Samo nastavi i ne sekiraj se
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#39002 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko ti je rekao majstor za taj posao ?
I odakle si, znam ja za dobrog auto-električara, al' je iz Doboja. https://www.instagram.com/autoelektricar.ilic/?hl=en
Ako ti nije daleko pitaj ga, meni je radio dosta stvari i prezadovoljan sam uvijek bio, i garanciju daje.
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#39003 Re: Pitamo Mehanicare ?
300 samo za rukeemotivac wrote: ↑27/12/2021 13:44Koliko ti je rekao majstor za taj posao ?
I odakle si, znam ja za dobrog auto-električara, al' je iz Doboja. https://www.instagram.com/autoelektricar.ilic/?hl=en
Ako ti nije daleko pitaj ga, meni je radio dosta stvari i prezadovoljan sam uvijek bio, i garanciju daje.![]()
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#39004 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auf, jest pametan i skromanQwerty1234 wrote: ↑27/12/2021 13:46300 samo za rukeemotivac wrote: ↑27/12/2021 13:44
Koliko ti je rekao majstor za taj posao ?
I odakle si, znam ja za dobrog auto-električara, al' je iz Doboja. https://www.instagram.com/autoelektricar.ilic/?hl=en
Ako ti nije daleko pitaj ga, meni je radio dosta stvari i prezadovoljan sam uvijek bio, i garanciju daje.![]()
![]()
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#39005 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa to ti je cijena neću da radim...Qwerty1234 wrote: ↑27/12/2021 13:46300 samo za rukeemotivac wrote: ↑27/12/2021 13:44
Koliko ti je rekao majstor za taj posao ?
I odakle si, znam ja za dobrog auto-električara, al' je iz Doboja. https://www.instagram.com/autoelektricar.ilic/?hl=en
Ako ti nije daleko pitaj ga, meni je radio dosta stvari i prezadovoljan sam uvijek bio, i garanciju daje.![]()
![]()
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#39006 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odakle si, ako ti je Kakanj blizu mogu ti preporučiti jednog momka koji će ti uraditi taj posao bez problema.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#39007 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li ko iskustva sa meganom 1.5 dci? 2012 godiste. Kakva su auta? Kakav je ovaj motor? Jel slab za megana?
Isto pitanje i za lagunu 2.0 dizel, 2010. godiste..
Isto pitanje i za lagunu 2.0 dizel, 2010. godiste..
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#39008 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobar i jedan i drugi.
1.5 dci posebno verzije od 81 kw, su extra ekonomične i fino idu za svoju snagu, i vrlo jeftin za odrzavanje.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#39009 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovaj je 66kw. To je garant nesto metiljavo. Steta jer je auto ocuvano samo tako. 150k presao, a kao da je juce iz fabrike.. A i nekako mi ova laguna djeluje ozbiljnije..konektovan wrote: ↑27/12/2021 21:32Dobar i jedan i drugi.
1.5 dci posebno verzije od 81 kw, su extra ekonomične i fino idu za svoju snagu, i vrlo jeftin za odrzavanje.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#39010 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pazi,..osjeti se razlika izmedju verzije od 66 kw i 81 kw..da se ne lažemo. Ali i sa 66 kw ide solidno, nije to baš tako mrtav motor. Potentni su 1.5 dci poprilično u svim verzijama.laik1981 wrote: ↑27/12/2021 21:41Ovaj je 66kw. To je garant nesto metiljavo. Steta jer je auto ocuvano samo tako. 150k presao, a kao da je juce iz fabrike.. A i nekako mi ova laguna djeluje ozbiljnije..konektovan wrote: ↑27/12/2021 21:32
Dobar i jedan i drugi.
1.5 dci posebno verzije od 81 kw, su extra ekonomične i fino idu za svoju snagu, i vrlo jeftin za odrzavanje.
Laguna jeste jača...ali i teža, troši više, ide bolje.
1.5 dci megane moze biti izuzetno zahvalan auto..
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#39011 Re: Pitamo Mehanicare ?
Boj ne bije svijetlo oruzje...
Konektovani sa 66 kW stigne po ravnom punici u Gracanicu bez problema.
Malo mu je teze prevaljat' se preko Romanije do zavicaja. A moze i preko Ivana kad punica casti Tucepima.
Konektovani sa 66 kW stigne po ravnom punici u Gracanicu bez problema.
Malo mu je teze prevaljat' se preko Romanije do zavicaja. A moze i preko Ivana kad punica casti Tucepima.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#39012 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala na odgovorima. Znas li mozda imaju li kakvih ozbiljnijih mana?konektovan wrote: ↑27/12/2021 21:45Pazi,..osjeti se razlika izmedju verzije od 66 kw i 81 kw..da se ne lažemo. Ali i sa 66 kw ide solidno, nije to baš tako mrtav motor. Potentni su 1.5 dci poprilično u svim verzijama.![]()
Laguna jeste jača...ali i teža, troši više, ide bolje.![]()
1.5 dci megane moze biti izuzetno zahvalan auto..
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#39013 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nekih ozbiljnijih mana nemaju...posebno ta novija godišta.laik1981 wrote: ↑27/12/2021 21:50Hvala na odgovorima. Znas li mozda imaju li kakvih ozbiljnijih mana?konektovan wrote: ↑27/12/2021 21:45
Pazi,..osjeti se razlika izmedju verzije od 66 kw i 81 kw..da se ne lažemo. Ali i sa 66 kw ide solidno, nije to baš tako mrtav motor. Potentni su 1.5 dci poprilično u svim verzijama.![]()
Laguna jeste jača...ali i teža, troši više, ide bolje.![]()
1.5 dci megane moze biti izuzetno zahvalan auto..
Buraz ima 1.5 dci 66 kw 2011 scenic, za skoro 7 godina vozanja nikad nikakav kvar nije imao sto se tiče motora.
Servisi redovno jednom godišnje, gorivo sipa gdje je stigne...prednost je i što ovi motori nemaju fap filter.
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39014 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#39015 Re: Pitamo Mehanicare ?
Te prepreke ja četvrtom brez problema savladam i to sa punicom u autu.
Fakat mu je prenos odličan za te prevoje i prevojčiće..
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#39016 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drug koji vozi megana 81kw reče mi da imaju dobro riješenje što se tiče dpf, imaju dodatnu diznu (konektovan wrote: ↑27/12/2021 21:55Nekih ozbiljnijih mana nemaju...posebno ta novija godišta.
Buraz ima 1.5 dci 66 kw 2011 scenic, za skoro 7 godina vozanja nikad nikakav kvar nije imao sto se tiče motora.
Servisi redovno jednom godišnje, gorivo sipa gdje je stigne...prednost je i što ovi motori nemaju fap filter.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#39017 Re: Pitamo Mehanicare ?
66 kw nema dpf...a u pravu si za ostale verzije, jedno od najboljih riješenja imaju,..Leon16v wrote: ↑27/12/2021 21:58Drug koji vozi megana 81kw reče mi da imaju dobro riješenje što se tiče dpf, imaju dodatnu diznu (konektovan wrote: ↑27/12/2021 21:55
Nekih ozbiljnijih mana nemaju...posebno ta novija godišta.
Buraz ima 1.5 dci 66 kw 2011 scenic, za skoro 7 godina vozanja nikad nikakav kvar nije imao sto se tiče motora.
Servisi redovno jednom godišnje, gorivo sipa gdje je stigne...prednost je i što ovi motori nemaju fap filter.) ili nesto tako, koja to dobro reguliše, tako da nisu osjetljivi na dpf probleme kao ostali.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39018 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije ni na hdi lose, odma iza turbine DPF 
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#39019 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko se isplati zamijeniti samo karike, bez ostalih zezancija na motoru?
Hocu da mijenjam auto, a ne bih volio da utrpam nekome auto koje je pocelo ulje da trosi (cca 0,5l na 1000km).
Hocu da mijenjam auto, a ne bih volio da utrpam nekome auto koje je pocelo ulje da trosi (cca 0,5l na 1000km).
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#39020 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je folcvagen to je ok
Naspi 10w60
Naspi 10w60
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#39021 Re: Pitamo Mehanicare ?
Volvo je
sipao gusce ulje, nosio turbinu na reparaciju, vozio u ovlasteni i nista nije pomoglo.
Ogadilo mi se auto, da je 10 KM popravak, necu vise da ga vozam
Evo da pokusam sa karikama i gumicama ili samo karike. Da prodjem sto jeftinije, a da ne prodam pokvareno.
Ogadilo mi se auto, da je 10 KM popravak, necu vise da ga vozam
Evo da pokusam sa karikama i gumicama ili samo karike. Da prodjem sto jeftinije, a da ne prodam pokvareno.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#39022 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja.mislim da ti je majstor los...nije volvo
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#39023 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bio sam kod 5 razlicitih, ukljucujuci i ovlasteni i niko nije rijesio problem.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#39024 Re: Pitamo Mehanicare ?
U desetak mjeseci si uradio tri mala servisa? Ti si automobilski hipohonder.black_adrian wrote: ↑27/12/2021 11:25 ne znam da li mi se priviđa, al meni motor ljepše radi, mirnije... s obzirom na naše gorivo mislim da nije loše svakih 3-4 hiljade km..
kad smo kod goriva, kad vi mijenjate filter goriva?
kako imam auto evo desetak mjeseci radio sam 3 mala servisa, na sva 3 sam i filter goriva mijenjao pored ostalih.. mehanicar mi govori nema potrebe svaki put, al nije neka cijena (35KM) da bih stedio na tom, gore mi je da dođe do kakvog zacepljenja
Što je problem držati se servisnih intervala koje je preporučio proizvođač? Par mjeseci gore-dole? Jer češćim servisima nećeš postići ni bolji rad motora, ni duži vijek auomobila, apsolutno ništa. Osim da ti se serviser smije dok te ispraća. Možda ti čak i ne promijeni to što platiš.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39025 Re: Pitamo Mehanicare ?
AtillaS wrote: ↑27/12/2021 23:22 U desetak mjeseci si uradio tri mala servisa? Ti si automobilski hipohonder.
Što je problem držati se servisnih intervala koje je preporučio proizvođač? Par mjeseci gore-dole? Jer češćim servisima nećeš postići ni bolji rad motora, ni duži vijek auomobila, apsolutno ništa. Osim da ti se serviser smije dok te ispraća. Možda ti čak i ne promijeni to što platiš.
Kad sam ga kupio uradio mali servis odmah. U augustu uradio mali servis nakon 14.000km pređenih, prije par dana uradio mali servis nakon blizu 10.000km pređenih.
Naredni mali servis mi ide na oko 300.000km, pa na 310.000km kad odradim mali servis odmah ću i veliki. Predviđam da će to biti nekad krajem ljeta.
A za promjenu si u pravu, ima toga dosta. Al zamolim da budem tu kod auta, naravno sa strane da ne smetam čovjeku. A ima i aparat za kafu, tako da je s merakom srknem.
