Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

E u pm..nije valjda?! :mrgreen:
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#38827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

konektovan wrote: 20/12/2021 16:57 E u pm..nije valjda?! :mrgreen:

Samo nek ide, jebo bord :D ne trrba mi
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Hoces ti mijenjat ta ulja. Ko te navrati da to radis? :mrgreen:
Sta je ovo sve problemi na ovoj VA grupaciji, skode, seati.
Dajte kakve nakaze il' kante za promjenu. :lol:
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#38829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

NediM17 wrote: 20/12/2021 17:01 Hoces ti mijenjat ta ulja. Ko te navrati da to radis? :mrgreen:
Sta je ovo sve problemi na ovoj VA grupaciji, skode, seati.
Dajte kakve nakaze il' kante za promjenu. :lol:
Jos da mi objasnis kako je to povezano sa trenutnim problemođ. :D

Da je majstor reko 1000KM kvar imas ja bi razmisljo o mjenjanju ulja koje trrbam, prije ili kasnje.

Ne voze audija fukare :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Qwerty1234 wrote: 20/12/2021 17:52
NediM17 wrote: 20/12/2021 17:01 Hoces ti mijenjat ta ulja. Ko te navrati da to radis? :mrgreen:
Sta je ovo sve problemi na ovoj VA grupaciji, skode, seati.
Dajte kakve nakaze il' kante za promjenu. :lol:
Jos da mi objasnis kako je to povezano sa trenutnim problemođ. :D

Da je majstor reko 1000KM kvar imas ja bi razmisljo o mjenjanju ulja koje trrbam, prije ili kasnje.

Ne voze audija fukare :D
bas audija cini mi se najvise voze fukare od njemacke trojke bmw merc audi
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Je li struju platio, kontam da mu nisu isključili ili su redukcije krenule? :shock:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#38832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Jebiga, mi sa opelima samo se oko hrđe moramo brinut.... nismo mi dobacili do tih sofisticiraih kvarova.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne budite antivakseri, antitetanus je sigurna vakcina.
#budi odgovoran, zastiti sebe i druge :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#38834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

vlasnik sam i praznog novcanika 1.8tsi,118kw, i zamjenio sam pola motora, 2gi sam vlasnik :mrgreen: imam razniJeh iskustava

1.4tsi seat
jesi pokusao sa ovlastenim? npr. dijagnostika i pregled je 60 km, sta hocu reci, neka utvrde kvar, a ti ne moras popravljati kod njih :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#38835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 20/12/2021 21:38 Ne budite antivakseri, antitetanus je sigurna vakcina.
#budi odgovoran, zastiti sebe i druge :lol:
Pa ja to u novacniku nosim.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#38836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

avijon wrote: 20/12/2021 15:06
CaptainAmerica2021 wrote: 20/12/2021 15:02

Ne prelazim vise od 10.000km godisnje.

@systemrebel
Stvarno ne znam sta da ti kazem na ovo. Zato sam se i javio ovdje u nadi da mi neko moze nesto sugerisati ili preporuciti majstora za problem koji sam opisao.
Ja mislim pumpa goriva, sad koja, niskog ili visokog pritiska ne znam. Ali eto gledaj i u tom smjeru
I ja bih provjerio ovo.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#38837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

Qwerty1234 wrote: 20/12/2021 16:44 Eoo gaa, pokvario se.

Displey od borda mi se zacrnio, svako 10 sec se pojavi po sekundi i nestane.

Sve ostalo radi normalno.lampica od rucne, kazaljke, sve svjetli.

https://ibb.co/cvBd5mb
Jaran je im'o sličan problem na a4 b6, godinu dana ganj'o majstore da mu neko popravi, ali niko se nije htio bavit' time, a novi display žara.

Na kraju on sam otvorio sat i konektore boarda malo prodrm'o i proradilo sve.

Možda je i kod tebe taj problem sa konektorom, ako si u Sarajevu, vidi sa Sejom na Mostarskom raskršću (SHS elektronika) može li ti to pogledat'.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

NediM17 wrote: 20/12/2021 21:38 Ne budite antivakseri, antitetanus je sigurna vakcina.
#budi odgovoran, zastiti sebe i druge :lol:
Meni moja još traje, pet godina od treće doze, tako da još pet godina mogu voziti Opela (ako bude u životu toliko dugo). Onda ponovo antitetanus i vozi.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Citroen C3 2003. benzinac, gdje kupit ručicu mjenjača?
Gledali nešto al ne odgovaraju ove sa PIKa.
mirza2811
Posts: 125
Joined: 07/11/2016 09:58

#38840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirza2811 »

Pozz, hitno mi treba crijevo serva za alfu 159. Zaglavio sam u Bosni, a trebam za par dana nazad u slo
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#38841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

mirza2811 wrote: 21/12/2021 13:20 Pozz, hitno mi treba crijevo serva za alfu 159. Zaglavio sam u Bosni, a trebam za par dana nazad u slo
Vidi kod Hote u Nedžarićima

061 100 313
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#38842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

Pozdrav,

Jedno pitanje da li neko ima RNS 510 sa bluetooth fabricki ugradenim, naime radi se o sljedecem problemu kada spojim telefon i pustim muziku radi samo preko Bluetooth Audio tj dolazi zvuk i radi sve normalno, kada prebacim na dio Bluetooth gdje pise ime pjesme i koja je minuta i etc, gdje se moze prebacivati na komandama nastaje problem, da nema nikakve reakcije, ne moze se prebaciti pjesma nema zvuka, minute ne otkucavaju samo pise desno VBR, radi se o iphone telefonu, probao sam guglati ali tesko, cak sta vise nasao sam klip na youtube gdje je covjek spojio sa windwos phone i radi sve normalno, sada me zanima da li je do telefona ili je do radia. Hvala svima.
mirza2811
Posts: 125
Joined: 07/11/2016 09:58

#38844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirza2811 »

A jel moguce reparirat crijevo serva?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mirza2811 wrote: 21/12/2021 17:00 A jel moguce reparirat crijevo serva?
hansa flex preko puta aerodroma
Nemsy
Posts: 1
Joined: 22/12/2021 15:16

#38846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nemsy »

Pozdrav
Imam jedan problem, vozim Golf 5 1.9 tdi
Desava mi se zadnjih desetak dana da kada ujutru hocu da upalim auto da se on jednostavno ugasi nakon 2 sekunde
Nekada se desi da ga mogu bez problema paliti dva dana pa onda treci dan ne mogu
Zanimljivo je da kada skinem klemu + sa akumulatora sacekam dvadesetak sekundi i vratim auto bez problema upali, evo i tako to radim desetak mozda i vise dana, razmisljam da odem da proverim akumulator da li mozda treba da se dopuni tecnoscu ili da se dopuni ispravljacem. Akumulator je star 1 god, to mi malo cudno
Ako neko zna, mogao bih mi skratiti problem, hvala.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nije ti to do akumulatora
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#38848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

Hvala drug, rijesio sam updateom SW od Navi sad radi sve perfektno cak sam i nasao mape za Eastern EU :D :evil:
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#38849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Nemsy wrote: 22/12/2021 15:24 Pozdrav
Imam jedan problem, vozim Golf 5 1.9 tdi
Desava mi se zadnjih desetak dana da kada ujutru hocu da upalim auto da se on jednostavno ugasi nakon 2 sekunde
Nekada se desi da ga mogu bez problema paliti dva dana pa onda treci dan ne mogu
Zanimljivo je da kada skinem klemu + sa akumulatora sacekam dvadesetak sekundi i vratim auto bez problema upali, evo i tako to radim desetak mozda i vise dana, razmisljam da odem da proverim akumulator da li mozda treba da se dopuni tecnoscu ili da se dopuni ispravljacem. Akumulator je star 1 god, to mi malo cudno
Ako neko zna, mogao bih mi skratiti problem, hvala.
Prilikom demontaze uvijek se skida - zatim + , prilikom montaze + pa -
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#38850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AtillaS »

r00tf wrote: 22/12/2021 17:49
Hvala drug, rijesio sam updateom SW od Navi sad radi sve perfektno cak sam i nasao mape za Eastern EU :D :evil:
Eastern EU, najbolji shop živahnih vagina.
Post Reply