Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#8551 Re: Cijene stanova All about

Post by Test1234 »

question7 wrote: 20/02/2022 21:22 Pozdrav svim dobrim ljudima,

izvinjavam se ako ovo pitam na pogresnom mjestu :)

Zivim u Tuzli i vec neko vrijeme razmisljam o kupovini stanova. Budzet mi je negdje oko 120k.

S obzirom da su cijene ludo skocile ovdje u Tz, da li je pametno ugrabiti dok ima, ili eventualno sacekati i pratiti trziste. Koje su sanse da cijene opadnu u skorijoj buducnosti, pa da i mi obicni smrtnici imamo sanse za kopovinu neke pristojne nekretnine? Ili ce ovo na gore ici do toga da ni supe vise necemo moci priustiti

Eto ako neko ima savjeta za ovu jadnu napacenu dusu, jako bih cijenio :lol:
Smrtnice kupuj i ne okreci glavu.
Ja sam nesto stedio i stedio te se nadao toj prici spast ce cijene, ne vrije ovo ono ovoliko.. na kraju inflacija sve pojela, a cijene samo gore i gore idu..
Ako imas kesa gl u preprodaji da napravis ugovor gdje mozes povoljnije da dobijes cijenu!
Inace cuo sam Husic da tamo pravi stanove, kakva je situacija sa novogradnjom u Tuzli??
Wikipediolog
Posts: 131
Joined: 22/12/2021 11:45

#8552 Re: Cijene stanova All about

Post by Wikipediolog »

Cijene neće pasti, može se desit samo usporenje rasta, kad se i inflacija malo "ohladi". Plus, gazde u TZ su se već dogovorile o "donjoj cijeni".
Paša Bunar, 3.000KM kvadrat :izet:
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#8553 Re: Cijene stanova All about

Post by ElRe »

Stambeni krediti bez naknade za obradu i troška procjene nekretnine do 220 KM. NKS već od 1,88% (EKS 2,06%). Akcija vrijedi do 30.04.2022. godine.
Banka Intesa
tavustavus
Posts: 244
Joined: 08/04/2010 22:33

#8554 Re: Cijene stanova All about

Post by tavustavus »

https://www.olx.ba/artikal/46011652/gar ... dza-30-m2/

4000KM/ m2 ... Na bulevaru...

Agencijama zelim sve najgore kao i nabijacima cijena...Dao Bog pa propali i za hljeba nemali... Ovo je ološ od ljudi....

dakle, prodaju špajz za 120000. Drzava mora reagovati... Ovo je kriminal.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8555 Re: Cijene stanova All about

Post by alica.k »

tavustavus wrote: 21/02/2022 22:06 https://www.olx.ba/artikal/46011652/gar ... dza-30-m2/

4000KM/ m2 ... Na bulevaru...

Agencijama zelim sve najgore kao i nabijacima cijena...Dao Bog pa propali i za hljeba nemali... Ovo je ološ od ljudi....

dakle, prodaju špajz za 120000. Drzava mora reagovati... Ovo je kriminal.
na sta konkretno treba reagovati? dok musterije kupuju po toj cijeni, prodavci prodaju po toj cijeni...
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#8556 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

nece drzava nista reagovati

you will own nothing and be happy
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#8557 Re: Cijene stanova All about

Post by giannibelif »

Baš me zanima računica kupca koji iskešira 140 hiljada za 34 kvadrata u Tuzli. Koja je opravdanost toga?
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#8558 Re: Cijene stanova All about

Post by neki »

alica.k wrote: 21/02/2022 22:33
tavustavus wrote: 21/02/2022 22:06 https://www.olx.ba/artikal/46011652/gar ... dza-30-m2/

4000KM/ m2 ... Na bulevaru...

Agencijama zelim sve najgore kao i nabijacima cijena...Dao Bog pa propali i za hljeba nemali... Ovo je ološ od ljudi....

dakle, prodaju špajz za 120000. Drzava mora reagovati... Ovo je kriminal.
na sta konkretno treba reagovati? dok musterije kupuju po toj cijeni, prodavci prodaju po toj cijeni...
I šta je konkretno tu kriminal??
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8559 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Neki forumaši bi trebali malo da se urazume. Kakav kriminal i na šta država da reaguje? Kako? Privatna imovina, ima pravo da je prodaje 10000 po m2. Da li je precjenjeno, pokazat će vrijeme provedeno u oglasu.

Cijene jesu porasle žestoko, jasno i zbog čega. Nije lako kupiti stan. Ali ako neko misli da u Sarajevu treba da košta kvadrat 1500 grdno se vara. Vala žao mi je ljudi, ali neka je i prošlo vrijeme kada je svaka šuša sebe nazivala sarajlijom. Isto tako smatram da će ta garsonjera bez obzira na rast cijena jako dugo stajati u oglasima.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35325
Joined: 08/09/2005 20:08

#8560 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Drzava reaguje. Daje npr. 10 milja mladima. Neke opcine daju povrat poreza na prodaju i slicno.

Najvise sto drzava moze jeste dopustiti gradnju novih stanova na lokacijama gdje je najveca potraznja. Ali, na mnogim ide desavanje naroda i papirologija se odlaze dok se dobro ne podmaze.

Bez novogradnje nema vece ponude.

Veoma malo stanova se danas gradi u Sarajevu.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#8561 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

citroen xm wrote: 21/02/2022 23:32
Vala žao mi je ljudi, ali neka je i prošlo vrijeme kada je svaka šuša sebe nazivala sarajlijom.
Sarajlija je tako bezznačajna riječ i pojam. Ne zbog toga što ja nisam iz tog grada, ni što nikad nisam ni poželila biti nego jednostavno što je to obično mjesto kao hiljade drugih mjesta. Čovjek se slučajno rodi gdje se rodi i može živjeti bilo gdje. Osim toga, to što neko ima platežnu moć da kupi nekretninu bilo gdje pa i u tom jadnom Sarajevu ne znači da je nužno išta manje ta neka tvoja šuša. Novac često imaju brojni dileri narkoticima i do novca se može doći na brojne načine.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#8562 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

tavustavus wrote: 21/02/2022 22:06 https://www.olx.ba/artikal/46011652/gar ... dza-30-m2/

4000KM/ m2 ... Na bulevaru...

Agencijama zelim sve najgore kao i nabijacima cijena...Dao Bog pa propali i za hljeba nemali... Ovo je ološ od ljudi....

dakle, prodaju špajz za 120000. Drzava mora reagovati... Ovo je kriminal.
ovo je tuga sta se prodaje za 120 000. Drzava nista nece uraditi jer ce ti doci dijasporac i kupiti ovo da moze prespavat 5 dana u godini.Zato su i takve cijene
elk
Posts: 3155
Joined: 14/08/2006 12:03

#8563 Re: Cijene stanova All about

Post by elk »

I ovo ce za par godina biti neka normalna cijena. Nece nikad vise stanovi biti za 1700km u sarajevu. Mozda u ilijasu neka nadogradnja ili suteren u hadzicina. To je tako jednostavno.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#8564 Re: Cijene stanova All about

Post by Karikaturist »

Opet dijaspora kriva
Svi drugi krivi :lol:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#8565 Re: Cijene stanova All about

Post by milejovic1971 »

stan koji sam kupio blizu Arene i Merkatora na Novom Beogradu prije 8 god i izasao me sa renoviranjem 1200 eur po kvadratu ( 120 kvadrata ) , sada se cijeni 2000 eur....svasta...odakle ljudima tolike pare da kupuju ??? nisu svi narko dileri i lopovi...
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#8566 Re: Cijene stanova All about

Post by amko761 »

alica.k wrote: 21/02/2022 22:33
tavustavus wrote: 21/02/2022 22:06 https://www.olx.ba/artikal/46011652/gar ... dza-30-m2/

4000KM/ m2 ... Na bulevaru...

Agencijama zelim sve najgore kao i nabijacima cijena...Dao Bog pa propali i za hljeba nemali... Ovo je ološ od ljudi....

dakle, prodaju špajz za 120000. Drzava mora reagovati... Ovo je kriminal.
na sta konkretno treba reagovati? dok musterije kupuju po toj cijeni, prodavci prodaju po toj cijeni...
Pa da reaguje da on kupi jeftino. Ha ja. :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23442
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8567 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Drzavi odgovaraju visoke cijene, ako nista kad kupac treba da plati porez :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#8568 Re: Cijene stanova All about

Post by _Reds_ »

Ma ovu garsonjeru ove godine za ove pare prodati neće, osim ako nije kakvo pranje para.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#8569 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

Karikaturist wrote: 22/02/2022 08:00 Opet dijaspora kriva
Svi drugi krivi :lol:
kako nije. Drug moj koji zivi vani dosao sada ljetos i kupio u Tibri stan od 30 kvdrata platio 100 000. Otisao u agenciju , pitao treba mi stan i odmah iskesirao. Realno da i ja prodajem stan digao bi cijenu. Garantujem da niko iz Sarajeva ne bi dao 100 000 za Tibru i 30 kvadrata
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#8570 Re: Cijene stanova All about

Post by ElRe »

milejovic1971 wrote: 22/02/2022 08:01 nisu svi narko dileri i lopovi...
Možda ih ima u udjelu najviše, ali nisu većina. Danas u BiH i SRB ima nemali broj populacije koja radi, vrlo dobro zaradjujem i može da plati stan od 1500+ eura/m2.
Dodatno, situacija u Sarajevu, svi hoće da žive na potezu MDvor - Otoka i Tibra-Bulevar. Na tim lokacijama cijene divljaju u skladu sa potražnjom.
Gledam Nina stan

https://www.nina-stan.com/stup-ulica-pi ... izgradnji/

manje od 2000 KM/m2 - 2500 KM/m2

pitanje je da li će neko živjeti u Doglodima ili Pijačnoj.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6612
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8571 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

ElRe wrote: 22/02/2022 09:03
milejovic1971 wrote: 22/02/2022 08:01 nisu svi narko dileri i lopovi...
Možda ih ima u udjelu najviše, ali nisu većina. Danas u BiH i SRB ima nemali broj populacije koja radi, vrlo dobro zaradjujem i može da plati stan od 1500+ eura/m2.
Dodatno, situacija u Sarajevu, svi hoće da žive na potezu MDvor - Otoka i Tibra-Bulevar. Na tim lokacijama cijene divljaju u skladu sa potražnjom.
Gledam Nina stan

https://www.nina-stan.com/stup-ulica-pi ... izgradnji/

manje od 2000 KM/m2 - 2500 KM/m2

pitanje je da li će neko živjeti u Doglodima ili Pijačnoj.
nekako mi i to humanije izgleda nego Tibra...
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#8572 Re: Cijene stanova All about

Post by azdralovic »

Za kedit od 100k na 10 godina rata je oko 920 maraka, 1300 za 150k... muz i zena sa platama od 2000 realno nece osjetiti kredit ako se kuce
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#8573 Re: Cijene stanova All about

Post by Karikaturist »

madesa wrote: 22/02/2022 08:32
Karikaturist wrote: 22/02/2022 08:00 Opet dijaspora kriva
Svi drugi krivi :lol:
kako nije. Drug moj koji zivi vani dosao sada ljetos i kupio u Tibri stan od 30 kvdrata platio 100 000. Otisao u agenciju , pitao treba mi stan i odmah iskesirao. Realno da i ja prodajem stan digao bi cijenu. Garantujem da niko iz Sarajeva ne bi dao 100 000 za Tibru i 30 kvadrata
KakvA je to dijaspora, kupuje od Tibre..
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#8574 Re: Cijene stanova All about

Post by ElRe »

Za Tibru je Nina Stan vrh. I kvalitet gradnje je sasvim Ok za standardne novogradnje u Sarajevu.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#8575 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

Karikaturist wrote: 22/02/2022 09:23
madesa wrote: 22/02/2022 08:32

kako nije. Drug moj koji zivi vani dosao sada ljetos i kupio u Tibri stan od 30 kvdrata platio 100 000. Otisao u agenciju , pitao treba mi stan i odmah iskesirao. Realno da i ja prodajem stan digao bi cijenu. Garantujem da niko iz Sarajeva ne bi dao 100 000 za Tibru i 30 kvadrata
KakvA je to dijaspora, kupuje od Tibre..
pa sta ce mu drugo bgt, jednom godisnje dodje na 7 dana. Nece u Ferhadiji kupovat
Post Reply