ne iskljucujem, ali je bogme momcina bio u uniformi prije par sedmica, i to na frontu.MensurM wrote: ↑25/02/2022 16:50This handout picture taken and released by Kiev Mayor press-service on March 13, 2021 shows Kiev Mayor Vitaliy Klitschko taking part in military exercises of the territorial defense on the shooting range near town of Desna, Chernihiv region, some 80 km from Ukrainian capital of Kiev.
Diverzija kao naša pošta u Sarajevudječak sa šibicama wrote: ↑25/02/2022 17:03
gori zgrada ukrajinskog FSB u Cernigivu, sjeverno od Kijeva
Steta par miliona eura a pro analiticari se raduju sta ce ruska vojska jesti na livadi i kako ce to izmusti Rusiju, sta kaze EU koliko jos sljemova salju Ukrajini ??dječak sa šibicama wrote: ↑25/02/2022 17:03
gori zgrada ukrajinskog FSB u Cernigivu, sjeverno od Kijeva