Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
enes_mne
- Posts: 5
- Joined: 03/12/2021 12:17
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38578 Re: Pitamo Mehanicare ?
ok ti je
Camshaft speed treba da bude: engine speed /2 +-50 obrtaja
Cadi ti jer ti je mapa losa.
Camshaft speed treba da bude: engine speed /2 +-50 obrtaja
Cadi ti jer ti je mapa losa.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38580 Re: Pitamo Mehanicare ?
jesam i dobar je, jedini mi taj cita dpf
-
kemalba
- Posts: 307
- Joined: 04/04/2009 21:51
#38581 Re: Pitamo Mehanicare ?
ABS modul u kvaru, auto vozim ali se nakon nekog vremena upali crveno Break upozorenje, popale se ABS, ESP lampice.
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?
U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.
Hvala!
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?
U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.
Hvala!
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#38582 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dijagnostika pokazala da je u pitanju ABS modul?kemalba wrote: ↑09/12/2021 22:04 ABS modul u kvaru, auto vozim ali se nakon nekog vremena upali crveno Break upozorenje, popale se ABS, ESP lampice.
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?
U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.
Hvala!
- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#38583 Re: Pitamo Mehanicare ?
U vecini slucajeva te abs pumpe i modul se mogu reparirati. Internalni dijelovi su vecinom isti. Ne znam imali kod nas gdje. Ali po hrvatskoj i srbiji ima. Pokusaj poslati njima
-
enes_mne
- Posts: 5
- Joined: 03/12/2021 12:17
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38585 Re: Pitamo Mehanicare ?
Može preporuka gdje uraditi reparaciju dizni, ali na principu ključ u ruke ? 
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#38586 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iz mog iskustva je to kratkog vijeka. Ja sam radio u Rajlovcu u Bosch servisu AB.
Sve je to super, on fizički dizne ispituje na nekoj spravi od pola miliona, dobije rezultate i onda po tome dalje djeluje na dizne.
Međutim, nakon njegove garancije od 6mj ponovo su počeli problemi sa diznama, na kraju i podloškama.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#38588 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma naruci iz USA orginalni dio, probaj stranicu Rockauto”, salju i u BIH.kemalba wrote: ↑09/12/2021 22:04 ABS modul u kvaru, auto vozim ali se nakon nekog vremena upali crveno Break upozorenje, popale se ABS, ESP lampice.
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?
U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.
Hvala!
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38589 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa dobro vjerovatno zavisi koliko je "otišla" dizna ?liaar wrote: ↑10/12/2021 08:09Iz mog iskustva je to kratkog vijeka. Ja sam radio u Rajlovcu u Bosch servisu AB.
Sve je to super, on fizički dizne ispituje na nekoj spravi od pola miliona, dobije rezultate i onda po tome dalje djeluje na dizne.
Međutim, nakon njegove garancije od 6mj ponovo su počeli problemi sa diznama, na kraju i podloškama.
Mjenja gumice, podloške šta već još...
Spoiler
Show

-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
twomad
- Posts: 183
- Joined: 26/10/2021 10:14
#38591 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neki turbo servis blizu Aerodroma u Sarajevu.
Uvazili su mu reklamaciju koliko se sjecam ali ne znam jel kod njih radio opet reparaciju ili je slao negdje drugo moram ga pitati, u svakom slucaju je izgubio pare za skidanje i montazu turbine jer oni to ne rade.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#38592 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je rečeno i objašnjeno da ustvari mijenja uložak u dizni, i da se to faktički i naziva reparacijom dizne. Barem ove CR dizne za HDI motore.emotivac wrote: ↑10/12/2021 08:28Pa dobro vjerovatno zavisi koliko je "otišla" dizna ?liaar wrote: ↑10/12/2021 08:09
Iz mog iskustva je to kratkog vijeka. Ja sam radio u Rajlovcu u Bosch servisu AB.
Sve je to super, on fizički dizne ispituje na nekoj spravi od pola miliona, dobije rezultate i onda po tome dalje djeluje na dizne.
Međutim, nakon njegove garancije od 6mj ponovo su počeli problemi sa diznama, na kraju i podloškama.
Mjenja gumice, podloške šta već još...
Nove su preskupe, jedina mi je opcija reparacija ili dobre polovne, a kako naći i biti siguran da su dobre? Realno trebale bi se prvo poslati na ispitivanje ?SpoilerShow![]()
Kod njeg je sao podloška, nema gumice ali je to taj princip.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38593 Re: Pitamo Mehanicare ?
prije nego se bacis u avanturu kupovanja absa - jesi l ti jarane siguran da je modul otisao a nije neka glupost?kemalba wrote: ↑09/12/2021 22:04 ABS modul u kvaru, auto vozim ali se nakon nekog vremena upali crveno Break upozorenje, popale se ABS, ESP lampice.
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?
U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.
Hvala!
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38594 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne zalijeci se i ne kupuj dijelove napamet je li tako @bitanga_sa_otesa 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38595 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da ne zatrpavam temu o gorivu..
Poništena greška, nisam sve pohvatao.. uglavnom kaže treba sondu zamijenit i eto. Za par dana ću to uraditi. Ista stvar kao prije pola godine.
Usput učitali kilometre, na dijagnostici prikazuje 286822km, a na boardu 286891km. Znači moglo bi bit to to
Prikazuje grešku Exhaust Gas Temperature Sensor i tamo nekakvi brojevi, ne znam ni ja.
Poništena greška, nisam sve pohvatao.. uglavnom kaže treba sondu zamijenit i eto. Za par dana ću to uraditi. Ista stvar kao prije pola godine.
Usput učitali kilometre, na dijagnostici prikazuje 286822km, a na boardu 286891km. Znači moglo bi bit to to
Prikazuje grešku Exhaust Gas Temperature Sensor i tamo nekakvi brojevi, ne znam ni ja.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38596 Re: Pitamo Mehanicare ?
Takoe_BataZiv_0809 wrote: ↑10/12/2021 10:14 Ne zalijeci se i ne kupuj dijelove napamet je li tako @bitanga_sa_otesa![]()
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38598 Re: Pitamo Mehanicare ?
upravo.. a ako ti je majstor k'o iz topa mlatno da treba reparirat/mijenjat dizne, onda mijenjaj majstoravjeshalica wrote: ↑10/12/2021 13:38
Moras prvo utvrditi jesul dicne, mozda je potrebno promjeniti ulozak dizne, zavisno sta imas, ove gumice,bakarna plocica to nije skupo...
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38599 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ostaje mi nepoznanica zasto i poslije reparacije nakon nekog perioda ili odmah se opet javljaju problemi
Ako imas vec masine za stelovanje, mora negdje biti slus u reparaciji,jer i ako promjenis bitan dio npr ulozak ili sta vec se sve moze zavisno koja je u pitanju,promjeniti,sto se javljaju opet problemi,da li je nestrucnost ili opcenitno nemogucnost da se ona uopce popravi/reparira nekim novim dijelom?
Ako imas vec masine za stelovanje, mora negdje biti slus u reparaciji,jer i ako promjenis bitan dio npr ulozak ili sta vec se sve moze zavisno koja je u pitanju,promjeniti,sto se javljaju opet problemi,da li je nestrucnost ili opcenitno nemogucnost da se ona uopce popravi/reparira nekim novim dijelom?
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38600 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam šta je u vezi dizni, al' znam da su 99% "loše" jer je na dijagnostici pokazalo da bacaju goriva više nego što trebaju, na VCDS u parametrima stoji 1.30 (normala je "kao" od -2.80 do +2.80), trebaju biti oko 0.00..
Zato mi treba neko pouzdan da ih ispita i da otkrije šta je problem na diznama

Zato mi treba neko pouzdan da ih ispita i da otkrije šta je problem na diznama
