PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#5976 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

sizifinho wrote: 30/01/2022 11:20 A ja ne kontam sta to vi radite sa gamepadima pa ih mijenjate tako cesto.

Cuj karina gamepad, najbolje dizajniran do sad haha.

Evo meni punih 12 mjeseci, oba gamepada koristeni maksimalno gotovo dnevno i jedino sto sam primjetio je da se boja malo “uprljala”. Analozi, trigeri, sve bez ikakve greske.

E sad drugo je sto ljudi igraju fife pa kad prime gol lupe gamepad, pa ih ubije neko na codu pa ga stociraju, ispadne im na pod, bacaju ga kad ga ostavljaju na krevet i slicno.
Ja imam dva, ne znam jesam li na ps5 od kad ga imam (maj,2021) igrao 100h.
Neki dan instalirao dirt5 i nakon desetak sati gas dugme R2 popusti.
Fifa,nba i te igre uopste ne igram

Dok na ps4 rade ko novi nakon pet godina
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#5977 Re: PlayStation 5 - all about

Post by MarkoIvkovic »

nepass1 wrote: 30/01/2022 18:06
sizifinho wrote: 30/01/2022 11:20 A ja ne kontam sta to vi radite sa gamepadima pa ih mijenjate tako cesto.

Cuj karina gamepad, najbolje dizajniran do sad haha.

Evo meni punih 12 mjeseci, oba gamepada koristeni maksimalno gotovo dnevno i jedino sto sam primjetio je da se boja malo “uprljala”. Analozi, trigeri, sve bez ikakve greske.

E sad drugo je sto ljudi igraju fife pa kad prime gol lupe gamepad, pa ih ubije neko na codu pa ga stociraju, ispadne im na pod, bacaju ga kad ga ostavljaju na krevet i slicno.
Ja imam dva, ne znam jesam li na ps5 od kad ga imam (maj,2021) igrao 100h.
Neki dan instalirao dirt5 i nakon desetak sati gas dugme R2 popusti.
Fifa,nba i te igre uopste ne igram

Dok na ps4 rade ko novi nakon pet godina
znaci isto iskustvo sa dirt5 :-) ako hoces novi dzojstik izvozas se na dirt5 i zamjenis ga :-)
Coldplay1
Posts: 166
Joined: 06/11/2021 16:16

#5978 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Coldplay1 »

Pa jel izasla kakva revizija dzojstika? Kao na PS4, V2 je bio puno bolji od prethodnika.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#5979 Re: PlayStation 5 - all about

Post by MarkoIvkovic »

Coldplay1 wrote: 30/01/2022 19:05 Pa jel izasla kakva revizija dzojstika? Kao na PS4, V2 je bio puno bolji od prethodnika.
sto se tice drifta to se nece promjeniti dok ne izmisle novi patent za "stickove" s obzirom da rade na principu opruge koja se vremenom kao i svaka opruga istrosi i izgubi svoju cvrstocu
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5980 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

MarkoIvkovic wrote: 30/01/2022 18:54
nepass1 wrote: 30/01/2022 18:06
Ja imam dva, ne znam jesam li na ps5 od kad ga imam (maj,2021) igrao 100h.
Neki dan instalirao dirt5 i nakon desetak sati gas dugme R2 popusti.
Fifa,nba i te igre uopste ne igram

Dok na ps4 rade ko novi nakon pet godina
znaci isto iskustvo sa dirt5 :-) ako hoces novi dzojstik izvozas se na dirt5 i zamjenis ga :-)
Ja sam platinirao dirt 5 i nisam imao problema. To sto se desilo obojici bas kod te igre je vjerovatno vise slucajnost. Primjetio sam da ima raje koja tipke L2 i R2 koristi na nacin da kada je pusta samo skloni prst sa nje pa tipka doslovno odleti nazad i cuje se kako lupi i sav se najezim kad neko tako koristi pa obratite paznju da nije prije to razlog sto se pokvari opruga. Normalno prst u takvim igrama uvijek stoji na R2/L2 te samo doziram jacinu gasa/kocenja po potrebi bez da je "nategnem" pa sklonim prst da se naglo sama vrati.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#5981 Re: PlayStation 5 - all about

Post by MarkoIvkovic »

arnes_king wrote: 30/01/2022 19:15
MarkoIvkovic wrote: 30/01/2022 18:54
znaci isto iskustvo sa dirt5 :-) ako hoces novi dzojstik izvozas se na dirt5 i zamjenis ga :-)
Ja sam platinirao dirt 5 i nisam imao problema. To sto se desilo obojici bas kod te igre je vjerovatno vise slucajnost. Primjetio sam da ima raje koja tipke L2 i R2 koristi na nacin da kada je pusta samo skloni prst sa nje pa tipka doslovno odleti nazad i cuje se kako lupi i sav se najezim kad neko tako koristi pa obratite paznju da nije prije to razlog sto se pokvari opruga. Normalno prst u takvim igrama uvijek stoji na R2/L2 te samo doziram jacinu gasa/kocenja po potrebi bez da je "nategnem" pa sklonim prst da se naglo sama vrati.
doslovno vozim isto kao i ti, doziranje kocnice odnosno pustanje iste kao i za gas
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5982 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

MarkoIvkovic wrote: 30/01/2022 19:22
arnes_king wrote: 30/01/2022 19:15

Ja sam platinirao dirt 5 i nisam imao problema. To sto se desilo obojici bas kod te igre je vjerovatno vise slucajnost. Primjetio sam da ima raje koja tipke L2 i R2 koristi na nacin da kada je pusta samo skloni prst sa nje pa tipka doslovno odleti nazad i cuje se kako lupi i sav se najezim kad neko tako koristi pa obratite paznju da nije prije to razlog sto se pokvari opruga. Normalno prst u takvim igrama uvijek stoji na R2/L2 te samo doziram jacinu gasa/kocenja po potrebi bez da je "nategnem" pa sklonim prst da se naglo sama vrati.
doslovno vozim isto kao i ti, doziranje kocnice odnosno pustanje iste kao i za gas
Znam da je i to pocest problem sa tim oprugicama ali reko opet da pitam jer sam primjetio da neki tako koriste i ono se odmah vidi da moze lahko pokvariti :D
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#5983 Re: PlayStation 5 - all about

Post by sizifinho »

vojopd wrote: 30/01/2022 17:56
sizifinho wrote: 30/01/2022 16:03
Pa sta ako su ih tuzili, presuda je zavrsila i donesena je odluka da si ti kao korisnik kliknuo “i agree” opciju koja rjesava sony svake odgovornosti.
Ne znam ja fkt se jos nisam susreo sa tim driftom niti mi skripi pod rukama. Sve u svemu zadovoljniji sam gamepadom petice nego kod cetvorke ili trojke.
Dvica je neprevaziđen doduše. Nokia 3310 gamepada
Moze link od presude nadleznog suda i odluke koja je donesena?
ovo je zadnje sto sam citao

“Jedan interesantan dodatni detalj koji nam je zapao za oko je da Turner tvrdi da je prihvatio Sony-ev "terms and conditions" prilikom prvog uključivanja PS5 konzole, ali da je odmah zatim poslao pismo Sony-u u kome je naveo da ne želi da prihvati deo koji se odnosi na to da "bilo koji spor sa kompanijom Soni rešava putem pojedinačne arbitraže."

izvor:
https://adria.ign.com/playstation-5-1/ ... kontroleru

ja sam imao plejku 4 tri godine i nisam naisao na problem drifta
evo sad petica godina dana tu, isto, srecom


Sto ne znaci da necu, nije moje iskustvo objektivni prikaz

Ali kao sto neko napisa, dosta raje ne rukuje ispravno gamepadom. Udari ga ako se isfrustrira, baci ga na krevet, trza trigerima, drka analog.
Kod mene se i analog i trigeri doziraju, nikad ne flickam prstom jostick, na trigerima postepeno dodajem i otpustam…

Ali eto ako nista daju uredno zamjenjene. Mada eto i te zamjene koje se urade, oni malo tweakaju taj gamepad i uvale ga nekom drugom.
vojopd
Posts: 1930
Joined: 28/05/2018 18:14

#5984 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vojopd »

Nista tu nije zavrseno niti rijeseno kako si rekao. :thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#5985 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

sizifinho wrote: 30/01/2022 20:26
vojopd wrote: 30/01/2022 17:56

Moze link od presude nadleznog suda i odluke koja je donesena?
ovo je zadnje sto sam citao

“Jedan interesantan dodatni detalj koji nam je zapao za oko je da Turner tvrdi da je prihvatio Sony-ev "terms and conditions" prilikom prvog uključivanja PS5 konzole, ali da je odmah zatim poslao pismo Sony-u u kome je naveo da ne želi da prihvati deo koji se odnosi na to da "bilo koji spor sa kompanijom Soni rešava putem pojedinačne arbitraže."

izvor:
https://adria.ign.com/playstation-5-1/ ... kontroleru

ja sam imao plejku 4 tri godine i nisam naisao na problem drifta
evo sad petica godina dana tu, isto, srecom


Sto ne znaci da necu, nije moje iskustvo objektivni prikaz

Ali kao sto neko napisa, dosta raje ne rukuje ispravno gamepadom. Udari ga ako se isfrustrira, baci ga na krevet, trza trigerima, drka analog.
Kod mene se i analog i trigeri doziraju, nikad ne flickam prstom jostick, na trigerima postepeno dodajem i otpustam…

Ali eto ako nista daju uredno zamjenjene. Mada eto i te zamjene koje se urade, oni malo tweakaju taj gamepad i uvale ga nekom drugom.
Pa nisam medjed jebote. Kazem evo ps4 imam od januara 2016. Uvijek dva ista kontrolera, nikad servis nikad nista im nije bilo. I sad kod buraza plejka i jos uvjek sve fercera. Ps5 kontroler mi se sjebe za devet mjeseci. Sumnjam da je do mene. Jedan je uredan drugom se olabavilo r2 dugme. Jednako igram sa oba.
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#5986 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Nanox7 »

arnes_king wrote: 30/01/2022 19:32
MarkoIvkovic wrote: 30/01/2022 19:22
doslovno vozim isto kao i ti, doziranje kocnice odnosno pustanje iste kao i za gas
Znam da je i to pocest problem sa tim oprugicama ali reko opet da pitam jer sam primjetio da neki tako koriste i ono se odmah vidi da moze lahko pokvariti :D
Kod mene drug tako i radi pusti R2 L2 i bas krhnu tipke... Reko ljudino lakse malo jebo te ćaća. Vise ga nit zovem da igra kad je kreten.
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#5987 Re: PlayStation 5 - all about

Post by mc-twin »

Nisam ni ja primjetio nikakve promjene na dzojstiku nakon dirt-a.
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#5988 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Nanox7 »

Da li imate 2x Dzoja bijeli i crni ili su oba bijele boje ?
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#5989 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Dva bijela
schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#5990 Re: PlayStation 5 - all about

Post by schindleroskar »

Moj Dualsens od prvog dana ko singerica radi, Call of Duty, Bf 5 ,Hell let lose, Dirt 5 i Dirt 2.0. Par stotina sati na njemu sigurno. Mozda njezno pustam tipke :mrgreen:
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5991 Re: PlayStation 5 - all about

Post by febo_acm »

Ma sve je to lutrija... Kome radi, dobro je :D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#5992 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Gerro »

Imam nekad problem s lijevim analogom, tj. ide prema gore sam od sebe, ali sam na internetu našao soluciju. Gurnut tipku skroz prema gore i onda pritisnuti na onaj krug od analoga malo jače i bez problema radi.
vojopd
Posts: 1930
Joined: 28/05/2018 18:14

#5993 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vojopd »

Ma to su sve trenutni “fixovi”. Kao sto je neki lik objavio klip za ps4 joystick na YT - 30 puta analog gore, 30 dole, lijevo i desno i popravio si drift. Jesi, ali zamalo. Jedino rastaviti, ocistiti alkoholom i tjt.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5994 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Gerro wrote: 31/01/2022 15:00 Imam nekad problem s lijevim analogom, tj. ide prema gore sam od sebe, ali sam na internetu našao soluciju. Gurnut tipku skroz prema gore i onda pritisnuti na onaj krug od analoga malo jače i bez problema radi.
To je drift o kojem se pise stalno. Ako je pod garancijom salji i dobit ces novi, ako nije onda nema trajnog rijesenja.
vojopd wrote: 31/01/2022 15:04 Ma to su sve trenutni “fixovi”. Kao sto je neki lik objavio klip za ps4 joystick na YT - 30 puta analog gore, 30 dole, lijevo i desno i popravio si drift. Jesi, ali zamalo. Jedino rastaviti, ocistiti alkoholom i tjt.
Nema nista i od ciscenja alkoholom jer je skroz rijetko da problem bude zbog prljavstine i tad bi pomoglo, ali u vecini slucajeva jednostavno se mehanicki ostete dijelovi i tu nema lahkog rijesenja.
vojopd
Posts: 1930
Joined: 28/05/2018 18:14

#5995 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vojopd »

Nema pomoci za kontrolere koji se relativno cesto koriste. Ali ako duze stoje zna se nakupiti dosta prasine, naravno sve su ovo privremena rjesenja sto sam naveo, nista ne popravlja drift.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#5996 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Gerro »

Ma pod garancijom je ali ne smeta mi toliko.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5997 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Gerro wrote: 31/01/2022 15:19 Ma pod garancijom je ali ne smeta mi toliko.
Mijenjaj dok je pod garancijom jer ce vremenom biti sve gore. Ako ti istekne garancija onda ces se kajati sto nisi poslao. Dobijes novi dualsense kroz par dana i na njega ti vazi ponovo godinu dana garancije.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#5998 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Gerro »

arnes_king wrote: 31/01/2022 15:32
Gerro wrote: 31/01/2022 15:19 Ma pod garancijom je ali ne smeta mi toliko.
Mijenjaj dok je pod garancijom jer ce vremenom biti sve gore. Ako ti istekne garancija onda ces se kajati sto nisi poslao. Dobijes novi dualsense kroz par dana i na njega ti vazi ponovo godinu dana garancije.
Aj skontam se, hvala ti :thumbup:
User avatar
Micah
Posts: 900
Joined: 09/03/2021 17:43

#5999 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

Kao i kod @Gerro meni je drift kod lijevog prema gore ali blagi, u dosta igara neprimjetan, i može se kratkotrajno popraviti sa nekim YT tehnikama. Garancija je još 5 mjeseci, imam vremena i osjećaj je da će prije popustiti d-pad nego da drift skroz poludi.

Gran Turismo 7 će mi biti prva igra uzeta na day 1 još od RDR2. SoP ove srijede posvećen njemu

Image

Digitalno 20 i više maraka jeftinije a pošto je ne mislim nikad prodavati, mislim da ću tako uzeti.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#6000 Re: PlayStation 5 - all about

Post by ferratilis »

Post Reply