Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#38651 Re: Pitamo Mehanicare ?
A, kad skontaš, broj Opela na cesti uopšte nije mali i opet belaj s majstorima.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38652 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma i ja pretpostavljam tako nesto. Vozio sam na dijagnostiku. Pregledano sve sa neke dvije opelove dijagnostike. Parametri u normali i nikakve greske ne prijavljuje sto je najludje. Na kraju ce ispasti da je glavni ecu pobudalio.. Haj bar na plin radi kako treba, pa cu i ovo rijesiti valjda..
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38653 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moj drug muku muči da pronadje kvar,..nekoliko greškica na dijagnostici, auto ide u safetin
mod...
Hebeno,..majstora ima, ali ne znaju, a čovjeku treba auto samo tako..
Hebeno,..majstora ima, ali ne znaju, a čovjeku treba auto samo tako..
-
splinter
- Posts: 8721
- Joined: 08/10/2011 12:28
#38654 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da dijagnostika, vrlo često zapravo pije vode samo u trenutku kad se pojavi greška znači da je auto u tom momentu prikopčan na ISO OSb il kako se već zove onaj hepek.laik1981 wrote: ↑14/12/2021 14:51Ma i ja pretpostavljam tako nesto. Vozio sam na dijagnostiku. Pregledano sve sa neke dvije opelove dijagnostike. Parametri u normali i nikakve greske ne prijavljuje sto je najludje. Na kraju ce ispasti da je glavni ecu pobudalio.. Haj bar na plin radi kako treba, pa cu i ovo rijesiti valjda..
Ili ono odeš majstoru i on čačka nešto, štima i onda kaže idi provozaj malo, nabij mu temperaturu, upali pa ugasi pa opet, vidi kako se ponaša po hladnom i tako to, pa ujutro kad pali prati šta se dešava. Sav ishavješćen se vratim kući od majstora. Ne treba mi to više u životu
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#38655 Re: Pitamo Mehanicare ?
Renault Megane 3 1.6 počeo pogrešnu očitavati vanjsku temperaturu razlika u 10-11 stepeni. Mjenjao neka 2 senzora preko olx na oba ide haos u plus temperatura a na ovome mom pokazuje minus 10 više. U Renault shopu čini mi se da su mi nekad rekli kad sam zvao da je oko 60 -70km. Je li moguće toliko
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38656 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisu bas sensori jeftini tako da je mohuce
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#38657 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ti senzori sa olx jesu orginalni sa otpada ili neki novi jeftini? Potraži orginalni dio. Meni je na Renault scenic II otišao taj senzor, vani temperatura 10° on pokazuje - 36°. Nisam ga nikad ni napravio jer je uvijek bilo prečih stvari.the_hooligan_ec wrote: ↑14/12/2021 21:14 Renault Megane 3 1.6 počeo pogrešnu očitavati vanjsku temperaturu razlika u 10-11 stepeni. Mjenjao neka 2 senzora preko olx na oba ide haos u plus temperatura a na ovome mom pokazuje minus 10 više. U Renault shopu čini mi se da su mi nekad rekli kad sam zvao da je oko 60 -70km. Je li moguće toliko
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#38658 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma originala nije vidjelo za 14km al navodi da je za Renault, Peugeot i ostale francuze, a ja sam oba probao nijedan nije valjan. Vidjet ću što kažeš originalni dio gledao sam po internetu bgm je skup taj zamjenski. Skupit pare ili uzet nešto sa otpada.NecuVise wrote: ↑15/12/2021 06:58Ti senzori sa olx jesu orginalni sa otpada ili neki novi jeftini? Potraži orginalni dio. Meni je na Renault scenic II otišao taj senzor, vani temperatura 10° on pokazuje - 36°. Nisam ga nikad ni napravio jer je uvijek bilo prečih stvari.the_hooligan_ec wrote: ↑14/12/2021 21:14 Renault Megane 3 1.6 počeo pogrešnu očitavati vanjsku temperaturu razlika u 10-11 stepeni. Mjenjao neka 2 senzora preko olx na oba ide haos u plus temperatura a na ovome mom pokazuje minus 10 više. U Renault shopu čini mi se da su mi nekad rekli kad sam zvao da je oko 60 -70km. Je li moguće toliko
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#38659 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam. orginalni senzor bregaste nov platio oko 120 KM, nisam se imao kad zezati sa otpadima ali za senzor temperature bih potražio, svakako nije nešto neophodno a imaš dosta tih auta po otpadima.the_hooligan_ec wrote: ↑15/12/2021 07:02Ma originala nije vidjelo za 14km al navodi da je za Renault, Peugeot i ostale francuze, a ja sam oba probao nijedan nije valjan. Vidjet ću što kažeš originalni dio gledao sam po internetu bgm je skup taj zamjenski. Skupit pare ili uzet nešto sa otpada.
-
Naslovnica
- Posts: 35467
- Joined: 20/03/2013 15:38
#38660 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam Topranov za Seata platio 20KM, tako da je originalni Renaultov vjerovatno ta cijena.the_hooligan_ec wrote: ↑14/12/2021 21:14 Renault Megane 3 1.6 počeo pogrešnu očitavati vanjsku temperaturu razlika u 10-11 stepeni. Mjenjao neka 2 senzora preko olx na oba ide haos u plus temperatura a na ovome mom pokazuje minus 10 više. U Renault shopu čini mi se da su mi nekad rekli kad sam zvao da je oko 60 -70km. Je li moguće toliko
Ja bih ti preporučio ako to već nisi radio da taj zamjenski koji si instalirao, ostaviš makar 24 sata montiran, da mu daš šansu da se "dohaviza".
Meni je isto tako pokazivao neke nebulozne temperaturte čim je montiran, sutradan sve OK.
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#38661 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja sam za Opela 20km platio kad sam imao, a taj isti zamjenski je bio više od 24h i đžaba kad je u plusuNaslovnica wrote: ↑15/12/2021 08:10Ja sam Topranov za Seata platio 20KM, tako da je originalni Renaultov vjerovatno ta cijena.the_hooligan_ec wrote: ↑14/12/2021 21:14 Renault Megane 3 1.6 počeo pogrešnu očitavati vanjsku temperaturu razlika u 10-11 stepeni. Mjenjao neka 2 senzora preko olx na oba ide haos u plus temperatura a na ovome mom pokazuje minus 10 više. U Renault shopu čini mi se da su mi nekad rekli kad sam zvao da je oko 60 -70km. Je li moguće toliko
Ja bih ti preporučio ako to već nisi radio da taj zamjenski koji si instalirao, ostaviš makar 24 sata montiran, da mu daš šansu da se "dohaviza".
Meni je isto tako pokazivao neke nebulozne temperaturte čim je montiran, sutradan sve OK.
-
Naslovnica
- Posts: 35467
- Joined: 20/03/2013 15:38
#38662 Re: Pitamo Mehanicare ?
E ništa onda, jbjga, sretno!the_hooligan_ec wrote: ↑15/12/2021 08:23I ja sam za Opela 20km platio kad sam imao, a taj isti zamjenski je bio više od 24h i đžaba kad je u plusuNaslovnica wrote: ↑15/12/2021 08:10
Ja sam Topranov za Seata platio 20KM, tako da je originalni Renaultov vjerovatno ta cijena.
Ja bih ti preporučio ako to već nisi radio da taj zamjenski koji si instalirao, ostaviš makar 24 sata montiran, da mu daš šansu da se "dohaviza".
Meni je isto tako pokazivao neke nebulozne temperaturte čim je montiran, sutradan sve OK...
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#38663 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene na megan isto tako ocitavao taj senzor...dodje vrijeme da koristim klimu...i nece kompresor da upali jer vidi da je preniska vanjska temperatura. U Gumi su trazili oko 50-60 KM. Ovi jeftini su cisti kinezi i u glavnom lazu po nekoliko stepeni. Ima na ebay po 5KM.NecuVise wrote: ↑15/12/2021 06:58Ti senzori sa olx jesu orginalni sa otpada ili neki novi jeftini? Potraži orginalni dio. Meni je na Renault scenic II otišao taj senzor, vani temperatura 10° on pokazuje - 36°. Nisam ga nikad ni napravio jer je uvijek bilo prečih stvari.the_hooligan_ec wrote: ↑14/12/2021 21:14 Renault Megane 3 1.6 počeo pogrešnu očitavati vanjsku temperaturu razlika u 10-11 stepeni. Mjenjao neka 2 senzora preko olx na oba ide haos u plus temperatura a na ovome mom pokazuje minus 10 više. U Renault shopu čini mi se da su mi nekad rekli kad sam zvao da je oko 60 -70km. Je li moguće toliko
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#38664 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje si uzeo na kraju taj senzor...preludezalude wrote: ↑15/12/2021 11:41Kod mene na megan isto tako ocitavao taj senzor...dodje vrijeme da koristim klimu...i nece kompresor da upali jer vidi da je preniska vanjska temperatura. U Gumi su trazili oko 50-60 KM. Ovi jeftini su cisti kinezi i u glavnom lazu po nekoliko stepeni. Ima na ebay po 5KM.
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#38665 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na kojeg majstora u Zenici misliš?laik1981 wrote: ↑14/12/2021 10:45Cuo sam da i u Zenici ima dobar majstor, ali kod njega se auto treba ostaviti par dana sto trenutno nije opcija jer mi auto bas treba. Izvlaci me sto na plin vozim bez ikakvih problema.black_adrian wrote: ↑14/12/2021 10:40 Eh da si u Bihaću il da ti je usput preporučio bih ti Adema za Opel, doktor. A za Sarajevo ne znam ni ja.
Kod mene je klima normalno radila samo ono unutra pokazivalo pogrešno. Ja to koristio da zezam saputnikepreludezalude wrote: ↑15/12/2021 11:41Kod mene na megan isto tako ocitavao taj senzor...dodje vrijeme da koristim klimu...i nece kompresor da upali jer vidi da je preniska vanjska temperatura. U Gumi su trazili oko 50-60 KM. Ovi jeftini su cisti kinezi i u glavnom lazu po nekoliko stepeni. Ima na ebay po 5KM.
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#38666 Re: Pitamo Mehanicare ?
U zadnje vrijeme mi se desava da mi auto blago proslajdra kada tek krecem iz mjesta ili kada se krecem jako sporo
pa hocu da povecam brzinu. Nakon toga sve normalno, fino vuce.
Odem kod majstora misleci da je kvacilo u pitanju, on ga provoza i kaze da nije. Dosao sam na kraju
radnog vremena pa nije detaljniji pregled auta radio.
Moze li nesto drugo biti u pitanju? Auto je Reno scenic.
pa hocu da povecam brzinu. Nakon toga sve normalno, fino vuce.
Odem kod majstora misleci da je kvacilo u pitanju, on ga provoza i kaze da nije. Dosao sam na kraju
radnog vremena pa nije detaljniji pregled auta radio.
Moze li nesto drugo biti u pitanju? Auto je Reno scenic.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38667 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nmg te skontat nista taj prvi dio ali ako sumnjas na potroseno kvacilo mozes npr. 4 il 5 brzinom sa nižih obrtaja davat pun gas 3-4 puta da se dobro ugrije lamela i sljedeci put kad tako opet ako obrtaji odu a auto ne ide znas sta jejazzer wrote: ↑15/12/2021 12:12 U zadnje vrijeme mi se desava da mi auto blago proslajdra kada tek krecem iz mjesta ili kada se krecem jako sporo
pa hocu da povecam brzinu. Nakon toga sve normalno, fino vuce.
Odem kod majstora misleci da je kvacilo u pitanju, on ga provoza i kaze da nije. Dosao sam na kraju
radnog vremena pa nije detaljniji pregled auta radio.
Moze li nesto drugo biti u pitanju? Auto je Reno scenic.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38668 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joj naroda smeta im kad ne vuce smeta im kad cupa ko bi nasem cojku ugodio isto zene u pmsu
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38669 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neki dzambo servis. Par ljudi mi ih je nahvalilo.
Zna li neko kakvog u Sa, a da nije onaj safety car sa Stupa?
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38670 Re: FIAT KONZUMENTI
Auto trese, vibrira kad se oduzme gas ili kad se koci motorom. Ne trese nista prilikom ubrzavanja.
Do cega moze biti? Poluosovine, kineticki, nesto trece?
Iko neki prijedlog sta pogledati?
Do cega moze biti? Poluosovine, kineticki, nesto trece?
Iko neki prijedlog sta pogledati?
Last edited by Optimist on 18/12/2021 22:57, edited 1 time in total.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#38671 Re: Pitamo Mehanicare ?
Narucio sa ebay. Kostalo 5 KM. Isao u Gumu prvo i ne mozes ih nacekati. Te dodji za 7 dana te dodji za 10 dana i na kraju odustanem od njih. Ovaj kineski pokazuje tacno kad je vanjska oko 18 stepeni. Iznad i ispod laze do 5-6 stepeni ovisno od udaljenesti od 18 stepeni.the_hooligan_ec wrote: ↑15/12/2021 11:46Gdje si uzeo na kraju taj senzor...preludezalude wrote: ↑15/12/2021 11:41
Kod mene na megan isto tako ocitavao taj senzor...dodje vrijeme da koristim klimu...i nece kompresor da upali jer vidi da je preniska vanjska temperatura. U Gumi su trazili oko 50-60 KM. Ovi jeftini su cisti kinezi i u glavnom lazu po nekoliko stepeni. Ima na ebay po 5KM.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38672 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda da probas da ocistis svoj senzor i dzek sa brake cleanerom? ako nisi bacio
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#38674 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li kakav savjet sa cime isprati i ocistitii unutrasnji hladnjak a da je efektivno i sigurno za hladnjak. Nakon par dana proba, i zamjena ventila i crijeva doslo se do zakljucka da je zacepljen unutrasnji hladnjak. Grijanje jedva mlako i to samo pod gasom. Malo propuhan zrakom i drasticno bolje poceo grijat.
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#38675 Re: Pitamo Mehanicare ?
Peugeot 308 2012. godina, problem sa navigacijom iznenada. Ne moze naci satelite i locirati tacnu poziciju na mapi. Uredjaj je WipNav RT6, mape su updated. Doskora radilo. Jedino sto mi pada na pamet zasad jest da je mozda do nekog ABS senzora, pa mu pravi pometnju u kretanju (jer sam nedavno handrio nesto oko prednjeg tocka i skidao i senzor i sve) ili je do antene. Nisam trenutno u mogucnosti odvesti auto na dijagnostiku.
Da li neko zna do cega bi jos moglo biti?
Da li neko zna do cega bi jos moglo biti?
