Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#39626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NecuVise »

Možda je kontao reparacija 450 KM a skidanje i vraćanje 100 KM pa došao na tu cifru?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

uvijek ima opcija da je repariras sam ako nikom ne vjerujes :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Svugdje se plaća demontaža/montaža
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#39629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

black_adrian wrote: 18/01/2022 16:17 :lol: :lol: :lol:

mijenja se ulje, doduše vazda dosipa ne bi li zafalilo :lol:
možda je predoziro auto uljem hahaha...

ne znam, kontam da majstor nije šta nalupo što i nije otišlo da poveća cifru... nova teško da će ići :lol:
Ako samo srce onda klempa 2 joje
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Leon16v wrote: 17/01/2022 09:04
Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:00

Nije moje, od firme je i neće eksplodirati.
Želim da popravim ovo ako je problem, ako ne dostiže korektnu radnu temperaturu, ali ne znam da li je ovo OK, nemam iskustva sa Francuzima, pardon, Rumunima.
Ovo sve do sada što sam vozio je mehanička kazaljka, zakuca se na pola i to je to.
Hvala na javljanju, tražio sam dobronamjeran a ne ciničan odgovor. :thumbup:
Nije normlano, standardni problemi dCi-a i u Renaultu od 2010 pa dalje (samo kucaj na google dCi temperature problem i sve će ti biti jasno). Termostat otišao, mora uvijek biti na pola. :), 30 do 40 markica + ruke
Danas sam preuzeo Dustera iz ovlaštenog servisa Beganović, kažu sve je uredno sa termostatom, radili dijagnostiku, termostat otvara/zatvara. Kažu pod opterećenjem će se povećati. Meni i dalje stoje dvije crtice na autoputu pri brzini 120-130. Neki dan na Bjelašnicu - dvije crtice.
Kaže ovaj majstor da ne bi auto ni grijalo da je nešto sa termostatom. Grije, ali nešto da se ugrijem vala baš i ne. Možda je kod Dustera takvo grijanje, moram okrenuti puhanje na 3 i temp do kraja da bi se iole ugrijalo, ali zato moram muziku na 20 jer je puhanje toliko bučno.
:roll:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Hvala svima na savjetima :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zakljućak-mrsko im bilo da promijene :-D
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 17:40 zakljućak-mrsko im bilo da promijene :-D
E jbga vala, ako im je u ovlaštenom mrsko mijenjati dio i papreno naplatiti originalni dio, kamo ide ovaj svijet?!
Pokazuje on meni slike koje je uslikao tokom dijagnostike, kao ide temperatura na 84c, ne ide preko dvije crtice jer je hladno, tako je i kod mene, itd...uslikao mi i da je kod njih pod opterećenjem otišao na 4 crtice (od mogućih meščini 8 ). Ako Bjelašnica i autoput nisu opterećenje, e jbga onda...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#39634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Naslovnica wrote: 18/01/2022 17:38 Danas sam preuzeo Dustera iz ovlaštenog servisa Beganović, kažu sve je uredno sa termostatom, radili dijagnostiku, termostat otvara/zatvara. Kažu pod opterećenjem će se povećati. Meni i dalje stoje dvije crtice na autoputu pri brzini 120-130. Neki dan na Bjelašnicu - dvije crtice.
Kaže ovaj majstor da ne bi auto ni grijalo da je nešto sa termostatom. Grije, ali nešto da se ugrijem vala baš i ne. Možda je kod Dustera takvo grijanje, moram okrenuti puhanje na 3 i temp do kraja da bi se iole ugrijalo, ali zato moram muziku na 20 jer je puhanje toliko bučno.
:roll:
Ako možeš ispratiti temperaturu rashladne tekućine onom nekom portabl bt dijagnostikom bilo bi dobro.

Malo je glupo to objašnjenje njihovo da će se pod opterećenjem povećati....ne bi bio prvi slučaj da termostat otvara i zatvara, ali oslabi (ne znam kako bi se ispravnije izrazio) pa temperatura ne dolazi na onaj nivo na kojem treba biti.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#39635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Naslovnica wrote: 18/01/2022 17:38
Leon16v wrote: 17/01/2022 09:04
Nije normlano, standardni problemi dCi-a i u Renaultu od 2010 pa dalje (samo kucaj na google dCi temperature problem i sve će ti biti jasno). Termostat otišao, mora uvijek biti na pola. :), 30 do 40 markica + ruke
Danas sam preuzeo Dustera iz ovlaštenog servisa Beganović, kažu sve je uredno sa termostatom, radili dijagnostiku, termostat otvara/zatvara. Kažu pod opterećenjem će se povećati. Meni i dalje stoje dvije crtice na autoputu pri brzini 120-130. Neki dan na Bjelašnicu - dvije crtice.
Kaže ovaj majstor da ne bi auto ni grijalo da je nešto sa termostatom. Grije, ali nešto da se ugrijem vala baš i ne. Možda je kod Dustera takvo grijanje, moram okrenuti puhanje na 3 i temp do kraja da bi se iole ugrijalo, ali zato moram muziku na 20 jer je puhanje toliko bučno.
:roll:
Trazi zamjenu na svoju ruku i neka ne kake oni.

I ja slican problem na audiju imao, cim sam ga kupio primjetim da se hladi u voznji (vanjska bila 3-7 stepeni).Radnu dostizao samo u leru,nije htio ni uzbrdo ni nikako do 90.
Cim krenes, ali 300 metara temp pada na 75 tacno.Sve to potvrdjeno dijagnostikom (oscilacije temperature dok se vozi auto).

Na tonu foruma govorili to je tako normalno, vozi i suti, treba mu jaca voznja da se ugrije isl.

Odem majstoru i kazem mjenjaj termostat, nista ne dijagnosticiraj samo mmjenjajj

Sad radnu dostigne na -2 vrlo brzo, u gradskoj voznji kroz 5-6km i ne pada temp.
Uspio sam je oboriti za milimetar na kazaljki kad sam se jiz bjelasnicu spustao, -10 bilo.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39636 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 18/01/2022 17:44
bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 17:40 zakljućak-mrsko im bilo da promijene :-D
E jbga vala, ako im je u ovlaštenom mrsko mijenjati dio i papreno naplatiti originalni dio, kamo ide ovaj svijet?!
Pokazuje on meni slike koje je uslikao tokom dijagnostike, kao ide temperatura na 84c, ne ide preko dvije crtice jer je hladno, tako je i kod mene, itd...uslikao mi i da je kod njih pod opterećenjem otišao na 4 crtice (od mogućih meščini 8 ). Ako Bjelašnica i autoput nisu opterećenje, e jbga onda...
pa sta je drugo nego mrsko,ako na autoputu ili otvorenoj cesti pada temperatura i slabo radi grijanje,zna se koji dio u motoru je zaduzen za to .
mozda si imao pogresan nastup? dodjes i kazes zamijeni mi termostat hocu novi,bmk za vasu dijagnostiku :D
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 17:48
Naslovnica wrote: 18/01/2022 17:44
E jbga vala, ako im je u ovlaštenom mrsko mijenjati dio i papreno naplatiti originalni dio, kamo ide ovaj svijet?!
Pokazuje on meni slike koje je uslikao tokom dijagnostike, kao ide temperatura na 84c, ne ide preko dvije crtice jer je hladno, tako je i kod mene, itd...uslikao mi i da je kod njih pod opterećenjem otišao na 4 crtice (od mogućih meščini 8 ). Ako Bjelašnica i autoput nisu opterećenje, e jbga onda...
pa sta je drugo nego mrsko,ako na autoputu ili otvorenoj cesti pada temperatura i slabo radi grijanje,zna se koji dio u motoru je zaduzen za to .
mozda si imao pogresan nastup? dodjes i kazes zamijeni mi termostat hocu novi,bmk za vasu dijagnostiku :D
Ma objasnio im šta se dešava i na šta sumnjam, ostavio auto, zvali me nakon nekoliko sati, i to je to.
Nevjerovatno mi zvuči da ovlašteni servis neće da mijenja dio. Ne znam ni koliko tu ima posla, niti koliko košta, firma plaća.
Slušaj, ne znam da li na autoputu pada temperatura jer je stalno na dvije crtice. I u gradu, i na autoputu, i u leru. :-)
Kada ga tek upalim ne bude niti jedna, kako se zagrijava pojavi se prva, druga i to je to.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Jbjga
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#39639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Nek ti Bitanga dzabalama promijeni :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 18/01/2022 17:56 ne znam da li na autoputu pada temperatura jer je stalno na dvije crtice.
ako je 8 crtica ,a on stoji na 2 to nije ok,grijanje treba da razvaljuje i po gradu i na autoputu,nov je to auto...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Rockefeller wrote: 18/01/2022 17:59 Nek ti Bitanga dzabalama promijeni :mrgreen:
evo sacu, samo da rep svežem :D
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39642 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 18:11
Naslovnica wrote: 18/01/2022 17:56 ne znam da li na autoputu pada temperatura jer je stalno na dvije crtice.
ako je 8 crtica ,a on stoji na 2 to nije ok,grijanje treba da razvaljuje i po gradu i na autoputu,nov je to auto...
2013
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 18:11
Rockefeller wrote: 18/01/2022 17:59 Nek ti Bitanga dzabalama promijeni :mrgreen:
evo sacu, samo da rep svežem :D
:lol: :lol: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 18/01/2022 18:14
2013
pa i nije bas nov :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ma gdje će bit normalno to.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39646 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 18:14
Naslovnica wrote: 18/01/2022 18:14
2013
pa i nije bas nov :lol:
9 crtica.
Eto vidiš brzine i broja obrtaja, ne mrda sa dvije crtice.
Tačno ću ga odvesti u drugi servis i reći da mijenjaju termostat.

Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#39647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 18:11
Rockefeller wrote: 18/01/2022 17:59 Nek ti Bitanga dzabalama promijeni :mrgreen:
evo sacu, samo da rep svežem :D
:lol:

Covjek u belaju :(
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Rockefeller wrote: 18/01/2022 18:17
bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 18:11

evo sacu, samo da rep svežem :D
:lol:

Covjek u belaju :(
Ma jok ba, firmin auto, piśaj ga ba.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#39649 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Naslovnica wrote: 18/01/2022 18:20
Rockefeller wrote: 18/01/2022 18:17

:lol:

Covjek u belaju :(
Ma jok ba, firmin auto, piśaj ga ba.
Procitah al‘ tebi svaka cas jer malo ko brine o tudjem k‘o o svom :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ja sam uvijek pazio bolje firmino auto nego svoje, kunem ti se.
Nekako mi to normalno, na kraju krajeva, nije moje auto, tuđe je, pa bi trebalo da se pazi.
Šta ja znam...
Post Reply