Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39651 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Naslovnica wrote: 18/01/2022 18:26 Ja sam uvijek pazio bolje firmino auto nego svoje, kunem ti se.
Nekako mi to normalno, na kraju krajeva, nije moje auto, tuđe je, pa bi trebalo da se pazi.
Šta ja znam...
Ako se sjebe na cesti i tebe ce ostaviti
Meni je to najmrze bilo dok nisam svoje dobio, sjebe nesto i usuti se ili ne radi nesto i usuti se

Ti sjednes sutra krenes na put i ha puc na sred AC... Idiotizam.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39652 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Naslovnica wrote: 18/01/2022 18:26 Ja sam uvijek pazio bolje firmino auto nego svoje, kunem ti se.
Nekako mi to normalno, na kraju krajeva, nije moje auto, tuđe je, pa bi trebalo da se pazi.
Šta ja znam...
Kupi termostat ili u drugi servis i neka zamjene. Auto grije jer vjerojatno ima grijač kabine (Megane 3 ima), valjda se zove ptc grijač, tako da grijanje i ne ovisi toliko o tim crticama. Ako griješim neka me neko ispravi :D
Termostat ti košta 30-40 km i ruke možda 20ak
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#39653 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Da, taj grijac kabine pomaze ali se osjeti da je slabije grijanje. Njegova uloga iz moga iskustva je samo da dovoljno zagrijava dok se ne ugrije rashladna tecnost, kada grijanje postaje bolje.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#39654 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nKrkan »

AC Quatro , servis zupčastog na caddyu 2018to godište ... 1200 KM :-D , u Zavidovicima kad sam izračunao s mehaničarem dijelove i cijenu ruku ,770 bi izašlo
Lijepi sarajevski standard :-D
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39655 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Dobro si ti nakucao 180k km za 3 godine.
gadnel
Posts: 81
Joined: 16/12/2019 09:26

#39656 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by gadnel »

Imam yarisa, desetak godina star.

Trenutni akumulator mu izdise, vidim da mi farovi losije svijetle a i kad ne vozim neko vrijeme dobro pa upalim. Kad cesce vozim bude ok ali bi preventivno da to zamijenim.

Da li ima fajde od uzimanja originalnog u ovlastenom ili da ganjam koji god? Sto se tice cijene nije mi ni problem nit zao platiti vise, ako je fakat kvalitetnije a ne samo napuhano zato sto je original.

Starije je i auto, ne znam jel glupiranje s tim otici u ovlasteni i traziti nov originalni akumulator :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#39657 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

gadnel wrote: 19/01/2022 13:50 Imam yarisa, desetak godina star.

Trenutni akumulator mu izdise, vidim da mi farovi losije svijetle a i kad ne vozim neko vrijeme dobro pa upalim. Kad cesce vozim bude ok ali bi preventivno da to zamijenim.

Da li ima fajde od uzimanja originalnog u ovlastenom ili da ganjam koji god? Sto se tice cijene nije mi ni problem nit zao platiti vise, ako je fakat kvalitetnije a ne samo napuhano zato sto je original.

Starije je i auto, ne znam jel glupiranje s tim otici u ovlasteni i traziti nov originalni akumulator :D
Jasta neg je glupost. Necei ti prodati originalni fabricki nego neki sa trzista, odgovarajuci.
Otiđi do radnje koja prodaje akumulatore i završi.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39658 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Vjerovatno fabricki akumulator u pitanju.
Otidji u Vesprom, ponudit ce ti 2-3 opcije, izaberi onu za koju mislis da je najbolja.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39659 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

prije svega otidji autoelektricaaru da ti izmjeri parametre Kumulatora i alternatora
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39660 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

To moze i u Vespromu
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#39661 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sheikh »

pozdrav ekipa
molio bih za pomoć.
Vlasnik sam toyote avensis 2005 2.0 dizel.
Auto kada prenoći palim ga po nekoliko minuta. Dizne sve reparirane, nova baterija. Kada ga uspijem upaliti i kad se zagrije može se lakše upalit.
Kada vozim nema pravu snagu, može ići do 100 km/h otprilike i dimi crno. Da ne spominjem da ružno radi kucka.

Molio bih za pomoć ili za savjet. Hvala i lp
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#39662 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

sheikh wrote: 19/01/2022 15:32 pozdrav ekipa
molio bih za pomoć.
Vlasnik sam toyote avensis 2005 2.0 dizel.
Auto kada prenoći palim ga po nekoliko minuta. Dizne sve reparirane, nova baterija. Kada ga uspijem upaliti i kad se zagrije može se lakše upalit.
Kada vozim nema pravu snagu, može ići do 100 km/h otprilike i dimi crno. Da ne spominjem da ružno radi kucka.

Molio bih za pomoć ili za savjet. Hvala i lp
Što se tiče paljenja, jesi li provjerio grijače ? Prvo od toga kreni, ovo za snagu što govoriš, crn dim i kuckanje to je možda drugi problem...
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#39663 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

Kad idem u rikverc, smotam puni i pritisnem kocnicu, cujem neki tup udarac (a nisam puk'o ni u sta :D ) pustim kocnicu pa opet pritisnem, opet isti zvuk. Touran.
humanoid
Posts: 54
Joined: 11/04/2013 19:32

#39664 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by humanoid »

Audi 80 1991.god. Centralno zaključavanje radi perfektno samo sa suvozačeve strane, sa vozačeve strane otključava i zaključava samo ta vrata. Šta to može biti?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39665 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

engleski model... neko zamijenio stranu volana
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#39666 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Megane 3 1.6 16v plin rađen veliki servis u Gumi M sve uredno al pored još urađena račva vode i neke gumice. Helenejse prije servisa prebacivao na plin normalno, sad dođe temperatura skoro na radnu i onda prebaci. Pričam o hladnim danima ne ljeti. Da li su mogli nešto crijeva pomiješati krivo spojiti ili je moje laičko mišljenje senzor temperature vode. Ne vidim na računu da je mjenjam. Ili je 'pak nešto oko plina. Majstor za plin mi napisa neki senzor temperature. Da li plin ima to.. Lp
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#39667 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Da.
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39668 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kolega ima isti problem na megane 3 1.6 16v lpg..kolega jesi to ti?? :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39669 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Ima taj senzor mislim u darkomu 25KM meni naplatili... Mozda i manje ne sjecam se tacno
Last edited by mk ultra on 19/01/2022 22:04, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39670 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 19/01/2022 21:52 Kolega ima isti problem na megane 3 1.6 16v lpg..kolega jesi to ti?? :mrgreen:
Ovdje su ti sve auta od kolega, druga, firme, rođaka, kad se radi o kvarovima :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39671 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 19/01/2022 22:04
konektovan wrote: 19/01/2022 21:52 Kolega ima isti problem na megane 3 1.6 16v lpg..kolega jesi to ti?? :mrgreen:
Ovdje su ti sve auta od kolega, druga, firme, rođaka, kad se radi o kvarovima :mrgreen:
Ma nije tako.... :mrgreen:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#39672 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

konektovan wrote: 19/01/2022 21:52 Kolega ima isti problem na megane 3 1.6 16v lpg..kolega jesi to ti?? :mrgreen:
Hahah sve je moguće, auto bilo bombona prije Gume M sad svako đavo fali :D Nego gledam račun nasuli su neki antifriz ne vidim tačno boju Valvoline. Iskreno nikad čuo da li izbaciti staviti drugi.
mk ultra wrote: 19/01/2022 22:03 Ima taj senzor mislim u darkomu 25KM meni naplatili... Mozda i manje ne sjecam se tacno
Aha hvala valjda je do njega :-)
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39673 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

the_hooligan_ec wrote: 19/01/2022 22:11
konektovan wrote: 19/01/2022 21:52 Kolega ima isti problem na megane 3 1.6 16v lpg..kolega jesi to ti?? :mrgreen:
Hahah sve je moguće, auto bilo bombona prije Gume M sad svako đavo fali :D Nego gledam račun nasuli su neki antifriz ne vidim tačno boju Valvoline. Iskreno nikad čuo da li izbaciti staviti drugi.
mk ultra wrote: 19/01/2022 22:03 Ima taj senzor mislim u darkomu 25KM meni naplatili... Mozda i manje ne sjecam se tacno
Aha hvala valjda je do njega :-)
http://expert4gas.ecs.ba/product/senzor ... k-ac-stag/

ma to je ova glupost, bezveze nešto bilo.. isto tako hoće neće da prebaci
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#39674 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sheikh »

emotivac wrote: 19/01/2022 15:58
sheikh wrote: 19/01/2022 15:32 pozdrav ekipa
molio bih za pomoć.
Vlasnik sam toyote avensis 2005 2.0 dizel.
Auto kada prenoći palim ga po nekoliko minuta. Dizne sve reparirane, nova baterija. Kada ga uspijem upaliti i kad se zagrije može se lakše upalit.
Kada vozim nema pravu snagu, može ići do 100 km/h otprilike i dimi crno. Da ne spominjem da ružno radi kucka.

Molio bih za pomoć ili za savjet. Hvala i lp
Što se tiče paljenja, jesi li provjerio grijače ? Prvo od toga kreni, ovo za snagu što govoriš, crn dim i kuckanje to je možda drugi problem...
grijači uredni i to sam prvo provjerio...
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#39675 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

sheikh wrote: 20/01/2022 07:57
emotivac wrote: 19/01/2022 15:58

Što se tiče paljenja, jesi li provjerio grijače ? Prvo od toga kreni, ovo za snagu što govoriš, crn dim i kuckanje to je možda drugi problem...
grijači uredni i to sam prvo provjerio...
A jesi li bio na dijagnostici ? Ima li kakvih grešaka ? Jesi li radio šta na autu u skorije vrijeme ?
Post Reply