Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83494
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38776 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

I mene to zanima za Forda Focusa mk2 :(
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#38777 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

EasyMan wrote: 19/12/2021 10:02
vjeshalica wrote: 19/12/2021 09:41

Da mozda nije sa antene ako je ima onu shark na krovu
Ne znam za tu, ali ima onu antenu dodatnu za taxi vozila cije zice vode u gepek, kaze nije na nju. Pogledamo ovo sve sto ste napisali pa javim jesmo li nasli gdje pusta :-D
Ma onako pausalno, znam da je imaju nazad neki, pa reko da mozda nema,pa odatle da kvasi zadnje sjediste....cudna je voda
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38778 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

uzmite ostriji majzl i cekic od kilo ipo i probusite dvije rupe u gepeku i nece vam se skupljat voda pajel.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38779 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ima u mene zive gume iz '84. kad sam Jugu dihtov'o pa eto moze u PP ako kome treba. :mrgreen:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#38780 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

“protočni” gepek..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38781 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 19/12/2021 12:14 Ima u mene zive gume iz '84. kad sam Jugu dihtov'o pa eto moze u PP ako kome treba. :mrgreen:
Image
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38782 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/12/2021 12:15
NediM17 wrote: 19/12/2021 12:14 Ima u mene zive gume iz '84. kad sam Jugu dihtov'o pa eto moze u PP ako kome treba. :mrgreen:
Image
To je ta. :thumbup:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38783 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

sto je to ogavno smrdilo a strava stvar nea sta
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#38784 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/12/2021 12:02 uzmite ostriji majzl i cekic od kilo ipo i probusite dvije rupe u gepeku i nece vam se skupljat voda pajel.
Fala na savijetu osrca :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#38785 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

NediM17 wrote: 19/12/2021 12:14 Ima u mene zive gume iz '84. kad sam Jugu dihtov'o pa eto moze u PP ako kome treba. :mrgreen:
Jos jedan dokaz da je golf smece, rang juge 45 :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#38786 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/12/2021 12:02 uzmite ostriji majzl i cekic od kilo ipo i probusite dvije rupe u gepeku i nece vam se skupljat voda pajel.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38787 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Danima mi upaljen check engine, naspem danas na Petrolu kad sam krenuo za Tuzlu i ugasi se odmah, znaĆi bilo je do goriva, valjda :mrgreen:
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#38788 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nlt »

Na jednom golfu 6 je voda ulazila tamo gdje je znak VW na gepeku, bila valjda neka rupica..... Uglavnom riješena stvar sa malo silikona
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83494
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38789 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

black_adrian wrote: 19/12/2021 14:34 Danima mi upaljen check engine, naspem danas na Petrolu kad sam krenuo za Tuzlu i ugasi se odmah, znaĆi bilo je do goriva, valjda :mrgreen:
Plin?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38790 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

_BataZiv_0809 wrote: 19/12/2021 15:04
Plin?
Dizel
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38791 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

"Hrdjavu qrcu i dlake smetaju" kaze stara narodna. :mrgreen:
Za pasonju od sad', nadalje i ubuduće samo Petrol.
Dok za fiću je prava hrana 86 oktana. :lol:
all-in
Posts: 9
Joined: 15/12/2021 20:48

#38792 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by all-in »

Pozdrav,
zna li neko sta pokreće ove grijače?
Image

Skinuo i provjerio grijače, svi su ispravni, međutim topao zrak krene puhati tek kad se motor dobro ugrije.
U pitanju je seat leon 2002 godište sa digitalnom klimom.
Last edited by all-in on 24/12/2021 21:30, edited 2 times in total.
prankster
Posts: 250
Joined: 04/12/2020 02:06

#38793 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by prankster »

foxlife wrote: 17/12/2021 10:13 problem je sa software-om
pogledaj je li ti zadnja verzija
prvo to pogledaj pa onda cemo dalje rjesavati
Pozdrav,

Znam da negdje ima opcija da se vidi koji je software (tj verzija RNEG-a) ali ne mogu ponovo naci da me ebes. A nemam ni skriveni menu (pokusao dugo drzanje SETUP, pa dugo drzanje 1,2,3 tipki zajedno itd, bezuspjesno). Kako da provjerim to?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38794 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

prankster wrote: 19/12/2021 23:20
foxlife wrote: 17/12/2021 10:13 problem je sa software-om
pogledaj je li ti zadnja verzija
prvo to pogledaj pa onda cemo dalje rjesavati
Pozdrav,

Znam da negdje ima opcija da se vidi koji je software (tj verzija RNEG-a) ali ne mogu ponovo naci da me ebes. A nemam ni skriveni menu (pokusao dugo drzanje SETUP, pa dugo drzanje 1,2,3 tipki zajedno itd, bezuspjesno). Kako da provjerim to?
pritisni i drzi menu
vw_polo_lampice
Posts: 2
Joined: 20/12/2021 11:09

#38795 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vw_polo_lampice »

Pozdrav,

Imam problem na VW Polo 2012 sa paljenjem lampice od kocnice (!) i cuje se zvuk 3 puta. Lampica se pali kada duze drzim nogu na kocnici (nekih 15ak sekundi otprilike tipa stajanje na semaforu, u guzvi i sl). Nakon sto pustim kvacilo, lampica se ugasi. Provjerio sam stanje ulja, nije problem s tim, ima dovoljno. Prosle godine sam otprilike u isto vrijeme bio kod majstora. Dosipanje ulja tada nije rijesilo problem i na kraju su zamijenili posudu sa uljem sto je izgleda samo privremeno rijesilo problem (navodno je bilo jeftnije nego zamjena senzora).
Znalo mi se desavati i u toku godine povremeno (skroz rijetko mozda jednom ili dva puta) da se upali lampica ali nakon gasenja i paljenja auta nije se vise javljala. Ne vjerujem da ima veze sa rucnom kocnicom, ona ima svoju odvojenu lampicu koja se uredno pali i gasi.
Takodjer, ne znam koliko je bitan detalj i da li je povezano s ovim problem, na hladnom vremenu cujem stalno neko skripanje pri jako malim brzinama (5-10 km/h) ali samo nakon sto upalim i krenem s autom. I za taj slucaj sam vozio majstoru i receno mi je da je problem bio kamencic koji zaglavi izmedju diska (negdje). I jos informacija samo glede kocnica, na prednjim tockovima su diskovi a na zadnjim dobosi a servis diskova je takodjer uradjen prije nesto vise od godinu dana.

Unaprijed hvala na pomoci
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#38796 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AtillaS »

Disk pločice i kočiono uredno?

Treba i doboše provjeriti da nisu zaribali, možda ih treba očistiti. Kad zadnja guma nije na tlu trebalo bi da se može rukom vrtiti.
vw_polo_lampice
Posts: 2
Joined: 20/12/2021 11:09

#38797 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vw_polo_lampice »

Sto se diskova i kocenja tice, nisam primijetio apsolutno nikakav problem. Auto se uredno zaustavlja, pokusao sam malo i forsirati kocenje da testiram ima li neki problem i nisam primijetio nista problematicno. Naveo sam vec da je servis diskova uradjen prije otprilike godinu dana.

Sto se dobosa tice, tu nije radjeno nista otkako je auto kod mene (prije toga ne znam). Kada mijenjam gume primijetim da su poprilicno hrdjavi i ono jos sto znam osjetiti je da nakon sto mi je podignuta rucna i ne vozim auto dva-tri dana, cuje se kao neki "kvrc" zvuk kada krenem (kao da nesto "otklopi" na zadnjim tockovima).

Pokusat cu kasnije podici na dizalicu da vidim da li se tockovi okrecu.
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#38798 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by systemrebel »

zamijeni kocionu tekucinu ako nisi - i odzraci sistem...
Doe_tz123
Posts: 11
Joined: 11/06/2021 15:14

#38799 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Doe_tz123 »

Podrav za sve u grupi..imam problem tj.pitanje vjerovatno neko ce znati iz grupe...Fabia 2003. kad vozim auto u nekoj srdnjoj brzini ni prebrzo ni presporo javi se blago lupkanje iz prednjeg dijela auta,cim povecam brzinu il dodam gas slabije se cuje...ako bi neko mogao da da savjet neki ili nesto,prije nego odem do servisa.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#38800 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AtillaS »

Može biti milion stvari, mora se pogledati na dizalici.
Post Reply