Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nepass1 wrote: 27/12/2021 10:43
Ja nikad nisam nista nasuo osim goriva
Je li fakat treba nekad nesta nasuti/dosuti?
Samo nastavi i ne sekiraj se 👍
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#39002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Qwerty1234 wrote: 27/12/2021 12:25
emotivac wrote: 27/12/2021 10:33

Koje je auto u pitanju ? Na nekim autima je baš zeznuto zamjenuti mali hladnjak (npr. mora se skidati čitava instrument tabla) i zato je to poskup zahvat. :thumbup:

E46 kupe, 2000g.

Mora se skidati tabla.
Koliko ti je rekao majstor za taj posao ?
I odakle si, znam ja za dobrog auto-električara, al' je iz Doboja. https://www.instagram.com/autoelektricar.ilic/?hl=en
Ako ti nije daleko pitaj ga, meni je radio dosta stvari i prezadovoljan sam uvijek bio, i garanciju daje. :thumbup:
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#39003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

emotivac wrote: 27/12/2021 13:44
Qwerty1234 wrote: 27/12/2021 12:25


E46 kupe, 2000g.

Mora se skidati tabla.
Koliko ti je rekao majstor za taj posao ?
I odakle si, znam ja za dobrog auto-električara, al' je iz Doboja. https://www.instagram.com/autoelektricar.ilic/?hl=en
Ako ti nije daleko pitaj ga, meni je radio dosta stvari i prezadovoljan sam uvijek bio, i garanciju daje. :thumbup:
300 samo za ruke :-)
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#39004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Qwerty1234 wrote: 27/12/2021 13:46
emotivac wrote: 27/12/2021 13:44

Koliko ti je rekao majstor za taj posao ?
I odakle si, znam ja za dobrog auto-električara, al' je iz Doboja. https://www.instagram.com/autoelektricar.ilic/?hl=en
Ako ti nije daleko pitaj ga, meni je radio dosta stvari i prezadovoljan sam uvijek bio, i garanciju daje. :thumbup:
300 samo za ruke :-)
Auf, jest pametan i skroman :lol: :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Qwerty1234 wrote: 27/12/2021 13:46
emotivac wrote: 27/12/2021 13:44

Koliko ti je rekao majstor za taj posao ?
I odakle si, znam ja za dobrog auto-električara, al' je iz Doboja. https://www.instagram.com/autoelektricar.ilic/?hl=en
Ako ti nije daleko pitaj ga, meni je radio dosta stvari i prezadovoljan sam uvijek bio, i garanciju daje. :thumbup:
300 samo za ruke :-)
pa to ti je cijena neću da radim...
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#39006 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Odakle si, ako ti je Kakanj blizu mogu ti preporučiti jednog momka koji će ti uraditi taj posao bez problema.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#39007 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Ima li ko iskustva sa meganom 1.5 dci? 2012 godiste. Kakva su auta? Kakav je ovaj motor? Jel slab za megana?

Isto pitanje i za lagunu 2.0 dizel, 2010. godiste..
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39008 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

laik1981 wrote: 27/12/2021 21:08 Ima li ko iskustva sa meganom 1.5 dci? 2012 godiste. Kakva su auta? Kakav je ovaj motor? Jel slab za megana?

Isto pitanje i za lagunu 2.0 dizel, 2010. godiste..
Dobar i jedan i drugi.
1.5 dci posebno verzije od 81 kw, su extra ekonomične i fino idu za svoju snagu, i vrlo jeftin za odrzavanje.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#39009 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

konektovan wrote: 27/12/2021 21:32
laik1981 wrote: 27/12/2021 21:08 Ima li ko iskustva sa meganom 1.5 dci? 2012 godiste. Kakva su auta? Kakav je ovaj motor? Jel slab za megana?

Isto pitanje i za lagunu 2.0 dizel, 2010. godiste..
Dobar i jedan i drugi.
1.5 dci posebno verzije od 81 kw, su extra ekonomične i fino idu za svoju snagu, i vrlo jeftin za odrzavanje.
Ovaj je 66kw. To je garant nesto metiljavo. Steta jer je auto ocuvano samo tako. 150k presao, a kao da je juce iz fabrike.. A i nekako mi ova laguna djeluje ozbiljnije..
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

laik1981 wrote: 27/12/2021 21:41
konektovan wrote: 27/12/2021 21:32

Dobar i jedan i drugi.
1.5 dci posebno verzije od 81 kw, su extra ekonomične i fino idu za svoju snagu, i vrlo jeftin za odrzavanje.
Ovaj je 66kw. To je garant nesto metiljavo. Steta jer je auto ocuvano samo tako. 150k presao, a kao da je juce iz fabrike.. A i nekako mi ova laguna djeluje ozbiljnije..
Pazi,..osjeti se razlika izmedju verzije od 66 kw i 81 kw..da se ne lažemo. Ali i sa 66 kw ide solidno, nije to baš tako mrtav motor. Potentni su 1.5 dci poprilično u svim verzijama. :mrgreen:

Laguna jeste jača...ali i teža, troši više, ide bolje. :mrgreen:

1.5 dci megane moze biti izuzetno zahvalan auto..
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#39011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Boj ne bije svijetlo oruzje...
Konektovani sa 66 kW stigne po ravnom punici u Gracanicu bez problema.
Malo mu je teze prevaljat' se preko Romanije do zavicaja. A moze i preko Ivana kad punica casti Tucepima. :mrgreen:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#39012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

konektovan wrote: 27/12/2021 21:45
laik1981 wrote: 27/12/2021 21:41
Ovaj je 66kw. To je garant nesto metiljavo. Steta jer je auto ocuvano samo tako. 150k presao, a kao da je juce iz fabrike.. A i nekako mi ova laguna djeluje ozbiljnije..
Pazi,..osjeti se razlika izmedju verzije od 66 kw i 81 kw..da se ne lažemo. Ali i sa 66 kw ide solidno, nije to baš tako mrtav motor. Potentni su 1.5 dci poprilično u svim verzijama. :mrgreen:

Laguna jeste jača...ali i teža, troši više, ide bolje. :mrgreen:

1.5 dci megane moze biti izuzetno zahvalan auto..
Hvala na odgovorima. Znas li mozda imaju li kakvih ozbiljnijih mana?
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

laik1981 wrote: 27/12/2021 21:50
konektovan wrote: 27/12/2021 21:45

Pazi,..osjeti se razlika izmedju verzije od 66 kw i 81 kw..da se ne lažemo. Ali i sa 66 kw ide solidno, nije to baš tako mrtav motor. Potentni su 1.5 dci poprilično u svim verzijama. :mrgreen:

Laguna jeste jača...ali i teža, troši više, ide bolje. :mrgreen:

1.5 dci megane moze biti izuzetno zahvalan auto..
Hvala na odgovorima. Znas li mozda imaju li kakvih ozbiljnijih mana?
Nekih ozbiljnijih mana nemaju...posebno ta novija godišta.
Buraz ima 1.5 dci 66 kw 2011 scenic, za skoro 7 godina vozanja nikad nikakav kvar nije imao sto se tiče motora.
Servisi redovno jednom godišnje, gorivo sipa gdje je stigne...prednost je i što ovi motori nemaju fap filter.
User avatar
Laplace
Posts: 14700
Joined: 19/11/2012 18:37

#39014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

emotivac wrote: 27/12/2021 13:48
Qwerty1234 wrote: 27/12/2021 13:46

300 samo za ruke :-)
Auf, jest pametan i skroman :lol: :lol:
Majstor ima zlatne ruke, izgleda. Doslovno.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 27/12/2021 21:48 Boj ne bije svijetlo oruzje...
Konektovani sa 66 kW stigne po ravnom punici u Gracanicu bez problema.
Malo mu je teze prevaljat' se preko Romanije do zavicaja. A moze i preko Ivana kad punica casti Tucepima. :mrgreen:
Te prepreke ja četvrtom brez problema savladam i to sa punicom u autu. :mrgreen:
Fakat mu je prenos odličan za te prevoje i prevojčiće.. :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 27/12/2021 21:55
laik1981 wrote: 27/12/2021 21:50
Hvala na odgovorima. Znas li mozda imaju li kakvih ozbiljnijih mana?
Nekih ozbiljnijih mana nemaju...posebno ta novija godišta.
Buraz ima 1.5 dci 66 kw 2011 scenic, za skoro 7 godina vozanja nikad nikakav kvar nije imao sto se tiče motora.
Servisi redovno jednom godišnje, gorivo sipa gdje je stigne...prednost je i što ovi motori nemaju fap filter.
Drug koji vozi megana 81kw reče mi da imaju dobro riješenje što se tiče dpf, imaju dodatnu diznu ( :? ) ili nesto tako, koja to dobro reguliše, tako da nisu osjetljivi na dpf probleme kao ostali.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 27/12/2021 21:58
konektovan wrote: 27/12/2021 21:55

Nekih ozbiljnijih mana nemaju...posebno ta novija godišta.
Buraz ima 1.5 dci 66 kw 2011 scenic, za skoro 7 godina vozanja nikad nikakav kvar nije imao sto se tiče motora.
Servisi redovno jednom godišnje, gorivo sipa gdje je stigne...prednost je i što ovi motori nemaju fap filter.
Drug koji vozi megana 81kw reče mi da imaju dobro riješenje što se tiče dpf, imaju dodatnu diznu ( :? ) ili nesto tako, koja to dobro reguliše, tako da nisu osjetljivi na dpf probleme kao ostali.
66 kw nema dpf...a u pravu si za ostale verzije, jedno od najboljih riješenja imaju,..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Nije ni na hdi lose, odma iza turbine DPF :)
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#39019 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kazo »

Koliko se isplati zamijeniti samo karike, bez ostalih zezancija na motoru?
Hocu da mijenjam auto, a ne bih volio da utrpam nekome auto koje je pocelo ulje da trosi (cca 0,5l na 1000km).
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39020 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Ako je folcvagen to je ok
Naspi 10w60 :mrgreen:
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#39021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kazo »

Volvo je :D sipao gusce ulje, nosio turbinu na reparaciju, vozio u ovlasteni i nista nije pomoglo.

Ogadilo mi se auto, da je 10 KM popravak, necu vise da ga vozam :-D

Evo da pokusam sa karikama i gumicama ili samo karike. Da prodjem sto jeftinije, a da ne prodam pokvareno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

kazo wrote: 27/12/2021 23:04 Volvo je :D sipao gusce ulje, nosio turbinu na reparaciju, vozio u ovlasteni i nista nije pomoglo.

Ogadilo mi se auto, da je 10 KM popravak, necu vise da ga vozam :-D

Evo da pokusam sa karikama i gumicama ili samo karike. Da prodjem sto jeftinije, a da ne prodam pokvareno.
Ja.mislim da ti je majstor los...nije volvo :mrgreen:
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#39023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kazo »

Bio sam kod 5 razlicitih, ukljucujuci i ovlasteni i niko nije rijesio problem.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#39024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AtillaS »

black_adrian wrote: 27/12/2021 11:25 ne znam da li mi se priviđa, al meni motor ljepše radi, mirnije... s obzirom na naše gorivo mislim da nije loše svakih 3-4 hiljade km..

kad smo kod goriva, kad vi mijenjate filter goriva?
kako imam auto evo desetak mjeseci radio sam 3 mala servisa, na sva 3 sam i filter goriva mijenjao pored ostalih.. mehanicar mi govori nema potrebe svaki put, al nije neka cijena (35KM) da bih stedio na tom, gore mi je da dođe do kakvog zacepljenja
U desetak mjeseci si uradio tri mala servisa? Ti si automobilski hipohonder.

Što je problem držati se servisnih intervala koje je preporučio proizvođač? Par mjeseci gore-dole? Jer češćim servisima nećeš postići ni bolji rad motora, ni duži vijek auomobila, apsolutno ništa. Osim da ti se serviser smije dok te ispraća. Možda ti čak i ne promijeni to što platiš.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

AtillaS wrote: 27/12/2021 23:22 U desetak mjeseci si uradio tri mala servisa? Ti si automobilski hipohonder.

Što je problem držati se servisnih intervala koje je preporučio proizvođač? Par mjeseci gore-dole? Jer češćim servisima nećeš postići ni bolji rad motora, ni duži vijek auomobila, apsolutno ništa. Osim da ti se serviser smije dok te ispraća. Možda ti čak i ne promijeni to što platiš.
:mrgreen:

Kad sam ga kupio uradio mali servis odmah. U augustu uradio mali servis nakon 14.000km pređenih, prije par dana uradio mali servis nakon blizu 10.000km pređenih.

Naredni mali servis mi ide na oko 300.000km, pa na 310.000km kad odradim mali servis odmah ću i veliki. Predviđam da će to biti nekad krajem ljeta.

A za promjenu si u pravu, ima toga dosta. Al zamolim da budem tu kod auta, naravno sa strane da ne smetam čovjeku. A ima i aparat za kafu, tako da je s merakom srknem.
Post Reply