Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37351 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

soha96 wrote: 06/02/2022 10:02
Username69 wrote: 06/02/2022 08:31

Nema kamere nemas problema samo vozi kao do sada :thumbup:
Cini mi se kao neki sarkazam. Uglavnom, glavna kod sebilja, ona guzva juce u terminu izlijetanja tramvaja. Upalilo se zeleno i ja krenem medjutim ostao sam ispod semafora bez da se kolona pomakla milimetra do iduceg crvenog.
Ne boj se, nema tu nikakva kamera, mozda eventualno ona standardna za nadzor saobracaja ali na osnovu te ti sigurno nece pisati kaznu. Uostalom, nema kod nas generalno tih kamera sto slikaju ako si se nasao u raskrsnici.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#37352 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

black_adrian wrote: 06/02/2022 09:53 Ništa to, putevi nam se razišli na narednoj raskrsnici, a i pala je u depresiju kad je skontala da je slikalo, onda se ide 40km/h :lol:

Ja ganjam samo ove što preko Medenog idu bar 150, a ove gradske ništa to :lol:
Onda moraš srediti amortizere za tu avanturu :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37353 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Ateista wrote: 06/02/2022 10:04 Pazi malo u takvim situacijama, koliko ja znam, cak i ako ti se neko uvali i zakoci, ako ga udaris u zadnji dio ti ces biti kriv, mislim da je nemoguce dokazati da ti se uvalio nepropisno. Ako ga udaris u bocni dio onda je on kriv.
S obzirom da mi je presjecao put, možda nisam fino objasnio al je on skretao prema Ilidži. Da sam ga udario ti bi bilo direktno u njegova vrata, al nek ga ipak nisam udario ne bi sigurno fino završilo da sam ga pri 50ak udario, ne znam kakve su Corse po tom pitanju, sumnjam da su čvrste :mrgreen:
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#37354 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by soha96 »

Ateista wrote: 06/02/2022 10:06
soha96 wrote: 06/02/2022 10:02

Cini mi se kao neki sarkazam. Uglavnom, glavna kod sebilja, ona guzva juce u terminu izlijetanja tramvaja. Upalilo se zeleno i ja krenem medjutim ostao sam ispod semafora bez da se kolona pomakla milimetra do iduceg crvenog.
Ne boj se, nema tu nikakva kamera, mozda eventualno ona standardna za nadzor saobracaja ali na osnovu te ti sigurno nece pisati kaznu. Uostalom, nema kod nas generalno tih kamera sto slikaju ako si se nasao u raskrsnici.
Hvala :kiss:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37355 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Leon16v wrote: 06/02/2022 10:22 Onda moraš srediti amortizere za tu avanturu :mrgreen:
Morat ću do narednog pohoda na Medeno :mrgreen:
Username69
Posts: 48
Joined: 25/01/2022 06:17

#37356 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Username69 »

soha96 wrote: 06/02/2022 10:02
Username69 wrote: 06/02/2022 08:31

Nema kamere nemas problema samo vozi kao do sada :thumbup:
Cini mi se kao neki sarkazam. Uglavnom, glavna kod sebilja, ona guzva juce u terminu izlijetanja tramvaja. Upalilo se zeleno i ja krenem medjutim ostao sam ispod semafora bez da se kolona pomakla milimetra do iduceg crvenog.
Ne znam burazeru ali znam da kamere na tom mjestu nema, kakvih prekrsaja ima i rade se ovaj sto si naveo je nikakav
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#37357 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by soha96 »

Username69 wrote: 06/02/2022 13:48
soha96 wrote: 06/02/2022 10:02

Cini mi se kao neki sarkazam. Uglavnom, glavna kod sebilja, ona guzva juce u terminu izlijetanja tramvaja. Upalilo se zeleno i ja krenem medjutim ostao sam ispod semafora bez da se kolona pomakla milimetra do iduceg crvenog.
Ne znam burazeru ali znam da kamere na tom mjestu nema, kakvih prekrsaja ima i rade se ovaj sto si naveo je nikakav
Ima nekakva, pretpostavljam nadzorna. Ili haluciniram :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37358 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

soha96 wrote: 06/02/2022 14:33 Ima nekakva, pretpostavljam nadzorna. Ili haluciniram :D
Ja sam sinoć tri puta prošao tim putem maksuz da vidim ima li te kamere. Ako mislimo na istu, meni izgleda da je okrenuta prema sebilju a pored nje je nešto što ne izgleda kao kamera koja bi slikala auta u prekršaju :mrgreen:
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#37359 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by soha96 »

black_adrian wrote: 06/02/2022 15:22
soha96 wrote: 06/02/2022 14:33 Ima nekakva, pretpostavljam nadzorna. Ili haluciniram :D
Ja sam sinoć tri puta prošao tim putem maksuz da vidim ima li te kamere. Ako mislimo na istu, meni izgleda da je okrenuta prema sebilju a pored nje je nešto što ne izgleda kao kamera koja bi slikala auta u prekršaju :mrgreen:
Treba to zabiljeziti kamerom da mozemo prodiskutovati uz dokazni materijal :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37360 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Nervira me kad idioti ne znaju koristiti traku za ubrzavanje. Neki dan se trebam uključiti na autoput, sa petlje silazim na traku za ubrzavanje i ubrzam, skoro do 100 km/h a onda moram da kočim jer idiot koji je vozio iza mene na rampi nije ni koristio traku neko osmah iskočio na autoput (preko pune), ubacio se i sad vozi pored mene ne ostavljajući mi prostora da se ubacim. Da ljepota bude još veća, na samom kraju trake za ubrzavanje (tačnije: odmah iza nje, na zaustavnoj) stoji drugi auto. Znači, morao sam skoro da stanem jer drugačije ne bih izbjegao kontakt.

Inače me nervira ovo preskakanje na trakama za uključivanje/isključivanje. Btw, nisam od onih koji kilave, između ostalog i zato što nemam vremena za gubljenje.

Tačno bi umjesto punih linija trebalo postaviti betonske zidove.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37361 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 06/02/2022 19:31 Nervira me kad idioti ne znaju koristiti traku za ubrzavanje.
to mi se svakodnevno desava u otesu,izlaz prema gradu...ili se sa 45-55 ukljucuju na brzu cestu,ili stoje na pola trake ,ili odmah izleti ...degenericima retardiranim nikad kraja ,dok ih ne pocnes udarat i gurat s ceste nikad nece nauciti...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37362 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Mos ti kad ti je pezejac zvijer.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37363 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

pojacacu ga cjevima ispod blatobrana 8-)
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37364 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 06/02/2022 19:34
Laplace wrote: 06/02/2022 19:31 Nervira me kad idioti ne znaju koristiti traku za ubrzavanje.
to mi se svakodnevno desava u otesu,izlaz prema gradu...ili se sa 45-55 ukljucuju na brzu cestu,ili stoje na pola trake ,ili odmah izleti ...degenericima retardiranim nikad kraja ,dok ih ne pocnes udarat i gurat s ceste nikad nece nauciti...
Ovo je bilo na petlji ka obilaznici (ono sa Drinske), na petlji ograničenje 70, prošao je brzinom između 70 i 80, ubrzao na 100 i morao kočiti nazad do oko 40 zbog idiota. Jasno, prije toga sam uredno signalizirao da se uključujem na autoput i pratio saobraćaj na autoputu, ovaj me preskočio kao da gori i nastavio voziti skoro uporedo sa mnom. Da je bar uletio kao kamikaza sa nekih 120+ pa odmah u preticajnu (bila je prazna) pa da mu ne zamjerim. Ovako ću ga, kad umrem, svaku noć prepadati od 1:38 do 2:23.
User avatar
escobar__
Posts: 9997
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#37365 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

Laplace wrote: 06/02/2022 19:31 Nervira me kad idioti ne znaju koristiti traku za ubrzavanje. Neki dan se trebam uključiti na autoput, sa petlje silazim na traku za ubrzavanje i ubrzam, skoro do 100 km/h a onda moram da kočim jer idiot koji je vozio iza mene na rampi nije ni koristio traku neko osmah iskočio na autoput (preko pune), ubacio se i sad vozi pored mene ne ostavljajući mi prostora da se ubacim. Da ljepota bude još veća, na samom kraju trake za ubrzavanje (tačnije: odmah iza nje, na zaustavnoj) stoji drugi auto. Znači, morao sam skoro da stanem jer drugačije ne bih izbjegao kontakt.

Inače me nervira ovo preskakanje na trakama za uključivanje/isključivanje. Btw, nisam od onih koji kilave, između ostalog i zato što nemam vremena za gubljenje.

Tačno bi umjesto punih linija trebalo postaviti betonske zidove.
Retardirani vozači, nemam drugo objašnjenje. Redovna pojava na svim cestama gdje imaš uključne/isključne trake - prosto se ponašaju kao da ne postoje.

Mene redovno fascinira nivo gluposti i bezobrazluka na stupskoj petlji kad iz pravca Rajlovca skrećem ka gradu, pa na onom dolje uključenju na glavnu saobraćajnicu - osim što moraš pratit vozila na glavnoj saobraćajnici moraš i one bogalje iza sebe koji saobraćajne propise ne jebu ni 2% već ulijeću na glavnu kao da sutra ne postoji.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#37366 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

U trakama za ubrzavanje 50% vozaca ubrza do 50-60, na Stupskoj petlji cekaju da bude prazna traka od Tibre da bi se prestrojili. Naravno da cu preskakati takve, ko te hebe kad si nesposoban (svaka cast normalnim vozacima naravno).
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#37367 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

ja sam redovan na 80, nekad i drugom brzinom a dizel, zacas te ssustigne cak i ako ide 60-70 :)

ukljucenje na stupsku petlju pored Đamije, prvom do kraja pa u drugu i isto do kraja gas...isto tako sa petlje na glavnu dzadu kod Bloka, jebem onog koje ono onako napravio...

a da i mene nerviraju debili koji se na AP ukljcuju sa 50/60, na brzu cestu prema Blazuju sa Petrol pumpe jos gore, sa 30/40 :-) :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37368 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

ja kad god i gdje god se uključujem bio to AP, brza cesta, obična cesta, raskrsnica, složim pun gas do ograničenja.... pogotovo ako ima neko da se vozi tom cestom, tako da ovaj iza i ne osjeti da sam se uključio...
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37369 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Previse je smotanih i dekoncentrisanih vozaca, meni se nije jednom desilo da neko toliko pegla na autoputu da vec u traci za ukljucenje postignem vecu brzinu od onog ko vec vozi na ap.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37370 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Ja kad god mogu na AP odem u lijevu traku da bi se ovi fino ukljucili u desnu bez ikakvih problema.

I prije koju godinu levatina sa nekim BMW-om uvali se meni u lijevu traku direkt iz one za ukljucivanje i nešto gasa. Otresla ga A8-ica k'o napolitanku :mrgreen:
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#37371 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

Samo preskaci, ne treba rizikovat uopste guslajuci iza debila koji se ukljucuje sa 50-60 na autoput, samo sebe dovodis u situaciju da ti se neko ko vozi 150 zakuje u gepek umjesto njemu. Ne oslobadjaju svi desnu traku kad vide auta koja se ukljucuju.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37372 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Da ponovim za one koji nisu shvatili: na rampi je ograničenje 70, vozio sam između 70 i 80 i na silasku sa rampe sam ubrzao na 100 (tek kasnije počinje ograničenje 120), dakle nisam se uključivao sa 50-60.

Treba li da nacrtam?
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 413
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#37373 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by rahmetli dedo »

black_adrian wrote: 07/02/2022 15:36 Ja kad god mogu na AP odem u lijevu traku da bi se ovi fino ukljucili u desnu bez ikakvih problema.

I prije koju godinu levatina sa nekim BMW-om uvali se meni u lijevu traku direkt iz one za ukljucivanje i nešto gasa. Otresla ga A8-ica k'o napolitanku :mrgreen:
e ovo! što ovako svi ne rade, ne samo po AP nego vala i po gradu? brate, ako je lijeva slobodna, prestroiš se, nek se u desnu uključuje svijet bez gatanja...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37374 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

rahmetli dedo wrote: 07/02/2022 19:26
e ovo! što ovako svi ne rade, ne samo po AP nego vala i po gradu? brate, ako je lijeva slobodna, prestroiš se, nek se u desnu uključuje svijet bez gatanja...
to je to... i u gradu isto, npr. u Krupskoj ako idem desnom a neko hoće da se uključi s parkinga Binga, odmah žmigavac i lijeva traka... onda BUS stajalište, ide odmah oslobađanje jer većina vozača ne iskorištava prvenstvo uključenja... itd.

bilo bi svima lakše..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37375 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

black_adrian wrote: 07/02/2022 19:34

bilo bi svima lakše..
bilo bi,ali je 90% bahatih papaka...a njihovo razmisljanje ide ovako : bmk samo da ja stanem/prodjem pa nek ostali cekaju.
Post Reply