Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
avijon wrote: ↑14/01/2022 11:37
Vw od 75 do 105 ili 110 stepeni stoji zakucana na 90 kazaljka.
Samo mi nije jasno kako se na sedmici ugrije ulje prije vode
Na svakom autu se ulje puno brze ugrije od rashladne tecnosti, jer je ulje u direktnom kontaktu sa najtoplijim dijelovima motora.
Ja mogu pratiti oba parametra, ulje preko boarda i rashladnu preko kazaljke. I ulje se u svim uslovima brze grije.
NecuVise wrote: ↑13/01/2022 23:05
Dešava mi se čudna stvar s autom, možda će neko znati šta je.
Naime, upalim auto, krenem ubacim u drugu i čuje se kao neko grebanje na lijevoj strani. Ne konstantno, nego samo jednom zagrebe i to je to. Kasnije mogu mijenjati brzine kako hoću, više se ne ponavlja. Dakle samo prvi put u drugoj i samo prvi put nakon paljenja se to desi. Mjenjač inače normalno šalta, zamjenjen je set kvacila i Plivajući. Vozio sam majstoru jednom za to i kao po pravilu baš tad se nije desilo, možda jer je auto bilo zagrijano a možda i nije čuo od drugih auta.
Molim vas za info gdje da nađem prednju haubu za Skodu Fabiu 2012 god. Prozvao sam sve moguće autootpade, nema nigdje. Neke dijelove sam našao u Mx auto, ali haubu nisu imali.
Nebitno je da li je nova ili polovna, samo da ima.
nj0be wrote: ↑14/01/2022 13:43
Molim vas za info gdje da nađem prednju haubu za Skodu Fabiu 2012 god. Prozvao sam sve moguće autootpade, nema nigdje. Neke dijelove sam našao u Mx auto, ali haubu nisu imali.
Nebitno je da li je nova ili polovna, samo da ima.
Jesi probao silux.ba? Čini mi se da oni imaju tih dijelova.
nj0be wrote: ↑14/01/2022 13:43
Molim vas za info gdje da nađem prednju haubu za Skodu Fabiu 2012 god. Prozvao sam sve moguće autootpade, nema nigdje. Neke dijelove sam našao u Mx auto, ali haubu nisu imali.
Nebitno je da li je nova ili polovna, samo da ima.
Leon16v wrote: ↑14/01/2022 14:50
Mislim da ne bi smjelo da obara crte, možda termostat nešto kaki, doduše danas termostati makar za ova standardna auta su od 30-50 KM
E ne znam,..ne bi da kupujem "novi" koji će isto da kaki...
Kod mene na Fiesti staroj su crtice sa kazaljkom , na ovoj novoj MK7 nemam uospte indikator temperature, dok kod druga na Meganu 3, digitala, koja se sastoji od samo 2 podioka, baš nezahvalno za pratiti temp.
avijon wrote: ↑14/01/2022 11:37
Vw od 75 do 105 ili 110 stepeni stoji zakucana na 90 kazaljka.
Samo mi nije jasno kako se na sedmici ugrije ulje prije vode
Na svakom autu se ulje puno brze ugrije od rashladne tecnosti, jer je ulje u direktnom kontaktu sa najtoplijim dijelovima motora.
Ja mogu pratiti oba parametra, ulje preko boarda i rashladnu preko kazaljke. I ulje se u svim uslovima brze grije.
avijon wrote: ↑14/01/2022 11:37
Vw od 75 do 105 ili 110 stepeni stoji zakucana na 90 kazaljka.
Samo mi nije jasno kako se na sedmici ugrije ulje prije vode
Na svakom autu se ulje puno brze ugrije od rashladne tecnosti, jer je ulje u direktnom kontaktu sa najtoplijim dijelovima motora.
Ja mogu pratiti oba parametra, ulje preko boarda i rashladnu preko kazaljke. I ulje se u svim uslovima brze grije.
Upravo suprotno. Možda na tvom autu nije ispravan termostat. Motorno ulje se grije sporije od antifriza.
530i wrote: ↑14/01/2022 19:00
Upravo suprotno. Možda na tvom autu nije ispravan termostat. Motorno ulje se grije sporije od antifriza.
1. Koja je osnovna svrha ulja pored podmazivanja?
3. Da li je ulje ili antifriz u direktnom dodiru sa toplinom u komorama za sagorijevanje?
2. Koja je kolicina ulja a koja antifriza u motoru?
530i wrote: ↑14/01/2022 19:00
Upravo suprotno. Možda na tvom autu nije ispravan termostat. Motorno ulje se grije sporije od antifriza.
1. Koja je osnovna svrha ulja pored podmazivanja?
3. Da li je ulje ili antifriz u direktnom dodiru sa toplinom u komorama za sagorijevanje?
2. Koja je kolicina ulja a koja antifriza u motoru?
Počinješ od pogrešne pretpostavke jer misliš da su antifriz i ulje ista vrsta tekućine. Nisu, u tome je fol.