Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

:bih:
enes_mne
Posts: 5
Joined: 03/12/2021 12:17

#38577 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by enes_mne »

enes_mne wrote: 09/12/2021 13:51
emotivac wrote: 03/12/2021 12:45

Koji problem imaš, šta ti se dešava sa autom ?
Dali je paljenje ok i dali taj senzor rpm meri dobro tj senzor pregaste od 3000 - 3500 pocne da izbacuje crni dim dpf skinut i softverski ugasen
Imal ko da se razume🙂🙂
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#38578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ok ti je
Camshaft speed treba da bude: engine speed /2 +-50 obrtaja

Cadi ti jer ti je mapa losa.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#38579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hakiz »

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#38580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Hakiz wrote: 09/12/2021 16:53 Jeste li probali:

https://www.carscanner.info/
jesam i dobar je, jedini mi taj cita dpf :thumbup:
kemalba
Posts: 307
Joined: 04/04/2009 21:51

#38581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kemalba »

ABS modul u kvaru, auto vozim ali se nakon nekog vremena upali crveno Break upozorenje, popale se ABS, ESP lampice.
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?

U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.

Hvala!
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#38582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

kemalba wrote: 09/12/2021 22:04 ABS modul u kvaru, auto vozim ali se nakon nekog vremena upali crveno Break upozorenje, popale se ABS, ESP lampice.
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?

U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.

Hvala!
Dijagnostika pokazala da je u pitanju ABS modul?
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#38583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

U vecini slucajeva te abs pumpe i modul se mogu reparirati. Internalni dijelovi su vecinom isti. Ne znam imali kod nas gdje. Ali po hrvatskoj i srbiji ima. Pokusaj poslati njima
enes_mne
Posts: 5
Joined: 03/12/2021 12:17

#38584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by enes_mne »

kabal1337 wrote: 09/12/2021 16:45 ok ti je
Camshaft speed treba da bude: engine speed /2 +-50 obrtaja

Cadi ti jer ti je mapa losa.
Isto se ponasa i kad vratim fabricku mapu
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#38585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Može preporuka gdje uraditi reparaciju dizni, ali na principu ključ u ruke ? :thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#38586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

emotivac wrote: 10/12/2021 07:46 Može preporuka gdje uraditi reparaciju dizni, ali na principu ključ u ruke ? :thumbup:
Iz mog iskustva je to kratkog vijeka. Ja sam radio u Rajlovcu u Bosch servisu AB.
Sve je to super, on fizički dizne ispituje na nekoj spravi od pola miliona, dobije rezultate i onda po tome dalje djeluje na dizne.
Međutim, nakon njegove garancije od 6mj ponovo su počeli problemi sa diznama, na kraju i podloškama.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#38587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

emotivac wrote: 10/12/2021 07:46 Može preporuka gdje uraditi reparaciju dizni, ali na principu ključ u ruke ? :thumbup:
Probaj reparaciju u JasminM servisu u Brijeacu kod pumpe Gasprom su bili. Znam da su imali dobru opremu I radili dizne…..
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#38588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

kemalba wrote: 09/12/2021 22:04 ABS modul u kvaru, auto vozim ali se nakon nekog vremena upali crveno Break upozorenje, popale se ABS, ESP lampice.
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?

U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.

Hvala!
Ma naruci iz USA orginalni dio, probaj stranicu Rockauto”, salju i u BIH.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#38589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

liaar wrote: 10/12/2021 08:09
emotivac wrote: 10/12/2021 07:46 Može preporuka gdje uraditi reparaciju dizni, ali na principu ključ u ruke ? :thumbup:
Iz mog iskustva je to kratkog vijeka. Ja sam radio u Rajlovcu u Bosch servisu AB.
Sve je to super, on fizički dizne ispituje na nekoj spravi od pola miliona, dobije rezultate i onda po tome dalje djeluje na dizne.
Međutim, nakon njegove garancije od 6mj ponovo su počeli problemi sa diznama, na kraju i podloškama.
Pa dobro vjerovatno zavisi koliko je "otišla" dizna ?
Mjenja gumice, podloške šta već još...
Spoiler
Show
Image
Nove su preskupe, jedina mi je opcija reparacija ili dobre polovne, a kako naći i biti siguran da su dobre? Realno trebale bi se prvo poslati na ispitivanje ? :roll:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#38590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

emotivac wrote: 10/12/2021 07:46 Može preporuka gdje uraditi reparaciju dizni, ali na principu ključ u ruke ? :thumbup:
Ja sam prije nekoliko godina radio benzinske u Connecoil u Jukićevoj.
Koštalo me 160 KM.
twomad
Posts: 183
Joined: 26/10/2021 10:14

#38591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by twomad »

AtillaS wrote: 09/12/2021 14:08
twomad wrote: 09/12/2021 10:25 Prijatelj je imao isti problem, na istom automobilu nakon lose odradjene reparacije turbine
Daj odmah i podatak gdje je radio reparaciju. Nisu male pare.
Neki turbo servis blizu Aerodroma u Sarajevu.
Uvazili su mu reklamaciju koliko se sjecam ali ne znam jel kod njih radio opet reparaciju ili je slao negdje drugo moram ga pitati, u svakom slucaju je izgubio pare za skidanje i montazu turbine jer oni to ne rade.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#38592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

emotivac wrote: 10/12/2021 08:28
liaar wrote: 10/12/2021 08:09

Iz mog iskustva je to kratkog vijeka. Ja sam radio u Rajlovcu u Bosch servisu AB.
Sve je to super, on fizički dizne ispituje na nekoj spravi od pola miliona, dobije rezultate i onda po tome dalje djeluje na dizne.
Međutim, nakon njegove garancije od 6mj ponovo su počeli problemi sa diznama, na kraju i podloškama.
Pa dobro vjerovatno zavisi koliko je "otišla" dizna ?
Mjenja gumice, podloške šta već još...
Spoiler
Show
Image
Nove su preskupe, jedina mi je opcija reparacija ili dobre polovne, a kako naći i biti siguran da su dobre? Realno trebale bi se prvo poslati na ispitivanje ? :roll:
Meni je rečeno i objašnjeno da ustvari mijenja uložak u dizni, i da se to faktički i naziva reparacijom dizne. Barem ove CR dizne za HDI motore.
Kod njeg je sao podloška, nema gumice ali je to taj princip.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

kemalba wrote: 09/12/2021 22:04 ABS modul u kvaru, auto vozim ali se nakon nekog vremena upali crveno Break upozorenje, popale se ABS, ESP lampice.
Automobil je američki Audi A4 B6 i nažalost ima specifičan ABS modul koji se ne može naći na našim auto-otpadima.
Znate li je li moguće prekodirati ABS module, da li se to radi i ako da, ko to radi?

U pitanju je Bosch modul 8E0614517G kojeg ima kupiti u ovoj osnovnoj formi, ali ne i ova G revizija.

Hvala!
prije nego se bacis u avanturu kupovanja absa - jesi l ti jarane siguran da je modul otisao a nije neka glupost?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Ne zalijeci se i ne kupuj dijelove napamet je li tako @bitanga_sa_otesa :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Da ne zatrpavam temu o gorivu..

Poništena greška, nisam sve pohvatao.. uglavnom kaže treba sondu zamijenit i eto. Za par dana ću to uraditi. Ista stvar kao prije pola godine.

Usput učitali kilometre, na dijagnostici prikazuje 286822km, a na boardu 286891km. Znači moglo bi bit to to :mrgreen:

Prikazuje grešku Exhaust Gas Temperature Sensor i tamo nekakvi brojevi, ne znam ni ja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: 10/12/2021 10:14 Ne zalijeci se i ne kupuj dijelove napamet je li tako @bitanga_sa_otesa :D
Takoe 👍
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#38597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

emotivac wrote: 10/12/2021 07:46 Može preporuka gdje uraditi reparaciju dizni, ali na principu ključ u ruke ? :thumbup:
Moras prvo utvrditi jesul dicne, mozda je potrebno promjeniti ulozak dizne, zavisno sta imas, ove gumice,bakarna plocica to nije skupo...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38598 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

vjeshalica wrote: 10/12/2021 13:38
Moras prvo utvrditi jesul dicne, mozda je potrebno promjeniti ulozak dizne, zavisno sta imas, ove gumice,bakarna plocica to nije skupo...
upravo.. a ako ti je majstor k'o iz topa mlatno da treba reparirat/mijenjat dizne, onda mijenjaj majstora :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#38599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ostaje mi nepoznanica zasto i poslije reparacije nakon nekog perioda ili odmah se opet javljaju problemi :run:
Ako imas vec masine za stelovanje, mora negdje biti slus u reparaciji,jer i ako promjenis bitan dio npr ulozak ili sta vec se sve moze zavisno koja je u pitanju,promjeniti,sto se javljaju opet problemi,da li je nestrucnost ili opcenitno nemogucnost da se ona uopce popravi/reparira nekim novim dijelom?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#38600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Ne znam šta je u vezi dizni, al' znam da su 99% "loše" jer je na dijagnostici pokazalo da bacaju goriva više nego što trebaju, na VCDS u parametrima stoji 1.30 (normala je "kao" od -2.80 do +2.80), trebaju biti oko 0.00..
Zato mi treba neko pouzdan da ih ispita i da otkrije šta je problem na diznama :thumbup: :thumbup:
Post Reply