Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#39626 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda je kontao reparacija 450 KM a skidanje i vraćanje 100 KM pa došao na tu cifru?
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39627 Re: Pitamo Mehanicare ?
uvijek ima opcija da je repariras sam ako nikom ne vjerujes 
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#39628 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svugdje se plaća demontaža/montaža
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#39629 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako samo srce onda klempa 2 jojeblack_adrian wrote: ↑18/01/2022 16:17![]()
![]()
![]()
mijenja se ulje, doduše vazda dosipa ne bi li zafalilo![]()
možda je predoziro auto uljem hahaha...
ne znam, kontam da majstor nije šta nalupo što i nije otišlo da poveća cifru... nova teško da će ići![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39630 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas sam preuzeo Dustera iz ovlaštenog servisa Beganović, kažu sve je uredno sa termostatom, radili dijagnostiku, termostat otvara/zatvara. Kažu pod opterećenjem će se povećati. Meni i dalje stoje dvije crtice na autoputu pri brzini 120-130. Neki dan na Bjelašnicu - dvije crtice.Leon16v wrote: ↑17/01/2022 09:04Nije normlano, standardni problemi dCi-a i u Renaultu od 2010 pa dalje (samo kucaj na google dCi temperature problem i sve će ti biti jasno). Termostat otišao, mora uvijek biti na pola.Naslovnica wrote: ↑17/01/2022 09:00
Nije moje, od firme je i neće eksplodirati.
Želim da popravim ovo ako je problem, ako ne dostiže korektnu radnu temperaturu, ali ne znam da li je ovo OK, nemam iskustva sa Francuzima, pardon, Rumunima.
Ovo sve do sada što sam vozio je mehanička kazaljka, zakuca se na pola i to je to.
Hvala na javljanju, tražio sam dobronamjeran a ne ciničan odgovor.![]()
, 30 do 40 markica + ruke
Kaže ovaj majstor da ne bi auto ni grijalo da je nešto sa termostatom. Grije, ali nešto da se ugrijem vala baš i ne. Možda je kod Dustera takvo grijanje, moram okrenuti puhanje na 3 i temp do kraja da bi se iole ugrijalo, ali zato moram muziku na 20 jer je puhanje toliko bučno.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39631 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala svima na savjetima 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39632 Re: Pitamo Mehanicare ?
zakljućak-mrsko im bilo da promijene 
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39633 Re: Pitamo Mehanicare ?
E jbga vala, ako im je u ovlaštenom mrsko mijenjati dio i papreno naplatiti originalni dio, kamo ide ovaj svijet?!
Pokazuje on meni slike koje je uslikao tokom dijagnostike, kao ide temperatura na 84c, ne ide preko dvije crtice jer je hladno, tako je i kod mene, itd...uslikao mi i da je kod njih pod opterećenjem otišao na 4 crtice (od mogućih meščini 8 ). Ako Bjelašnica i autoput nisu opterećenje, e jbga onda...
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#39634 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako možeš ispratiti temperaturu rashladne tekućine onom nekom portabl bt dijagnostikom bilo bi dobro.Naslovnica wrote: ↑18/01/2022 17:38 Danas sam preuzeo Dustera iz ovlaštenog servisa Beganović, kažu sve je uredno sa termostatom, radili dijagnostiku, termostat otvara/zatvara. Kažu pod opterećenjem će se povećati. Meni i dalje stoje dvije crtice na autoputu pri brzini 120-130. Neki dan na Bjelašnicu - dvije crtice.
Kaže ovaj majstor da ne bi auto ni grijalo da je nešto sa termostatom. Grije, ali nešto da se ugrijem vala baš i ne. Možda je kod Dustera takvo grijanje, moram okrenuti puhanje na 3 i temp do kraja da bi se iole ugrijalo, ali zato moram muziku na 20 jer je puhanje toliko bučno.
![]()
Malo je glupo to objašnjenje njihovo da će se pod opterećenjem povećati....ne bi bio prvi slučaj da termostat otvara i zatvara, ali oslabi (ne znam kako bi se ispravnije izrazio) pa temperatura ne dolazi na onaj nivo na kojem treba biti.
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#39635 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trazi zamjenu na svoju ruku i neka ne kake oni.Naslovnica wrote: ↑18/01/2022 17:38Danas sam preuzeo Dustera iz ovlaštenog servisa Beganović, kažu sve je uredno sa termostatom, radili dijagnostiku, termostat otvara/zatvara. Kažu pod opterećenjem će se povećati. Meni i dalje stoje dvije crtice na autoputu pri brzini 120-130. Neki dan na Bjelašnicu - dvije crtice.
Kaže ovaj majstor da ne bi auto ni grijalo da je nešto sa termostatom. Grije, ali nešto da se ugrijem vala baš i ne. Možda je kod Dustera takvo grijanje, moram okrenuti puhanje na 3 i temp do kraja da bi se iole ugrijalo, ali zato moram muziku na 20 jer je puhanje toliko bučno.
![]()
I ja slican problem na audiju imao, cim sam ga kupio primjetim da se hladi u voznji (vanjska bila 3-7 stepeni).Radnu dostizao samo u leru,nije htio ni uzbrdo ni nikako do 90.
Cim krenes, ali 300 metara temp pada na 75 tacno.Sve to potvrdjeno dijagnostikom (oscilacije temperature dok se vozi auto).
Na tonu foruma govorili to je tako normalno, vozi i suti, treba mu jaca voznja da se ugrije isl.
Odem majstoru i kazem mjenjaj termostat, nista ne dijagnosticiraj samo mmjenjajj
Sad radnu dostigne na -2 vrlo brzo, u gradskoj voznji kroz 5-6km i ne pada temp.
Uspio sam je oboriti za milimetar na kazaljki kad sam se jiz bjelasnicu spustao, -10 bilo.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39636 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa sta je drugo nego mrsko,ako na autoputu ili otvorenoj cesti pada temperatura i slabo radi grijanje,zna se koji dio u motoru je zaduzen za to .Naslovnica wrote: ↑18/01/2022 17:44E jbga vala, ako im je u ovlaštenom mrsko mijenjati dio i papreno naplatiti originalni dio, kamo ide ovaj svijet?!
Pokazuje on meni slike koje je uslikao tokom dijagnostike, kao ide temperatura na 84c, ne ide preko dvije crtice jer je hladno, tako je i kod mene, itd...uslikao mi i da je kod njih pod opterećenjem otišao na 4 crtice (od mogućih meščini 8 ). Ako Bjelašnica i autoput nisu opterećenje, e jbga onda...
mozda si imao pogresan nastup? dodjes i kazes zamijeni mi termostat hocu novi,bmk za vasu dijagnostiku
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39637 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma objasnio im šta se dešava i na šta sumnjam, ostavio auto, zvali me nakon nekoliko sati, i to je to.bitanga_sa_otesa wrote: ↑18/01/2022 17:48pa sta je drugo nego mrsko,ako na autoputu ili otvorenoj cesti pada temperatura i slabo radi grijanje,zna se koji dio u motoru je zaduzen za to .Naslovnica wrote: ↑18/01/2022 17:44
E jbga vala, ako im je u ovlaštenom mrsko mijenjati dio i papreno naplatiti originalni dio, kamo ide ovaj svijet?!
Pokazuje on meni slike koje je uslikao tokom dijagnostike, kao ide temperatura na 84c, ne ide preko dvije crtice jer je hladno, tako je i kod mene, itd...uslikao mi i da je kod njih pod opterećenjem otišao na 4 crtice (od mogućih meščini 8 ). Ako Bjelašnica i autoput nisu opterećenje, e jbga onda...
mozda si imao pogresan nastup? dodjes i kazes zamijeni mi termostat hocu novi,bmk za vasu dijagnostiku![]()
Nevjerovatno mi zvuči da ovlašteni servis neće da mijenja dio. Ne znam ni koliko tu ima posla, niti koliko košta, firma plaća.
Slušaj, ne znam da li na autoputu pada temperatura jer je stalno na dvije crtice. I u gradu, i na autoputu, i u leru.
Kada ga tek upalim ne bude niti jedna, kako se zagrijava pojavi se prva, druga i to je to.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#39639 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nek ti Bitanga dzabalama promijeni 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39640 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako je 8 crtica ,a on stoji na 2 to nije ok,grijanje treba da razvaljuje i po gradu i na autoputu,nov je to auto...Naslovnica wrote: ↑18/01/2022 17:56 ne znam da li na autoputu pada temperatura jer je stalno na dvije crtice.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39641 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo sacu, samo da rep svežem
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39642 Re: Pitamo Mehanicare ?
2013bitanga_sa_otesa wrote: ↑18/01/2022 18:11ako je 8 crtica ,a on stoji na 2 to nije ok,grijanje treba da razvaljuje i po gradu i na autoputu,nov je to auto...Naslovnica wrote: ↑18/01/2022 17:56 ne znam da li na autoputu pada temperatura jer je stalno na dvije crtice.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39643 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39644 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa i nije bas nov
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39645 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma gdje će bit normalno to.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39646 Re: Pitamo Mehanicare ?
9 crtica.
Eto vidiš brzine i broja obrtaja, ne mrda sa dvije crtice.
Tačno ću ga odvesti u drugi servis i reći da mijenjaju termostat.

- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#39647 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39648 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jok ba, firmin auto, piśaj ga ba.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#39649 Re: Pitamo Mehanicare ?
Procitah al‘ tebi svaka cas jer malo ko brine o tudjem k‘o o svom
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39650 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam uvijek pazio bolje firmino auto nego svoje, kunem ti se.
Nekako mi to normalno, na kraju krajeva, nije moje auto, tuđe je, pa bi trebalo da se pazi.
Šta ja znam...
Nekako mi to normalno, na kraju krajeva, nije moje auto, tuđe je, pa bi trebalo da se pazi.
Šta ja znam...
