Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#36826 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

striker_sarajevo wrote: 30/12/2021 10:10
drug_profi wrote: 30/12/2021 08:32

:lol:
Vidi se koga pogađa moj oštar jezik. Ove što se zabiju u kružni i blokiraju ga.
Ostalo no comment. Sa stokom ne raspravljam.
Ne mozes se zabijat u kruzni tok i blokirat ga kad izlivna prema put zivota bude zacepljena. Ne moze se izaci u tom pravcu iz kruznog. Automatski se stvara guzva. Taj ostar internetski jezik ces morat zadrzat za kuce, znas kojoj stoci mozes prosipat supljake. Znamo i ti, a i ja, da ti stari nacionalni gade nemas problem s seljacima nego bosnjacima. Sljedeci put kad dobijes klempu nemoj mislit da je radi imena.
Vidi, meni je jasno da si ti šovinista kao i onaj 530 i drugi skotovi po forumu. meni imputirate da sam to ja jer to primjećujem.
Dakle po vama treba trpit i šutit jer samo pognuta glava ćafira može među dobre Bošnjake.

A da imam problem sa Bošnjacima generalno, to nemam. Imam samo sa seljacima i šovanima, nebitno kojom se bojom mažu. Svi ste isti.
Zimmermann
Posts: 7
Joined: 30/12/2021 08:37

#36827 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Zimmermann »

BadBoy wrote: 30/12/2021 11:00
Zimmermann wrote: 30/12/2021 10:56
Znači ja ugrožavam saobraćaj ako parkiram auto ulica do Pivare, nikome ne smetam, ne zaustavljam saobraćaj, a ne smetam ni pješacima. Tu je zabranjeno jer eto može im se. A on ako ulazi ovako u makaze i pravi se mangup isti je nivo kao ja. Dobar si, možeš i bolje.
Jarane, ne može se živjeti u gradu od nepropisno parkiranih auta. Pogotovo u starom gradu gdje si 100000000 posto smetao pješacima, majkama sa djecom u kolicima, invalidima itd. I tako ko ti razmišlja 95% ljudi i onda imamo kolaps.

On jeste više ugrozio saobraćaj al i ti si napravio prekršaj i to bi trebao prihvatiti. Imaš novu garažu baš na tom lokalitetu, nećeš osiromašiti ako platiš 2 KM i ti miran i nikome ne smetas.
Poštujem sve to. Ranije je bilo prije garaže, dolazio sam gore par puta dnevno i nisam imao iskreno gdje da ga ostavim od gužve. Ostavim ga do rijeke lijevo, znači nikakve smetnja, ništa. Kazna. Platim i sve ok. Sad je već druga priča kad ima garaža.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#36828 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by striker_sarajevo »

drug_profi wrote: 30/12/2021 11:02
striker_sarajevo wrote: 30/12/2021 10:10

Ne mozes se zabijat u kruzni tok i blokirat ga kad izlivna prema put zivota bude zacepljena. Ne moze se izaci u tom pravcu iz kruznog. Automatski se stvara guzva. Taj ostar internetski jezik ces morat zadrzat za kuce, znas kojoj stoci mozes prosipat supljake. Znamo i ti, a i ja, da ti stari nacionalni gade nemas problem s seljacima nego bosnjacima. Sljedeci put kad dobijes klempu nemoj mislit da je radi imena.
Vidi, meni je jasno da si ti šovinista kao i onaj 530 i drugi skotovi po forumu. meni imputirate da sam to ja jer to primjećujem.
Dakle po vama treba trpit i šutit jer samo pognuta glava ćafira može među dobre Bošnjake.

A da imam problem sa Bošnjacima generalno, to nemam. Imam samo sa seljacima i šovanima, nebitno kojom se bojom mažu. Svi ste isti.
Pozivam tvog kolegu batu da ovaj put ne edituje tvoje postove gdje nekog nazivas pogrdnim imenom. Tvoji nacionalni ispadi su provaljeni. Mozes se ti na forumu pretvarati, a valja svako jutro otvarat oci i udisat zrak/smog grada kojeg mrzis iz dubine duse. Samo jer ti je, kako si ti to sebi umislio, ogranicio neka prava jer si toboze hrvat.
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#36829 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Zimmermann wrote: 30/12/2021 11:04
BadBoy wrote: 30/12/2021 11:00

Jarane, ne može se živjeti u gradu od nepropisno parkiranih auta. Pogotovo u starom gradu gdje si 100000000 posto smetao pješacima, majkama sa djecom u kolicima, invalidima itd. I tako ko ti razmišlja 95% ljudi i onda imamo kolaps.

On jeste više ugrozio saobraćaj al i ti si napravio prekršaj i to bi trebao prihvatiti. Imaš novu garažu baš na tom lokalitetu, nećeš osiromašiti ako platiš 2 KM i ti miran i nikome ne smetas.
Poštujem sve to. Ranije je bilo prije garaže, dolazio sam gore par puta dnevno i nisam imao iskreno gdje da ga ostavim od gužve. Ostavim ga do rijeke lijevo, znači nikakve smetnja, ništa. Kazna. Platim i sve ok. Sad je već druga priča kad ima garaža.
Jasno. Jbg kontam šta si i ti htio reći za tog kretena al to je samo dio šire priče opšteg rasula u gradu.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#36830 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Nazove ljude retardiranim seljacinama iz pofalickih favela i nekog naziva sovinistom :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36831 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 30/12/2021 10:53
striker_sarajevo wrote: 30/12/2021 10:47 Ja argumenta i pameti, smijesno ti. Niko ne brani kruzni, isti je napravljen preko kurca. Ni blizu onom sto je dogovoreno nije uradjeno. Trebao je da ima fizicke barijere, da te tjera da koristis unutrasnju traku. Trebao je da ima dodatnu izlivnu traku u naselje, a sto se od toga odustalo ne znam. Vjerovatno radi podvoznjaka, uklanjanja trotoara za pjesake. Odvod se ne odrzava. Pri svakoj vecoj kisi napravi se jezerce.
Moje iskustvo s tim kruznim je ok,..nikad nisam zaglavio u guzvi :mrgreen: i s moje tačke gledišta, poprilično brze se saobraćaj odvija u poredjenju sa semaforima.
Špice su neizbježne i da ima 5 traka kruzni,...ostala infrastruktura oko kruznog je u kurcslusu...
Koliko cesto izmedju pola 5 i 5 popodne ides iz pravca Kranjceviceve na put zivota? Ja svaki dan od 2013.
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#36832 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Zimmermann wrote: 30/12/2021 10:56
BadBoy wrote: 30/12/2021 10:02

I tebi i njemu treba kazna. Pun grad tih samo ću na dvije minute. I on tako misli samo ću ovog zaobići. Isti princip samo različiti nivoi.
Znači ja ugrožavam saobraćaj ako parkiram auto ulica do Pivare, nikome ne smetam, ne zaustavljam saobraćaj, a ne smetam ni pješacima. Tu je zabranjeno jer eto može im se. A on ako ulazi ovako u makaze i pravi se mangup isti je nivo kao ja. Dobar si, možeš i bolje.
Gdje si parkirao, ako si na obali onda si smetao jer do izlaza iz isevica sokaka je dvosmjerna ali parkirana auta naprave jednosmjernu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36833 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

striker_sarajevo wrote: 30/12/2021 11:05
drug_profi wrote: 30/12/2021 11:02

Vidi, meni je jasno da si ti šovinista kao i onaj 530 i drugi skotovi po forumu. meni imputirate da sam to ja jer to primjećujem.
Dakle po vama treba trpit i šutit jer samo pognuta glava ćafira može među dobre Bošnjake.

A da imam problem sa Bošnjacima generalno, to nemam. Imam samo sa seljacima i šovanima, nebitno kojom se bojom mažu. Svi ste isti.
Pozivam tvog kolegu batu da ovaj put ne edituje tvoje postove gdje nekog nazivas pogrdnim imenom. Tvoji nacionalni ispadi su provaljeni. Mozes se ti na forumu pretvarati, a valja svako jutro otvarat oci i udisat zrak/smog grada kojeg mrzis iz dubine duse. Samo jer ti je, kako si ti to sebi umislio, ogranicio neka prava jer si toboze hrvat.
Odmorit ćete malo preko novogodišnjih praznika.
splinter
Posts: 8704
Joined: 08/10/2011 12:28

#36834 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by splinter »

Red vožnje za Banoviće uoči novogodišnjih blagdana uspostavit će se po posebnom režimu . . .
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36835 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 30/12/2021 11:11
konektovan wrote: 30/12/2021 10:53

Moje iskustvo s tim kruznim je ok,..nikad nisam zaglavio u guzvi :mrgreen: i s moje tačke gledišta, poprilično brze se saobraćaj odvija u poredjenju sa semaforima.
Špice su neizbježne i da ima 5 traka kruzni,...ostala infrastruktura oko kruznog je u kurcslusu...
Koliko cesto izmedju pola 5 i 5 popodne ides iz pravca Kranjceviceve na put zivota? Ja svaki dan od 2013.
Vrlo rijetko u tom terminu....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36836 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 30/12/2021 11:21
Vrlo rijetko u tom terminu....
Zato ti i jest ok.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#36837 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Ima li neka dionica u gradu da u tom terminu nije zakrcena?
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36838 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

laik1981 wrote: 30/12/2021 11:09 Nazove ljude retardiranim seljacinama iz pofalickih favela i nekog naziva sovinistom :lol:
Kultura na nivou....
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36839 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

splinter wrote: 30/12/2021 11:16 Red vožnje za Banoviće uoči novogodišnjih blagdana uspostavit će se po posebnom režimu . . .
:lol: :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36840 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 30/12/2021 11:22
konektovan wrote: 30/12/2021 11:21
Vrlo rijetko u tom terminu....
Zato ti i jest ok.
Pa ja sam i napisao iz svog iskustva ..
To što ti pišeš...isti problem imaju ljudi koji moraju ići na kruzni u buca potok, ilidzu....u vrijeme špice.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#36841 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

konektovan wrote: 30/12/2021 11:27
_BataZiv_0809 wrote: 30/12/2021 11:22

Zato ti i jest ok.
Pa ja sam i napisao iz svog iskustva ..
To što ti pišeš...isti problem imaju ljudi koji moraju ići na kruzni u buca potok, ilidzu....u vrijeme špice.
Isti problem imaju svi u tom terminu, nebitno radi li se o kruznim tokovima ili klasicnim raskrsnicama. Zacepi sve od alipasine do Ilidze. Juce je bilo malo cudno jer je guzva bila od 12h, a radni dan..
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36842 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

laik1981 wrote: 30/12/2021 11:30
konektovan wrote: 30/12/2021 11:27

Pa ja sam i napisao iz svog iskustva ..
To što ti pišeš...isti problem imaju ljudi koji moraju ići na kruzni u buca potok, ilidzu....u vrijeme špice.
Isti problem imaju svi u tom terminu, nebitno radi li se o kruznim tokovima ili klasicnim raskrsnicama. Zacepi sve od alipasine do Ilidze. Juce je bilo malo cudno jer je guzva bila od 12h, a radni dan..
Često naletim u takvu guzvu..misleći da je udes ili neki radovi na cesti, ali jok, špicoka u 12 hladno....
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#36843 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Ja samo znam da se prije nekih 10tak godina znala špica:

Ujutro od 8 do pola 10 i poslijepodne od 16 do 18. Poslije toga je bila milina voziti, redovno sam sa Vratnika do Ilidže dolazio za 15tak minuta.

Sad je to već misaona imenica i gužve su svako doba dana.

Više auta, više tržnih centara (SCC, Alta i Importanne su ubili M.dvor prije tu nikada nije bilo toliko gužve kao sada) i daleko lošiji javni prevoz.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36844 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 30/12/2021 11:27
_BataZiv_0809 wrote: 30/12/2021 11:22

Zato ti i jest ok.
Pa ja sam i napisao iz svog iskustva ..
To što ti pišeš...isti problem imaju ljudi koji moraju ići na kruzni u buca potok, ilidzu....u vrijeme špice.
Logy
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36845 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

laik1981 wrote: 30/12/2021 11:23 Ima li neka dionica u gradu da u tom terminu nije zakrcena?
Nije bila prije KT u ovom obimu, pobogu sve moras crtat :roll:
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#36846 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

BadBoy wrote: 30/12/2021 11:32 Ja samo znam da se prije nekih 10tak godina znala špica:

Ujutro od 8 do pola 10 i poslijepodne od 16 do 18. Poslije toga je bila milina voziti, redovno sam sa Vratnika do Ilidže dolazio za 15tak minuta.

Sad je to već misaona imenica i gužve su svako doba dana.

Više auta, više tržnih centara (SCC, Alta i Importanne su ubili M.dvor prije tu nikada nije bilo toliko gužve kao sada) i daleko lošiji javni prevoz.
Ne mozes sad u 6h ujutro to uspjeti
Ja nekad vozim stpska petlja carsija 14min
To je rekord
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#36847 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

sto se tice kruznog pofalici, najvise je sad problematican pravac iz pravca zeljeznicke. tu recimo dok je bio semafor se puno manje cekalo za skretanje prema pofalicima. a za pravo prema mercatoru skoro nikako, jer su bile 4 trake (2 za pravo).

ostale je pravce manje vise kruzni rasteretio, ali u spici najvise auta bas dolazi ovim pravcem od zeljeznicke, zato nazalost mislim da je kruzni fula, mogli su semafore malo drugacije postimati intervale i bilo bi bolje.

dok recimo kruzni kod pekare as je super rasteretio, rijetko kad cekam sa tranzita da se ukljucim, a prije onaj semafor znao sam stajati u koloni jos od iznad zeljinog stadiona jer je pustao po 4-5 auta
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#36848 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

nepass1 wrote: 30/12/2021 11:59
BadBoy wrote: 30/12/2021 11:32 Ja samo znam da se prije nekih 10tak godina znala špica:

Ujutro od 8 do pola 10 i poslijepodne od 16 do 18. Poslije toga je bila milina voziti, redovno sam sa Vratnika do Ilidže dolazio za 15tak minuta.

Sad je to već misaona imenica i gužve su svako doba dana.

Više auta, više tržnih centara (SCC, Alta i Importanne su ubili M.dvor prije tu nikada nije bilo toliko gužve kao sada) i daleko lošiji javni prevoz.
Ne mozes sad u 6h ujutro to uspjeti
Ja nekad vozim stpska petlja carsija 14min
To je rekord
Ma sad treba 15minuta sa Mejdana da se siđe, kad su napravili onu nargilhanu na Zmajevicu nema više rahatluka gore :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#36849 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Dimu1927 wrote: 30/12/2021 12:28 ostale je pravce manje vise kruzni rasteretio, ali u spici najvise auta bas dolazi ovim pravcem od zeljeznicke, zato nazalost mislim da je kruzni fula, mogli su semafore malo drugacije postimati intervale i bilo bi bolje.
Znalo se odmah da ce biti guzva kada je skontano da nece biti posebne izlivne trake prema FDS. Tako da, sve dok se ne uradi rekonstrukcija i odradi kako treba, tu ce biti guzva.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#36850 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 30/12/2021 11:32 Ja samo znam da se prije nekih 10tak godina znala špica:

Ujutro od 8 do pola 10 i poslijepodne od 16 do 18. Poslije toga je bila milina voziti, redovno sam sa Vratnika do Ilidže dolazio za 15tak minuta.

Sad je to već misaona imenica i gužve su svako doba dana.

Više auta, više tržnih centara (SCC, Alta i Importanne su ubili M.dvor prije tu nikada nije bilo toliko gužve kao sada) i daleko lošiji javni prevoz.
Šta li će tek da bude useljena ona zgradurina u Kolodvorskoj. :-)
Post Reply