Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38776 Re: Pitamo Mehanicare ?
I mene to zanima za Forda Focusa mk2 
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38777 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma onako pausalno, znam da je imaju nazad neki, pa reko da mozda nema,pa odatle da kvasi zadnje sjediste....cudna je voda
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38778 Re: Pitamo Mehanicare ?
uzmite ostriji majzl i cekic od kilo ipo i probusite dvije rupe u gepeku i nece vam se skupljat voda pajel.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38779 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima u mene zive gume iz '84. kad sam Jugu dihtov'o pa eto moze u PP ako kome treba. 
- B6Redhell
- Posts: 7818
- Joined: 25/12/2010 04:56
#38780 Re: Pitamo Mehanicare ?
“protočni” gepek..
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38782 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je ta.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38783 Re: Pitamo Mehanicare ?
sto je to ogavno smrdilo a strava stvar nea sta
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38784 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fala na savijetu osrcabitanga_sa_otesa wrote: ↑19/12/2021 12:02 uzmite ostriji majzl i cekic od kilo ipo i probusite dvije rupe u gepeku i nece vam se skupljat voda pajel.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38786 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote: ↑19/12/2021 12:02 uzmite ostriji majzl i cekic od kilo ipo i probusite dvije rupe u gepeku i nece vam se skupljat voda pajel.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38787 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danima mi upaljen check engine, naspem danas na Petrolu kad sam krenuo za Tuzlu i ugasi se odmah, znaĆi bilo je do goriva, valjda 
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#38788 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na jednom golfu 6 je voda ulazila tamo gdje je znak VW na gepeku, bila valjda neka rupica..... Uglavnom riješena stvar sa malo silikona
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38789 Re: Pitamo Mehanicare ?
Plin?black_adrian wrote: ↑19/12/2021 14:34 Danima mi upaljen check engine, naspem danas na Petrolu kad sam krenuo za Tuzlu i ugasi se odmah, znaĆi bilo je do goriva, valjda![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38791 Re: Pitamo Mehanicare ?
"Hrdjavu qrcu i dlake smetaju" kaze stara narodna. 
Za pasonju od sad', nadalje i ubuduće samo Petrol.
Dok za fiću je prava hrana 86 oktana.
Za pasonju od sad', nadalje i ubuduće samo Petrol.
Dok za fiću je prava hrana 86 oktana.
-
all-in
- Posts: 9
- Joined: 15/12/2021 20:48
#38792 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
zna li neko sta pokreće ove grijače?

Skinuo i provjerio grijače, svi su ispravni, međutim topao zrak krene puhati tek kad se motor dobro ugrije.
U pitanju je seat leon 2002 godište sa digitalnom klimom.
zna li neko sta pokreće ove grijače?
Skinuo i provjerio grijače, svi su ispravni, međutim topao zrak krene puhati tek kad se motor dobro ugrije.
U pitanju je seat leon 2002 godište sa digitalnom klimom.
Last edited by all-in on 24/12/2021 21:30, edited 2 times in total.
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#38793 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
Znam da negdje ima opcija da se vidi koji je software (tj verzija RNEG-a) ali ne mogu ponovo naci da me ebes. A nemam ni skriveni menu (pokusao dugo drzanje SETUP, pa dugo drzanje 1,2,3 tipki zajedno itd, bezuspjesno). Kako da provjerim to?
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38794 Re: Pitamo Mehanicare ?
pritisni i drzi menu
-
vw_polo_lampice
- Posts: 2
- Joined: 20/12/2021 11:09
#38795 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
Imam problem na VW Polo 2012 sa paljenjem lampice od kocnice (!) i cuje se zvuk 3 puta. Lampica se pali kada duze drzim nogu na kocnici (nekih 15ak sekundi otprilike tipa stajanje na semaforu, u guzvi i sl). Nakon sto pustim kvacilo, lampica se ugasi. Provjerio sam stanje ulja, nije problem s tim, ima dovoljno. Prosle godine sam otprilike u isto vrijeme bio kod majstora. Dosipanje ulja tada nije rijesilo problem i na kraju su zamijenili posudu sa uljem sto je izgleda samo privremeno rijesilo problem (navodno je bilo jeftnije nego zamjena senzora).
Znalo mi se desavati i u toku godine povremeno (skroz rijetko mozda jednom ili dva puta) da se upali lampica ali nakon gasenja i paljenja auta nije se vise javljala. Ne vjerujem da ima veze sa rucnom kocnicom, ona ima svoju odvojenu lampicu koja se uredno pali i gasi.
Takodjer, ne znam koliko je bitan detalj i da li je povezano s ovim problem, na hladnom vremenu cujem stalno neko skripanje pri jako malim brzinama (5-10 km/h) ali samo nakon sto upalim i krenem s autom. I za taj slucaj sam vozio majstoru i receno mi je da je problem bio kamencic koji zaglavi izmedju diska (negdje). I jos informacija samo glede kocnica, na prednjim tockovima su diskovi a na zadnjim dobosi a servis diskova je takodjer uradjen prije nesto vise od godinu dana.
Unaprijed hvala na pomoci
Imam problem na VW Polo 2012 sa paljenjem lampice od kocnice (!) i cuje se zvuk 3 puta. Lampica se pali kada duze drzim nogu na kocnici (nekih 15ak sekundi otprilike tipa stajanje na semaforu, u guzvi i sl). Nakon sto pustim kvacilo, lampica se ugasi. Provjerio sam stanje ulja, nije problem s tim, ima dovoljno. Prosle godine sam otprilike u isto vrijeme bio kod majstora. Dosipanje ulja tada nije rijesilo problem i na kraju su zamijenili posudu sa uljem sto je izgleda samo privremeno rijesilo problem (navodno je bilo jeftnije nego zamjena senzora).
Znalo mi se desavati i u toku godine povremeno (skroz rijetko mozda jednom ili dva puta) da se upali lampica ali nakon gasenja i paljenja auta nije se vise javljala. Ne vjerujem da ima veze sa rucnom kocnicom, ona ima svoju odvojenu lampicu koja se uredno pali i gasi.
Takodjer, ne znam koliko je bitan detalj i da li je povezano s ovim problem, na hladnom vremenu cujem stalno neko skripanje pri jako malim brzinama (5-10 km/h) ali samo nakon sto upalim i krenem s autom. I za taj slucaj sam vozio majstoru i receno mi je da je problem bio kamencic koji zaglavi izmedju diska (negdje). I jos informacija samo glede kocnica, na prednjim tockovima su diskovi a na zadnjim dobosi a servis diskova je takodjer uradjen prije nesto vise od godinu dana.
Unaprijed hvala na pomoci
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#38796 Re: Pitamo Mehanicare ?
Disk pločice i kočiono uredno?
Treba i doboše provjeriti da nisu zaribali, možda ih treba očistiti. Kad zadnja guma nije na tlu trebalo bi da se može rukom vrtiti.
Treba i doboše provjeriti da nisu zaribali, možda ih treba očistiti. Kad zadnja guma nije na tlu trebalo bi da se može rukom vrtiti.
-
vw_polo_lampice
- Posts: 2
- Joined: 20/12/2021 11:09
#38797 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto se diskova i kocenja tice, nisam primijetio apsolutno nikakav problem. Auto se uredno zaustavlja, pokusao sam malo i forsirati kocenje da testiram ima li neki problem i nisam primijetio nista problematicno. Naveo sam vec da je servis diskova uradjen prije otprilike godinu dana.
Sto se dobosa tice, tu nije radjeno nista otkako je auto kod mene (prije toga ne znam). Kada mijenjam gume primijetim da su poprilicno hrdjavi i ono jos sto znam osjetiti je da nakon sto mi je podignuta rucna i ne vozim auto dva-tri dana, cuje se kao neki "kvrc" zvuk kada krenem (kao da nesto "otklopi" na zadnjim tockovima).
Pokusat cu kasnije podici na dizalicu da vidim da li se tockovi okrecu.
Sto se dobosa tice, tu nije radjeno nista otkako je auto kod mene (prije toga ne znam). Kada mijenjam gume primijetim da su poprilicno hrdjavi i ono jos sto znam osjetiti je da nakon sto mi je podignuta rucna i ne vozim auto dva-tri dana, cuje se kao neki "kvrc" zvuk kada krenem (kao da nesto "otklopi" na zadnjim tockovima).
Pokusat cu kasnije podici na dizalicu da vidim da li se tockovi okrecu.
-
systemrebel
- Posts: 232
- Joined: 15/04/2021 11:39
#38798 Re: Pitamo Mehanicare ?
zamijeni kocionu tekucinu ako nisi - i odzraci sistem...
-
Doe_tz123
- Posts: 11
- Joined: 11/06/2021 15:14
#38799 Re: Pitamo Mehanicare ?
Podrav za sve u grupi..imam problem tj.pitanje vjerovatno neko ce znati iz grupe...Fabia 2003. kad vozim auto u nekoj srdnjoj brzini ni prebrzo ni presporo javi se blago lupkanje iz prednjeg dijela auta,cim povecam brzinu il dodam gas slabije se cuje...ako bi neko mogao da da savjet neki ili nesto,prije nego odem do servisa.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#38800 Re: Pitamo Mehanicare ?
Može biti milion stvari, mora se pogledati na dizalici.

