Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#39876 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ulazio sam ja kroz gepek stojadina. Jbg. sve ima svoje razloge... :mrgreen:
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#39877 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ktoz treca il' kroz peta vrata? :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#39878 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 30/01/2022 20:23 Ktoz treca il' kroz peta vrata? :lol:
Kroz peta. Comfort 1,3 makina.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39879 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 30/01/2022 20:37
Comfort 1,3 makina.
Zavidan sam...
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#39880 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/01/2022 22:13
drug_profi wrote: 30/01/2022 20:37
Comfort 1,3 makina.
Zavidan sam...
Eh, prodao ga 1995. za biciklo, 400 maraka i farmerke...
Doe_tz123
Posts: 11
Joined: 11/06/2021 15:14

#39881 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Doe_tz123 »

Imam lupkanje u prednjem dijelu auta,tipa ko da u metal od metal udara...vozio sam majstorima zamjenili su nosac donji ali i dalje se cuje,s tim da kad su dizali rekli su da ima lufta u prednjim tockovima naprijed nazad kad ga pomjera i cuje se lupkanje..da li ko ima prijedlog sta bi moglo biti .pozz
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39882 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Pa ako su već rekli da ima lufta, kako ne može vidjeti gdje je luft ?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39883 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Ko cisti motorni prostor parom u gradu?

Ja sam nesto ocistio sam ali me strah ostalo, kako je ostalo goriva isparava oko pumpe VP i smrdi kad se zagrije...jebem li mu nanu :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#39884 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Evolution_IV wrote: 31/01/2022 15:16 Ko cisti motorni prostor parom u gradu?

Ja sam nesto ocistio sam ali me strah ostalo, kako je ostalo goriva isparava oko pumpe VP i smrdi kad se zagrije...jebem li mu nanu :D
Kod tebe mazda stalno ima neka sranja, a ti je samo hvalis :D
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#39885 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Evolution_IV wrote: 31/01/2022 15:16 Ko cisti motorni prostor parom u gradu?

Ja sam nesto ocistio sam ali me strah ostalo, kako je ostalo goriva isparava oko pumpe VP i smrdi kad se zagrije...jebem li mu nanu :D

AC river na tranzitu gdje se skrece za vraca.
Meni oprao davno benzinca sa plinom.Bez greske.
Trazi celu.

8 KM pranje
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39886 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

EasyMan wrote: 31/01/2022 15:18
Evolution_IV wrote: 31/01/2022 15:16 Ko cisti motorni prostor parom u gradu?

Ja sam nesto ocistio sam ali me strah ostalo, kako je ostalo goriva isparava oko pumpe VP i smrdi kad se zagrije...jebem li mu nanu :D
Kod tebe mazda stalno ima neka sranja, a ti je samo hvalis :D
bilo je sranje, ostala nafta :lol: , imam lose srece jbg...sa svakim autom 8-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39887 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

tabija wrote: 31/01/2022 15:24
Evolution_IV wrote: 31/01/2022 15:16 Ko cisti motorni prostor parom u gradu?

Ja sam nesto ocistio sam ali me strah ostalo, kako je ostalo goriva isparava oko pumpe VP i smrdi kad se zagrije...jebem li mu nanu :D

AC river na tranzitu gdje se skrece za vraca.
Meni oprao davno benzinca sa plinom.Bez greske.
Trazi celu.

8 KM pranje
:thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#39888 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Evolution_IV wrote: 31/01/2022 15:27
EasyMan wrote: 31/01/2022 15:18

Kod tebe mazda stalno ima neka sranja, a ti je samo hvalis :D
bilo je sranje, ostala nafta :lol: , imam lose srece jbg...sa svakim autom 8-)
Ti si izgleda srećan kao i ja. Kad naiđem na crnu mačku, ona obilazi okolo da joj ne pređem put.
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#39889 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#39890 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

3 ili 5 vrata se obicno odnosi na hatchback. 2 ili 4 vrata su limuzine.
Jammy12343
Posts: 1
Joined: 02/02/2022 13:09

#39891 Pitamo Mehanicare ?

Post by Jammy12343 »

Pozdrav,
Trebam pomoć oko opel corsa b 1.0 12v 2000
Imam problem kod gasa, do pola prima gas, od pola neće, imao sam već problem oko gasa, pa sam mijenjao klapnu gasa i regulator gasa i bilo je neko vrijeme ok, ali sada imam problem jer od pola neće da prima gas,ponovo sam kupio regulator gasa, ali izgleda da nije to, jer ništa nije bolje. Isto tako kod paljenja ima problem, 2-3 puta moram paliti, upali se, radi 2-3 sekunde i ugasi se.
Ako neko zna, ili je imao isti problem, molim vas pomozite, jer već gubim živce polahko.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39892 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Jammy12343 wrote: 02/02/2022 13:20 Pozdrav,
Trebam pomoć oko opel corsa b 1.0 12v 2000
Imam problem kod gasa, do pola prima gas, od pola neće, imao sam već problem oko gasa, pa sam mijenjao klapnu gasa i regulator gasa i bilo je neko vrijeme ok, ali sada imam problem jer od pola neće da prima gas,ponovo sam kupio regulator gasa, ali izgleda da nije to, jer ništa nije bolje. Isto tako kod paljenja ima problem, 2-3 puta moram paliti, upali se, radi 2-3 sekunde i ugasi se.
Ako neko zna, ili je imao isti problem, molim vas pomozite, jer već gubim živce polahko.
vidi dolazi li gorivo do fergazera uopste.... meni ovako na prvu pumpa goriva u rezervoaru..... ti 1.0 motorici su isto tako imali problema sa senzorima bregaste osovine pa i to moze bit problem.....
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#39893 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Da je senzor ne bi palio nikako.
Mozda MAF? Gori li kakva lampica?
ljubijankic
Posts: 3968
Joined: 20/11/2011 21:38

#39894 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubijankic »

Pozdrav, ima li neko iskustva sa Autoservisom Kovacevic iz Lukavice? Mislim da samo Mercedese rade.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#39895 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Neki dan autoputem prilazim naplatnim, idem trakom za ACC (nisam iskoristio pravo na vožnju zaustavnom :D ) kad auto poče da se čuje kao da radi na dva klipa, ono kao traktor. Rekoh, šta mu je sad?! Onda pogledam ispred i vidim da nailazi helikopter. Dobro je, nemam pitanje za mehaničare. :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#39896 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ti to mislis helikopter. A ono astraaaaa. Drndaa. :D
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#39897 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

ljubijankic wrote: 03/02/2022 18:15 Pozdrav, ima li neko iskustva sa Autoservisom Kovacevic iz Lukavice? Mislim da samo Mercedese rade.
Nisam isao kod njih ali prolazim tuda redovno, za par mjeseci su "podigli" objekat i od prvog dana parking je pun mercedesa tako da izgleda da ubise sa poslom. I to ne samo starije mercedese, bilo je i novih (od 2018-19-20...).
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#39898 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corsa »

Juka Jebach wrote: 04/02/2022 11:07
ljubijankic wrote: 03/02/2022 18:15 Pozdrav, ima li neko iskustva sa Autoservisom Kovacevic iz Lukavice? Mislim da samo Mercedese rade.
Nisam isao kod njih ali prolazim tuda redovno, za par mjeseci su "podigli" objekat i od prvog dana parking je pun mercedesa tako da izgleda da ubise sa poslom. I to ne samo starije mercedese, bilo je i novih (od 2018-19-20...).
Imam ja odlična iskustva sa Željkom, odličan je majstor i baš zna posao. Jedino što je uvijek gužva pa se za ozbiljnije popravke mora malo duže čekati da dođeš na red.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39899 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

corsa wrote: 04/02/2022 11:34
Juka Jebach wrote: 04/02/2022 11:07

Nisam isao kod njih ali prolazim tuda redovno, za par mjeseci su "podigli" objekat i od prvog dana parking je pun mercedesa tako da izgleda da ubise sa poslom. I to ne samo starije mercedese, bilo je i novih (od 2018-19-20...).
Imam ja odlična iskustva sa Željkom, odličan je majstor i baš zna posao. Jedino što je uvijek gužva pa se za ozbiljnije popravke mora malo duže čekati da dođeš na red.
Zar se tako kvare mercedesi?? Pih, a taman mislio gledati kakvu A i B klasu... :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39900 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

konektovan wrote: 04/02/2022 13:41
Zar se tako kvare mercedesi?? Pih, a taman mislio gledati kakvu A i B klasu... :D
ništa ispod E klase :mrgreen:
Post Reply