Fikusi koje Čović pozove da im dadne stav, za koje jedva iko zna i da postoje osim kada se njemu odazovu u smijuriji tzv. HNS. Tek onda se čuje za tamo neku opskurnu partiju koju niko ne jebe ni za 5%.veddeta wrote: ↑01/02/2022 14:40Hrvatski narodni sabor okuplja predstavnike svih političkih stranaka koje imaju izborni legitimitet (14) na svim razinama vlasti kod Hrvata u BiH tako da je podlo i bijedno jednu političku instituciju kod Hrvata nazivati nacistima a narod ustasama.Bangalore_ wrote: ↑01/02/2022 14:18
Haha kakve stranke tu je HDZ i njihova prikolica jedna obična farsa da da privid multipolarnosti.
Da primjenimo isti ili slican kriterij na bosnjacki sabor....
Novi Izborni zakon BiH
-
Bangalore_
- Posts: 573
- Joined: 30/12/2020 03:50
#8276 Re: Novi Izborni zakon BiH
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
-
l33t
- Posts: 4784
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#8278 Re: Novi Izborni zakon BiH
bosanski Srbi, bosanski Hrvati, vazda biloKolinda wrote: ↑01/02/2022 15:05Ne, nego hrvatskog naroda iz BiH....daddy-kool wrote: ↑01/02/2022 14:57
BiH je država i bh. hrvatskog naroda.
Hrvatima iz Hrvatske i drugih zemalja nije.
- don vito
- Posts: 2093
- Joined: 19/01/2008 11:58
#8279 Re: Novi Izborni zakon BiH
"hrvat" Edim Fejzić...mo-town wrote: ↑01/02/2022 15:20Jedno prosto prosireno pitanje lako srusi ovu papazjaniju od posta tj. njenu vise nego labavu konstrukciju.don vito wrote: ↑01/02/2022 15:11 U danima koji dolaze ćemo slušati spinove o "neprihvatljivosti različitih vrijednosti glasa" i to od likova kojima u isto vrijeme ne smeta i nastoje zadržati da su u Domu naroda jednako zastupljena 24 Hrvata iz BPK, kao i 33.600 Hrvata u Posavskom kantonu. Kao što sam već napisao, malo češće će se oglašavati Adis iz Bundestaga, gračanička baronesa, Bodo Weber, dopisnica Der Standarda iz Sarajeva.
Kokice u ruke.![]()
Ko u trenutnom sazivu Doma naroda FBiH predstavlja 24 hrvata iz BPK?
Malo o liku i djelu dotičnog, trenutno pod krivičnom istragom
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/re ... at-1079841
Baš bih volio pročitati kako to "ruši" istinite činjenice
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#8281 Re: Novi Izborni zakon BiH
Ako uzmemo u obzir poteze stranaka iz RS-a i HDZ-a, a i cinjencu da smo ponovo u fokuse medjunarodne javnosti. Znaci, od Amerike, preko UK do Njemacke i ostalih EU drzava, vrijeme je da prekinemo pregovore o IZ i pokrenemo pricu o novom Aprilskom paketu, koji bi naravno bio poboljsan.
Znaci IZ treba da bude dio paketa o ustavnim izmjenama i nikako drugaicje. Vrijeme je pokazalo da ne mozemo doci do rezultata na ovaj nacin.
Mi trebamo iskoristiti podrsku koju nam svijet trenutno daje. Mozda cemo u ovakvoj situaciji opet biti za 20 godina, zato je vrijeme sada da napravimo iskorak.
Znaci IZ treba da bude dio paketa o ustavnim izmjenama i nikako drugaicje. Vrijeme je pokazalo da ne mozemo doci do rezultata na ovaj nacin.
Mi trebamo iskoristiti podrsku koju nam svijet trenutno daje. Mozda cemo u ovakvoj situaciji opet biti za 20 godina, zato je vrijeme sada da napravimo iskorak.
-
Nebozemlja
- Posts: 846
- Joined: 04/10/2020 17:20
#8282 Re: Novi Izborni zakon BiH
A ima li on "temu" na Wikipediji?don vito wrote: ↑01/02/2022 15:27"hrvat" Edim Fejzić...
Malo o liku i djelu dotičnog, trenutno pod krivičnom istragom
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/re ... at-1079841
Baš bih volio pročitati kako to "ruši" istinite činjenice
- don vito
- Posts: 2093
- Joined: 19/01/2008 11:58
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#8284 Re: Novi Izborni zakon BiH
Sta ti cinis za suzivotu BiH , osim sto mlataras po forumu??
Sta je u tome lose ako kazemo da si bosanski hrvat??
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8285 Re: Novi Izborni zakon BiH
Bosanski katolici baš odgovara. Ista Dodina logika. To je inkluzivan termin. Odnosi se na vjersku skupinu. Valjda su katolici? Ako su katolici, onda to je to.daddy-kool wrote: ↑01/02/2022 15:22To bi bilo neprecizno.
Nisu svih bh. Hrvati katolici, niti svi bosanski katolici bh. Hrvati.
Treba pure do naroda ili gluho bilo nacije.
Last edited by Haris.ba on 01/02/2022 15:32, edited 1 time in total.
-
Nebozemlja
- Posts: 846
- Joined: 04/10/2020 17:20
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#8287 Re: Novi Izborni zakon BiH
i HercegovacNebozemlja wrote: ↑01/02/2022 15:32Pusti priču. Ti si druže Bosanac, a takvim te i u matici smatraju, svidjelo se to tebi ili ne.
-
Buli6
- Posts: 361
- Joined: 29/03/2020 09:53
-
Nebozemlja
- Posts: 846
- Joined: 04/10/2020 17:20
#8289 Re: Novi Izborni zakon BiH
NaravnomO k3 wrote: ↑01/02/2022 15:33i HercegovacNebozemlja wrote: ↑01/02/2022 15:32
Pusti priču. Ti si druže Bosanac, a takvim te i u matici smatraju, svidjelo se to tebi ili ne.![]()
-
mo-town
- Posts: 1573
- Joined: 30/12/2021 05:11
#8290 Re: Novi Izborni zakon BiH
Vidi, ja bih sada tebi trebao navesti da je Cirilo godinama bio Jugosloven a proti njega ne da su se vodile istrage nego je bio osudjivan na sudovima da bi bio oslobodjen usljed volsebnog "nestanka" materijalnih dokaza iz suda. Nije ti to nikakav argument.don vito wrote: ↑01/02/2022 15:27"hrvat" Edim Fejzić...
Malo o liku i djelu dotičnog, trenutno pod krivičnom istragom
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/re ... at-1079841
Baš bih volio pročitati kako to "ruši" istinite činjenice
To "hrvat" mozes isto staviti ispred Zlatka Hasanbegovica" ili "srbin" ispred Gorana Opsjenice (ups!). pa ces doci do istog.
O Hrvatima iz kluba Hrvata Vijeca naroda RS naravno nikad nisi, niti ces, prozboriti ni rijeci.
Samo u tvojoj argumentaciji to su valjani razlozi kad tebi idu u korist a preskaces ih kada ti ne idu u korist.
Vidis, kod mene bi jedan arsin trebao biti isti za sve.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8292 Re: Novi Izborni zakon BiH
Kad postavljaš linkove, postavi barem naslov teksta.
P.S.Eric Nelson: Nema ukidanja konstitutivnosti, Venecijanska komisija jest potvrdila hrvatski prijedlog
Ko vjeruje naslovu, i pročita tekst....
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- don vito
- Posts: 2093
- Joined: 19/01/2008 11:58
#8295 Re: Novi Izborni zakon BiH
Pitao si kako se zove delegat iz BPK-a u hrvatskom klubu Doma naroda. Ja ti odgovorio i dao njegov lik i djelo koji se uklapa u bošnačke pokušaje ovladavanja ovim klubom. U kontekstu priče je potpuno irelevantno jel se delegat u hrvatskom klubu Doma naroda iz BPK-a zove Edim Fejzić ili Mato Jurić. Sporno je što su jednako zastupljena 24 Hrvata iz BPK, kao i 33.600 Hrvata u Posavskom kantonu, u oba slučaja po jednim delegatom
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
-
metal
- Posts: 266
- Joined: 09/06/2013 19:13
#8297 Re: Novi Izborni zakon BiH
Uzalud pišeš i objašnjavaš.don vito wrote: ↑01/02/2022 15:11 Šta kaže "propali pregovori u Neumu jer HDZ nije bio spreman na kompromis".Sarajevska fabrika laži opasno ugrožava Miloševićevu od prije 30 godina, s tom razlikom što onda nije bilo ni interneta ni kablovske sa 100 TV kanala. Uz nekoliko klikova, može se sklopiti mozaik onoga što se dešavalo prošlog vikenda.
![]()
Dakle, na završnu rundu pregovora o izmjenama Izbornog zakona došli su nikad brojniji predstavnici međunarodne zajednice i hrvatska "reprezentacija", i jedni i drugi odlučni da se postigne dogovor o ispunjavanju presuda ustavnog suda BiH i Evropskog suda za ljudska prava i stave tačku na ono što koči Federaciju, time i BiH – popunjavanju hrvatskog kluba Domu naroda u FBiH (primarno) i promjeni načina izbora hrvatskog člana Predsjedništva (sekundarno jer je riječ o više-manje protokolarnoj funkciji, ali predstavnici MZ žele riješiti to pitanje jer je čak i takva važna simbolika participiranja Hrvata u vlasti).
Na pregovore je došla i bošnjačka reprezentacija, SDA i sateliti, kao i dosad riješeni da se ne postigne nikakav dogovor i zadrži status quo. Dakle, nikakvo reduciranje nadležnosti Doma naroda nije bilo na tapetu niti to traži bilo kakva presuda, niti bi iko normalan pristao na odustajanje od mehanizama zaštite u tako podijeljenoj državi s tri tako različita društva.![]()
Ekipa oko Čovića je uradila domaću zadaću, dobro pripremljena došla na pregovore, s više prijedloga, dok je SDA ekipa hronično kampanjski pristupila pregovorima, u nadi da će za propast pregovora i održanje statusa quo, kao i ranije, biti dovoljno mišljenje Venecijanske komisije. U subotu šok i nevjericau bošnjačkoj reprezentaciji nakon što je HNS iznio prijedlog koji je zadovoljio Venecijansku komisiju. A kako je Bakir rekao da će prihvatiti svako rješenje koje zadovoljava Venecijansku komisiju, nastala je panika...
![]()
Quo vadis, Bakire, kad Hrvati imaju konkretne prijedloge i zadovoljavaju zahtjeve međunarodnih posrednika. Da ne bude da su Bošnjaci pasivni kočničari procesa,navrat-nanos je Konaković je napravio svoj "prijedlog" za izbor dva člana predsjedništva iz Federacije, koji "ostavlja mogućnost da oba člana budu Hrvati" (otprilike na način koji svakom "ostavlja mogućnost" da postane milioner ako kupi srećku lutrije
). Naravno, prijedlog je odbijen, ali su HNS i predstavnici MZ-a pohvalili Konakovića da je prvi među Bošnjacima uopšte dao neki prijedlog jer su se dotad susretali samo s odbijanjem SDA.
U nedjelju prijepodne, nekoliko sata prije kraja pregovora, bošnjačka reprezentacija je putem brojnih SDA-ovskih medija (Faktor, istraga, Klix, SB, FTV, Hayat...) lansirala laž da pregovori dobro napreduju jer je "hrvatska strana pristala na smanjenje nadležnosti Doma naroda" (koje, ponavljam, ni presude, ni MZ, ne traži).Ova izmišljotina je lansirana za njihovu glasačku publiku, da kad nekoliko sati kasnije bude ozvaničena propast pregovora, da se tada može raji reći "sekunda falila za dogovor, ali Hrvati nisu za kompromis". Spin je koristan jer se putem SDA-ovskih medija još malo može huškati na Čovića, HDZ i 150-160 hiljada njihovih glasača. A možda se i vani neko upeca, da, eto, Zoki Milanović nema pravo kad mjesecima govori da se pregovara s ekipom koja laže i krade, i želi kupiti vrijeme.
Euforija bošnjačke javnosti zbog propasti pregovora malo je splasnula nakon što je Palmer objasnio da "neće nestati problem predstavljanja Hrvata". Raju je ohrabrio, ničim izazvan, Željko Bakalar, bivši Komšićev savjetnik na čelu "depolitizovanog" CIK-aporukom da će izbora biti, ali potpuno je jasno da ni Hrvati ni MZ neće dozvoliti bošnjački juriš na hrvatski klub u Domu naroda, koji će Hrvate staviti u milost i nemilost građanske ekipe iz Predstavničkog doma, okupljene oko poznatih "građana" Salke Zildžića, Duvnjaka, Zukana Heleza i sličnih... Kao kolaternalna šteta ostaje Komšić u tehničkom mandatu u predsjedništvu, Bakiru će malo teže pasti što će malo sačekati da zamijeni svog fikusa, ali bože moj, mora se platiti neka cijena.
U danima koji dolaze ćemo slušati spinove o "neprihvatljivosti različitih vrijednosti glasa" i to od likova kojima u isto vrijeme ne smeta i nastoje zadržati da su u Domu naroda jednako zastupljena 24 Hrvata iz BPK, kao i 33.600 Hrvata u Posavskom kantonu. Kao što sam već napisao, malo češće će se oglašavati Adis iz Bundestaga, gračanička baronesa, Bodo Weber, dopisnica Der Standarda iz Sarajeva.
Kokice u ruke.![]()
Samoprozvanoj probosanskoj strani je sila udarila u glavu, osjećaju se brojčano nadmoćnijim i naprosto ne žele da vide koliku štetu nanose državi u koju se toliko zaklinju.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#8299 Re: Novi Izborni zakon BiH
don vito wrote: ↑01/02/2022 15:11 Šta kaže "propali pregovori u Neumu jer HDZ nije bio spreman na kompromis".Sarajevska fabrika laži opasno ugrožava Miloševićevu od prije 30 godina, s tom razlikom što onda nije bilo ni interneta ni kablovske sa 100 TV kanala. Uz nekoliko klikova, može se sklopiti mozaik onoga što se dešavalo prošlog vikenda.
![]()
Dakle, na završnu rundu pregovora o izmjenama Izbornog zakona došli su nikad brojniji predstavnici međunarodne zajednice i hrvatska "reprezentacija", i jedni i drugi odlučni da se postigne dogovor o ispunjavanju presuda ustavnog suda BiH i Evropskog suda za ljudska prava i stave tačku na ono što koči Federaciju, time i BiH – popunjavanju hrvatskog kluba Domu naroda u FBiH (primarno) i promjeni načina izbora hrvatskog člana Predsjedništva (sekundarno jer je riječ o više-manje protokolarnoj funkciji, ali predstavnici MZ žele riješiti to pitanje jer je čak i takva važna simbolika participiranja Hrvata u vlasti).
Na pregovore je došla i bošnjačka reprezentacija, SDA i sateliti, kao i dosad riješeni da se ne postigne nikakav dogovor i zadrži status quo. Dakle, nikakvo reduciranje nadležnosti Doma naroda nije bilo na tapetu niti to traži bilo kakva presuda, niti bi iko normalan pristao na odustajanje od mehanizama zaštite u tako podijeljenoj državi s tri tako različita društva.![]()
Ekipa oko Čovića je uradila domaću zadaću, dobro pripremljena došla na pregovore, s više prijedloga, dok je SDA ekipa hronično kampanjski pristupila pregovorima, u nadi da će za propast pregovora i održanje statusa quo, kao i ranije, biti dovoljno mišljenje Venecijanske komisije. U subotu šok i nevjericau bošnjačkoj reprezentaciji nakon što je HNS iznio prijedlog koji je zadovoljio Venecijansku komisiju. A kako je Bakir rekao da će prihvatiti svako rješenje koje zadovoljava Venecijansku komisiju, nastala je panika...
![]()
Quo vadis, Bakire, kad Hrvati imaju konkretne prijedloge i zadovoljavaju zahtjeve međunarodnih posrednika. Da ne bude da su Bošnjaci pasivni kočničari procesa,navrat-nanos je Konaković je napravio svoj "prijedlog" za izbor dva člana predsjedništva iz Federacije, koji "ostavlja mogućnost da oba člana budu Hrvati" (otprilike na način koji svakom "ostavlja mogućnost" da postane milioner ako kupi srećku lutrije
). Naravno, prijedlog je odbijen, ali su HNS i predstavnici MZ-a pohvalili Konakovića da je prvi među Bošnjacima uopšte dao neki prijedlog jer su se dotad susretali samo s odbijanjem SDA.
U nedjelju prijepodne, nekoliko sata prije kraja pregovora, bošnjačka reprezentacija je putem brojnih SDA-ovskih medija (Faktor, istraga, Klix, SB, FTV, Hayat...) lansirala laž da pregovori dobro napreduju jer je "hrvatska strana pristala na smanjenje nadležnosti Doma naroda" (koje, ponavljam, ni presude, ni MZ, ne traži).Ova izmišljotina je lansirana za njihovu glasačku publiku, da kad nekoliko sati kasnije bude ozvaničena propast pregovora, da se tada može raji reći "sekunda falila za dogovor, ali Hrvati nisu za kompromis". Spin je koristan jer se putem SDA-ovskih medija još malo može huškati na Čovića, HDZ i 150-160 hiljada njihovih glasača. A možda se i vani neko upeca, da, eto, Zoki Milanović nema pravo kad mjesecima govori da se pregovara s ekipom koja laže i krade, i želi kupiti vrijeme.
Euforija bošnjačke javnosti zbog propasti pregovora malo je splasnula nakon što je Palmer objasnio da "neće nestati problem predstavljanja Hrvata". Raju je ohrabrio, ničim izazvan, Željko Bakalar, bivši Komšićev savjetnik na čelu "depolitizovanog" CIK-aporukom da će izbora biti, ali potpuno je jasno da ni Hrvati ni MZ neće dozvoliti bošnjački juriš na hrvatski klub u Domu naroda, koji će Hrvate staviti u milost i nemilost građanske ekipe iz Predstavničkog doma, okupljene oko poznatih "građana" Salke Zildžića, Duvnjaka, Zukana Heleza i sličnih... Kao kolaternalna šteta ostaje Komšić u tehničkom mandatu u predsjedništvu, Bakiru će malo teže pasti što će malo sačekati da zamijeni svog fikusa, ali bože moj, mora se platiti neka cijena.
U danima koji dolaze ćemo slušati spinove o "neprihvatljivosti različitih vrijednosti glasa" i to od likova kojima u isto vrijeme ne smeta i nastoje zadržati da su u Domu naroda jednako zastupljena 24 Hrvata iz BPK, kao i 33.600 Hrvata u Posavskom kantonu. Kao što sam već napisao, malo češće će se oglašavati Adis iz Bundestaga, gračanička baronesa, Bodo Weber, dopisnica Der Standarda iz Sarajeva.
Kokice u ruke.![]()
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
