Ne boj se, nema tu nikakva kamera, mozda eventualno ona standardna za nadzor saobracaja ali na osnovu te ti sigurno nece pisati kaznu. Uostalom, nema kod nas generalno tih kamera sto slikaju ako si se nasao u raskrsnici.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#37351 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#37352 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Onda moraš srediti amortizere za tu avanturublack_adrian wrote: ↑06/02/2022 09:53 Ništa to, putevi nam se razišli na narednoj raskrsnici, a i pala je u depresiju kad je skontala da je slikalo, onda se ide 40km/h![]()
Ja ganjam samo ove što preko Medenog idu bar 150, a ove gradske ništa to![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37353 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
S obzirom da mi je presjecao put, možda nisam fino objasnio al je on skretao prema Ilidži. Da sam ga udario ti bi bilo direktno u njegova vrata, al nek ga ipak nisam udario ne bi sigurno fino završilo da sam ga pri 50ak udario, ne znam kakve su Corse po tom pitanju, sumnjam da su čvrste
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#37354 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
Username69
- Posts: 48
- Joined: 25/01/2022 06:17
#37356 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znam burazeru ali znam da kamere na tom mjestu nema, kakvih prekrsaja ima i rade se ovaj sto si naveo je nikakav
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#37357 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ima nekakva, pretpostavljam nadzorna. Ili haluciniramUsername69 wrote: ↑06/02/2022 13:48Ne znam burazeru ali znam da kamere na tom mjestu nema, kakvih prekrsaja ima i rade se ovaj sto si naveo je nikakav
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37358 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja sam sinoć tri puta prošao tim putem maksuz da vidim ima li te kamere. Ako mislimo na istu, meni izgleda da je okrenuta prema sebilju a pored nje je nešto što ne izgleda kao kamera koja bi slikala auta u prekršaju
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#37359 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Treba to zabiljeziti kamerom da mozemo prodiskutovati uz dokazni materijalblack_adrian wrote: ↑06/02/2022 15:22Ja sam sinoć tri puta prošao tim putem maksuz da vidim ima li te kamere. Ako mislimo na istu, meni izgleda da je okrenuta prema sebilju a pored nje je nešto što ne izgleda kao kamera koja bi slikala auta u prekršaju![]()
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37360 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nervira me kad idioti ne znaju koristiti traku za ubrzavanje. Neki dan se trebam uključiti na autoput, sa petlje silazim na traku za ubrzavanje i ubrzam, skoro do 100 km/h a onda moram da kočim jer idiot koji je vozio iza mene na rampi nije ni koristio traku neko osmah iskočio na autoput (preko pune), ubacio se i sad vozi pored mene ne ostavljajući mi prostora da se ubacim. Da ljepota bude još veća, na samom kraju trake za ubrzavanje (tačnije: odmah iza nje, na zaustavnoj) stoji drugi auto. Znači, morao sam skoro da stanem jer drugačije ne bih izbjegao kontakt.
Inače me nervira ovo preskakanje na trakama za uključivanje/isključivanje. Btw, nisam od onih koji kilave, između ostalog i zato što nemam vremena za gubljenje.
Tačno bi umjesto punih linija trebalo postaviti betonske zidove.
Inače me nervira ovo preskakanje na trakama za uključivanje/isključivanje. Btw, nisam od onih koji kilave, između ostalog i zato što nemam vremena za gubljenje.
Tačno bi umjesto punih linija trebalo postaviti betonske zidove.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#37361 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
to mi se svakodnevno desava u otesu,izlaz prema gradu...ili se sa 45-55 ukljucuju na brzu cestu,ili stoje na pola trake ,ili odmah izleti ...degenericima retardiranim nikad kraja ,dok ih ne pocnes udarat i gurat s ceste nikad nece nauciti...
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#37362 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mos ti kad ti je pezejac zvijer.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#37363 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pojacacu ga cjevima ispod blatobrana 
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37364 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovo je bilo na petlji ka obilaznici (ono sa Drinske), na petlji ograničenje 70, prošao je brzinom između 70 i 80, ubrzao na 100 i morao kočiti nazad do oko 40 zbog idiota. Jasno, prije toga sam uredno signalizirao da se uključujem na autoput i pratio saobraćaj na autoputu, ovaj me preskočio kao da gori i nastavio voziti skoro uporedo sa mnom. Da je bar uletio kao kamikaza sa nekih 120+ pa odmah u preticajnu (bila je prazna) pa da mu ne zamjerim. Ovako ću ga, kad umrem, svaku noć prepadati od 1:38 do 2:23.bitanga_sa_otesa wrote: ↑06/02/2022 19:34to mi se svakodnevno desava u otesu,izlaz prema gradu...ili se sa 45-55 ukljucuju na brzu cestu,ili stoje na pola trake ,ili odmah izleti ...degenericima retardiranim nikad kraja ,dok ih ne pocnes udarat i gurat s ceste nikad nece nauciti...
- escobar__
- Posts: 9997
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#37365 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Retardirani vozači, nemam drugo objašnjenje. Redovna pojava na svim cestama gdje imaš uključne/isključne trake - prosto se ponašaju kao da ne postoje.Laplace wrote: ↑06/02/2022 19:31 Nervira me kad idioti ne znaju koristiti traku za ubrzavanje. Neki dan se trebam uključiti na autoput, sa petlje silazim na traku za ubrzavanje i ubrzam, skoro do 100 km/h a onda moram da kočim jer idiot koji je vozio iza mene na rampi nije ni koristio traku neko osmah iskočio na autoput (preko pune), ubacio se i sad vozi pored mene ne ostavljajući mi prostora da se ubacim. Da ljepota bude još veća, na samom kraju trake za ubrzavanje (tačnije: odmah iza nje, na zaustavnoj) stoji drugi auto. Znači, morao sam skoro da stanem jer drugačije ne bih izbjegao kontakt.
Inače me nervira ovo preskakanje na trakama za uključivanje/isključivanje. Btw, nisam od onih koji kilave, između ostalog i zato što nemam vremena za gubljenje.
Tačno bi umjesto punih linija trebalo postaviti betonske zidove.
Mene redovno fascinira nivo gluposti i bezobrazluka na stupskoj petlji kad iz pravca Rajlovca skrećem ka gradu, pa na onom dolje uključenju na glavnu saobraćajnicu - osim što moraš pratit vozila na glavnoj saobraćajnici moraš i one bogalje iza sebe koji saobraćajne propise ne jebu ni 2% već ulijeću na glavnu kao da sutra ne postoji.
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#37366 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U trakama za ubrzavanje 50% vozaca ubrza do 50-60, na Stupskoj petlji cekaju da bude prazna traka od Tibre da bi se prestrojili. Naravno da cu preskakati takve, ko te hebe kad si nesposoban (svaka cast normalnim vozacima naravno).
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#37367 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja sam redovan na 80, nekad i drugom brzinom a dizel, zacas te ssustigne cak i ako ide 60-70
ukljucenje na stupsku petlju pored Đamije, prvom do kraja pa u drugu i isto do kraja gas...isto tako sa petlje na glavnu dzadu kod Bloka, jebem onog koje ono onako napravio...
a da i mene nerviraju debili koji se na AP ukljcuju sa 50/60, na brzu cestu prema Blazuju sa Petrol pumpe jos gore, sa 30/40

ukljucenje na stupsku petlju pored Đamije, prvom do kraja pa u drugu i isto do kraja gas...isto tako sa petlje na glavnu dzadu kod Bloka, jebem onog koje ono onako napravio...
a da i mene nerviraju debili koji se na AP ukljcuju sa 50/60, na brzu cestu prema Blazuju sa Petrol pumpe jos gore, sa 30/40
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37368 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja kad god i gdje god se uključujem bio to AP, brza cesta, obična cesta, raskrsnica, složim pun gas do ograničenja.... pogotovo ako ima neko da se vozi tom cestom, tako da ovaj iza i ne osjeti da sam se uključio...
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#37369 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Previse je smotanih i dekoncentrisanih vozaca, meni se nije jednom desilo da neko toliko pegla na autoputu da vec u traci za ukljucenje postignem vecu brzinu od onog ko vec vozi na ap.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37370 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja kad god mogu na AP odem u lijevu traku da bi se ovi fino ukljucili u desnu bez ikakvih problema.
I prije koju godinu levatina sa nekim BMW-om uvali se meni u lijevu traku direkt iz one za ukljucivanje i nešto gasa. Otresla ga A8-ica k'o napolitanku
I prije koju godinu levatina sa nekim BMW-om uvali se meni u lijevu traku direkt iz one za ukljucivanje i nešto gasa. Otresla ga A8-ica k'o napolitanku
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#37371 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Samo preskaci, ne treba rizikovat uopste guslajuci iza debila koji se ukljucuje sa 50-60 na autoput, samo sebe dovodis u situaciju da ti se neko ko vozi 150 zakuje u gepek umjesto njemu. Ne oslobadjaju svi desnu traku kad vide auta koja se ukljucuju.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37372 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da ponovim za one koji nisu shvatili: na rampi je ograničenje 70, vozio sam između 70 i 80 i na silasku sa rampe sam ubrzao na 100 (tek kasnije počinje ograničenje 120), dakle nisam se uključivao sa 50-60.
Treba li da nacrtam?
Treba li da nacrtam?
- rahmetli dedo
- Posts: 413
- Joined: 04/12/2017 18:51
- Location: Vlakovo M-28
#37373 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
e ovo! što ovako svi ne rade, ne samo po AP nego vala i po gradu? brate, ako je lijeva slobodna, prestroiš se, nek se u desnu uključuje svijet bez gatanja...black_adrian wrote: ↑07/02/2022 15:36 Ja kad god mogu na AP odem u lijevu traku da bi se ovi fino ukljucili u desnu bez ikakvih problema.
I prije koju godinu levatina sa nekim BMW-om uvali se meni u lijevu traku direkt iz one za ukljucivanje i nešto gasa. Otresla ga A8-ica k'o napolitanku![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#37374 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
to je to... i u gradu isto, npr. u Krupskoj ako idem desnom a neko hoće da se uključi s parkinga Binga, odmah žmigavac i lijeva traka... onda BUS stajalište, ide odmah oslobađanje jer većina vozača ne iskorištava prvenstvo uključenja... itd.rahmetli dedo wrote: ↑07/02/2022 19:26
e ovo! što ovako svi ne rade, ne samo po AP nego vala i po gradu? brate, ako je lijeva slobodna, prestroiš se, nek se u desnu uključuje svijet bez gatanja...
bilo bi svima lakše..
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#37375 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
bilo bi,ali je 90% bahatih papaka...a njihovo razmisljanje ide ovako : bmk samo da ja stanem/prodjem pa nek ostali cekaju.
