Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#37376 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/02/2022 19:42
black_adrian wrote: 07/02/2022 19:34

bilo bi svima lakše..
bilo bi,ali je 90% bahatih papaka...a njihovo razmisljanje ide ovako : bmk samo da ja stanem/prodjem pa nek ostali cekaju.
Najbitije je zajebati nekoga bez obzira sto time otezavas i sebi umjesto olaksati i sebi i drugome
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#37377 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tindbe »

rahmetli dedo wrote: 07/02/2022 19:26
black_adrian wrote: 07/02/2022 15:36 Ja kad god mogu na AP odem u lijevu traku da bi se ovi fino ukljucili u desnu bez ikakvih problema.

I prije koju godinu levatina sa nekim BMW-om uvali se meni u lijevu traku direkt iz one za ukljucivanje i nešto gasa. Otresla ga A8-ica k'o napolitanku :mrgreen:
e ovo! što ovako svi ne rade, ne samo po AP nego vala i po gradu? brate, ako je lijeva slobodna, prestroiš se, nek se u desnu uključuje svijet bez gatanja...
E to je kad si normalan. Neki što se uključuju se čak i zahvale.

Ja se uključujem na glavnu sa stupske jedne prilike, i samo JEDNO JEDINO auto na cesti - u lijevoj traci, možda 30 metara iza mene.
I kako se približih uključenju, tako se i on faca prebaci u desnu traku da me blokira iz nekog razloga. Ne znam jel par centi bilo između nas, jedva stao na kočnicu, ni sam ne znam kako.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#37378 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Ima ljudi koji iz određenih razloga nisu ni sposobni voziti ( i ne trebaju tada voziti ! ). Nedavno sam na autoputu sustigao auto u ljevoj koje je sporo vozilo oko 100 kmh, i nije se želilo pomjeriti u desnu. Blicao sam više puta ali ništa. Pratio sam ga par minuta, i onda su vozači iza nas počeli preticati iz desne. Nakon toga se vozač ispred mene vratio u desnu. Kad sam ga preticao pogledao sam u njega, i vidio stariji bračni par, vozača zagledanog u jednu tačku, kao i njegovu ženu. Izgledali su loše, odlutali u mislima, kao da su u nekim problemima. Moguće da je to razlog što se nije sklonio, a moguće i da je neki nesavjesni vozač. Teško je sad reći.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#37379 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Prodjes ispred njega i slozis kocnicu. Da vidis kako se instant vrati u desnu.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37380 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Naši vozači:

Image

Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37381 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

:lol: :lol: :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 102863
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#37382 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Joj ljudi dragi skidajte snijeg sa vozila, eto k'o Boga vas molim :-) Ne mora svaka pahulja, ali daj mahni koji put preko auta :-)
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#37383 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Znaci juce pade ono nesto "jada" od snijega na brzinu.
Da je opasno, nije. Ali kad imas "JullBriner" gume iz 2015-te onda je sve opasno.
Penjem se uz cestu prema kuci. To je jedna kratica koju koristim da ne bih morao kruziti 3-4 kilometra okolo. Cesta je dvosmjerna. na puno mjesta je tesko se mimoici jer, naravno, ima auta parkiranih na cesti ispred kuca koje zauzimaju knap onoliko kvadrata koliko je plac na kojoj se ista nalazi nalazi. Niz brdo prema meni ide(tacnije klizi) golf 6-ica. blicnem mu jer naravno lola ide sredinom ceste. Vidim nema namjeru skloniti se jer valjda ocekuje da ja stanem(ili se zavucem u prosirenje ispred necije kuce) da on prodje, da on slucajno ne bi usao u dio ceste kuda nisu auta prolazila gdje je 5-6 cm snijega. Ma ne pada mi na pamet. Kako je vidio da ja ne namjeravam to da uradim skloni se kraj ceste gdje i pripada. kako se skloni tako i podje da klize iako tockovi se ne okrecu. Zaustavim se da ne bi opalio u mene jer vec klize 3-4 metra. zaustavi se, ali se iskosio preko ceste skroz. Napominjem, ima obilazni put na kojem nije ni izbliza takva strmina. ja uredno stojim(pod rucnom) i cekam da se izravna. nema sile da krene u rikverc klize. naprijed ne moze jer je zeljezna ograda ispred njega. izadje levat, lopaticu nekakvu iz gepeka, i lopata to sto je uklizao pod tockovima. i nesto drobi meni i grana. izadjem iz auta: reko sta je. Kaze sto nisi stao da prodjem. pa reko imas mjesta, ne znam sta je sporno. kaze pa vidis da je snijeg. pogledam u gume kod njega. Dublja je kod mene linija zivota na dlanu nego kod njega sara na gumama. Pa reko ne znam gdje si krenuo ovuda bez kurxx u svatove, vidi ti guma. znas da ima okolo put gdje nije strmina ali ti sa ovakvim gumama kontas ovuda ces. vec se naredalo auta iza mene i iza njega. izadje neki dedo iz kuce i posu mu pepela ispod tockova. izvuce se. i niz cestu pored mene. hladno krenem cak i pod rucnom i kako se penjem, vidim na retrovizoru, kako ide niz cestu i koci tako ga baca. Daj boze da do dna nije spucao u nekoga ili u neciju ogradu/kucu.
KOJI KLOC TREBAS biti da krenes niz cestu za koju znas da je strma, dok pada snijeg sa gumama koje su realno za baciti.
Gledam juce na portalima kolaps na prevojima i putevima. zavaljanih auta i niz brdo i uz brdo. Posaljes policiju sa sublerom na pocetak penjnja na npr karaulu i mjeri saru gume. Ko nema adekvatne, stavi lance. Ako nemas, pucas kaznu i ne moze tuda. zavrsena prica. isto tako i gore koji su ostali zaredas. Natrpalo bi se u budzet za godinu narednu.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#37384 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

zdruzdjo wrote: 08/02/2022 09:56 Znaci juce pade ono nesto "jada" od snijega na brzinu.
Da je opasno, nije. Ali kad imas "JullBriner" gume iz 2015-te onda je sve opasno.
Penjem se uz cestu prema kuci. To je jedna kratica koju koristim da ne bih morao kruziti 3-4 kilometra okolo. Cesta je dvosmjerna. na puno mjesta je tesko se mimoici jer, naravno, ima auta parkiranih na cesti ispred kuca koje zauzimaju knap onoliko kvadrata koliko je plac na kojoj se ista nalazi nalazi. Niz brdo prema meni ide(tacnije klizi) golf 6-ica. blicnem mu jer naravno lola ide sredinom ceste. Vidim nema namjeru skloniti se jer valjda ocekuje da ja stanem(ili se zavucem u prosirenje ispred necije kuce) da on prodje, da on slucajno ne bi usao u dio ceste kuda nisu auta prolazila gdje je 5-6 cm snijega. Ma ne pada mi na pamet. Kako je vidio da ja ne namjeravam to da uradim skloni se kraj ceste gdje i pripada. kako se skloni tako i podje da klize iako tockovi se ne okrecu. Zaustavim se da ne bi opalio u mene jer vec klize 3-4 metra. zaustavi se, ali se iskosio preko ceste skroz. Napominjem, ima obilazni put na kojem nije ni izbliza takva strmina. ja uredno stojim(pod rucnom) i cekam da se izravna. nema sile da krene u rikverc klize. naprijed ne moze jer je zeljezna ograda ispred njega. izadje levat, lopaticu nekakvu iz gepeka, i lopata to sto je uklizao pod tockovima. i nesto drobi meni i grana. izadjem iz auta: reko sta je. Kaze sto nisi stao da prodjem. pa reko imas mjesta, ne znam sta je sporno. kaze pa vidis da je snijeg. pogledam u gume kod njega. Dublja je kod mene linija zivota na dlanu nego kod njega sara na gumama. Pa reko ne znam gdje si krenuo ovuda bez kurxx u svatove, vidi ti guma. znas da ima okolo put gdje nije strmina ali ti sa ovakvim gumama kontas ovuda ces. vec se naredalo auta iza mene i iza njega. izadje neki dedo iz kuce i posu mu pepela ispod tockova. izvuce se. i niz cestu pored mene. hladno krenem cak i pod rucnom i kako se penjem, vidim na retrovizoru, kako ide niz cestu i koci tako ga baca. Daj boze da do dna nije spucao u nekoga ili u neciju ogradu/kucu.
KOJI KLOC TREBAS biti da krenes niz cestu za koju znas da je strma, dok pada snijeg sa gumama koje su realno za baciti.
Gledam juce na portalima kolaps na prevojima i putevima. zavaljanih auta i niz brdo i uz brdo. Posaljes policiju sa sublerom na pocetak penjnja na npr karaulu i mjeri saru gume. Ko nema adekvatne, stavi lance. Ako nemas, pucas kaznu i ne moze tuda. zavrsena prica. isto tako i gore koji su ostali zaredas. Natrpalo bi se u budzet za godinu narednu.
Nisi morao ovako nasiroko, Cim sam procitao Golf sve mi je bilo jasno. Sto je golf noviji to je veci kokuz.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37385 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

I ja sam prije jedno mjesec naletio na jednu 6-icu, šlajdra uz Kevrin potok, ubi.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#37386 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

sve sam vidio danas na Kovacima :lol:

cujem neku skripu i naglo kocenje, kad neki papak sa borom se zaleti i naglo koci, pa opet i sve tako ne bi li mu spao snijeg sa krova :shock: :lol: :run:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#37387 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Dobro nam je, kakvi smo....reče Branko Češljić. Može se primjeniti na sve aspekte života, pa i na vozače.

Ko ga nije gledao, neka pogleda. Sinoć bio na N1
Vrlo prizeman, narodni čovjek i pametan momak.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37388 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

artur morgan wrote: 08/02/2022 10:34 Dobro nam je, kakvi smo....reče Branko Češljić. Može se primjeniti na sve aspekte života, pa i na vozače.

Ko ga nije gledao, neka pogleda. Sinoć bio na N1
Vrlo prizeman, narodni čovjek i pametan momak.
:thumbup: :thumbup:

I ja sam sinoć pratio to.
A i prije sam ga gledao kod Senada i još par snimljenih emisija na YT.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#37389 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

EasyMan wrote: 08/02/2022 10:08
Nisi morao ovako nasiroko, Cim sam procitao Golf sve mi je bilo jasno. Sto je golf noviji to je veci kokuz.
Ma volim opisati situaciju.
User avatar
Staylezz
Posts: 249
Joined: 25/09/2020 13:49

#37390 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Staylezz »

Evolution_IV wrote: 08/02/2022 10:30 sve sam vidio danas na Kovacima :lol:

cujem neku skripu i naglo kocenje, kad neki papak sa borom se zaleti i naglo koci, pa opet i sve tako ne bi li mu spao snijeg sa krova :shock: :lol: :run:
:lol: :lol: stvarno smo narod za ispitivanje
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37391 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

zdruzdjo wrote: 08/02/2022 09:56 Znaci juce pade ono nesto "jada" od snijega na brzinu.
Da je opasno, nije. Ali kad imas "JullBriner" gume iz 2015-te onda je sve opasno.
Penjem se uz cestu prema kuci. To je jedna kratica koju koristim da ne bih morao kruziti 3-4 kilometra okolo. Cesta je dvosmjerna. na puno mjesta je tesko se mimoici jer, naravno, ima auta parkiranih na cesti ispred kuca koje zauzimaju knap onoliko kvadrata koliko je plac na kojoj se ista nalazi nalazi. Niz brdo prema meni ide(tacnije klizi) golf 6-ica. blicnem mu jer naravno lola ide sredinom ceste. Vidim nema namjeru skloniti se jer valjda ocekuje da ja stanem(ili se zavucem u prosirenje ispred necije kuce) da on prodje, da on slucajno ne bi usao u dio ceste kuda nisu auta prolazila gdje je 5-6 cm snijega. Ma ne pada mi na pamet. Kako je vidio da ja ne namjeravam to da uradim skloni se kraj ceste gdje i pripada. kako se skloni tako i podje da klize iako tockovi se ne okrecu. Zaustavim se da ne bi opalio u mene jer vec klize 3-4 metra. zaustavi se, ali se iskosio preko ceste skroz. Napominjem, ima obilazni put na kojem nije ni izbliza takva strmina. ja uredno stojim(pod rucnom) i cekam da se izravna. nema sile da krene u rikverc klize. naprijed ne moze jer je zeljezna ograda ispred njega. izadje levat, lopaticu nekakvu iz gepeka, i lopata to sto je uklizao pod tockovima. i nesto drobi meni i grana. izadjem iz auta: reko sta je. Kaze sto nisi stao da prodjem. pa reko imas mjesta, ne znam sta je sporno. kaze pa vidis da je snijeg. pogledam u gume kod njega. Dublja je kod mene linija zivota na dlanu nego kod njega sara na gumama. Pa reko ne znam gdje si krenuo ovuda bez kurxx u svatove, vidi ti guma. znas da ima okolo put gdje nije strmina ali ti sa ovakvim gumama kontas ovuda ces. vec se naredalo auta iza mene i iza njega. izadje neki dedo iz kuce i posu mu pepela ispod tockova. izvuce se. i niz cestu pored mene. hladno krenem cak i pod rucnom i kako se penjem, vidim na retrovizoru, kako ide niz cestu i koci tako ga baca. Daj boze da do dna nije spucao u nekoga ili u neciju ogradu/kucu.
KOJI KLOC TREBAS biti da krenes niz cestu za koju znas da je strma, dok pada snijeg sa gumama koje su realno za baciti.
Gledam juce na portalima kolaps na prevojima i putevima. zavaljanih auta i niz brdo i uz brdo. Posaljes policiju sa sublerom na pocetak penjnja na npr karaulu i mjeri saru gume. Ko nema adekvatne, stavi lance. Ako nemas, pucas kaznu i ne moze tuda. zavrsena prica. isto tako i gore koji su ostali zaredas. Natrpalo bi se u budzet za godinu narednu.
A ja se toliko brinuo hoću li imati problema sa Savom S3, treća sezona (kupljene 2019., DOT 2019, vožene samo zimi) sa uredni šarama (nisam imao problema) kad sam išao na Vlašić. Dok ovaj bezbrižno vozi na Ćelovstonkama auto duplo skuplje od mog.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37392 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Evolution_IV wrote: 08/02/2022 10:30 sve sam vidio danas na Kovacima :lol:

cujem neku skripu i naglo kocenje, kad neki papak sa borom se zaleti i naglo koci, pa opet i sve tako ne bi li mu spao snijeg sa krova :shock: :lol: :run:
:D :D :D :run: :skoljka:
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#37393 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

zdruzdjo wrote: 08/02/2022 09:56 Znaci juce pade ono nesto "jada" od snijega na brzinu.
Da je opasno, nije. Ali kad imas "JullBriner" gume iz 2015-te onda je sve opasno.
Penjem se uz cestu prema kuci. To je jedna kratica koju koristim da ne bih morao kruziti 3-4 kilometra okolo. Cesta je dvosmjerna. na puno mjesta je tesko se mimoici jer, naravno, ima auta parkiranih na cesti ispred kuca koje zauzimaju knap onoliko kvadrata koliko je plac na kojoj se ista nalazi nalazi. Niz brdo prema meni ide(tacnije klizi) golf 6-ica. blicnem mu jer naravno lola ide sredinom ceste. Vidim nema namjeru skloniti se jer valjda ocekuje da ja stanem(ili se zavucem u prosirenje ispred necije kuce) da on prodje, da on slucajno ne bi usao u dio ceste kuda nisu auta prolazila gdje je 5-6 cm snijega. Ma ne pada mi na pamet. Kako je vidio da ja ne namjeravam to da uradim skloni se kraj ceste gdje i pripada. kako se skloni tako i podje da klize iako tockovi se ne okrecu. Zaustavim se da ne bi opalio u mene jer vec klize 3-4 metra. zaustavi se, ali se iskosio preko ceste skroz. Napominjem, ima obilazni put na kojem nije ni izbliza takva strmina. ja uredno stojim(pod rucnom) i cekam da se izravna. nema sile da krene u rikverc klize. naprijed ne moze jer je zeljezna ograda ispred njega. izadje levat, lopaticu nekakvu iz gepeka, i lopata to sto je uklizao pod tockovima. i nesto drobi meni i grana. izadjem iz auta: reko sta je. Kaze sto nisi stao da prodjem. pa reko imas mjesta, ne znam sta je sporno. kaze pa vidis da je snijeg. pogledam u gume kod njega. Dublja je kod mene linija zivota na dlanu nego kod njega sara na gumama. Pa reko ne znam gdje si krenuo ovuda bez kurxx u svatove, vidi ti guma. znas da ima okolo put gdje nije strmina ali ti sa ovakvim gumama kontas ovuda ces. vec se naredalo auta iza mene i iza njega. izadje neki dedo iz kuce i posu mu pepela ispod tockova. izvuce se. i niz cestu pored mene. hladno krenem cak i pod rucnom i kako se penjem, vidim na retrovizoru, kako ide niz cestu i koci tako ga baca. Daj boze da do dna nije spucao u nekoga ili u neciju ogradu/kucu.
KOJI KLOC TREBAS biti da krenes niz cestu za koju znas da je strma, dok pada snijeg sa gumama koje su realno za baciti.
Gledam juce na portalima kolaps na prevojima i putevima. zavaljanih auta i niz brdo i uz brdo. Posaljes policiju sa sublerom na pocetak penjnja na npr karaulu i mjeri saru gume. Ko nema adekvatne, stavi lance. Ako nemas, pucas kaznu i ne moze tuda. zavrsena prica. isto tako i gore koji su ostali zaredas. Natrpalo bi se u budzet za godinu narednu.
:lol:
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#37394 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

zdruzdjo wrote: 08/02/2022 11:04
EasyMan wrote: 08/02/2022 10:08
Nisi morao ovako nasiroko, Cim sam procitao Golf sve mi je bilo jasno. Sto je golf noviji to je veci kokuz.
Ma volim opisati situaciju.
Ne dirajte zdruzdju, njegove priče ovdje su čista književnost.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#37395 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

black_adrian wrote: 08/02/2022 10:56
artur morgan wrote: 08/02/2022 10:34 Dobro nam je, kakvi smo....reče Branko Češljić. Može se primjeniti na sve aspekte života, pa i na vozače.

Ko ga nije gledao, neka pogleda. Sinoć bio na N1
Vrlo prizeman, narodni čovjek i pametan momak.
:thumbup: :thumbup:

I ja sam sinoć pratio to.
A i prije sam ga gledao kod Senada i još par snimljenih emisija na YT.
Odličan je Branko :oops:
Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37396 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

530i wrote: 08/02/2022 11:49
Odličan je Branko :oops:
12:00

User avatar
Logovan
Posts: 102863
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#37397 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Sad će se tema pretvoriti u "šta vas najviše nervira kod Branka Češljića" :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37398 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

sve sto je rekao od 12-13 minute je ispravno i tako svaki bosanac koji voli svoju zemlju treba da razmislja :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37399 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/02/2022 12:16 sve sto je rekao od 12-13 minute je ispravno i tako svaki bosanac koji voli svoju zemlju treba da razmislja :thumbup:
Ali je u BiH najmanje Bosanaca. Kad sam prije par godina uvodio radnike u elektronski sistem, nacionalnost "Bosanac" si mogao izabrati samo pod "Ostali" - dakle, u državi koja se zove Bosna i Hercegovina Bosanci su "ostali". Možeš li zamisliti nešto tako paradoksalno u USA, npr.,da im nacionalnost "Amerikanac" bude pod "ostali".

Praktično, u BiH su Bosanci nacionalna manjina, kao kada bi u USA Amerikanci bili nacionalna manjina (a kod njih ima svih rasa i svih vjeroispovijesti).

Ne možemo mi iz nacionalnih torova i zato nam je sve neuređeno, pa i saobraćaj.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#37400 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Zato ja kažem da je moja domovina drzava Ostalija.
Samo ne znam gdje je. Jerbo BiH me neće.
Post Reply