Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

toska
Posts: 5010
Joined: 26/09/2016 14:08

#40076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by toska »

preludezalude wrote: 10/02/2022 00:54 Opet napominjem...napon govori samo o napunjenosti akumulatora. I potpuno nov akumulator mozes namjerno isprazniti...izmjeris napon i on pokaze npr 11.9. To ne govori da je los akumulator. To samo govori koliko je napunjen akumulator i nista vise. Isto kao i izmjeren napon 12.6 ne govori da je dobar akumulator. Imam ja jedan akumulator koji koristim kad mi treba nesto da probam oko led traka. Drzi 12.6V bez problema mjesec dana. Ali je kapacitet pao na 20%. Ne moze ni da zavergla.
da ne odemo predaleko! spomenuo sam šta prosječni vozač može učiniti u ovom slučaju.
ako je napon ok ostaje mu još da ode u neki elektro servis i izvrši nezavisni test opterećenja, ali i to će platiti, a kome pokazati...
MGB
Posts: 63
Joined: 15/02/2010 12:45

#40077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MGB »

Zdravo, nisam bio na forumima 100 godina, zaboravio sam kako se koriste...

Imam pitanje, kupio sam felge 17" 7.5J 5x112 ET32 za Passata B7 Variant 2013.

Narucio Replica DEZENT TE, preko Maja Gume Sarajevo. Sad me malo "jebe" ovaj ET32 jer sam po netu naletio na info da za moje vozilo treba ET47 na ovakve felge, a prodavac u Maja Gume mi je rekao da ove koje imaju pasu za moje vozilo, ne rekavsi tacno koji je ET. Tek kad sam preuzeo felge, vidio sam da je ET 32.

Nisam ih jos montirao jer su namjenjene za ljetne gume, ali se bojim da ce mi zbog malog ET-a felga previse viriti van blatobrana?

HELJP!

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#40078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Plinadzije, jel normalno da su na Landi Renzo plinu baš glasni injektori? Ovi moji štekću baš :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#40079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Plin je loš, skup i nikakav🥲
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#40080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Throttle wrote: 10/02/2022 13:32 Plinadzije, jel normalno da su na Landi Renzo plinu baš glasni injektori? Ovi moji štekću baš :mrgreen:
Pa šaja'nam... nisu ni oni LPG tech bili tihi na proslom autu. Tacno ih cujes kad pocnu.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#40081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

drug_profi wrote: 10/02/2022 14:31
Throttle wrote: 10/02/2022 13:32 Plinadzije, jel normalno da su na Landi Renzo plinu baš glasni injektori? Ovi moji štekću baš :mrgreen:
Pa šaja'nam... nisu ni oni LPG tech bili tihi na proslom autu. Tacno ih cujes kad pocnu.
Ove moje ko da eksere prikivaju :D
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#40082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Kod mene je VW 1.6 8V bučniji od svega navedenog.
:roll:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#40083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Kod mene su Zavoli i ne čuješ ih dok ne digneš haubu. A to štektanje možda ima veze i sa direktnim ubrizgavanjem, drugačije su od MPI dizni.
Kod auta sa DI i benzinske dizne su puno glasnije od MPI.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#40084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Nemam pojma. Kaze mi i prodavac da su Landi Renzo glasnije. Ne smeta mi toliko, ne cuje se u kabinu al pored auta se cuje. Hajd valjda je ok, bitno da rade. Fercera sve normalno, bez CE lampice, radi plin na punom gasu i do crvenog. Valjda tako treba :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

joj dobrog zuBiĆastog
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Gates kevlar ili je greddy kevlar :D
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#40088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Tačno ću kontaktirati Guinness da provjerim koji je najveći broj zamjena podloški dizne na intervalu od 10 godina.

Samo u zadnja 3 mjeseca su mi 4 puta propadale podloške. Prvo dizna 4, zamijenimo i brezon postavimo, prođe 15 dana pusti opet. Riješimo nju, za 15 dana pusti dizna 1. Uradimo brezon i na njoj, pusti nakon mjesec dana. Evo sad opet majstoru...

Ne znam više šta da radim sa ovim podloškama.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ovako ce i meni pravit :lol:

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#40090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

liaar wrote: 11/02/2022 08:44 Tačno ću kontaktirati Guinness da provjerim koji je najveći broj zamjena podloški dizne na intervalu od 10 godina.

Samo u zadnja 3 mjeseca su mi 4 puta propadale podloške. Prvo dizna 4, zamijenimo i brezon postavimo, prođe 15 dana pusti opet. Riješimo nju, za 15 dana pusti dizna 1. Uradimo brezon i na njoj, pusti nakon mjesec dana. Evo sad opet majstoru...

Ne znam više šta da radim sa ovim podloškama.
Pa promjeni ih :lol:
Salim se
Mozda si trebao na svim dicnama odjednom sve promjeniti?
Ili uzmi drugog proizvodjaca seta podloski
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#40091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

vjeshalica wrote: 11/02/2022 09:09
liaar wrote: 11/02/2022 08:44 Tačno ću kontaktirati Guinness da provjerim koji je najveći broj zamjena podloški dizne na intervalu od 10 godina.

Samo u zadnja 3 mjeseca su mi 4 puta propadale podloške. Prvo dizna 4, zamijenimo i brezon postavimo, prođe 15 dana pusti opet. Riješimo nju, za 15 dana pusti dizna 1. Uradimo brezon i na njoj, pusti nakon mjesec dana. Evo sad opet majstoru...

Ne znam više šta da radim sa ovim podloškama.
Pa promjeni ih :lol:
Salim se
Mozda si trebao na svim dicnama odjednom sve promjeniti?
Ili uzmi drugog proizvodjaca seta podloski
:D

mijenjao sam i pojedinačno, i sve 4 u komadu. A što se tiče proizvođača, gdje god sam gledao nemaš birati, iz kutije ih vade i dođu 4 u kesici kao za kokain :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda nije do podloski,mozda je problem dublje u sistemu :?
Last edited by bitanga_sa_otesa on 11/02/2022 11:26, edited 1 time in total.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#40093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Staaaa jeeee... hocete premiJum a?

Hocete K...

Evo vam ga sad lanac po usima :D

Image
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

to je laz,lanac se nikad ne mijenja,nema velikog servisa :D
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#40095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Kod VAG-a i beNbure cesce nego zuBcasti.
Kod azijskih nakaza prije ce tenkovska gusjenica riknut nego lanac. :D
twomad
Posts: 183
Joined: 26/10/2021 10:14

#40096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by twomad »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/02/2022 11:27 to je laz,lanac se nikad ne mijenja,nema velikog servisa :D
kad vidim na piku u naslovu oglasa "MOTOR LANAC-NEMA VELIKI SERVIS", 99% sam siguran da ni mali nije radio kad i kako treba :D
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#40097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/02/2022 10:29 mozda nije do podloski,mozda je problem dublje u sistemu :?
ne znam šta bih ti rekao, svaki put je čišćeno i ležište tj sjedište dizne na koju ide podloška pa i dizna. Tačno se razmišljam komplet motor zamijenit :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#40098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

NediM17 wrote: 11/02/2022 11:30 Kod VAG-a i beNbure cesce nego zuBcasti.
Kod azijskih nakaza prije ce tenkovska gusjenica riknut nego lanac. :D
Toyota ima 1001 problem sa lancem

Haj zdra0
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#40099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Imena kolega, imena. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

twomad wrote: 11/02/2022 11:38
kad vidim na piku u naslovu oglasa "MOTOR LANAC-NEMA VELIKI SERVIS", 99% sam siguran da ni mali nije radio kad i kako treba :D
naravno da nije,ali je stavio karticu novu i napisao neki imaginarni datum,kao sto stavljaju naljepnice za zupcasti...ali je uredno zaradio par milja preprodajom iz ruke u ruku :thumbup: :thumbup:
Post Reply