Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
ja ti pisem iz prve ruke sta se meni desavalo i sta je problem bio
isti znaci identican problem i to je leptir gasa
e sad ne znam koje je kod tebe auto i ako nema elektronike tu moguce da se taj kvar s vremena na vrijeme "povuce" sam se "popravi" na neki nacin pa ti to bude s vremena na vrijeme
kod mene ima u toj sklopu neke elektronike tako da kad to ode nema mehanicke popravke osim zamjene
mozda neki elektricar da to rastavlja i sl pa da pravi al ja sam zamjenio jer mi se ne da polovno reparirano stavljati
i cijena je ova gornja 812 sva usluga ovlasteni pezo
vjerovatno je otprilike tu ta cijena kod svih ovlastenih ne znam al eto da znas okvirno koliko je to
Tjesim se da nisi u pravu..kontam nebi godinu dana izdrzo a da se ne sjebe totalno..
Mozes se ti tjesiti al ti je tako u mom slucaju a vrlo vjerovatno i tvoj slucaj tako da bolje odmah idi vidi da ti pogledaju leptir gasa nego negdje da izgubis gas gdje je najpotrebnije tipa preticanje i sl
A ti sto ti govore normala je to ja bi takvima oduzimao vozacku
Ma citao sam na Peugeot forumima da zna nekada i neispravan ABS senzor praviti probleme, zato sam spomenuo. A taj reset ne radi, ne znam kako uopste radi factory reset na ovom uredjaju, probao sam sve te moguce kombinacije sa tipkama i duzim drzanjima ali nema factory reset. Nisam mogao cak aktivirati ni skriveni menu.
Zna li neko kako resetovati ovo goFno?
problem je sa software-om
pogledaj je li ti zadnja verzija
prvo to pogledaj pa onda cemo dalje rjesavati
Do neki dan je sve normalno radilo, kako moze software odjednom da poludi?
problem je sa software-om
pogledaj je li ti zadnja verzija
prvo to pogledaj pa onda cemo dalje rjesavati
Do neki dan je sve normalno radilo, kako moze software odjednom da poludi?
moze zato sto postoji nesto sto se zove n week rollover
al to je zasad kod tebe nebitno
ako ti je zadnja verzija idi na postavke zatim vrijeme i vidi je li ti strihirana opcija sinhronizuj sa gps-om
ne znam na kojem ti je jeziku pa zavisno od toga naci ces uglavnom
ako je strihirana odznaci pa vidi je li hvata satelite
Htio bih da zamjenim prednji i zadnji branik jer su dotrajali. Prije par godina sam kupio u SCORPIO TRADE u Bijeljini zadnji branik, jer sam imao udes. Taj branik nije kao orginalni, vec je plastika nekakva koja brzo puca iz Kine.
Trazio sam na piku polovne iste boje. Prečešljo sve moguce auto otpade u BiH i Tuzlanskom kantonu po piku, međutim niko ne prodaje ili su vec prodane. Da neokolišam dalje.
1. Na sta treba da pripazim prilikom kupovine polovnih branika? Jel ima razlike u serijama branika koje su izasle 2002 - 2004 i onih koji su izasli poslije? (Raspored rupa, zaglavnih plastika itd.)
2.Htio bi da kupim npr. crne polovne branike i prefarbam ih u moju boju kod autolakirera. Prilikom lakiranja na sta treba da pripazim, kako boja ne bi pocela pucati?
3.Koja je realna cijena polovnih branika u dobrom stanju?
Samo nemoj te zamjenske naručivat. Ja sam za jedno od prošlih auta naručio dva puta branik iz dvije različite firme. Jedan došao puknut, drugog dok smo raspakovali puko. Plastika savitljiva malo je reći. Oba puta sam vratio branik jer šta će mi neispravan.
Bolje na otpadu pa prefarbati il ako potrefiš svoju boju super. Za cijenu ne znam, zavisi koliko te ko proba "uzeti".
Pa realno je da možda vrijede 80-100 KM po braniku, pošto je model prije redizajna vjerovatno oko 80 KM. Majstori vjerovatno naplaćuju 100 KM po braniku, ali to puno zavisi od mjesta do mjesta jer nije ista cijena u Sarajevu i u Lukavcu ili Ljubinju.
Što se tiče razlika između modela prije i posle redizajna, ima velikih razlika posebno na prednjoj strani tako da ove nove otpiši, a i šta će ti kada je za tvoj sve bar malo povoljnije.
Nije nikad bila oznacena ta opcija. Odznacio sam, a nisam siguran da je zadnja verzija, pretpostavljam da jest. Znas li koja treba da bude zadnja u ovom uredjaju, i kako uraditi update?
jajara wrote: ↑17/12/2021 19:44
Auto iz cista mira izgubi gas. Jednostavno stisnem papucicu do kraja i nema efekta nikakvog. Ugasim upalim auto sve uredu. Dosta ljudi mi je reklo da im se zna dogoditi i eto da ga samo ugase i upale medjutim zanima me zasto se to dogadja?
leptir gasa isti slucaj je meni bio prije nekih mjesec dana otprilike
pisao sam ovdje
ps. pezo ovlasteni cijena je 812 maraka sva usluga da te obradujem s cifrom
pps. isto se meni desavalo ranije izgubi upalim ugasim sve ok dok nije otislo skroz da nema nikako gasa
Ovo se zna desavati zbog neispravnog prekidaca stop svjetala ako vozilo ima opciju automatskog oduzimanja gasa kad se stisne papucica kocnice.
leptir gasa isti slucaj je meni bio prije nekih mjesec dana otprilike
pisao sam ovdje
ps. pezo ovlasteni cijena je 812 maraka sva usluga da te obradujem s cifrom
pps. isto se meni desavalo ranije izgubi upalim ugasim sve ok dok nije otislo skroz da nema nikako gasa
Ovo se zna desavati zbog neispravnog prekidaca stop svjetala ako vozilo ima opciju automatskog oduzimanja gasa kad se stisne papucica kocnice.
moguce ne znam
ja samo pisem ono sto je meni bilo u kvaru kad mi se isto desavalo tako da forumas moze provjeriti prvo leptir pa ako nije onda neka ide dalje
Na golf 7 ulazi voda u gepek, kod rezervne gume se stvori lokvica i ispod zadnjeg sjedista bude mokro. Prskali vodom iz slaufa 10 minuta i gledali unutra nije kap usla. Sta bi moglo biti?
EasyMan wrote: ↑18/12/2021 18:28
Na golf 7 ulazi voda u gepek, kod rezervne gume se stvori lokvica i ispod zadnjeg sjedista bude mokro. Prskali vodom iz slaufa 10 minuta i gledali unutra nije kap usla. Sta bi moglo biti?
Da nije tečnost za brisače, ona može da curi unutra?
EasyMan wrote: ↑18/12/2021 18:28
Na golf 7 ulazi voda u gepek, kod rezervne gume se stvori lokvica i ispod zadnjeg sjedista bude mokro. Prskali vodom iz slaufa 10 minuta i gledali unutra nije kap usla. Sta bi moglo biti?
Da nije tečnost za brisače, ona može da curi unutra?
Vlasnik sumnjao na to, ali kaze da po mirisu nije nego mu se cini da je bas voda. Na kojem mjestu moze ta tecnost curiti? Ne znam samo kako je dospjela voda ispod zadnjeg sjedista
Da nije tečnost za brisače, ona može da curi unutra?
Vlasnik sumnjao na to, ali kaze da po mirisu nije nego mu se cini da je bas voda. Na kojem mjestu moze ta tecnost curiti? Ne znam samo kako je dospjela voda ispod zadnjeg sjedista
Kod prskalice/mlaznice može da pušta pa onda zavisi kuda nađe put da se slije u gepek.
To ti je lahko provjeriti tako što ćeš otvoriti gepek, na vratima pristupiti prostoru kod zadnjeg brisača i vidjeti ima li problema s curenjem.
Optimist wrote: ↑15/12/2021 16:22
Auto trese, vibrira kad se oduzme gas ili kad se koci motorom. Ne trese nista prilikom ubrzavanja.
Do cega moze biti? Poluosovine, kineticki, nesto trece?
Iko prijedlog sta pogledati?
jebi ga, moras mehanicaru kvar je odokativno jedno milja i po - e sad....
zajebavam se....
prvo ti vidi jesu l tockovi utegnuti....
otidji mehanicaru nek ti pogleda luftove na trapovima - na poluosovinama i soljama poluosovina ako vec sumLJAš u to....
ne vjerujem da bi bobina zajebavala pri kocenju motorom - nema mi logike.... a mozda sam samo nemaĆ pojma....
ja sumnjam u stabilizatore krajnice kugle.... no kako rekoh - mora se auto dici u zrak.... montirac i lagano po polugama ramenima i osovinama....
EasyMan wrote: ↑18/12/2021 18:28
Na golf 7 ulazi voda u gepek, kod rezervne gume se stvori lokvica i ispod zadnjeg sjedista bude mokro. Prskali vodom iz slaufa 10 minuta i gledali unutra nije kap usla. Sta bi moglo biti?
Ne ulazi možda uvijek voda. Ulazi nekad kad je jača kiša ili ako je auto parkirano u nekim specifičnim uslovima, tj. nije na ravnom. Osim zaljevanja vodom provjeriti i eventualne tragove vode po kederima i drugim mjestima...gdje god je otvor ulazi voda. Ovako na prvu obratiti pažnju na gepek, ali to napamet govorim.
EasyMan wrote: ↑18/12/2021 18:28
Na golf 7 ulazi voda u gepek, kod rezervne gume se stvori lokvica i ispod zadnjeg sjedista bude mokro. Prskali vodom iz slaufa 10 minuta i gledali unutra nije kap usla. Sta bi moglo biti?
Ne ulazi možda uvijek voda. Ulazi nekad kad je jača kiša ili ako je auto parkirano u nekim specifičnim uslovima, tj. nije na ravnom. Osim zaljevanja vodom provjeriti i eventualne tragove vode po kederima i drugim mjestima...gdje god je otvor ulazi voda. Ovako na prvu obratiti pažnju na gepek, ali to napamet govorim.
da nije onaj neki otvor na gepeku pa kroz njega da ulazi voda
ne znam je li to slucaj sa golf 7 al neka auta su imala problema s tim cini mi se skoda ako se dobro sjecam pa kontam u koncernu su da nisu istu gresku napravili
black_adrian wrote: ↑18/12/2021 08:45
Samo nemoj te zamjenske naručivat. Ja sam za jedno od prošlih auta naručio dva puta branik iz dvije različite firme. Jedan došao puknut, drugog dok smo raspakovali puko. Plastika savitljiva malo je reći. Oba puta sam vratio branik jer šta će mi neispravan.
Bolje na otpadu pa prefarbati il ako potrefiš svoju boju super. Za cijenu ne znam, zavisi koliko te ko proba "uzeti".
Necu narucivat. Nema sanse. Napio sam se jednom i udario u rikverc, puko branik po sredini, plastika isto od jeftnih lavora na pijaci. Trazim po otpadima i prednji i zadnji. Ima nesto savitljivo u tim orginalnim branicima i kad udaris ostane samo ogrebotina, ali branik ne puca. Isto kao da ima neka karbonska vlakna u njima.
nlt wrote: ↑18/12/2021 09:57
Ja mislim da je najbolja opcija na otpadu naci neki originalni bilo koje boje. Kasnije neka neko fino ofarba i eto
Sve ja to znam. Nego me interesuje postupak tog farbanja. Sta covjek koji farba treba da uradi prije samog farbanja. Npr. Jel se moze skinuti boja sa te karambolke šmirglanjem 150 papirom ili neki jacim? Ili ide preko žute boje (branika) nanosi plavu koja meni treba. Ima puno dunđer majstora, zato pitam. Interesuje me taj sam postupak.
EasyMan wrote: ↑18/12/2021 18:28
Na golf 7 ulazi voda u gepek, kod rezervne gume se stvori lokvica i ispod zadnjeg sjedista bude mokro. Prskali vodom iz slaufa 10 minuta i gledali unutra nije kap usla. Sta bi moglo biti?
Da mozda nije sa antene ako je ima onu shark na krovu
EasyMan wrote: ↑18/12/2021 18:28
Na golf 7 ulazi voda u gepek, kod rezervne gume se stvori lokvica i ispod zadnjeg sjedista bude mokro. Prskali vodom iz slaufa 10 minuta i gledali unutra nije kap usla. Sta bi moglo biti?
Da mozda nije sa antene ako je ima onu shark na krovu
Ne znam za tu, ali ima onu antenu dodatnu za taxi vozila cije zice vode u gepek, kaze nije na nju. Pogledamo ovo sve sto ste napisali pa javim jesmo li nasli gdje pusta