Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#39901 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corsa »

konektovan wrote: 04/02/2022 13:41
corsa wrote: 04/02/2022 11:34

Imam ja odlična iskustva sa Željkom, odličan je majstor i baš zna posao. Jedino što je uvijek gužva pa se za ozbiljnije popravke mora malo duže čekati da dođeš na red.
Zar se tako kvare mercedesi?? Pih, a taman mislio gledati kakvu A i B klasu... :D
Sve se kvari, samo neki lazu. :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#39902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Mercedesovci najvise lazu.
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#39903 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corsa »

basicm wrote: 04/02/2022 14:42 Mercedesovci najvise lazu.
Ja mislim ipak da VW-ovci najviše lažu, ali eto to je razumljivo, najviše ih ima.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39904 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

izgleda prokucko mi prednji lijevi amortizer...

preporuke gdje kupiti, koju marku?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#39905 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Je l istina da odma‘ mijenjas oba ili samo taj koji je otis‘o?
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#39906 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Rockefeller wrote: 04/02/2022 19:17 Je l istina da odma‘ mijenjas oba ili samo taj koji je otis‘o?
Nepisano pravilo je oba. Pogotovu ako nisu pod garancijom.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39907 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

ma sva 4 :mrgreen:
User avatar
pesimist
Posts: 193
Joined: 20/03/2013 12:58

#39908 Zamjena grijaca u Sarajevu

Post by pesimist »

Moze li neka preporuka za dobrog majstora za zamjenu grijaca na autu..Motor je 2.0 pa me zanimaju otprilike i cijene i vasa iskustva
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39909 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

black_adrian wrote: 04/02/2022 19:13 izgleda prokucko mi prednji lijevi amortizer...

preporuke gdje kupiti, koju marku?
Ksko misliš prokucko??? Mozda je samo šolja montizera..
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#39910 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Naslovnica wrote: 04/02/2022 19:17
Rockefeller wrote: 04/02/2022 19:17 Je l istina da odma‘ mijenjas oba ili samo taj koji je otis‘o?
Nepisano pravilo je oba. Pogotovu ako nisu pod garancijom.
:kiss:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83488
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39911 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

black_adrian wrote: 04/02/2022 19:13 izgleda prokucko mi prednji lijevi amortizer...

preporuke gdje kupiti, koju marku?
Propišo?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39912 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

konektovan wrote: 04/02/2022 19:55 Ksko misliš prokucko??? Mozda je samo šolja montizera..
Počelo lupkati prije 15 dana, kontam zapalo šta među plastike kad sam ga vozio kroz dublji snijeg, al sad počelo pofino lupkati.

A ima pola godine da mi curi nešto preko plastika, ja sve kontam na lokvu naletio il da je nešto drugo. Doduše nije nikad ništa lupkalo, evo prvi kvar na ovom autu oko tih potrošnih stvari, osim zadnjih pločica.

Ja se pripremio na najgore, al otići ću da to neko pregleda fino onda :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39913 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

_BataZiv_0809 wrote: 04/02/2022 20:11
Propišo?
Ima pola godine, al nije lupkalo nikad :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83488
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39914 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

black_adrian wrote: 04/02/2022 20:13
_BataZiv_0809 wrote: 04/02/2022 20:11
Propišo?
Ima pola godine, al nije lupkalo nikad :mrgreen:
Ma vozi dok ne otpadne prika :D
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#39915 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

black_adrian wrote: 04/02/2022 20:12
konektovan wrote: 04/02/2022 19:55 Ksko misliš prokucko??? Mozda je samo šolja montizera..
Počelo lupkati prije 15 dana, kontam zapalo šta među plastike kad sam ga vozio kroz dublji snijeg, al sad počelo pofino lupkati.

A ima pola godine da mi curi nešto preko plastika, ja sve kontam na lokvu naletio il da je nešto drugo. Doduše nije nikad ništa lupkalo, evo prvi kvar na ovom autu oko tih potrošnih stvari, osim zadnjih pločica.

Ja se pripremio na najgore, al otići ću da to neko pregleda fino onda :mrgreen:
Otiđi u Agram tehnički u Nedzaricima, zamoli ko je dežurni ako mogu da ti testiraju amortizere (imaju uređaj), i daj im cenera na kafu.
Dobiješ ispis i sve ce ti biti jasno.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39916 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

_BataZiv_0809 wrote: 04/02/2022 20:14
Ma vozi dok ne otpadne prika :D
najbolje :lol: :lol:
Naslovnica wrote: 04/02/2022 20:15 Otiđi u Agram tehnički u Nedzaricima, zamoli ko je dežurni ako mogu da ti testiraju amortizere (imaju uređaj), i daj im cenera na kafu.
Dobiješ ispis i sve ce ti biti jasno.
Zahvaljujem, onda ću tako i uraditi :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#39917 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

black_adrian wrote: 04/02/2022 20:17
_BataZiv_0809 wrote: 04/02/2022 20:14
Ma vozi dok ne otpadne prika :D
najbolje :lol: :lol:
Naslovnica wrote: 04/02/2022 20:15 Otiđi u Agram tehnički u Nedzaricima, zamoli ko je dežurni ako mogu da ti testiraju amortizere (imaju uređaj), i daj im cenera na kafu.
Dobiješ ispis i sve ce ti biti jasno.
Zahvaljujem, onda ću tako i uraditi :thumbup:
:thumbup:
Javi ako šta završiš
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39918 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Javljam :thumbup:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#39919 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

I sa takvim "montizerom" 200 Medenim? :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Na onom testu u agramu, i kad ti ne valjaju amortizeri, oni kažu da su dobri... :-)
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39921 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

NediM17 wrote: 04/02/2022 20:32 I sa takvim "montizerom" 200 Medenim? :-)
Jebi ga, promaklo :lol:

Nije toliko lupalo tad, kontao da nije zapalo šta u plastike one što su pukle kad sam bio na Bjelašnici. Jer sam prije 15 dana uletio u snijeg i kako sam čistio malo auto da ga ubacim u garažu, izvadim klipicu (???) iz plastika. Pa kontao sam da se nije još jedna zavukla, a 20 banki bi je sigurno izbacilo :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39922 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

isturiraj ti to malo po autoputu na 4000 obrtaja,mozda proćepi :D
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#39923 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by systemrebel »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/02/2022 20:50 isturiraj ti to malo po autoputu na 4000 obrtaja,mozda proćepi :D
na 5000 ipak i da mu prestane trest
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39924 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

da nađem neku umjerenu sredinu ja ću na 4500 :mrgreen:

ne treba meni AP za te obrtaje :lol:
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#39925 Re: Zamjena grijaca u Sarajevu

Post by mayab »

:oops: Nema dalje, izgleda da se u BiH podrazumijeva da je u pitanju kakav fauve tedei , pa se ti nebitni podaci više i ne spominju , payel :zjev:
Post Reply