Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

eto i ja sam ti prenio tacnu info ,jer kupujem na vise mjesta osim motorexa .
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 15/01/2022 13:31 eto i ja sam ti prenio tacnu info ,jer kupujem na vise mjesta osim motorexa .
Druze bitanga,..ima li neko ime ozbiljno kad su termostati u pitanju, zamjenski, originalni..? :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 15/01/2022 20:59

Druze bitanga,..ima li neko ime ozbiljno kad su termostati u pitanju, zamjenski, originalni..? :mrgreen:
vernet ili wahler ce ti biti sasvim dobar :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 15/01/2022 21:02
konektovan wrote: 15/01/2022 20:59

Druze bitanga,..ima li neko ime ozbiljno kad su termostati u pitanju, zamjenski, originalni..? :mrgreen:
vernet ili wahler ce ti biti sasvim dobar :thumbup:
:thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

2.0 TDI Audi upaljena check engine lampica i
Greska P201500 Saugrohrkllapenstellung.

Zna li neko sta je u pitanju?
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#39556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NecuVise »

Trebaš dotjerati saug, ne valja mu klapna :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#39557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

swirl flapovi
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

kabal1337 wrote: 16/01/2022 17:01 swirl flapovi
Da idem na off?
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#39559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

nabavi plocicu, stavi se ispod motorica. nije skupo, jednostavno
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

:thumbup: :sax:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Koja je razlika u održavanju 4x4 i običnog pogona?

Konkretno Passat 6 4x4, isključivo 2.0TDI CR. Šta je najgore što može da "odalami"?

Pod uslovom da se detaljno pregleda prije kupovine i da je ispravno, a ne zapuštena raga. Normalno održavanje, redovni servisi i potrošni materijali.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Razlika ti je samo u tepsijama,..tacnije dvije ti trebaju da postaviš za eventualna curenja .. :mrgreen:
Doe_tz123
Posts: 11
Joined: 11/06/2021 15:14

#39563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Doe_tz123 »

Skoda fabia 2003...unutrasnje osvjetljenje ne radi,ni jedna sijalica..da li neko zna da li ima relej neki za unutrasnje osvjetljenje ,koja mu je oznaka i gdje se nalazi..posto ne znam sta bi drugo moglo biti pozz
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jesi gledao osigurace?
Doe_tz123
Posts: 11
Joined: 11/06/2021 15:14

#39565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Doe_tz123 »

Jesam prvo to,ali su ok..ova u vratima svjetla,gepeku,na nebu svjetlo ne radi ni jedno
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

jesi l nekog klemo ili jel tebe neko preklemovo ovo hladnih dana? jel slabo palio auto?... desi se da u kompletu sijalice izgore zbog takvih stvari..... vidi polako da poskidas rasvjetu da ne slomis zabice i jednu po jednu sijalicu provjeris.....
Doe_tz123
Posts: 11
Joined: 11/06/2021 15:14

#39567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Doe_tz123 »

Nisam nikog,nista na sta bi mogao sumnjati..jedino eto kontam da nema relej neki za to unutrasnje osvjetljenje pa da nije dotrajao
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#39568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Jesi platio struju? :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#39569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Doe_tz123 wrote: 16/01/2022 21:21 Skoda fabia 2003...unutrasnje osvjetljenje ne radi,ni jedna sijalica..da li neko zna da li ima relej neki za unutrasnje osvjetljenje ,koja mu je oznaka i gdje se nalazi..posto ne znam sta bi drugo moglo biti pozz
osigurač sa lijeve bočne strane table, piše na dijagramu pozicija 4 interior lights (fuse diagram)

https://fuse-box.info/skoda/skoda-fabia ... es-diagram

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Gumene patosnice, Gledring ili Rigum, koje uzeti?
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#39571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Optimist wrote: 17/01/2022 08:04 Gumene patosnice, Gledring ili Rigum, koje uzeti?
Samo premium... :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#39572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Dacia Duster 1.5 dci 110KS, 2013.
Da li je normalno da se pokazivač ne temperature ne miče iznad dvije crtice?
Po gradu, na autoputu, uvijek isto.

Image
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

auto ti je pred unistenjem.... ako se smanji za crticu eksplodirace
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#39574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

oruzana_pobuna wrote: 17/01/2022 08:45 auto ti je pred unistenjem.... ako se smanji za crticu eksplodirace
Nije moje, od firme je i neće eksplodirati.
Želim da popravim ovo ako je problem, ako ne dostiže korektnu radnu temperaturu, ali ne znam da li je ovo OK, nemam iskustva sa Francuzima, pardon, Rumunima.
Ovo sve do sada što sam vozio je mehanička kazaljka, zakuca se na pola i to je to.
Hvala na javljanju, tražio sam dobronamjeran a ne ciničan odgovor. :thumbup:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:00
oruzana_pobuna wrote: 17/01/2022 08:45 auto ti je pred unistenjem.... ako se smanji za crticu eksplodirace
Nije moje, od firme je i neće eksplodirati.
Želim da popravim ovo ako je problem, ako ne dostiže korektnu radnu temperaturu, ali ne znam da li je ovo OK, nemam iskustva sa Francuzima, pardon, Rumunima.
Ovo sve do sada što sam vozio je mehanička kazaljka, zakuca se na pola i to je to.
Hvala na javljanju, tražio sam dobronamjeran a ne ciničan odgovor. :thumbup:
Nije normlano, standardni problemi dCi-a i u Renaultu od 2010 pa dalje (samo kucaj na google dCi temperature problem i sve će ti biti jasno). Termostat otišao, mora uvijek biti na pola. :), 30 do 40 markica + ruke
Post Reply