Kod druga isti motor P307 nikad ne dostize temperaturu osim uz bradinu cijepanja ... Kad je zima nema sanse ugrijat auto na normalnu temp. Iako grijanje radi dobro .. njeđu ne smeta kaze tako to treba kod peugeota on cito po forumima bas ovo sto i Nedim kaze... Mada se nije pregrijavao nikad...NecuVise wrote: ↑06/02/2022 15:56 Vozim maloprije ja i jos tri odrasle osobe na planinu sa grijanjem na 20° na auto, vozim drugom na 3000 pa prebacim u treću na 2000 pa u krivinama nazad i tako naizmjenično kad mi odjednom izbaci da je temperatura motora previsoka. Ja na kazaljku kad fakat zakucala kazaljka vode na max a i od ulja se digla ali ne na max. Stanem odmah, temperatura i puhanje ventilacije na max i spade brzo temperatura. Nastavim dalje i vidim opet krenula rasti, opet temperatura na max i smiri se. Kad smo stigli na odredište temperatura je bila ono na sredini kako i treba, izađem i pogledam ventilator vidim ne okreće se ali ne znam je li se standardno i okreće na radnoj temperaturi. Nažalost nisam provjerio kad je baš bila skočila. Kasnije nisam imao problema. Motor 2.0 hdi 100kw.
Je li ovo normalno i ako nije do čega može biti?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#39951 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#39952 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iskreno sumnjam da treba tako da auto ne pokaže radnu temperaturu. Ja bih zamjenio termostat jer nije neki trošak, makar onda ne bi razmišljao da li je ispravan ili ne
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#39953 Re: Pitamo Mehanicare ?
Unitrade- monroe sa 5 godina garancije ili u Otesu radnja blizu “Bitange “ Bilstein ili Sachs. Ako znas koji ti ide bude nekad na akciji na Silux.black_adrian wrote: ↑04/02/2022 19:13 izgleda prokucko mi prednji lijevi amortizer...
preporuke gdje kupiti, koju marku?
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#39954 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne poričem ništa od tog što si rekao samo kažem da se meni ovo nije dešavalo do sad a išao sam na planinu više puta. Temperatura nikad ne pada, kad se zagrije tako i ostane eh jedino nisam po nekim minusima išao niz planinu bez gasa sa prethodno zagrijanim autom pa da i to testiram. Grijanje brzo krene. Na autoputu temperatura nije ni rasla ni padala, stoji na radnoj kako stoji. Vidjet ću hoće li se ovo više dešavati a termostat vjerovatno zamjeniti jer ne bi trebalo biti skupo.NediM17 wrote: ↑06/02/2022 20:27 Vjeruj mi da ti je moj komentar najkonstruktivniji. Govorim ti iz iskustva, 306 2.0 66 kW, 307 sa istim motorom, 607 sa 2.2 HDI.
Novi auti, u garanciji, potjeras uzbrdo ode temp. u pm. Ovaj 607 je imao automatsku klimu, ljeto, pakao, iz Mostara za Sarajevo, uz Bradinu hop ugasi se. Slepa, ovlasteni servis, auto normalno upali, kazu sve uredno, rekose ugasio se da zastiti motor od havarije.
Ovaj 306 kad su radili obalu, ljeto, guzva, stani kreni, klima radi, vidim penje se temp.
Gasi klimu, prebaci na grijanje, ventilator na max. da spusti temp.
Otvori prozore, sauna unutra, u ovlastenom kazu sve uredno.
Zimi nizbrdo padne na 60-70 stepeni.
Ne znam koliko dugo imas taj auto ali uprati malo pa ces se i sam uvjeriti.
Vozio sam 207 1.4 hdi i njemu jest padala na autoputu temperatura i bilo mi je čudno to ali nije bilo moje auto pa nisam ni istraživao.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39955 Re: Pitamo Mehanicare ?
1.6hdi, pada samo kad se stoji i grijanje radi(sa kompresorom) 
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#39956 Re: Pitamo Mehanicare ?
BMW F10, 2011. godiste, 530d xDrive. Motor 190kW. Iskustva, preporuke?
Vlasnik nije kokuz, odrzavao ga je maksimalno. Ali opet da pitam za savjete...znam da su mnogi motori prije facelifta problematicni zbog lanca (N47, M57...).
Vlasnik nije kokuz, odrzavao ga je maksimalno. Ali opet da pitam za savjete...znam da su mnogi motori prije facelifta problematicni zbog lanca (N47, M57...).
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39957 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa kakva su to auta, il je nekakva nova tehnologija. Ja svog ljetos na 40C skoro svaki dan dero do CG il Dubrovnika i nazad, nikad nije prešao 90C.
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#39958 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja kad ovo citam , pitam se sto se pezoVi traze vise od opela. Valjda sminke vise ima u kabini. Super je to imati kad sjedis u u autu koji ti stoji i ceka BiHAMK.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#39959 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opel sto je bio Opel bio je.
Sad je i on pezoV.
Sad je i on pezoV.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#39960 Re: Pitamo Mehanicare ?
Baš jbte, i ja do Ulcinja ljetos svog pržio temperatura se nije milimetar pomjerila sa 90C, a još je auto starije od ovih što im diže i spušta tempblack_adrian wrote: ↑07/02/2022 00:55 Pa kakva su to auta, il je nekakva nova tehnologija. Ja svog ljetos na 40C skoro svaki dan dero do CG il Dubrovnika i nazad, nikad nije prešao 90C.
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39961 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ni meni se ne diže (tempearatura).emotivac wrote: ↑07/02/2022 07:25Baš jbte, i ja do Ulcinja ljetos svog pržio temperatura se nije milimetar pomjerila sa 90C, a još je auto starije od ovih što im diže i spušta tempblack_adrian wrote: ↑07/02/2022 00:55 Pa kakva su to auta, il je nekakva nova tehnologija. Ja svog ljetos na 40C skoro svaki dan dero do CG il Dubrovnika i nazad, nikad nije prešao 90C.![]()
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#39962 Re: Pitamo Mehanicare ?
To su neispravna autaemotivac wrote: ↑07/02/2022 07:25Baš jbte, i ja do Ulcinja ljetos svog pržio temperatura se nije milimetar pomjerila sa 90C, a još je auto starije od ovih što im diže i spušta tempblack_adrian wrote: ↑07/02/2022 00:55 Pa kakva su to auta, il je nekakva nova tehnologija. Ja svog ljetos na 40C skoro svaki dan dero do CG il Dubrovnika i nazad, nikad nije prešao 90C.![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39963 Re: Pitamo Mehanicare ?
Varas se, meni je bila na 101 uz bradinublack_adrian wrote: ↑07/02/2022 00:55 Pa kakva su to auta, il je nekakva nova tehnologija. Ja svog ljetos na 40C skoro svaki dan dero do CG il Dubrovnika i nazad, nikad nije prešao 90C.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#39964 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sinoć parkiram, kroz dva sata u auto opet, ne zuji pumpa goriva, nema sile upalit ni na ključ, ni na guranje. Odšlepam auto majstoru, sad mi šalje video upalio regularno iz prve što bi rekli. Šta da očekujem ?
206 2.0 HDI, pumpa nazad u rezervoaru.
206 2.0 HDI, pumpa nazad u rezervoaru.
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39967 Re: Pitamo Mehanicare ?
popij 2 paracetamola - kome ce se dic s temperaturom bolan
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39968 Re: Pitamo Mehanicare ?
jesi pogledo najosnovnije - kleme akumulatora?
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#39969 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesam, skidao i vraćao ali ništa.
Gledao osigurače, taj koji je zadužen za pumpu 30A nije crko, ispravan je
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39970 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to je za hodže u Visokom, nagazio si na mrve negdje.
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#39972 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta ocekujes za odgovor?
moj iskren odgovor, ako se toliko valjas bi li ili ne bi li, kupi sta golfasto i zavrsi posao
Svakom se moze mahana naci.
moj iskren odgovor, ako se toliko valjas bi li ili ne bi li, kupi sta golfasto i zavrsi posao
Svakom se moze mahana naci.
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#39973 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako mi sta ide na q, idu ovakvi destruktivni odgovori. Ako vec ne znas, zasto se javljas? Ne kupujem patike Bog te pomog'o. Kupujem auto od +30k i uz to trazim savjet od ljudi koji znaju, imaju iskustva i znanja, a u svemu tome ulijeces ti kao padobranac. Normalno da se svakome moze naci mahana ali zato i pitam, da vidim na sta obratit paznju i slicno.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39974 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako imaš samo 30k i neku platu prosječnu il malo iznad prosjeka onda nemoj kupovat. Moraš biti spreman na kvar koji neće bit jeftin.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39975 Re: Pitamo Mehanicare ?
prankster wrote: ↑07/02/2022 12:01Ako mi sta ide na q, idu ovakvi destruktivni odgovori. Ako vec ne znas, zasto se javljas? Ne kupujem patike Bog te pomog'o. Kupujem auto od +30k i uz to trazim savjet od ljudi koji znaju, imaju iskustva i znanja, a u svemu tome ulijeces ti kao padobranac. Normalno da se svakome moze naci mahana ali zato i pitam, da vidim na sta obratit paznju i slicno.
ja imam manje para od tebe - tako da manje i zaradjujem vjerovatno -tako da sam manje i pametniji pa ne bi pametovo
jedino da ti ovi mesarevi sinovi pomognu koji imaju 100 000+ na racunu za auto e oni su prava adresa za savjet - mi gubari vozamo kantilake...
Last edited by oruzana_pobuna on 07/02/2022 12:19, edited 1 time in total.
