Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#36851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Nekad iz grada kad zakuje najbrza varijanta mi je da se spustim nekako do groblja bare, velesici, pored hotela grand se popnes do pofalica u rudjera boskovica, pored plavog granapa profuras do orlovacke, zahira panjete, i spustis se direkt u puca potok. odatle je lakse proci npr na kruznom toku u buca potoku do otoke ili ch vile nego voziti od drinskom koja je u ta doba zakovana ili glavnom dzadom.
Ako se treba dalje dole nedje prema rajlovcu ilidzi, onda kroz buca potok pored smetljista i spustis se ili kod novog kruznog u buljakovom ili kod petrol pumpe u brijescu.
Eto ilustracije radi jednom sam vozio jednog lika hitno u bolnicu ujutro u pola 8. Buca potok - kapija kosevo 14 minuta ravno. svako ko u ta doba ide drinskom ili kroz grad.
Neko ce reci uuuuuh puno vozanja naokolo, medjutim menio je lakse voziti i po nekim nego se cimati prva-druga-stani-kreni.
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#36852 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Je li ko išao putem, od hotela Italija pa se ide gore neđe pa se izađe kod semafora na kobiljoj. Kakav je put?
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#36853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Vala i jedan dobar kružni kod Energoinvesta na Stupu bi bio odličan.
Jeste da jebe tramvaj, ali dalo bi se to srediti.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#36854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

hopi wrote: 30/12/2021 14:20 Je li ko išao putem, od hotela Italija pa se ide gore neđe pa se izađe kod semafora na kobiljoj. Kakav je put?
strmo baš dok ne izađeš do GMRS stanice HUM, i onda dalje ti je uski puteljak sa tablama klizište, i onda imaš niz brdo kod amka na KG i eto te
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#36855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

mk ultra wrote: 30/12/2021 14:48
hopi wrote: 30/12/2021 14:20 Je li ko išao putem, od hotela Italija pa se ide gore neđe pa se izađe kod semafora na kobiljoj. Kakav je put?
strmo baš dok ne izađeš do GMRS stanice HUM, i onda dalje ti je uski puteljak sa tablama klizište, i onda imaš niz brdo kod amka na KG i eto te
Nisam nikada išao tim putem, je li vrijedi u vrijeme gužve? Je li neka ušteda, može li se običnim autom proći
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#36856 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

hopi wrote: 30/12/2021 14:50
mk ultra wrote: 30/12/2021 14:48

strmo baš dok ne izađeš do GMRS stanice HUM, i onda dalje ti je uski puteljak sa tablama klizište, i onda imaš niz brdo kod amka na KG i eto te
Nisam nikada išao tim putem, je li vrijedi u vrijeme gužve? Je li neka ušteda, može li se običnim autom proći
može sve je asfalt samo kažem ti baš je strmo... mada ko da je negdje po ovim brdima ravno :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36857 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 30/12/2021 10:48 Pedpraznična atmosfera, ljudi idu u šopingovanje...špice sad ranije počinju i kasnije završavaju..
Isto budale, koda ce jeftinije proc ili da dzaba dijele...nisu normalni ljudi fkt..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36858 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Sto se tice ove price oko padinskog dijela Pofalica, ko to matere vam zivi gore, velika vecina je zna se, cast maloj sacici ljudi...

Ista je prica Buca, Boljakov, Svrakino, Zabrdje i sl. Ni ja nisam fgr, vec seljak iz centra :D , al nebitno, bitno je ponasanje, govor i kultura tih ljudi :)
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#36859 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

hopi wrote: 30/12/2021 14:20 Je li ko išao putem, od hotela Italija pa se ide gore neđe pa se izađe kod semafora na kobiljoj. Kakav je put?
moze ali je bas bas bas zajeeee.
Isao sam dva puta tuda na djenazu na mezarju "orlic".
moze se obicnim autom proci, nije frka. ali mislim da ako malo ima poledice, snijega, leda, neke jake kise.....da se moze bas ruzno proklizati i bolje se ne igrati. Kad je suho, moze se ustediti na vremenu. Bolje nego npr ici skroz okolo drinskom, put zivota, halida kajtaza pa onda bare ili na tunel.

Ali eto dao sam ti ideju kako da zaobidjes liniju kruzni energoinvest, put zivota, halida kajtaza.
Odmah u pofalicima kod taksista namotas uz rudjera boskovica i za 4-5 minute si kod sarajevo-gas u velesicima.
Bukvalno ti ne treba vise, a onda dalje biras.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#36860 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

i onda se spustiš u velušiće i okreneš pravo pored hotela grand i onda niz bob stazicu i izletiš kod onog granapa na raskrsnici humska drinska, samo ne pokušavaj autom većim od kliova :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#36861 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

OK znam za taj put od hotela grand, išao sam par puta. Jeste usko, ali sam mogao mondeom proći, možda ne možeš svugdje smotati iz prve malo u rikverc i eto.
sahbazzz
Posts: 1084
Joined: 19/07/2020 12:27

#36862 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sahbazzz »

Guzva nenormalna, sve mic po mic, covjek jedva sabura. Ide lola sa BMW-om iz pravca grada i dolazi na semafor kod SCC-a, i naravno kako da zaobidje silnu kolonu koja hoce lijevo na nultu, on nastavi pravo i ubaci se prvi na semaforu. Vec vidjeno x puta, medjutim, na metar od njega policajac regulise saobracaj, i gle cuda, samo ga nesto priupita, drz' nedaj i lola nastavi dalje kao da se nista nije desilo. Pa jbmu sve ako ga zbog toga ne mozes svrnit u stranu onda ne znam...
User avatar
Logovan
Posts: 102737
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#36863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

sahbazzz wrote: 30/12/2021 17:17 Pa jbmu sve ako ga zbog toga ne mozes svrnit u stranu onda ne znam...
Može mene, tebe, ali takve jok
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

sahbazzz wrote: 30/12/2021 17:17 Guzva nenormalna, sve mic po mic, covjek jedva sabura. Ide lola sa BMW-om iz pravca grada i dolazi na semafor kod SCC-a, i naravno kako da zaobidje silnu kolonu koja hoce lijevo na nultu, on nastavi pravo i ubaci se prvi na semaforu. Vec vidjeno x puta, medjutim, na metar od njega policajac regulise saobracaj, i gle cuda, samo ga nesto priupita, drz' nedaj i lola nastavi dalje kao da se nista nije desilo. Pa jbmu sve ako ga zbog toga ne mozes svrnit u stranu onda ne znam...
jutros sam zguzio jednog takvog u hrasnom, samo mercedes, svi su prosli iza mene a on ostade na sinama :lol: :lol:
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#36865 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tap3ah75 »

Gdje je ograničenje 40 vozim 45-49
Gdje je ograničenje 60 vozim 64-69

I onda ide tip iza mene .... blica mi ... i naravno pretiče ne uz gaščinu i iživljavanje na sireni dok me pretiče .... naravno da me gleda dok me pretiče.
:lol:
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#36866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

Nesta si ti tu drugo usro :lol: il je taj za psihijatriju sad odma
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#36867 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

_BataZiv_0809 wrote: 30/12/2021 08:12 Svaki dan idem Putem zivota. Veca je guzva otkako je kruzni tok.
Pređi na pravu stranu, idi putem Mladih muslimana.


:D

Šalu na stranu, taj kružni je katastrofalno rješenje, ljudi koji su to projektovali i odobrili zaslužuju robiju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36868 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

530i wrote: 30/12/2021 17:55
_BataZiv_0809 wrote: 30/12/2021 08:12 Svaki dan idem Putem zivota. Veca je guzva otkako je kruzni tok.
Pređi na pravu stranu, idi putem Mladih muslimana.


:D

Šalu na stranu, taj kružni je katastrofalno rješenje, ljudi koji su to projektovali i odobrili zaslužuju robiju.
:lol: :lol:

Prosta logika je nalagala da ce se guzva samo izmjestiti, a ne smanjiti. Nego je fazon u tome sto su radovi poceli taman kad i pandemija, tj. vanredno stanje u drzavi (cini mi se u par dana), a zavrsen je u doba kad je masa raje radilo od kuce i kad su djeca bila na raspustu, pa se guzvanje nije odmah desilo. I krenuli su hvalospjevi :D

Sad kako su se ljudi vratili na posao u firme, nastao je opsti haos i fakticki KT nista nije poboljsao stanje.

Izlivna traka prema FDS-u bi donekle rijesila problem.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#36869 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Stvar je prosta, veća je gužva jer je smanjena površina saobraćajnice, kružni tok je projektovan za brzinu ulaska i izlaska od 5kmh (i nije jedini takav), vozači se ne snalaze, svako ima auto, nagrnula dijaspora kao nikad dosad...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

Zadnjih par dana mi se uopste ne sjeda u auto. Opsti je kolaps na sve strane.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#36871 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Dosle doslje dijasporci
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Fakat nemate mjere,..seljaci, doslje, dijasporci...ima li vam išta potaman?! :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#36873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

nova je godina ,pretpraznicko ludilo je pocelo :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#36874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Evolution_IV wrote: 30/12/2021 15:15 Sto se tice ove price oko padinskog dijela Pofalica, ko to matere vam zivi gore, velika vecina je zna se, cast maloj sacici ljudi...

Ista je prica Buca, Boljakov, Svrakino, Zabrdje i sl.
Ni ja nisam fgr, vec seljak iz centra :D , al nebitno, bitno je ponasanje, govor i kultura tih ljudi :)
Velika vecina truhnula u rovovima 4 godine braneci ovaj grad. Da nije bilo tih naselja karinu bi mi svi danas uzivali u sarajevskim guzvama..
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36875 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

laik1981 wrote: 30/12/2021 20:31
Evolution_IV wrote: 30/12/2021 15:15 Sto se tice ove price oko padinskog dijela Pofalica, ko to matere vam zivi gore, velika vecina je zna se, cast maloj sacici ljudi...

Ista je prica Buca, Boljakov, Svrakino, Zabrdje i sl.
Ni ja nisam fgr, vec seljak iz centra :D , al nebitno, bitno je ponasanje, govor i kultura tih ljudi :)
Velika vecina truhnula u rovovima 4 godine braneci ovaj grad. Da nije bilo tih naselja karinu bi mi svi danas uzivali u sarajevskim guzvama..
Ne zna to mali,..on je daytonče...
Post Reply